Pozor na baby club Plaváček. Vlastní zkušenost

darmodej
28. zář 2011

Pozor na baby club Plaváček (http://www.plavacek-deti.cz/)!!! Při srovnání se zkušeností s řadou dalších kursů plavání pro děti jsou kursy Plaváčku JEDNOZNAČNĚ NEJHORŠÍ, až odstrašující. Naše výuka probíhala takto:
- deklarovaným cílem první hodiny byl "první ponor". Z mého pohledu poněkud šílenost pro 6měsíční děti, které jsou v bazénu poprvé v životě,
- brzy po úvodu začala lektorka děti skutečně nuceně potápět,
- naprostá většina dětí kursu nesla tento přístup velmi špatně (brečely, byly v šoku), lektorka na to nedokázala nijak reagovat,
- v podstatě nic jiného než potápění dětí na programu první hodiny nebylo.

Po takovéto první hodině jsme se vcelku pochopitelně z kursu odhlásili. Na rozdíl od ostatních škol, které obvykle nabízejí první hodinu zdarma "na odzkoušení", Plaváček požaduje peníze předem. Při stornování kursu vám pak z částky strhnou
- 20 % storno poplatek (při ceně kursu cca 4 800,- Kč jde o 960,- Kč!)
- úhradu navštívených hodin, tj. v našem případě i té první hodiny, se kterou jsme byli nespokojeni (370,- Kč)

Za zkušební první hodinu tak v podstatě Plaváčku zaplatíte NENÁVRATNĚ VÍCE NEŽ 1 300,- Kč!!!

Po celém zážitku z plavání a DALŠÍM zážitku při pokusu o dohodu (...neúspěšném, trvali na svém...) už jsem se nedivil, proč je na stránkách Plaváčku odkaz na neméně šílené kursy létání miminek...

Pokud uvažujete nad přihláškou do Plaváčku, doporučuji zvážit výše zmíněné.

jan.bolek@seznam.cz

hanaa22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jzizala
1. říj 2011

tak většinou na takovéhle články nereaguji,ještě ke všemu na někoho kdo má tady 2 příspěvky a je v anonymitě,ale tedˇmi to nedá. Do Baby klubu plaváček jsem se přihlásila už od dvou měsíců malé.když jsme s instruktorkou plavali u nás doma ve vaně. - žádné násilné potápění ,ale pouze polévání hlavičky vodou a postupné zvykání.Potápět jsme začali ve vané někdy kolem 4 měsíce. Od 6.m. v bazénu probíhaly hodiny tak,že většina dětí byla už naučená z vany na potopení se.Ale přesto musím říct,že po nás na první hodině nikdo nechtěl, abychom za kadou cenu dítě hned potápěli.Bylo to na rodičích a zkoušelo se to až na konci 1 hod. do té doby byly různé písničky a říkanky.Prostě takové seznamování. Naše malá si postupně krásně zvykla na vodu a na konci kurzu z ní byl malý vodníček.Šla bych s malým miminkem znovu a jsem ráda,že jsme chodili právě tam.Všchny instruktorky byly příjemné a když byl problém,vždy vstřícné .To mluvím i o placení,to co je tady napsané je blbost.Kurz plavání stojí cca.2 500kč na celé pololetí a je možné si zaplatit jen nějaké hodiny.Takže za mě doporučuji Baby klub plaváček v Havl.Brodě. spokojenost

lakshmi
1. říj 2011

Taky jsme chodili do Plaváčka (v Brně) a byli jsme spokojení, budeme chodit zase jedině tam. Ale Plaváček určitě není pro každého, je třeba pochopit jejich filosofii (voda jako terapeutický prostředek), stejně jako u létání. S žádným nucením jsem se nesetkala, naopak, lektorky byly vždy trpělivé a ochotné vysvětlovat a popovídat si... Chápu, že někomu Plaváček nesedí, ale nepřipadá mi fér jednostraným pohledem odrazovat druhé.

marhulinka
1. říj 2011

😀 😀 😀 😀
@darmodej registrace 28.9. ,
@hanaa22 registrace 29.9. Doooooooooost mi to tady zavání reklamou 😀 😀 😀 😀 😀 😀

darmodej
autor
1. říj 2011

Všem samozřejmě přeju dobré zkušenosti - sám je se starším synem (dnes 3,5 roku) mám taky.

