Plavání s miminkem v Praze a okolí. Máte zkušenost?

xsipm04
13. lis 2007

Ahoj holky, chci se jen zeptat, kdo chodíte už plavat s miminkem starším půl roku v Praze, jestli nemáte nějakou zkušenost s následujícími plaváčky:

Amálka
Motýlek
Kačka

popřípadě kam chodíte plavat a jak jste spokojení. Uvítám jakékoliv příspěvky, které mi pomohou se rozhodnout, kam začít chodit.

Děkuju moc 🙂

anatanka
13. lis 2007

Tak to by me taky zajimalo. Ale kamaradka mi rikala, ze si taky myslela, jak si vybere, kam chodit, ale nakonec zjistila, ze maji vsude tak narvano, jak je ted plno deti,ze chodit nebudou nakonec nejspis nikam. 😒

xsipm04
autor
13. lis 2007

Hmm, tak to jsi mě moc nepotěšila ☹ Tak to abych spíš začala zjišťovat, kde mají volno a pak jsme příjdu s tématem: Nevíte někdo, v jakých kurzech v Praze je jsou ještě volná místa 😀

klarec
13. lis 2007

Já jsem slyšela jen to dobré na plavání v kyjích. Myslím že to je studio-kytka.cz nebo tak něco. A motýlek je taky ok. Ale každému vyhovuje něco jiného. Asi nejlepší bude všude zavolat a zajet se tam podívat na nějakou hodinu to určitě půjde. Aspoň uvidíš jaký je tam přístup a tak.. Hodně štěstí!

zuz11
25. bře 2008

gandy • 1d • 24. srpen 2007 v 11:32
Ahojky maminy, nebo nastávající. Brzy se mi narodí mimčo a přemýšlím o plavání s mimčem. Chtěla jsem se zeptat zda s tím máte někdo zkušenosti a nevíte kde v Praze se dá chodit s mimčem plavat. Díky

monik111 • 1d • 24. srpen 2007 v 15:18
ahojky,
tak ohledně ty Prahy ti neporadím.
Ale já s verčou začala plavat už v 7týdnech.Docházela k nám instruktorka domů a plavaly jsme ve váně. Už mame ten kurz za sebou a ta 3týdny už jdeme plavat do bázénu.
Můžu jen dporučit.Verča se vůbec nebojí vody,je otužilá a ve vodě je jak doma-prostě spokojená.

jusnina • 1d • 24. srpen 2007 v 16:09
moni, můžeš prosím víc popsat plavání ve vaničce? Nebo to je v normální velké vaně? A jak to probíhá? A za kolik? Já našla odkaz tady v Plzni akorát na nějaký Hobit a tam chtějí asi 140 za hodinu, nebo tu lekci. To mi přijde dost strašný.

iza • 1d • 24. srpen 2007 v 16:11
gandy : plavání s miminky je jednak někde u Flory,pak v Rytířský, ve Vysočanech a někde u Dejvický....poptám se kamarádek..my bychom měli chodit do té Rytířské (zařizuje to ale kamarádka tak nevím přesně, ještě zjistím)...
Já budu mít nejprve objednanou na doma "plavací tetu" - pave se s mimčem ve vaně..a pak přejdeme do bazénu
kukni na : http://www.mapy.cz/?query=plavání kojenců praha
http://www.betynka.cz/
http://www.dkvodnicek.cz/
http://www.delfinek.cz/
http://www.studio-motylek.cz/

majka07 • 1d • 24. srpen 2007 v 16:12
ahojky, my budeme chodit od 6 měsíců, to se začíná chodit plavat. Do 6 měsíců může chodit lektorka k Vám domů, je fakt, že to něco stojí 🙂

majka07 • 1d • 24. srpen 2007 v 16:13
http://www.plavacek-deti.cz/

pláváček funguje aj v Praze

monik111 • 1d • 24. srpen 2007 v 16:26
jo přesně plave se velké vaně. lekce stala 150kč a trvala tak 50-60min. Začinalo se tím,že se Verča v klubíčku ponořilo po ramímka do vody. a pak se v dalších lekcích přidavalo plavaní na zadech.pohupování, ponoření oušek a pak už se otočila na bříško/to musí dobře pást koníčky/ Během každé lekce se trénovalo zatajení dechu.Prvně se otíral obličej mokrou rukou,pak se pokapala hlavička vodou a pak se přidávalo polití hlavičky.Prvně půl kelímku a pak už celým.Vždycky se řekl signal a pak se hlavička otřela apak polila.Přidavalo se to postupně.No a ke konci asi 6hodina/celkem 9 hodin/ jsme se potopily pod vodu. Je to fakt užasný.Prvně jsem byla nervní co jako bude,ale fakt super a Verča je spokojená.Někdy si i trochu lokla, ale jen se otřepala a pohoda.Je to napsaný tak v rychlovce,ale je to rozdělené do lekcí,takže se všechno přidává postupně.A hlavně se to řídí podle mimča. Součástí hodiny bylo i cvičení s miminkem,masaže a naučila jsem se spoustu říkadel a basniček.

