Podle čeho byste si vybrali paní (slečnu) k vašim dětem?

kooblich
15. led 2013

zajímalo by mě, podle čeho by ste si vybrali "hlídačku" k dětem a kolik by ste jí zaplatili za hodinu. Popřípadě kdyby měla vlastní dítě, dovolili byste jí je brát k vám při hlídání vašeho prcka?Díky za odpovědi Martina

monad
16. led 2013

na hodinu? tak asi sto kč bych dala, a druhá otázka, asi ne, pro mě by byl už problém mít paní na hlídání.. 😒 no pro tu skoro 3letou asi ne, ta si řekne o vše a je soběstačná ale pro mimiholčičku NE TO BYCH DO TOHO NEŠLA A UŽ VŮBEC NE ABY TADY MĚLA SVÉ DÍTĚ, ale to věc názoru... 😅

karotky
16. led 2013

Když už by nebylo zbytí,vybrala bych si podle doporučení z nějaké agentrury-prostě profesionálku.Nějaké amatérce,která si s sebou přibere ještě vlastní dítě,bych své děti nesvěřila.Přece jí bude platit za to,že se bude věnovat Vašim dětem a ne tomu svému. 😉

kitinka76
16. led 2013

já bych hlavně vybrala takovou, aby se nelíbila manželovi 😅

camelinka
16. led 2013

Kdyby se nedalo jinak a musela bych si domu k diteti privest nekoho ciziho,tak jedine profika z nejake osvedcene agentury, nebo jinak jedine na doporuceni nekoho znamyho.
Ceny se lisi hodne, prave jestli je to profik nebo nejaka pani, ktera si tim jen privydelava, je to tak od 80-100kc za hodinu vyse. Ale pro me by to byla jen uplne nejposlednejsi moznost, nejsem duveriva k cizim lidem, obzvlaste co se tyce meho ditete a ciziho cloveka v nasem dome, no a ciziho ditete uz asi vubec ne,ale to je jen muj osobni nazor 🙂
@kitinka76 😀 😀 😀 takze 16.letou mulatku coby aupair ne? 🙂

dana3262
16. led 2013

Ja mam paní na hlidani 1x týdne. Je ji skoro 25, je úžasná a s detma ji to baví. Vybrala jsem ji protože ji znám. Je spolehlivá a zvladne všechno . Davam ji 150.- / hod, ale hlídá oba a to je hodne narocny. Bere je i ven, dá jim svačinu... Zvládá všechno. Jinak az bude mít svoje a bude chtít hlídat tak určitě ano. Vic deti se lip zabavi a jestli to zvladne musi posoudit ona. Jen bych pohlidala, aby deti byly zdrave, ale to je oboustrane.

veruska007
16. led 2013

Ja kdyz musim, tak se snazim udat deti v nejake miniskolce. Cizi pani/ slecna - bud overena adoptivni babicka (pres instituci) nebo na doporuceni znamych, kterym hlida.

Platila bych 60-100,- - zalezi, kdo by to byl, kde by hlidal, jak dlouho apod.

Vlastni dite bych dovolila v pripade, ze by pani byla schopna zvladat obe deti (zalezi na veku, povaze) a take bych ji za to platila mene (treba jen 50,-). Z vlastni zkusenosti - obcas mi hlida kamaradka (ja ji za to pomaham se studiem), kdyz hlida u nas, tak jen naseho prcka, kdyz u nich, tak u toho ma sveho synka (je ve veku meho starsiho) a musim rict, ze kdyz jsou spolu muj a jeji syn, tak si naramne vyhraji, ten muj si na mne ani nevzpomene, ji a spi v pohode - takze bych to jako jednoznacnou prekazku nebrala. Ale kdyz by mi mela prijit pani hlidat s rocnim ditkem, tak to by se mi asi moc nelibilo, protoze treba kolem rocniho prcka se vetsinou musi tocit vic.

maladama
16. led 2013

vzhledem k tomu, že hlídací paní svěřuju nejen klíče od domu (a tedy prakticky volný přístup ke všem našim věcem), ale hlavně taky svoje jediné dítě, tak pro mě byla nejdůležitější osobní reference. Rozhodila jsem sítě mezi známými v okolí a "ulovila" dceru kamarádky jedné naší známé, která už měla s hlídáním dětí (i když starších) zkušenosti. Samozřejmě jsem ověřovala telefonicky reference z těch rodin, kde už hlídala.
Ze začátku jsem využívala hlídacích služeb v době, kdy jsem sama byla doma (a pracovala za zavřenými dveřmi) - mohla jsem tak chůvě ukázat všechny "problémovější" činnosti, ať už přebalování posraného zadečku, krmení obědem, vyběhnout v případě neutišitelného pláče... teprve asi po třech "dozorovaných hlídáních" jsem prvně opustila dům.

Tahle chůva postupně doporučila a zaučila další dvě svoje kamarádky (jedna z nich zkušenosti měla, druhá ne), takže teď mám na telefonu tři chůvy, což se vzhledem k tomu, že jsou to studentky a já potřebuju spolehlivé celodenní hlídání 2x týdně, docela hodí.