Svým příspěvkem jsem chtěl varovat všechny, kteří by mohli skončit zklamaní jako já, aby neudělali stejnou chybu a rozmysleli si předem vše, včetně přístupu ke kursům a storno podmínek.

Nicméně jste mě odhalili 🙂 - mám tu opravdu jen 2 příspěvky (oba kvůli Plaváčku) a registroval jsem se skutečně nedávno a to kvůli tomu, abych mohl svůj názor zadat. V civilu jsem průměrný tatínek, který internetové diskuse nenavštěvuje, pracuju ve stavebnictví (kdo chce, ať si mě najde třeba na LinkedIN - Jan Bolek), a kvůli tomu, aby můj příspěvek nebyl anonymní, jsem k němu připojil mail (omlouvám se, jestli to jde i jinak a lépe, jsem tu opravdu poprvé...) - kdokoli mě na něm kontaktujte.

Poslední poznámka pro jzizalu: cena kursu je bohužel pražská a reálná...

darmodej
autor
1. říj 2011

@lakshmi : chápu a beru váš názor a kvůli rozdílné metodice bych sem nikdy nepsal. Mně vadilo hlavně to, že za zjištění, že našemu dítěti ten přístup nevyhovuje (a to cca po 20 minutách...) je nutné zaplatit 20 % ceny kursu a ještě cenu za první hodinu. Jedno jestli v Praze nebo jinde...

llllucka
2. říj 2011

Abych byla upřímná,tak jít s dítětem poprvé na kurz plavání a hned mi ho tam potápět,tak bych to taky těžce rozdýchávala (a to se první syn začal potápět opravdu brzo).V 6 ti měsících se může dítě potopit,ale na ne první hodině,kdy je instruktorka ani všechny nezná a tohle si měla zjistit dopředu.Chodíme do Filie a v tomhle jsem s jejich přístupem spokojená.
Se storno podmínkami se nedá nic dělat,pokud to tak mají,tak bohužel.
A že se pán zaregistroval teprve teď,a co.Já se taky kvůli jedné velmi špatné zkušenosti s jedním obchodem zaregistrovala na jedno fórum,abych tam mohla napsat špatné hodnocení.Všechno je jednou poprvé a přiznám se,sama jsem o plaváčku přemýšlela a jsem ráda,že jsem si tohle přečetla,protože by mě před nástupem do kurzu nějak nenapadlo se u mimin ptát,kdy mi ho potopí.Tohle by měla instruktorka sama vycítit až děti pozná,min. po několika lekcích a ne minutách.

kefin
2. říj 2011

ježíš maria,baby klub plaváček pořádá i kurzy létání miminek, které by měly být dle mého označeny jako týrání dětí, takže mě jejich "filozofie potápění " vůbec nepřekvapuje a je mi líto, že jediné důležité v těchto kurzech je děti potápět-topit. proč? taky chodíme na plavání, sice jsme postupně děti potápěli, ale komu se to nelíbilo, nemusel, a trvalo to půl roku, než se dítě potopilo, důležitější je kontakt s vodou, různé hry, plavání s pomůckami, říkanky atd.

meo
2. říj 2011

Taky se mi metody Plaváčku moc nelíbí, v první hodině potápět, i proto že ne každé miminko už tu vodu zná, tak je to nesmysl. O létání miminek se raději nebudu vyjadřovat.
Já jsem chodila do Juklíka ve Vršovicích, zkoušeli jsme se potápět asi až po 10 kurzech/hodinách a všechny mimča to snášeli velice dobře, protože ji za tu dobu zvykli na polévání apod... Jsou tam navíc 2kurzy na vyzkoušení, takže po druhé hodině to můžeš stornovat bez jakékoli sankce. Vadilo mi tam jedině, to, že u sprch byly jenom dva přebalovací pulty, takže když tam bylo 5 maminek, tak bylo docela narváno. Ale celkově jsem byla s kurzama spokojená.

