Pozor na baby club Plaváček. Vlastní zkušenost

darmodej
28. zář 2011

Pozor na baby club Plaváček (http://www.plavacek-deti.cz/)!!! Při srovnání se zkušeností s řadou dalších kursů plavání pro děti jsou kursy Plaváčku JEDNOZNAČNĚ NEJHORŠÍ, až odstrašující. Naše výuka probíhala takto:
- deklarovaným cílem první hodiny byl "první ponor". Z mého pohledu poněkud šílenost pro 6měsíční děti, které jsou v bazénu poprvé v životě,
- brzy po úvodu začala lektorka děti skutečně nuceně potápět,
- naprostá většina dětí kursu nesla tento přístup velmi špatně (brečely, byly v šoku), lektorka na to nedokázala nijak reagovat,
- v podstatě nic jiného než potápění dětí na programu první hodiny nebylo.

Po takovéto první hodině jsme se vcelku pochopitelně z kursu odhlásili. Na rozdíl od ostatních škol, které obvykle nabízejí první hodinu zdarma "na odzkoušení", Plaváček požaduje peníze předem. Při stornování kursu vám pak z částky strhnou
- 20 % storno poplatek (při ceně kursu cca 4 800,- Kč jde o 960,- Kč!)
- úhradu navštívených hodin, tj. v našem případě i té první hodiny, se kterou jsme byli nespokojeni (370,- Kč)

Za zkušební první hodinu tak v podstatě Plaváčku zaplatíte NENÁVRATNĚ VÍCE NEŽ 1 300,- Kč!!!

Po celém zážitku z plavání a DALŠÍM zážitku při pokusu o dohodu (...neúspěšném, trvali na svém...) už jsem se nedivil, proč je na stránkách Plaváčku odkaz na neméně šílené kursy létání miminek...

Pokud uvažujete nad přihláškou do Plaváčku, doporučuji zvážit výše zmíněné.

jan.bolek@seznam.cz

luciebx
10. led 2012

@mitote jee my se zname z jine diskuze vid.. 😉 😀 .. jj letani miminek je silenost.. proplesknout prez hubu kazdou ktera s tim ma co spolecnyho.. ale me teda zase to potapeni neprijde zase takova silenost. vzdyt miminka jsou na vodu zvyknuta.. uz jen v brisku jsou 9 mesicu ve vode.. a to jejich plavani.. to zvladaj super.. ja o proti potapeni nejsem .. ja nikdy na zadny kurz nechodila a ani manza.. a na plavani s malym sme chodili ssami do detskyho bazenku a potapeli sme si ho mezi podanim.. a malej jen vyjel na hladinu promrkal ocicka a smal se.. .. a kdyz nahodou nekdy zaplakal.. tak sem to dal nedelali. .

luciebx
10. led 2012

@moudivlacek jo? tak tu jako muzes se svym mimi jit kam chces.. my sli do verejnaku kdyz malymu byli tak 3 mesice myslim .. nebyli sme tam sami.. ale voda a vzduch okolo se mi zdal studenejsi.. tak sme pak chodli na cas jen do kojeneckyho bazenu.. ale i tak.. delali sme si co sme chteli a nikdo na nas nekoukal jak na voli ze co to delame s mimi

moudivlacek
10. led 2012

@ija1 tak to je super, u nas zapsanych 10,ale samo nikdy neprijdou vsichni,ale zas ta cena no 🙂

uprimne malej vodu miluje,v lete jsme na koupaku furt, nechce pak ani domu, ale potapeni nesnasel,tak jsme se proste nepotapeli, to ze se nechce ditko potapet jeste neznamena,ze nema vodu rado, a ja ho opravdu do niceho nutit nebudu, ted chodime do skupinky starsich deticek a budeme se taky potapet a opet jde o 2-2,5lete deti a na prvni hodine jsme se nepotapeli!! pokud bude chtit a pujde to OK, pokud ne,tak se to nauci pozdeji, chci,aby ho to bavilo a ne aby hodinu probrecel

luciebx
10. led 2012

@moudivlacek jako je jasny ze nutit je blbost. kdyby mi malej rval tak to nedelam ze jo.. ale kdyz on nikdy ani nepipnul 😀 ale zato ted bojujeme s umyvanim vlasku.. toje vzdy revu jako krava.. takze jeden z nas s manzou s nim musi byt ve vane a hld to nejak zvladnout..

