Příkrmy: kupované nebo domácí? Čím přikrmujete?

katii
10. srp 2011

Čím přikrmujete vaše dítko? Vyrábíte příkrmy doma nebo kupujete hotové, a z jakých důvodů (finančních apod.)?

pablinka
10. srp 2011

Do jednoho roku skoro výhradně kupované (Babylove, Alnatura, Hamánek), od toho 1 roku občas něco domácího, teď před 2. rokem je to tak 3/4 domácí a 1/4 kupované, případně kombinace (masozelenin. příkrm na doma uvařené těstoviny apod.) Malému ty skleničky moc chutnají, je to taková jistota, že tohle prostě vždycky sní 😀... Já nejsem žádná velká kuchařka, tak to pro mě byla nejsnazší cesta, jak dopřát malému potřebné živiny, a přitom nemuset vařit 🙂. Navíc je v jedné skleničce spousta ingrediencí, které doma ani v tu chvíli nemám. Těch 20,- za skleničku za oběd mi tak strašné nepřijde. Když uvážím, že pracující dospělý dá za oběd v jídelně/restauraci třeba 50,- - 90,- denně...

mamkamarketa
10. srp 2011

kupovany pokud mozno v biokvalite. sklenicky jsou testovane. uprimne neverim,ze nejaka ''rychlo mrkev'' z polska je vhodna pro kojence. o kureti ktere vyrostlo behem 9ti dni na hormonech a ATB ani nemluve 🙄
neco jinyho je,pokud ma clovek zahradku a moznost domaciho masa.
ale za me,jednoznacne sklenicky 😉

eriska
10. srp 2011

my jsme začali domácími brambůrky s mrkvičkou, malý to nechtěl, tak jsem zkusila skleničky, ty mu chutnaly, takže do roka na skleničkách (prostě mu chutnaly víc, občas měl od babičky domácí příkrm) a od roka vaříme, protože to pak zase nechtěl skleničky😀

ffiinnkkaa
10. srp 2011

Nejprve kupované a to jen z jediného důvodu - mé jídlo malý nejedl - byl schopný papat jen ty ve skleničce - teď když kouše jí vše - tak to střídám 🙂

janib
10. srp 2011

My naší Berušce vaříme, kupované jí moc nejede, to už musí být...🙂 Sní mi toho domácího o hodně víc...

michamicha
10. srp 2011

já někdy vařím doma, ale většinou dávám skleničku, hlavně asi proto, že syn sní k obědu většinou jen těch 200-250g a já v tomhle množství moc vařit neumím... někdo sice namítne, že dítěti lze dávat i nekořeněnou dospěláckou verzi, ale to v našem případě není možné, protože náš malý je na hodně věcí alergický ☹ jinak to praktikuji jako @pablinka, někdy mu k zeleninové skleničce uvařím těstoviny nebo rýži a podobně 😉

jankadudova
10. srp 2011

My zacali minuly tyden a mam nakoupene ruzne sklenicky. Nemame zahradku a kupovenou zeleninu, ovoce i maso...no moc tomu neverim. Ve skle je to pod mnohem prisnejsi kontrolou. Taky zalezi na mlsnem jazycku miminka. Ale ono uz davno neplati, ze sklenicky vyjdou mnohem draz. Kupovat bio potraviny a varit, myslim, ze to je tak nastejno🙂 Ale mam pripraveny parni hrnec, az budou porce vetsi, tak neco uvarim. Ale na tech par lzicek jsem celkem pohodlna🙂

alenv
10. srp 2011

já ted budu začínat, zkusím skleničky, ale jen na začátek. Jinak chci dělat rozhodně domácí.. maso máme domácí a zeleninu budu kupovat jen na farmářských trzích.

milmic
10. srp 2011

Já vařím domácí, skleničky beru jen na delší cesty.
Sice jsou skleničky testované a všechno možné ( i když s velkým otazníkem, protože jak může hlídaná sklenička obsahovat něco, co to dítě ještě jíst nemá?), ale nějak se mi nechce věřit, že jsou zdravější a lepší než doma připravená strava (snad co do obsahu dusičnanů, ale jinak v tom vidím hodně reklamu). Já bych taky nechtěla být živá jenom ze skleniček, nějak jim tak úplně něvěřím.
Mimoto - ochutnala jsem to a s domácí stravou se to chuťově nedá naprosto srovnat. 😝 Co nemáme doma na zahradě, to kupuju v bio kvalitě a někdy po jednom roce začnu postupně zařazovat neebio potraviny.
Takže takto za mě. 🙂

motylek
10. srp 2011

Já u prvního do roka dávala skleničky, byla jsem líná a nezkušená. Po roce mu přestaly chutnat a musela jsem ,,naučit,, vařit 😅 😅 😅 . Ale jelikož nekouše maso, asi bude vegetarián 😀, tak je to takový složitější ještě teď. Malé jsem kupovala skleničky cca do 10 měsíců, pak jsem ji začala vařit, i z mražené zeleniny, vypadá kolikrát lépe než čerstvá. Teď vařím kolikrát dvě jídla, jedno pro J. a druhý pro K. Skleničky taky občas koupím, když se mi fakt nechce nebo jedeme někam na výlet atd. Ale proti skleničkám nemám vůbec nic, je to pohodlné, zas tak drahé to taky není a kdyby mi to ten první v roce nepřestal jíst, bůh ví, do kdy bych mu je kupovala 😀 😀 😀

many
10. srp 2011

u prvního synka jsem byla moc spokojená se skleničkama od Hami,jedl mi všechno 🙂 tak doufám, že pojedou i tomu druhému 🙂 opět budu kupovat od Hami 🙂 jinak teda do roka 🙂 pak už se dám do vaření 🙂

luckamb
10. srp 2011

já kupovala skleničky, protože malá nechtěla to co jsem uvařila jíst. Teď už jí dávám všechno, takže dostává to co uvařím a občas to vystřídám se skleničkou.

apollo11
10. srp 2011

Ze začátku jen skleničky, vzhledem k tomu, že jsem začala přikrmovat v zimě a to je nabídka dobré čerstvé zeleniny dost ubohá 😉 Vybírala jsem ty s co nejjednodušším složením, hl. Alnatura. Teď už se snažím vařit co nejvíc z čerstvých surovin, ale když někdy nestíháme, taky tu skleničku dám, už tolik nehledím na složení jako zpočátku, pže už jí skoro všechno. Pokud je možnost získávat kvalitní maso a zeleninu a ovoce od farmářů nebo domácí, je to rozhodně nejlepší, ale ne vždycky to jde. Jinak finančně mi to tak ypřijde skoro nastejno, ale to nerozhoduje.