Plavání kojenců v Praze. Kam chodíte?

zizala
9. zář 2008

Ahoj, chtěla bych s naším očekávaným synem chodit na plavání a to už od kojeneckého věku. Tak se chci zeptat, zda s tím máte zkušenosti a kam chodíte? Chtěla bych už začít od těch "vaniček". Nejraději ale někde kolem Dejvické či Hradčanské, nemáme auto, tak bych musela jezdit MHD.
Kam chodíte vy? a jak jste spokojené/nespokojené?

diviska
29. říj 2013

@kittysha tak je to okraj, ale MHD tam jezdí a jezdily tam i maminky z Kladna např 🙂 ale nenutím, chápu že je pohodlnější něco blíž...tak snad něco najdeš, držím palec 🙂

kopretinka111
4. bře 2014

Doporučuji podívat se na naše stránky, určitě najdete inspiraci 🙂

jennyska
19. bře 2014

Ahoj @kittysha @ivkaj @zmuzle @sonik05 @cabalkova @backandwhite @akrabka @welldone @marketa_ @karminka @1mia a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Plavání kojenců https://www.modrykonik.cz/plavani-kojencu/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Plaváním Vašeho dítěte - kojence, pomůžete další spoustě maminke, které zvažují, zda plavat s dětmi začít, či ne a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení! Ve Wiki mají na místě jak obecné informace o této tématice, tak také Vaše příběhy.

Např. Kam jste na kurzy chodily? Co vše jste musely mít s sebou? Co bylo náplní kurzu? atd.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

kacenka085
19. lis 2014

Ahoj. Jsem "těsně" před porodem a na poslední chvíli vybírám nějaký vhodný klub pro plavání kojenců. Nejvíc se mi asi líbí klub Bublinka, který je na Praze 6. Prý mají slanou vodu, což mi doporučuje i můj lékař. Vyhovuje mi i to, že jsou v rodinném prostředí, v soukromém RD. Nechtěla bych chodit někam do hotelu nebo na plavečák. :o) Pročítala jsem si diskuze a našla jsem prakticky jen pozitivní reakce. Teď jsem zjistila, že budou otevírat na přelomu roku druhou pobočku na Praze 4 v Braníku. To by bylo pro mě lepší, protože to mám blíž, než tu Evropskou na Praze 6.

Chtěla jsem se tedy místních zeptat na názory nebo hodnocení Bublinky. Jsem tedy téměř jistě rozhodnutá, byla jsem se tam i podívat, ale ráda si poslechnu i názory jiných maminek. :o) Díky. Katka

jdemven
6. led 2015

Tato diskuse je sice již nějakou dobu stará, ale zkuste se podívat na naše stránky a tipů na plavání v Praze tam najdete hodně.
Jinak osobně máme vyzkoušen hotel Step v Libni.

andreapokorna89
3. únor 2015

Ahojky holky,

mátě některá zkušenosti s plaveckým klubem Amálka na Vyšehradě Arjo ?

Děkuji moc 🙂

zzuzinda
3. únor 2015

@andreapokorna89 My s Amálkou na Vyšehradě plavali s Bárou. A bylo to fajn. Báru to sice nebavilo, ale doporučila nám to doktorka a je fakt, že jí to pohybově hodně pomohlo (stejné to bylo i s ADamem, ten plaval se školičkou Bublinka a jezdili jsme do jednoho hotelvoého bazénku na Floře).

andreapokorna89
3. únor 2015

@zzuzinda dekuji moc 🙂 koupila jsem to na rychlo,ale jednani me utvrdilo v tom,že vše bude v pořádku. Jen jsem chtěla vědět priblizne jak to tam vypada a funguje 🙂 dekuji jeste jednou moc moc

levandulina
11. únor 2015

Nemáte někdo zlušenost s kurzem plavání pro miminka v Lavoda na Smíchovském nádraží?

zupipi
13. únor 2015

Ahoj, budu rada, kdyz budete sledovat novy informativni web www.praha15maminkam.cz, ktery se venuje hlavne akcim pro deti a rodice, najdete na nem take seznam hrist, skolek a materskych center a prave i toho plavani na Praze 15, ale i Praze 10, Praze 9, Praze 14, Uval, Ujezda, Bechovic a okoli🙂
jsme i zde na facebooku https://www.facebook.com/…14849570981/
diky, Zuzka a tym 🙂

zupipi
13. únor 2015

sdilejte nas i na facebooku prosim, vkladame i zajimave clanky pro rodice s detmi 🙂 co byste uvitaly jeste na webu? nejakou seznamku maminek? co jeste? budu rada za nazory!🙂 je to web pro vas!🙂

pierrott
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
11_zari
16. dub 2015