moudivlacek
10. led 2012

@luciebx nechci tvrdit ze vsude, ale mam pocit ze ano,no minimalne u nas je to napsane primo na bazenu u vchodu, proste vstup dovolen detem az po 1 roce, nevim, ze by byla u nas blba voda? jinak nevim proc by to neslo...

mitote
10. led 2012

@luciebx ja nevim, ja jsem v tomhle hodne opatrna, jak vysveltim diteti ze ma zadrzet dech? ze se nema nadechnout pod vodou? proc to zbytecne pokouset? nikdy nevis jak dite bude reagovat. ja jsem pro plavani, plavat urco budem, ale potapet teda ne. a o letani... no proste ja bych nikam kde maji neco s letanim spolecneho nechodila.

moudivlacek
10. led 2012

@luciebx malej nesnasel myti vlasku jako mimco taky a co jsme zacli na plavco, tak bez problemu 😵
potapeni to cileny nema rad,ale kdyz blbnul a omylem se na koupaku ponoril,tak vyplaval zakuckal se a pak se smal,takze vic, ze to chce jen cas a prijde na to

luciebx
10. led 2012

@moudivlacek nevim divny proc nesmi deti pod jeden rok do verejnaku u vas.. tu teda muzu .. a taky chodime no..
@mitote jako letani miminek urcite ne.. to kdyz sem videla delalo se mi zle.. a dlaa bych te instruktorce po hube.. ta co studovala uuudajne v rusku ci kde to melo byt.. magorka.. fakt..
ale zase to potapeni.. vsak ono se rika ze deti do urcityho veku maji ten reflex co se jim proste zadrzi dech sam .. to jak kdyz jsou u maminky v brisku.. jak rikam.. malej nerval nikdy se jakoby nedusil nebo neco.. tak sem to na plavani zkusila parkrat.. treba jen 4x mezi mnou a manzou nebo sama o sobe.. ale kdyz se pak stavalo ze malej zacal knourat tak sme toho nechali no.. .. ale asi na tom neco bude ze ti novorozenci to rposte umi.. a clovek ani nevi jak

moudivlacek
10. led 2012

@mitote to ti nejsem schopna rict,ale vim,ze na konci ty rocni ditka byly schopny to udelat, az na nas no 😀 malej misto aby zadrezl decha a zavrel pusu a otevrel oci,aby videl maminku,tak zavrel oci a otevrel pusu 😀 😀

ija1
10. led 2012

@moudivlacek - neni to treba tim ze deti muzou do normalnich bazenu az od roka? pac u nas na Prazacce taky snad deti do roka nevpoustej, kdo vi co do ty vody lejou?........
- no jo no, tady nic levnejsiho neni, plus minus stovka uz neni rozdil, kdyz jsme s instruktorkou spokojene.....
me by prave ty velke skupinky 6 a vice desily, navic lekce nejsou ve velkem bazene ale bazenu 4X4 metry max, a hloubka tak 130 takze ani rodic nema problem...........

luciebx
10. led 2012

@moudivlacek jj s tim umyvanim u nas valcime.. no tak snad se to zmeni.. on bazen taky miluje.. i kdyz on sam jeste v roce a pul nic nedela ze jo.. je bud v me naruci nebo v manzove.. nebo je v kruhu nafukovacim.. takovym to sedatku myslim.. no asi to chce cas..

moudivlacek
10. led 2012

@ija1 no dyt ja se bavim o verejnim bazenu, prave radeji nevedet,co tam je 😅

aha tak my ten detskej bazenek meli velkej, 4x4m to by se vas tam ani vic neveslo 😀

luciebx
10. led 2012

@moudivlacek tak to by me teda taky zajimalo co do toho lijou ze maly deti tam nesmi.. no u nas tu poustej normalne. kazdy mimi.. sme chodili s viceromaminama.. kdyz zrovna ten kojici nebyl otevrenej.. se schazime skoro kazdou n edeli..

ija1
10. led 2012

@moudivlacek - ono to fakt staci, hlavne je ta hodina vic individualni, navic se tam podkavame s jednou maminkou z MK, takze i celkove je ta hodina vic nez prijemna............