Platím 90Kč/hodinu, což je ještě vcelku rozumná cena za jedno dítě. Chůvy nevaří, jen ohřívají jídlo, které tam nechám, chodí s malým na procházky a v době, kdy on spí, mají volno na učení.

martinasamkova
16. led 2013

Slečnu/Paní na hlídání bych si vybrala buď podle CV (studentka SŠ, VŠ pedagogického/zdravotnického oboru) alespoň s jednou referencí, kterou bych si ověřila. Nebo nějakou slečnu/paní "ověřenou" od mých známých, kteří s ní mají konkrétní pozitivní zkušenost. Platila bych 100-120,-kč/1hodinu. Pokud by měla vlastní dítě ve věku mých dětí, určitě by mi to nevadilo a naopak bych byla ráda. Možná by se potom ze slečny/paní na hlídání stala dobrá kamarádka nejen pro moje děti, ale i pro mě 😉 Pokud by si ale paní/slečna na hlídání brala s sebou "do práce" roční dítě a mě hlídala 5ti letého předškoláka, asi by se mi to nelíbilo... Hodně štěstí při výběru 🙂

consti
16. led 2013

Sama mám zatím zkušenosti jen z druhé starny, jako slečna na hlídání. Ale to už je pár let zpět, když jsem byla na VŠ. Začínala jsem s nulovými zkušenostmi za 50,-/hod. ve finále jsem pak hlídala už za 150,-/hod. Nejdůležitější byly reference, byla jsem v té době registrovaná na bezplatných stránkách, kde mě pak mí klienti mohli hodnotit a vzhledem k tomu, že jsem měla dobrá hodnocení, tak jsem ve finále už musela i odmítat 😉 . Jinak dej na svůj osobní pocit, ale samozřejmě po předchozím ověření referencí! Doporučuji i slečnu" vyzkoušet" napřed tak, že budeš u hlídání doma, jen třeba v jiné místnosti 😉 . Z mé zkušenosti mi maminky hned nechávaly klíče od domu včetně kódů k zabezpeč.zařízení a svého kolikrát několikaměsíčního dítka. Já osobně, kdyby šlo o mé dítě, tak si dávám větší pozor, nikdy nechtěly vidět třeba ani občanku, to jsem nabízela sama, aby si zapsaly všechny údaje. Opatrnosti není nikdy dost a ne všechny chůvy to s dítětem umí 😉 . Určitě tedy dejte na vlastní pocit i při kontaktu chůvy s dítětem. Co se týká chůvy a tatínka, tak tam bych teda obavy neměla, i když člověk nikdy neví. Já naštěstí nemám zkušenosti s tím, že by po mě nějaký tatínek dítěte vyjel a ani mě by to nikdy nenapadlo 😀 😉 . Cena za hlídání by podle mě měla být podle zkušeností tak od těch 100,-/hod.

janka
16. led 2013

Tak ja uz mam za sebou hledani nejake pani/slecny. Mozna jsem hodne narocna.. no nevim. Ale taky mame problematicke dite. Takze trvalo to hodne dlouho. Je to o i nahode....
Nejdrive jsem oslovila agenturu, ktera mi byla doporucena: poslala prvni holku, ktera sice mela zkusenosti, ale ja z ni nadsena nebyla. Po delsim case jsem tu agenturu oslovila znovu. Poslala druhou holku, mladou studentku. Sikovna, mila, schopna. Tu mame doted. Nasi holce trvalo douho nez si na ni zvykla (ale to na kazdeho), takze proto ji mame i kdyz casto nemuze. Je to studentka: takze ji to casto "nevyhovuje", o prazdinach si zas vydelava v zahranici.... Ale odmitam platit agenture dalsi penize za to, ze si holcicka bude zvykat na dalsi slecnu.
Mezitim jsem zkousela:
Pani, na doporuceni: Slusna, cista, nemuzu nic vytkout,ale nejak mi nesedela. Poslala jsem ji s holkou na hriste.... a nahodou tam byla moje kamaratka, ktera mi napsala smsku... ze tu pani spis nez dite zajima jeji mobil... a holka pritom brecela ze chce domu. 😠
Dalsi pani na doporuceni byla z daleka, takze mela podminku, ze prijede minimalne na 6 hodin. To by bylo financne neunosny.
Dalsi pani, "na doporuceni", ktera tvrdila, ze ma zajem, nakonec ani nemela cas se abychom se telefonicky domluvily... 😝
Dale jsem zkusila 17 letou dceru moji kamaradky. Sice nemela zkusenosti, ale videla jsem, ze to s holkou umi a hlavne ji to bavi. Bohuzel se mi z prvni navstevy hriste vratily obe holky s brekem 😅 (no to nase ditko opet bolelo brisko, tak brecela) a pak se uz chuva bala, ze to nezvladne... ale vim, ze ted by to v pohode zvladla, 🙂 Bohuzel taky studentka, ktera ma spustu dalsich aktivit.
Ted nedavno se nam nabidla jedna znama, a my zrovna nikoho nehledali... pomaha mi ted v domacnosti a mala ji miluje. Ma i svoje vnoucata a skutecne to s detma umi..... Teto pani bych klidne dovolila, aby hlidala treba i se svymi vnoucaty (kdyby si sama troufla). Proste jsme si sedly. A ona to taky nedela jenom pro penize....
Ceny hlidani byly 80-170Kc/hod.
Mladym mamkam bych nedovolila mit svoje dite... mozna tak nejake starsi.
Mela jsem navrhy od kamaradek ze mi pohlidaji... ale kdyz maji samy deti, tak se na to neda spolehnout. Kdyz zrovna neni nemocna moje holka, tak jsou nemocne jejich deti 😀 Jsme pak rady kdyz se vubec nekdy potkame.
Takze k otazce podle ceho vybirat: reference + vlastni pozorovani + reakce ditete + jak si "sednete".