My chodíme na Prahu 3 na flóru do vydryska a super!

veriseek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pierrott
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veriseek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pierrott
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gepe
11. kvě 2015

Plavemems Amalkou uz treti kurz, zacinali v kojeneckem, na Arju. Pri nahradach i jinde, vcetne cachtarny 🙂 nemenili bychom a to uz jezdime s Amalkou i na hory 😅

veriseek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanny167
5. říj 2015

Musím říct, že jsem se už dlouho nesetkala s takovou nevstřícností, jako na kurzech plavání v organizaci Svět dětí na dlani v Říčanech. Začalo to už na druhé hodině, když jsem požádala lektorku, zda by mi do šaten a sprch mohla zapůjčit lehátko pro dítě. Když tam člověk nepřijede s autosedačkou (já bohužel nemám auto a jezdím tam vlakem), tak nemá dítě kam položit, když se chce převléknout a osprchovat. Mají přebalovací pultíky, ale bez jakýchkoliv zábran. Je tam sice ohrádka, ale je příliš nízko a pro dítě není bezpečná. Není možné ho tam nechat a jít se sprchovat. A těžko se pořádně osprchuji s dítětem v náručí. Lektorka řekla, že mi lehátko nepůjčí, a že si musím nějak poradit. Tak jsem si poradila. Vzala jsem si nafukovací přebalovací podložku z jejich pultíku, položila ji na zem a tam jsem syna nechala, když jsem se převlékala. Když jsem to udělala na třetí hodině, pustila se do mě uklízečka, že to nesmím, že by to pak musela pokaždé čistit. Trochu jsem čekala, že tam uklízečka od toho je. Řekla mi, že ostatní maminky si také dokážou poradit, tak proč ne já…. Jak už jsem psala, je to proto, že ony si tam vozí dítě v autosedačce. Bohužel tím to neskončilo. Syn začal být nemocný a vypadá to, že nám víc než půlka kurzu propadne. Když jsem poprosila lektorku, zda bych si to mohla nahradit během příštího kurzu, napsala mi, že to lze jen v případě, že zaplatím další 3 tisíce za dvouměsíční kurz. Navrhla jsem jí, zda by mi z těch omluvených hodin mohla udělat kredit, a když by ráno ten den bylo na hodině místo, tak bych přišla a vybrala si to. Odpověděla, že děti jsou často nemocné, a že se to prostě stává. Já jsem pracovala ve službách tři roky (v hotelu) a vždycky jsem z pozice rezervační asistentky měla možnost být k lidem vstřícná, když třeba onemocněli, měli nějaké speciální požadavky atd. atd… vždycky se to nějak zařídilo, protože jsme nechtěli riskovat negativní komentáře. Očekávala bych, že v organizaci, kde půlhodina plavání stojí 350 Kč a kde jsou zaměřeni na kojence (tudíž by měli počítat s tím, že děti jsou prostě často nemocné), bude aspoň kapka vstřícnosti. Mám z nich pocit, že akorát rýžují peníze a těží z toho, že v Říčanech nemají konkurenci a maminky to nepohodlí prostě nějak překousnou. Svět dětí na dlani bych opravdu nedoporučovala.

petulinkamp
9. lis 2016

Maminky z Prahy a okolí, chodila jste některá s mimčem plavat individuálně? Můžete někoho doporučit?

vaveva
28. zář 2017

Kdyby nekdo vyuzil kurz plavani na Cernem Moste v Anahite pro dite nar 1-5/2015 tak mam nabidku v bazaru. Bohuzel ho nevyuzijeme.

lovemusicsun
11. črc 2018

Ahoj holky, chtěla bych obnovit tuhle diskuzi.. Od září bych chtěla chodit s malou plavat, bude mít 6 měsíců. Kde se Vám to osvědčilo? Nějak nevím jestli je lepší slaná nebo sladká voda, podle čeho bazén vybrat.. Budu ráda za zkušenosti.. Děkuju.