gitulik
24. únor 2012

Take mam zkusenost s plavanim v baby clubu plavacek a toto plavani mi nesedi a nelibi se mi. Lektorky jsou prijemne a slusne, ale lekce jsou jen o potapeni. Hned od zacatku se deti radikalne potapi s lektorkou, vylozene s nimi plave pod vodou hned od 1. lekce pro mimina. Takove prvky, jake tam delaji od zacatku se jinde zarazuji az po delsi dobe, co jsou deti postupne zvykle. Mam zkusenost i z jinych plaveckych kurzu se starsim synem, ale aby temer vsechny mimina na lekci plakaly, lokaly vodu ze sotva popadnou dech a zazivaly misto zabavy stres, tak to jsem fakt videla jen v baby clubu plavacek. Takze tady uz nikdy vic.

alushka
26. únor 2012

Teda na tuto diskuzi jsem narazila náhodou a co tady čtu je fakt drsný. my jsme chodili plavat už od 2. měsíců, nejdřív do Kunratic a teď to Dolních Břežan a takový přístup jsme teda nikdy nezačila. Syn se potápí už zhruba od těch 3 měsíců (nejdříve se začalo přeléváním a pak se postupně potápělo) a musím říct, že asi poslední 2 měsíce se zvládne za lekci potopit tak 2-3x a pak už nechce, pláče a loká vodu, tak ho prostě nepotápím, nechci mu vodu znepřájemnit, aby z toho měl trauma. myslím, že plavání je o těch říkánkcách, cákání a celkově radosti z vody a ne aby z toho měly děti maraton a trauma. Nechápu teda vůbec filozofii Plaváčku, za kažkou cenu, násilím děti potápět. Dneska je tolik dětských bazénů, že není problém, aby si každý našel ten, ve kterém by mu nejvíc vyhovoval přístup lektorek.

katschka
26. únor 2012

My teda do Plaváčku chodili. Bylo to už před nějakými 4 roky, takže nevím, jak moc se přístup k dětem a vůbec ke všemu změnil. Možná se změnilo vedení. Ale co čtu tady, tak to bylo uplně něco jinýho. Lektorky byly v pohodě, potápění první hodinu nehrozilo, náhrady samozřejmost a kdykoliv a první hodina samo ukázková. Nevím no... mmch... není tohle zakázaný na koníkovi? Admin blokne jakoukoliv békovinu, ale reklamu neblokne?? Fakt nechápu.. no nic...

zdenka561983
26. únor 2012

@moudivlacek ahoj a kam jsi chodila plavat.

mkr
26. únor 2012

tak musím souhlasit se zakladatelkou, my chodili plava s Plaváčkem před 3 roky, to co jsem zažila už nikdy více, malé 9 m a probrečeli jsme celý kurz, pak už s ní chodil plavat manžel, já už jsem to nezvládala a lituju toho, že jsem se nechala ukecat, že to dceru přejde a bude se jí to líbit, řvalá celé hodiny, nebrečela jen pod vodou, už bych nikde své dítě takhle trápit nenechala, na plavání jsem neměla dobrý názor a odsuzovala to, když přišel švára s tím, že neteř bude chodit plavat rozmlouvala jsem mu to, jenže pak jsem s ní šla jednou plavat já a byla jsem nadšená, byl to jiný klub, jiný přístp, děti se nepotápěli, byl to krásný zážitek a moc lituji toho, že jsem po první lekci kurz neukončila, první hodina by měla být zdarma a lektorky by vám měli sednou a nenechte si nakecet, že i když děti brečí, tak se jim to líbí, není to pravda, má to být příjemné jak pro matku, tak dítě, pro nás to bylo nejhorší období, nikdy bych se už nesvěřila do rukou lektorkám, které uznávají létání s dětmi, bych je taky nechala zalítat

mkr
26. únor 2012

@hakanka úplně to samé jsem zažila já :(

weri1
26. únor 2012

@mitote sice tvůj příspěvěk je staršího data, ale i tak odpovím...nejdřív se polívá vodou, malým množstvím, pak vštším a větším a pokaždé říkáš heslo a on na to heslo reaguje tak, že ví ,že přijde voda a musí zadržet dech a tak to děláš pak dál i u potápění. Heslo musíš používat jen u toho potápění....třeba já říkám....Beníku ááá žbluňk

historka od jedné maminky.....rodiče si pouštěli na videu záznam z bazenu, dítko bylo s nima v obýváku, na videu zaznělo to jejich heslo a dítko zadržovalo dech, a žádná voda nepřišla, proto by se to nemělo říkat nikde jinde, než u toho potápění

moudivlacek
26. únor 2012

@zdenka561983 mimo Prahu (Kralupy),nebydlim v Praze, ani tuto spolecnost neznam,jen me diskuze zaujala,tak jsem prispela

zdenka561983
27. únor 2012

@moudivlacek jojo oki...

