Plavání kojenců v Praze. Kam chodíte?

zizala
9. zář 2008

Ahoj, chtěla bych s naším očekávaným synem chodit na plavání a to už od kojeneckého věku. Tak se chci zeptat, zda s tím máte zkušenosti a kam chodíte? Chtěla bych už začít od těch "vaniček". Nejraději ale někde kolem Dejvické či Hradčanské, nemáme auto, tak bych musela jezdit MHD.
Kam chodíte vy? a jak jste spokojené/nespokojené?

lu777
4. říj 2008

aha, tak jsem koukla na ten link, Petko a je z toho videt, ze v tom Carpe Diem na Flore maji kurzy ruzny spolecnosti..

ta Bublinka je i v tom hotelu Step jak se na nej ptala Iveticka..

petka80
5. říj 2008

jo jo, mají teda asi nasmlouvaných víc firem.
Je teda ale fakt, že ze všeho nejdůležitější je sama instruktorka, to mně nějak dřív nenapadlo, ale když to tady čtu 😖
Lu, kdyby ti to nevyšlo v tom Juklíkovi, tak sem by ses určitě mohla přijít jen tak podívat na nějakou hodinu, abys viděla, jak to chodí, nezávazně. Určitě by byla škoda nechodit, si myslím.

lu777
6. říj 2008

Petko, diky, snad to bude ok, pak zas napisu.. jdeme zitra

lu777
8. říj 2008

takze v Jukliku Vrsovice - naprosta spokojenost 😵

instruktorka mila, laskava... detem rika jmenem, pochovala si je a hodinu prizpusobuje tomu jak deti zvladaji...
Matysek neplakal i kdyz voda byla chladnejsi a zvladl si i lehnout na vodu a mit vodu v ouskach (musela jsem u toho zpivat, ale zvladl to)

takze je to jasny, dneska si jdu pro penouze za ten prvni kurz

uz se tesim na pristi tyden 🙂🙂

jediny neprijemny je, ze se kocarky nechavaji venku, takze se bud musi pujcit zamecek a nebo si ho koupit (coz je jednodussi a udelam to)...

stastnap
12. říj 2008

Ahoj. Chtěla bych taky přidat svoje poznatky z Klubu Bublinka. Jsou jen pozitivní. A to tam nechodím sama, ale se mnou ještě dvě kamarádky a také si nemůžou prostředí a přístup vynachválit. Jde hlavně o to, že narozdíl od ostatních klubů, je tento opravdu "rodinný". To znamená, že prostředí je sice menší, ale zato útulnější. Instruktorky mají podle mých informací dlouholetou praxi a jejich přístup je (nebo alespoň byl) vždy příjemný a poradily mi ve všem. Cenově jsou zhruba nastejno s ostatními kluby v Praze, ale vzhledem k tomu, že jsou na Praze 6 jedini, tak nemají ceny nijak vyšponované. Chodili jsme předtím na lekce do Cordeusu, který je také na Praze 6, a který se taky (mimo jiné) zabývá plaváním kojenců. Ale nedá se srovnat! Hygienické podmínky, protředí, přístup...navíc teplota vody, to, že je v Bublince slaná voda...prostě rozdíl opravdu cítít je. Takže to je asi tak zatím vše, co k Bublince mlžu říct já. 🙂 Tak se mějte fajn. Petra

ervina
13. říj 2008

my se stále rozmýšlíme kam chodit plavat, zda do cordeusu nebo do bublinky.
za týden jdeme na ukázkovou lekci do cordeusu,ale přemýšlím i o bublince. holky,kdo to můžete srovnat, napište své poznatky a srovnání,díky.
stastnap: jsi mě navnadila na tu bublinku 😉 jen nevím,zda nás ještě vezmou na nějaký kurz...

pepibubu
13. říj 2008

Ahoj holky, tak jsem koukala na Motýlek v Letňanech - stránky prima, docela mě to namlsalo, ale nikde jsem nenašla ceník, víte některá?