zuz11
25. bře 2008

bambusek • 1d • 6. prosinec 2007 v 19:40
Ahoj maminy, prosím o radu. Chtěla bych chodit plavat s miminkem, ale narazila jsem na problém, v bazénu je voda v hloubce 120cm a já jsem bohužel vysoká jen 158cm. Tak je to na mne moc hluboký, je to dost náročný, musím mít pořád ruce nahoře. Tak jestli náhodou některá maminka by mi neporadila, kde v Praze je koupání kde je méně vody. Díky moc snad mi někdo poradí 😀 😀

bledulka • 1d • 6. prosinec 2007 v 19:49
bambusku,já chodím plavat také a nevím přesně kolik má voda hloubku,ale sahá mi do podpaží. A přijde mi to právě skvělé.Máš totiž obličej dítěte na úrovni svého obličeje a tudíž se ti líp kontroluje aby měl pusinku opravdu nad vodou + na počátku i nezbytný oční kontakt,což by se jinak mohlo dělat hůř (jedenkrát jsem s manželem navštívili dětský bazén sami -bez kurzu a tam byla hloubka vyloženě dětská a byla jsem stále ohnutá a nebylo to tak příjemné a navíc mi bylo chladno..)
dítě je ve vodě hodně lehoučké,vůbec by ti to nemuselo tak náročné přijít -to,že máš ruce nahoře.Mě to přijde naopak jako výhoda (pokud teda nejsi po bradu ve vodě) Já jsem ho volila i hlavně kvůli super ceně (na Prahu) a neměnila bych za mělčí ani náhodou...

bambusek • 1d • 6. prosinec 2007 v 19:58
Bledulko, vodu pod bradu nemám 😀 😀 , ale myslela jsem tak kolem cca metru, ale mělčí vodu jsem nezkoušela tak nevím...... A kam chodíte plavat a kolik to stojí?

bledulka • 1d • 6. prosinec 2007 ve 20:03
chodíme plavat na p-4 do panorama hotelu na pankráci a 10 lekcí stojí 2600.- což je na prahu super cena. můžeš zmeškat dvě lekce,které pokud řádně omluvíš,tak si je můžeš během kurzu nahradit,více absencí je již bez náhrady (ale takto či podobně je to většinou všude)Mají i více bazénů na jiných místech kdyby se ti jiné hodilo ví.Ale tohle nám fakt vyhovuje.Je tam i sauna,výřivka....

bledulka • 1d • 6. prosinec 2007 ve 20:04
jo a pokud budeš pokračovat v kurzu jako mírně pokročilé dítě tak to potom mají levnější (2200 při návaznosti,při nenávaznosti 2400.-)

bambusek • 1d • 6. prosinec 2007 ve 20:06
mužeš mi oslat prosím odkaz na nettu? Podívala bych se co a jak, sice bydlím na Praze 6, ale to nevadí,my chodíme na Dlouhý lán a moc se mi to tam nelíbí

bledulka • 1d • 6. prosinec 2007 ve 20:14
máš ji v IP,tady by to asi admini smazali jako reklamu 🙂

A ta vedoucí na kterou je tam kontakt je fakt super,klidně se jí mailem zeptej co tě zajímá 🙂 Jinak my začali v 5ti měsících (měli podmínku,abychom měli více než 7 kilo -což jsme měli -abychom neprochladli v bazéně) a malý to zatím suprově snáší,už se začal potápět a prostě je to bomba 🙂

bambusek • 1d • 6. prosinec 2007 ve 20:38
To jsi hodná, nám je teprve 4měs, ale mužu se zeptat co a jak dík

bledulka • 1d • 6. prosinec 2007 ve 21:35
no u nich začínají další kurzy tuším v únoru a to byste měli akorát...ať se rozhodnete pro jakýkoliv bazén,tak hlavně ať se to malýmu líbí 🙂

haluskacz • 3d • 6. prosinec 2007 ve 22:38
bambusku,
kdyz je melci voda, tak potom musis byt porad v podrepu nebo predklonu a je to hrozne namahavy, boli z toho nohy a zada. Doporucuju spis hlubsi bazen (mam 161 cm), kde muzes normalne stat.

zuz11
25. bře 2008

nasticka • 1d • 5. leden 2008 v 19:23
ahojta mamky, můžete nám poradit, kam bychom mohly chodit plavat nebo i cvičit s naší malou (6 měsíců), doma nás to moc nebaví a venku je teď hrozná zima ☹

macejka • 1d • 20. leden 2008 v 15:56
nasticka

my jsme také chodily plavat v Praze.záleží na tom ,kde bydlíš nebo kam chceš dojíždět,v Praze je plaveckých "klubů"spousta,např.Delfínek,Plaváček,motýlek,Juklík.....

nasticka • 1d • 21. leden 2008 ve 20:43
díky, my bydlíme u Bnešova, ale do Prahy je to kousek, tak bychom mohli i dojíždět...děkuju za tipy

susik77 • 1d • 1. únor 2008 v 15:59
Ahoj, my chodime plavat do rodin.centra Amalka, Praha-Petrovice.
Ze vraj je dobre plavanie aj v Pruhoniciach...