lenka16
27. únor 2012

holky neděste mě. Já přihlásila dceru na plavání ve školce a budou jezdit do bazénu a bude je vyučovat plavecká škola Plaváček. I když jsem chodila s dcerou na plavání v 8 měs. pak ve 2 letech byl horor umývat vlasy.

alushka
28. únor 2012

@lenka16 třeba to nebude tak hrozný, ono taky hodně záleží na lektorce🙂

hakanka
28. únor 2012

@mkr mně přjde, že Plaváček je trochu ideologie, "tak jak to děláme my je to nejlepší, každý jiný způsob je špatně, pokud dítě pláče potřebuje si odžít trauma nebo je to chyba rodiče 😝 . Pokud kritizuješ, dozvíš se, že jsi špatný rodič a nedokážeš poskytnout dítěti podporu a pocit jistoty. všechny děti plavání s Plaváčkem milují a pozor nikdo, nikdo ještě z Plaváčku trauma neměl.

mkr
29. únor 2012

@hakanka jenže já jak matka jsem jim ěřila, byla jsem hloupá a nezkušená, ale po pár hodinách pod ejich vedením, jsem byla přesvědčená, že mé dítě není spokojené, teď začnu 1.3. chodit se 7m synem a jsem zvědavá, budu chodit jinam, sem bych nechodila ani zadarmo 🙂

stejně se mi nelíbí, že to mají ve veřejných prostorách, jako jsou plavečáky za tu cenu, lepší jsou organizace s vlastním bazénem, kde si sami hlídají kvalitu vody 🙂

llllucka
29. únor 2012

Tak jsem si přečetla diskusi a některý názory mě opravdu fascinují.
1) nikdo nejde na plavání a dítě vodu nezná (přirovnávat to k fotbalu,to myslíte vážně).To je blbost,protože každý z nás dítě doma koupe
2) pokud jsem prvorodič a nenapadne mě dopředu něco o tom hledat,tak prostě nevím,jak na to doma dítě připravit a od toho ostatně kurz je,aby to bylo vysvětleno
3) je rozdíl připravovat dítě doma ve vaně a v bazénku - je tam víc dětí,větší prostor a navíc spousta cizích lidí
4) pokud dítě pláče,tak je to vina rodiče a to jste vzali kde!Některé děti prostě plavání rádi nemají a nebo jim trvá něž si zvyknou a rodič s tím nic nenadělá a je hodně těch,které si prostě nezvyknou
5) je krásný,jak jsou někteří rodiče natěšení na potápění dítěte,ale pokud na to dítě není připravené,tak tím do budoucna napácháte víc škody než užitku (vím o čem mluvím).
6) souhlasím,že je to hlavně o instruktorovi
7) plavání je hlavně o seznámení dítěte s vodou a o tom,aby se vody nebálo a vědělo,co má dělat,když třeba omylem spadne do vody.Potápění je až druhotný efekt a štve mě,že spousta kurzů a rodičů bere potápění jako to hlavní.Je super,že se dítě umí potopit,ale neumí plavat (a viděla jsem takových v kurzu dost).

alushka
29. únor 2012

@llllucka přesně! moje řeč 🙂

margotka22
5. čer 2012

MY S PLAVACKEM MELI JEN A JEN SPATNOU ZKUSENOST. Meli jsme smulu na instruktorky, vetsinou byly protivne a uz aby mely lekci za sebou, bylo to jen o tom, ze lily miminkam od prvni lekce vodu na hlavu, nic napaditeho. ☹ Taky voda vetsinou jako... led, ve sprchach spina. 😖
Deti se netvarily moc vesele, spis vystrasene, taky domluva na nahrady velmi slozita, vsude sama neochota, na recepci vecne nikdo nebyl, nikdo nezvedal telefon atd. 🤐

Navic ta cena – nejdrazsi v Brne, absolutne neodpovida kvalite!!!! 😝

Chodime jinam a spokojenost, mile instruktorky, vse jde jak ma byt 🙂