bramburka
20. led 2009

Lu, s tou Terezkou, je tam více instruktorek, tak jsi asi mela smulu, ja byla spoko, ale ted bychom radi vetsi bazen. Na vysehrade to bylo OK, ale neni tam to zazemi typu herna po plavču, to mi chybi, taky tedy nevite, kde by se dalo plavat levneji nez 350 na kurz? díky.

zuzik03
20. led 2009

pepibubu, ceník motýlku je zde http://www.studio-motylek.cz/cenik1.asp
my tam chodíme na plavání i cvičení a je to tam fajn, ale je tam dost plno, sehnat místo bývá náročné.

mobina
20. led 2009

Brambu my jsme tam taky absolvovali první kurz a změnili jsme. Vadilo mi, že je to jen soboty a fakt nehorázně drahý 😒 . Ale pak až bude sourozenec, tak je to zase dobrý, že můžou chodit oba.
Jinak jukni na odkaz. Tam je i Vyšehrad za menší peníz. My nakonec budeme chodit do Pasáže.
http://www.clubjunior.cz/rodicesdetmi.php

bramburka
21. led 2009

Pasaz je dobra, ale ve ctvrtek pouze, to my mame neco jinyho. Nemate nekdo zkusenost s plavanim na Pražačce?

zizala
autor
14. únor 2009

ahojky, chtěla bych se zeptat kdo chodíte do Bublinky na Praze 6 na vaše zkušenosti tam? jak to tam probíhá a tak? dá se tam fotit? nebo jako pouze placená služba? děkuju

berenika39
14. únor 2009

ahoj maminy 😉 , pokud byste něterá byla z prahy-východ, nebo to měla kousek do Čelákovic, tak vřele doporučuju! Byli jsme zatím dvakrát. Bazén na břehu, jen pro miminka, s pitnou vodou 32 stupnu, skupinky jen 3-5 párů, nejmenší dávají první dopoledne, aby tam byl klid. V šatnách přebalováky,podložky na zemi, ohrádka ve sprchách. Instruktorka milá, klidná,Péta si to fakt užíval. Smál se, reagoval na ní, pomohla nám s dětma při lezení do bazénu a ven 😀 , po plavání kdispozici mikrovlnka na jídlo. SUPER! Kontak případně přes IP.

niki2
14. únor 2009

Ahoj Zizalo,
s focenim to asi bude spatny, na zacatku tam byli manzele mych dvou spoluplavkyn a v pohode, ale ted uz nejak nechteji poustel lidi k bazenu, takze obcas vidim, jak nekdo foti pres sklo, je tam okno z te predsinky. Jinak nabizeji jejich foceni a filmovani, ale je to cenovy ulet.

ivusakos
15. únor 2009

My chodíme už na druhý kurz do hotelu Step ve Vysočanech a dobrý🙂 je to plavecký klub Žabička.

lili03
28. dub 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat k Bublince, jak to tam probíhá se sprchováním? je tam nějaký pultík, kam můžu odložit mimino, nebo se sprchuju s ním dohromady? Teda mně by malej už z pultíku spadl, ale jestli je to tam nějak ošetřené, kde ho můžu na chvíli nechat...

luca76
31. kvě 2009

ahoj, nemáte někdo zkušenosti s plaváním kojenců v Berouně, je to klub Ploutvička. My bydlíme kousek od Rudný u Prahy, tak by to bylo docela dobrý...ale raději bych tam šla po nějakým pozitivním doporučení 🙂 Případně pokud někdo zná v Praze nějaký bazén se slanou vodou, který není moc daleko od Rudné? 🙂 předem moc díky za info 🙂

zihu
20. črc 2009

Ahoj, ma nekdo zkusenost s plavanim v Modranech (babycluv Tedo), teda eventuelne konkretne s navstevou instruktorky doma (i jine centrum - studio pro zeny, ...)? diky moc za jakekoli info

vrana
20. črc 2009

Tak já musím Baby club Terezka naopak pochválit, asi je to o tom, na koho narazíte. Měli jsme instruktorku Simonu, naprosto v pohodě, hlučná není vůbec a hodinu přizpůsobuje dětem. Když se některé nerado potápí, tak ho do toho nenutí apod. Pak jsme byly jednou na náhradní hodině u jiné intruktorky a ta byla ještě lepší, měla pro ty dětičky rozmanitější program s hračkama ve vodě.