pejtho
10. led 2012

Dobrý den, už sice uplynula delší doba od této diskuze, nicméně si dovolím reagovat. Minulý týden jsme absolvovali první hodinu plavání s půlroční dcerou-právě v baby clubu plaváček. Když jsme se někdy v listopadu 2011 hlásili do kurzu, byl nám zaslán informační e-mail s pokyny, jak s dětmi doma trénovat, splívat apod. Kdo chtěl, mohl i doma vyzkoušet potápění-na což jsem osobně nesebrala odvahu a v menší vaně se to i hůře provádělo.
Na první hodině nám bylo vše znovu vysvětleno, s dětmi jsme na začátku hodiny plavali, splívali za doprovodu říkanek. A musím říct, že jsme se všichni rodiče těšili, až budeme moci s dětmi pod vodu. Instruktorka poté každého rodiče obešla a vysvětlila vše potřebné a pomohla s potápěním. Musím říct, že žádné miminko neplakalo. Rodiče samozřejmě měli možnost odmítnout, ale neviděla jsem důvod proč to dělat. Děti zvládali vše naprosto v pohodě. S manželem jsme pak potápění v bazénku ještě několikrát zopakovali a byli jsme nadšení, že jde vše tak hladce.
Co se týče jednání a finanční stránky-navštěvujeme baby club v jiném městě a jsem zatím spokojena, takže nemohu soudit. Kurz plavání stojí 2.200 Kč, takže částka uvedená od darmodeje je přehnaná - jak píše jzizala - asi to nebude jen tak....
Každopádně si myslím, že na potápění na první hodině není nic zvláštního a vůbec bych to nebrala tak hystericky-vždyť možnost odmítnout máte...

hakanka
10. led 2012

Hm, tak u nás na první hodině s Plaváčkem plakalo 10 ze 14 dětí na kurzu. Celkově si tak 2 děti opravdu kurz užívali, zbytek plakal část kurzu nebo celý kurz, po potápění se intenzita pláče velice zesílila ("to oni se jen tak zlobí, toho si nevšímejte"). Půlka lekce byla vždy zaměřená na potápění, dotazy odbývány tvrzením "žádné dítě nemá z Plaváčku trauma" apod. Když jsme v půlce kurzu odmítli syna potápět (začal nám doma plakat i při koupání, které do jisté doby miloval), začala masáž "aha, vy jste ti nejistí rodiče (rozuměj, vy jste ti, kterým dítě pláče, protože mu nedokáží dát jistotu). Celou dobu nám bylo tvrzeno, že jsou různé metody potápění, ale ta Plaváčkovská je nejlepší pro všechny děti. Problém s náhradními lekcemi, slibovali možnost 2 náhrad, ale nakonec neumožnili ani jednu, syn byl nemocný až po půlce kurzu, pak už prý byly všechny obsazeny. Přešli jsme jinam a jsme spokojeni. Věřím, že Plaváček je takový, jaké jsou instruktorky v daném městě, za mně, tak trochu "sekta" (jediný správný názor). Ale věřím, že je spousta lidí, kterým tato metoda vyhovuje. Mně osobně ne.

grej
10. led 2012

Do plaváčku jsem s dětmi nechodila, ale do dvou jiných různých center ano a v obou se mohlo potápět už první hodinu. Nevidím na tom nic divného. Ale s oběma dětma jsem chodila i na vaničky a trénovali jsme tak polévání hlavy na heslo předtím. Vždy se zeptali, zda se děti už potápěli. Pokud ne, tak teprve vysvětlili jak se má trénovat. Potápět se bez tréninku je blbost.
Kurz v pražském plaváčku stojí nyní cca 4000 Kč. Holt Praha není Havlíčkův Brod, kde to stojí o polovinu méně. Nechci nijak darmodeje hájit, ale stačí se podívat na net a ne tvrdit, že kurzy stojí o půlku míň.

