Společná herna. Jak to tam probíhá?

eliotka
9. lis 2009

Ahoj holky,

prosím vás, jak to probíhá ve společné herně?
Ráda bych do nějaké začala chodit, ale slyšela jsem smíšené názory. Třeba že tam je velký křik, maminky u kafíčky, děti bezprizorní.
Já bych si tam s malým hrála, vysedávání u kafíčka a drbání mne neláká.
Jde mi o to, aby měl změnu prostředí, jiné hračky a aby byl s dětmi.
Organizované kurzy zatím nechci.

A není blbý, když tam přijdu sama? Nechodí tam ty maminky spíš ve dvou?

Znáte nějakou hernu na Praze 6? Břevnov, Dejvice, či Praha 5, Smíchov?

helcenka
9. lis 2009

my nejsme z Prahy, u nás chodíme do mateřského centra. Jsou tam všelijaké akce a každý den je vyhrazený pro různé věkové skupiny. My chodíme na dvě hodinky dopoledne pro děti od 1 do 2 let. Děti si tady hrají a je tady i zhruba 20 minutový prográmek pro maminky s dětmi - tam se říkají říkačky typu kolo mlýnský, paci paci, pásla ovečky..... Když se někdo zapojit nechce, tak nemusí.
Přišla jsem sem úplně sama s malým a nikoho jsem tady neznala, takže to vůbec neva. Mají tady jiné hračky (i když některé také doma máme) a s těma si malej fakt vyhraje, nejvíc řádí na klouzačce, o tu je víceméně největší zájem. Maminky si hrají s dětmi, protože takhle velké děti si většinou spolu hrát neumí. Většinou je tu okolo 10-15 dětí + maminky. Máme tady i místnost, kde se svačí. Pravidelně sem chodí holčička cca 15 měsíční, jejíž maminku jsem viděla poprvé minulý týden, když ji obouvala v šatně. Jinak ji nechá celou dobu v herně a ona je vedle na kafíčku, i to se stává. Ale jinak sem chodí asi spořádané mamky, které se fakt dětem věnují.
První návštěvu jsme celou probrečeli, ale teď malýho vůbec nemůžu dostat domů. Využíváme také různé akce - třeba se budeme fotit na vánoční přáníčka.
Chce to vyzkoušet a když jsi z Prahy, máš určitě spoustu možností. My kromě centra můžeme maximálně chodit plavat nebo cvičit. 😉

eliotka
autor
9. lis 2009

Holky, tak už nikdo víc? Žádná zkušenost s hernou? ☹

soanpe
9. lis 2009

já chodím sama do herničky a není mi to vůbec divný.hraju si s malou a dohlížím,aby si děti navzájemnevyšťouchaly oči atd 😀
co je komu do toho,jestli jsem tam sama nebo s jinou maminkou 😎
na dětský centra, si myslí,že je Sofí ještě malá.

vrtule83
9. lis 2009

Ahoj, já chodím asi od cca roka s malou pravidelně do mateřského centra, je to formou volné herny a občas děláme i ty říkanky. Někdteré maminky se sedí u kafíčka a některé si hrají s dítke, ale u nás jsou stolky a křesílka přímo v herně, takže mají maminy dítka pořád na očích a když si některá dítko nehlídá a to řádí musíte ho trochu okřiknout sami. Ale scházíme se většinou ty samé, tak se to stává zřídka. Našla jsem si tam kamarádky a malá také, pěkně se tam vyřádní a hlavně si hraje s ostatními a učí se dělit atd. Chodíme moc rádi a mohu to jen doporučit, je to taková malá příprava na školku. Když malé řeknu, že tam půjdeme, tak už honem hlásí kdo tam bude a honem pospíchá, aby jsme tam už byli.

chiwule
9. lis 2009

my byly jednou v mateřském centru, zkušenost špatná - děti bez dozoru a maminky na kafíčku bez zájmu... a jednou v dětské herně u kavárny - tam bylo blbé, že jsem byla sama s malou, nestíhala jsem hlídat kočár s věcma, který musel zůstat mimo prostor pro hraní a zároveň si hrát s maluo aby si to užila...

