Praha - založení mateřského centra, máte zkušenost?

gletnulka
31. kvě 2012

Dobrý den,
vzhledem k tristní situaci týkající se umisťování dětí do mateřských školek v Praze, kdy už berou hlavně předškoláky a na děti od tří let se nedostává, napadla mě myšlenka založení občanského sdružení, centra hlídíní dětí, nebo něčeho podobného. Mateřská školka je nereálná, zatím nejsou prostory a peníze, třeba v budoucnu..? Máte některá zkušenosti? A myslíte si, že je možné, aby si na sebe taková organizace vydělala?

iira
31. kvě 2012

ahojky,rada bych pomohla ,ale zkusenosti nemam ...v dnesni dobe kdy se deti nemohou dostat do skolky si myslim ze vydelat na sebe by se mozna mohlo,u nas tady je hlidani kdy deti to maji bez jidla,rodice jim doma uvari a skolka nema starosti se stravovanim a dalsimi prostory a myslim ze to neni spatny napad..

gletnulka
autor
31. kvě 2012

@iira A můžu se zeptat odkud jsi? Původně jsem myslela, že bych poskytla k tomuto účelu náš byt, není velký, ale tak 5-6 dětí se tady vejde, mám miminko, takže hračky a dětský koutek + hydienické zázemí tady je taky a vzhledem k tomu, že denně vařím, bych za nějakou tu korunu nakrmila i děti "svěřené do péče" 🙂 Ale nevím, jestli si to nepredstavuju moc ruzove...

iira
31. kvě 2012

no pokud by si se dohodla a hlidala deti treba kamaradkam tak by se to ani na urad hlasit nemuselo,ale to je na dohode s rodici ..ja mam 2+1byt ,sve 2 deti ,ale nevim jestli bych zvladla sama hlidat treba jeste 4 deti a a ni teda netusim kde by treba deticky spinkali vsichni...ja jsem kousek za Prahou ,za Pruhonicema ...ale jinak bych do hlidani klidne sla 🙂

gletnulka
autor
31. kvě 2012

@iira no my máme 3+kk a myslím, že když se do pokojíčku dají matračky na zem, tak by to pro děti mohla být i fajn zábava a spát se na tom taky dá..🙂) Spíš mě právě zajímaly ty právní formality, jako že jaký živnosťák bych na to musela mít, kolik dětí takhle můžu max hlídat...kdyby to byli všechno známí, tak to asi řešit nemusím, ale tolik maminek s malýma dětma zatím neznám..:/

diviska
31. kvě 2012

@gletnulka ahoj, se zakládáním os ti mohu poradit i s mateřským centrem. Mám v tomto ohledu docela dost zkušeností. Dyžtak mi napiš do IP a můžem se i případně sejít

iira
31. kvě 2012

@gletnulka no to ja prave nevim ,ale taky jsme is rikala ze bych hlidala znamim ,ale jelikoz si myslim ze prostory by pravne nevyhovovali tak jedine na cerno ...ale klidne bych rada pomohla kdyby jsi chtela 🙂)

iira
31. kvě 2012

@diviska taky by me zajimalo ,nechces nam se napsat aspon neco ?

diviska
31. kvě 2012

@iira jak jsem psala do IP
@gletnulka navrhuji se setkat a třeba něco vymyslet a když ne, tak se aspoň potkáme ne? 🙂 letím plavat podvečer se můžem všichni domluvit...

gletnulka
autor
31. kvě 2012

@diviska
@iira presne tak, taky navrhuju setkání někdy v příštím týdnu. No, potkáme se tady zase všechny večer, my zase letíme na kontrolu v 10. měsích 🙂)

iira
31. kvě 2012

@diviska
@gletnulka dejte mi vedet,ale ja tohomam ted moc a pristi tyden nevim jak budu stihat,ale nejak to zkusim

iira
31. kvě 2012

@gletnulka a odkud jsi ty?

gletnulka
autor
31. kvě 2012

@iira praha michle

gletnulka
autor
31. kvě 2012

@diviska
@iira Tak holky, jak to vidíte? Ráda bych co nejdřív oslovila městskou část Prahy 4, jestli nemají nějaké prostory k pronájmu atd..? 🙂

diviska
31. kvě 2012

@gletnulka
@iira tak jak jste na tom s časem? Já nemůžu ve čtvrtek, jinak je mi to fuk 🙂 a kde? Co třeba Kroužky na Vltavě? Tam je to fajn pro miminka i větší děti... nebo něco vymyslete...

gletnulka
autor
31. kvě 2012

@diviska souhlas, krouzky jsou fajn!! Jsem pro nějaké dopoledne, co takhle na desatou, den se prizpusobim

diviska
31. kvě 2012

@gletnulka jej, desátá je pro nás docela brzo malá spí někdy i do 10 hodin a navíc mám starou čubu a musím se o ní ještě před tím postarat, takže pokud by nevadilo, tak 11 hodina je lepší..

iira
31. kvě 2012

holky ja nevim ,dcerka je nejaka nemocna a nevim jak to bude pristi tyden ..nemuzu streda a ctvrtek

gletnulka
autor
31. kvě 2012

@diviska 11 je ok i pro mě 🙂 a abysme to moc neodkládaly, co třeba po nebo út?
@iira

diviska
31. kvě 2012

tak pondělí?
@gletnulka

gletnulka
autor
31. kvě 2012

@diviska jo, pondělí v 11 nahore v herne 🙂?

iira
31. kvě 2012

a kde ze to je?