A co se týče storno poplatku, tak jsem navštvívila pražský Lagoon Letňany a rušila jsem kurz kvůli nevyhovujícímu zázemí. A bylo to stejné jako u plaváčku - tedy první hodinu jsem si musela zaplatit a pak mi vrátili 80 % kurzovného. Je to blbý, ale je to tak.

moudivlacek
10. led 2012

tuto plaveckou skolu vubec neznam, plaveme jinde,ale staci si zadat na netu jejich webovky a kurz v Praze stoji opravdo kolem 4000, dle mista 😉
http://www.plavacek-deti.cz/plavecke-bazeny/pla...

bohuzel to ze mimo Prahu jsou kurzy levnejsi je jasne, u nas taky stoji kurz 10lekci 1800 + 2 nahrady, lze platit i jednotlive hodiny
muze byt jedna firma a holt nektera z pobocek nefunguje tak, jak ma, nechci se nekoho zastavat, ale tak je to bohuzel se vsim, nejen detskym plavanim
add potapeni, ym chodili nejdriv na vanicky a pak do bazenu od 8.mesice a potapeli jsme se cca od druhe pulky kurzu

lamarika
10. led 2012

Ač nerada se musím do diskuze připojit. Od ranného věku se věnuji závodnímu plavání. Nejdříve jako plavec, později jako trenér a rozhodčí. Od té doby co se mi narodil syn se můj zájem ze závodního plavání přesunul na plavání rodičů s dětmi. Od synových 5-ti měsíců chodíme na lekce onoho zmiňovaného plaváčku. I s dcerou jsem začla chodit na lekce plaváčku v 5-ti měsících. Děti vodu milují a na plaváček se vždy těší. Lektorky se chovají perfektně a klobouk dolů, protože dokonce znají všechny děti jménem.
Není tak podstatné jaké organizace kurzy navštěvujete jako přístup Váš-rodičů a lektorky, která Vás vede. Někdo ve svém přízpěvku psal, že na první hodině když bylo dítě poprvé v bazénu se mělo potápět. Nezlobte se na mě, ale pokud Vám dítě brečelo, tak to byla jen Vaše vina. Pokud chci chodit s dítětem plavat, tak ho na to musím i nějak připravovat. Copak přihlásíte dítě na fodbal, když ještě nevidělo míč?
Pokud sám rodič nemá vztah k vodě, tak je naprosto nesmyslné přihlašovat dítě do jakýchkoli lekcí plavání.
Co se týče ceny a storno poplatků, tak nevím jak to funguje v jiných městech, ale z toho co jsem tu četla, je to asi spíš závislé na ochotě paní co v určitém městě má plaváček na starosti. U nás se dát platit i za jednotlivé lekce, ale je to spíš v případech pokud bývá dítě hodně nemocné. Jinak cena plaváčku v Praze je 3520,-. Stačí se podívat na stránky plaváčku, kde je vyvěšen ceník.

lamarika
10. led 2012

Teď se dívám, že v Praze i 4070,-. Narozdíl od nás tedy pěkné pálky 😒

pejtho
10. led 2012

Mrkla jsem na stránky a opravdu v Praze jsou kurzy dražší, takže se tímto omlouvám-darmoděj neuvedl v jakém městě navštěvuje kurz, tak jsem se po tom nepídila.
Ale o tom to není....netvrdím, že všechny děti musí milovat potápění. Samozřejmě pro děti je to něco nového-a i když v našem kurzu děti neplakali-tak samozřejmě nevýskali radostí. Po vynoření trošku zakňourali, ale za chviličku bylo vše v pořádku a mohli se znovu potápět.
Nechci hájit konkrétně Plaváčka-jiné kluby neznám, tak nemohu porovnat. Ale souhlasím s lamarikou-u plavání a potápění hodně záleží na přípravě doma a na přístupu rodičů. A pokud máte doma dítě, co pláče při koupání i doma-tak v tim případě zřejmě nemá cenu navštěvovat kurz plavání, ale najít si s dítětem zase jinou aktivitu...