helcenka
9. lis 2009

ještě jsem zapomněla napsat - ty dvě hodinky jsou jednou týdně.
Potřebovala jsem hlavně, aby si malej zvyknul být s dětmi, protože si víc rozumí s dospělákama. Teď jsme ve fázi, kdy je toleruje a dokonce se zapojil i do her. To mě těší, protože si alespoň zvykne a školka pro něj bude jednodušší. Většinu času si sice hraje a ten 20 minutový program je tak akorát. Ze začátku jsme se vůbec nezapojovali...
Jinak pro děti od dvou let můžeme v centru navštěvovat výtvarku a pohybové aktivity, tak to taky zkusíme - teda až za dva měsíce. Je to ve stejném prostředí a i některé děti tam bude znát.
😉

eliotka
autor
10. lis 2009

chiwule: to mi právě říkala známá. Takže bych si asi měla zjistit, jak je to s kočárkama, kde se tam dají dát.
A jak je to s němocema, viděly jste tam i děti s rýmou apod.?

berenika39
10. lis 2009

ahoj, my jsme byli u nás v MC a musím říct, že tam mě už nikdo nedostane. Ale je jasný, že ne všude to funguje stejně. TAdy byly děti i s nudlema, lítaly tam větší děti přes mrňátka, bezohledně lítaly hračky vzduchem, petovi přistál dřevěnej kočárek na hlavě a maminky opravdu seděly bokem a drbaly. Jedna velká místnost, kde byly v koutě bundy a batohy, koberec blééé - takže prach a drobky a rozlité pití, kočárky v chodbě. Ve finále mi řekli, že bych měla mít jednou týdně "službu",řekla jsem, že nechci mít službu, no a tak jsme tam už víckrát nešli.
Je tam i cvičení s prckama, ale to všechno za normálního provozu v jedné místnosti, takže prostě je to tam jeden velkej chaos, a popravdě petas se tam nějak bál, byl nervozní, prostě ne.
Zkusíme to jinde.

megee
10. lis 2009

eliotka my chodíme do herny Pohádka je to v Pze na kousek od metra Luka a malýmu se tam moc líbí...kafíčko se tam nedělá a dítě si musíš pohlídat sama...zatím jsme neměli žádný problém ani s maminama ani s dětma a chodím sama a blbý mi to nepřijde

jjaanca
10. lis 2009

Já byla v herně v mateřském centru. Je to tam s kavárnou a bylo to fajn. Ono tam záleželo co zrovna v tu dobu bylo za kurzy, a podle toho se tam sešli děti (věkové skupiny).

Nejlepší by asi bylo kdyby ses někam vypravila a udělala si obrázek sama než to tady rozebírat. Nedělej z toho vědu, prostě tam zajdi a uvidíš. Když se ti tam nebude líbit tak se seberete a půjdete pryč ne?

megee
10. lis 2009

souhlasím s jjaancou chce si to vyzkoušet u nás v té Pohádce je první návštěva zadarmo jako zkušební a když se vám tam nebude líbit můžete kdykoliv odejít 😉

jjaanca
10. lis 2009

Ono se tam pak platí???? Já chodila na plavčo do Čtyřlístku to Petrovic a teď tam chci chodit jen do herny bez kurzu a nenapadlo mě že by se za hernu platilo.

helcenka
10. lis 2009

jo jo, u nás se taky platí, buď za jednorázovou návštěvu, nebo na půl roku, což vyjde asi tak na jednu čtvrtinu, teda pokud by jsme chodili jednou týdně opravdu každý týden.
A co se týká nemocí, u nás jsem viděla jednou holčičku s nudlí u nosu, byla nastydlá. To je holt na maminkách, jestli se s rýmou někam vypraví. Musíš se připravit na větší riziko, že budeš mít dítě nemocný, když s ním navštěvuješ kolektiv. Je to jako ve školce, nemocem nevyhneš. ☹

megee
10. lis 2009

jj platí ..u nás vždy 10 návštěv dopředu a je jedno za jak dlouho to vychodíš, jestli budeš chodit každý den nebo jen jednou týdně....jedna návštěva to je 2 hod. stojí 30,-

