Přeprava autobusem se čtyřletým a ročním dítětem

steepaankaa
18. říj 2012

Milé maminky, chtěla bych se Vás optat, zda nemáte některá zkušenost s přepravou autobusem (myslím meziměsto) s čtyřletým a ročním dítětem, jak je to s kočárkem atd. Děkuji

llluckaaa
18. říj 2012

Já jela několikrát takto s podobně starými dětmi, měla jsem golfky, ty uklidil řidič do prostoru na zavazadla, prcka jsem měla na klíně a starší seděl vedle. Pokud pojedeš, tak si zkus vybrat dobu, když nebude autobus úplně narvaný a možná zkus nejdřív telefonicky ověřit, jestli tvůj spoj přepravuje kočárky (u některých spojů je totiž vysloveně napsáno, že kočárky nebere 😒 ). Jak daleko jedeš? Mně trvala cesta cca hodinu.

tymothy
20. říj 2012

Občas takto jezdím - nikdy nebyl žádný problém. Kočárek mi teda řidič neuklízí nikam, vždycky ho beru dovnitř jako do městské - ale to asi bude záležet na typu busu...

veruska007
21. říj 2012

Já chtěla jet takto s děmi a koukala jsem na idos a na vybrané trati měla většina spojů v poznámce, že neberou kočárky. Tak jsem nakonec rezignovala a jela s přestupem vlakem.

eloana
21. říj 2012

zalezi na autobusu- pokud jede tzv. zajezak-tak tam kocarek nedas.....jedine zavazadlovy prostor. Jak pise lucka asi bych si to nejdrive vytelefonovala)

ezenduska
21. říj 2012

JJ přesně tak, bacha na to většina autobusů kočárky neberou. Já jsem tuhle chtěla jet s kočárkem do 35 km vzdáleného města a jeli jsme radši bez, než se zase ohlížet ještě na zpáteční spojení aby mi kočárek vzali. ale já měla sebou v tu dobu jen jedno dítko a to dvouleté které je zvyklé chodit.

mates22
21. říj 2012

Já jezdím, kočárek vždy beru dovnitř, nikdy jsem neměla problém. Ale po zkušenostech s tím, jak jsou lidé a řidiči ochotní, jezdila jsem asi od 3/4 roka s takovýma těma polohovatelnýma golfáčema, v případě nutnosti je složím a je to velikost velké tašky nebo báglu. Nehledě na to, že si dítě vynesu a snesu sama v kočárku. Ted´ už malej nespí, tak vozím jen takový ty hadrový obyč golfáče, složený to nic neváží a moc místa nezabere.

zamilovanadonej
21. říj 2012

Záleží na společnosti, ale všude platí, že ti kočár vzít musí, minimálně tak, že ho dáš do kufru. Je to spíš o tom, jestli máš na to nervy. Já bych je na to neměla.