monivo
10. led 2012

@lamarika naprosto souhlasím. Já sama bazény nesnáším (možná deformace z mateřské školky, kdy jsme chodili do bazénu na Slávii v Praze a lektorky do nás strkali tyčema, abychom se nechytali stěn bazénu). To je taky jeden z důvodů, proč jsme na plavání kojenců nechodili. Nemá smysl se přemáhat jen proto, že je to dnes módní záležitost a nebo že je to pro dítě nějak přínosné (o čemž by se dalo jistě polemizovat).

paja1975
10. led 2012

@monivo ano, s Matýskem jsem chodila od jeho 7 měsíců do 2let a asi 3měsíců dá se říci pravidelně plavat. teď rok nechodíme a vody se stejně bojí a řekla bych že si to ani nepamatuje ☹ ,že plavat kdy chodil. Přínos jsem z toho měla jen já. Bylo to často dojemné 🙂 . Ale to je pro mě všechno co se týče mých dětí 😉

moudivlacek
10. led 2012

@monivo jo tak na tyce na Slavii si pamatuju dobre 😀 😉

no nevim,jako pokud vim,ze maly vodu miluje,tak nevidim duvod,ho doma potapet,od toho je snad kurz, vzhledem k tomu,ze tech lekci vsude je +- 10,tak nevidim jediny duvod,proc potapet nekolikamesicni deti na prvni hodine 😒 potrebuji se rozkoukat,nove prostredi,urcite je vhodnejsi jako jsme meli my ze jsme plavali a instruktorka rekla jmeno a lehce je pokropila konvickou, to jak se ma ditr nacvicit na potapeni,nam bylo receno na kuruz,znovu opakuji,nevidim duvod proc dite potapet doma, a srovnavat fotbala mic s plavanim je zcestne, mimca taky vedi jak vypada voda a doma se v ni koupaji,to vsak neznamena,ze jsou hned pripravena se potapet

samozrejme,pak jsme meli ukoly taky deti u koupani na heslo kropit,pak cely kelimek a potapet ano ale postupne a v pulce kurzu

monivo
10. led 2012

@moudivlacek 😀 😀 tak to mě těší, že je tu i někdo jiný z mé generace s tímto zážitkem. Aspoň je vidět, že si nevymýšlím 😀

moudivlacek
10. led 2012

@monivo tak ale ted ty kurzy,alespon u nas vypadaji jinak, zaplat buh 😀

ija1
10. led 2012

V Praze je takova cena normalni standard........... jeste spis jedna z nizsich......
co se tyce plavani, vetsinou v 6m ma spousta deti za sebou vanicky, kde se potapeni (nebo aspon polevani) uz v nejake forme dela..... jako na kurzu kam chodime po vanickach se uz prvni hodinu potapelo, ale vzdy tak ze lektorka pomahala kazde mamince a od te doby se potapi kazdou hodinu...... ale je to jen na vuli rodice, chapu ze kazdemu to neni po vuli, tak to proste nedela, akorat lektorky by si mohly odpustit poznamku o nejistych rodicich...... kazdy proste neni hned vodni ryba, ale chce diteti doprat to nejlepsi............

moudivlacek
10. led 2012

@ija1 pokud plavecka skolicka nabizi i kurzy vanicek tak se mozna potapi na prvni hodine,my na vanicky dojizdeli do Prahy, u nas nejsou,tak ¨proste pocitaji s tim,ze deti jeste nikdy neplavaly a jdou na ne pozvolna, coz je me blizsi 😵

ija1
10. led 2012

@moudivlacek - Lenko, tak to urcite, i kdyz teda my chodili na vanicky jinam nez na kojeneckej bazen, ale nikdy jsem nevidela nejaky natlak, jo bala jsem se taky, a se vzdorem jsme se kolem roka potykaly taky, ze se potapet nebude a bude rvat jak tur.......... , ale nejak jsme to s pomoci sikovne lektorky prekonaly a tedka uz si to zase uzivame...... a tady teda se potapely, nebo aspon polevaly deti od prvni lekce, ale proste pokud ditko nechce, tak ho nikdo nenuti........ a to se mi libi............