Jediné co bych vytkla, jsou docela málo prostorné šatny, jinak v pohodě a cenově přijatelné, oproti jiným kurzům. 10 lekcí za 3500.

miona
21. črc 2009

Zihu, do Teda jsem chodila do kurzu. Mě to tam nějak nesedlo, ale jinak myslím, že ostatní mamči byly spokojený.

zihu
22. črc 2009

miona diky moc za info🙂

lucie.krajcarova
6. srp 2009

máte někdo zkuš. splavčem v neratovicích? jsou tam dvě mateřská centra tak nevím, které si vybrat.

morgan
7. srp 2009

ahoj, budem ted chodit plavat do bazénu s malým a myslím, že mi říkali, že děti mohou mít buď ty plenkové plavky a nebo klidně i klasické plavky bez pleny? Jak chodíte plavat vy? 🙂

mysojc
10. srp 2009

morgan, my máme plavečky...ale klidně můžou jít i s plavací plenkou 🙂

my chodíme do Anahity v Klánovicích, rodinnej domek, kde je bazén 4x5 metrů, slaná voda a moc se nám líbí. Je nás tam 6 maminek v kurzu, ale není to z nejlevnějších. Ale je tam pohoda, jsou ochotní a tak... 😉

morgan
11. srp 2009

mysojc díky 🙂 , já jsem ted koupila plavací plenky huggies, ale mžná koupím teda koupím i obyčejné plavečky 😀

my budem chodit do Juklíku na Přípotoční, chodili jsme tam i na vaničky a měli jsme suprovou instruktorku tak snad i ted budeme mít štěstí 🙂

hellene
22. zář 2009

My chodíme plavat do hotelu Step ve Vysočanech, je to fajn, bazének akorát, na konci nám v něm pustí výřivku, nebo je možné vlézt i do malé výřivky vedle, ve velkém bazénu většinou nikdo není, minule jsme se v něm chvíli otužovali 🙂 co mi přijde nepraktické je, že v šatnách není žádná ohrádka na děti, ve sprchách ano, ale v šatně je není kam dát, na přebalováku Matěje nechat nemůžu,ani ještě sám nechodí, takže chudák stojí opřenej u skříňky, než se oblíknu, což je tryskem, aby mi někam nespadl na těch dlaždičkách 😒
co je ale větší problém, zhruba dva dny po prvním plavání se mu objevila vyrážka, sice to vypadá, že ho to nesvědí, ale neustupuje to, dneska jsme byli u pediatričky a následně i kožní, říkala, že by to mohla být plíseň z bazénu, nebo alergie na kočky (což by mu ale prý začalo už dřív), dostali jsme Fenistil kapky a tekutý pudr a máme plavání vynechat ☹ ...jenže na jak dlouho, když máme za sebou teprve dvě lekce!!! zavolám tam a uvidím, jak se domluvíme, protože oficiálně omlouvají jen 2 hodiny, snad s nima bude domluva...máte některá podobnou zkušenost s dlouhodobější absencí kvůli nemoci nebo kožním problémům?? nebo dokonce přeložením kursu, jestli je to možné...

romankav
22. zář 2009

Ahoj holky, kdybyste některá chtěla kontakt na super instruktorku plavání (certifikovanou, né žádnou samoučku), tak písněte do IP. Chodí plavat k vám domů, to je zvlášť vhodné pro mimča do 6ti měsíců. Nám ti hodně pomohlo na prdíky..

jmisa
22. zář 2009

My začínáme zítra v Modřanech v TEDO, jdeme zkusit vaničky, tak jsem zvědavá.

Máte někdo s Tedem zkušenost?

aleachim
23. zář 2009

morgan, my taky chodíme do juklíku. Kdy chodíš? Třeba jsme spoluplavkyně 🙂

bluda007
13. led 2010

hellene, jak to u vas dopadlo s tou plisni?? chtela bych chodit do hotelu step, ale tvuj prispevek me dost nahlodal, jestli je to ta nejlepsi volba... 😒