verbalinka
10. led 2012

@lamarika teda to je dost troufalé tvrzení! Já jsem se synem chodila na plavání od jeho 9 měsíců (ne plaváček) a tam jsme se potápěli až po několika hodinách. Jak já mám proboha vědět, jak dítě dopředu připravit? Na první hodině nám vysvětlili, jak se má doma trénovat, ale k potápění jsme se dostali až mnohem později. Nejdříve se děti seznamovaly s bazénem, zpívalo se a postupně se zkoušelo je na povel polít. Až když to dítě zvládlo v pohodě bez řevu (některým to vadilo, nebo matka špatně polévala), tak se šlo na ponor. Moje kamarádka nosí do bazénu brýle do vody, neumí plavat a přesto její syn vodu miluje a nemá žádné trauma. Ale jen proto, že měli dost času se vše naučit a zvyknout si. Ponořit dítě okamžitě můžete maximálně do jeho měsíce věku, kdy si ještě "pamatuje" plavání z bříška.

moudivlacek
10. led 2012

@ija1 prave u nas taky deti brecely na prvni lekci,ale proste byly vyjukany, tolik deti, pro ne nova vec, v bazenu tezko to ditko bylo, a do toho kdyby je potapeli, tak je konec...

podle me hodne skolicek ma ukazkove hodiny zdarma, nebo se zaplati jen prvni hodina a ukonci se kurz a v Praze je plavani miminek pozehnane, takze neni problem vybrat kurz co vyhovuje ditku i mamce, pokud po me nekdo chce platbu predem v plne vysi,tak bych spis zbystrila a hledala dal 😉

luciebx
10. led 2012

ja sla s malym do bazenu sama.. zhlidla sem par info a videi o tom jak se maji deti potapet.. a ja sla do toho sama.. proste sem pocitala.. malyho sem kontrolovala.. a proste sme potopili a hned sli nad hladinu.. maly nikdy nerval jak tur.. proste se potopil a zase vynoril.. takze ono zalezi na kazdym.. me toto nejak nevadi.. vsak sme tam od toho ne.. copak deti ve vane nejsou ve vode ze se jim nepouti voda na hlavicku.. takze s tou vodou uz maji zkusenosti.. takze tim ze je nekdo v prvni hodine chce hned potopit.. to ja neberu jako nejakou straslivou udalost.. a kor jestli posilaji dokumenty dopredu ze co ajak delat s detma ve vane. a pomalu je na to pripravovat.. vsak od toho se plati drahy kurz.. ja sama bych teda nebyla nadsena chodit do plaveckyho kurzu kde bych delala to same jako kdybych vzala malyho do bazenu sama.. takze ja sem pro..

mitote
10. led 2012

staci se jen podivat na web a nemam potrebu mit s Plavackem cokoliv spolecneho, jejich metodiku plavani neznam, ale vzhledem k tomu, ze jsem mela osobni zkusenost s lidmi co provozovali letani miminek a bylo me to i nekolikrat predvadeno, mylsim si o lidech, co letani podporuji nebo provozuji svoje...A kdyby nekdo chtel nejen na prvni hodine ale i na jakekoliv dalsi me miminko potopit pod vodu, tak potopim hlavu lektorovi a pekne dlouho pridrzim 😠

moudivlacek
10. led 2012

@luciebx nevim jak u vas,ale tady ditko do roka do bazenu nepusti 😉
myslim do verejneho, mohou jen do tech na kojenecke plavani

ija1
10. led 2012

@moudivlacek - aha, pro me treba hlavni kriterium byl pocet deti ve skupince, a tady je max 4 a cena je taky kolem tech 4 tisic, a to nas tam byva tak 2-3, takze se lektorka detem venuje.... ale chapu ze novy prostredi muze byt problem........ jo je pravda s tou platbou predem, urcite zaplatit az pote co se hodina libi nebo ne, a s vetsinou skolicek je mozna individualni domluva, jde o to jen se zeptat a pokud to nejde, za rohem je dalsi kurz, aspon v Praze.....

a dceru jsme doma nikdy nejak nepripravovali, jo obcas jsme zkusili polejt, ale doma jsme nikdy nepotapeli...........