iloha
10. lis 2009

Jjanca, my u plavání máme též hernu zdarma, ale je tam jen v době plavání, pak jí lektoři uklízí 😉

petka80
10. lis 2009

To je fakt jak kde, chce to vyzkoušet a uvidíš. Rozhodně není nic divnýho přijít sama. Ale s těma nemocema holt musíš počítat, přeci jen je to dětskej kolektiv a tam se může stát, že něco chytíte. Takže asi bych nezačínala zrovna teď, když toho plno řádí, je to zbytečný něco chytit 😒

niki2
10. lis 2009

http://www.repik.unas.cz/

ale nemam zkusenost, zatim jsem tam nebyla

mobina
10. lis 2009

Tak já zavítala do rodinného centra jednou a taky mě to nijak neoslovilo. Šli jsme tam v době volné herny, kdy tam ale zároveň chodí maminky cvičit a v herně jsou bezprizorní děti, na které má dohlížet jedna paní, ale evidentně nestíhala, protože se věnovala jednomu plačícímu dítku plus svému vlastnímu dítku. Takže jsem říkala, že už nikdy víc a raději chodíme do heren v obchodních domech, kde do tří let musí být dítko pod dozorem dospělé osoby a větším dětem se slečny opravdu věnují a zdaleka tam není takový chaos.

mikulka
10. lis 2009

My občas do herny jdeme. Je to v soukr. školce a děti jsou společně se školkovými. Nemůžu říct, zda se mi tam líbilo, nebo ne. Bylo to divné.
Hračky mi připadly dost upatlané, koberec taky, byl tam občas někdo s nudlí u nosu, to jsme hned odcházeli. Jinak maminky, co tam přišli s mrňaty, si jich nevšímaly. Byla jsem jediná, kdo byl s malým na koberci a hrál si s ním.
Teď na podzim si nejsem jista, zda budeme chodit.

mobina: to jsem nevěděla, že jsou v obch. centrech herny, ve kterých třeba? A jak to tam probíhá? Ty slečky, jak píšeš, ty jsou tam na co?

terezt
10. lis 2009

Ahoj, ja teda musim pochvalit materske centrum v Pardubicich. Je tam cisto, hracek dost a v poradku. Deti tam nechodi az zas tolik, takze dobry. Ja si s klukem hraju, ale casto se zabavi sam a ja jsem rada, ze mam cas si trochu oddychnout a popovidat s ostatnima maminkama. Platime 20 kc za pul dne. Ted v zime mi to prijde zvlast dobry, protoze kam s nim jit? Venku dlouho nevydrzi. Trochu se bojim, ze neco chytime, ale zas na druhou stranu, aspon bude treba odolnejsi potom... U nas chodi i malinky deti (od 6 - 12 m), ale jinak si myslim, ze je to nejlepsi spis pro deti, co uz samy chodi.

mobina
10. lis 2009

Miku ty jsou v každém větším obchodním centru. Je to hlavně pro rodiče, kteří odloží dítko a jdou si v klidu po nákupech třeba, ale samozřejmě s menším dítkem tam můžeš jít taky, ale zodpovídáš si za něj sama. Pěkné a čisté je třeba v Kotvě. Pak třeba Flora, Čerňák.
No a pak klasický dětský koutky bez hlídání. Dobrý je Človíčkov, ale tam to občas bývá masakr, když se sejdou třeba větší děti. Nebo moc fajn je koutek v Kice v Letňanech.
Nudlajícím dětem se asi nevyhnete nikde. To byste nemohly cestovat ani sockou 😒

soanpe
10. lis 2009

no do Kiky v Letňanech jsem zašla 2x z nouze ,když nás zahnal déšt a 😝 špinavé hračky,podlaha... niky více 😖

iloha
10. lis 2009

Soanpe, a ten co je u vchodu z bazénu? Tam jste byli? Tam se naší Terezce moc líbilo, obrovské nákladní auto a v něj klouzačka, malé kino atd..... O Kice nevím, jen u Kiky o klouzačce 😉

soanpe
10. lis 2009

iloha
tak tam jsem nakukovala v pátek oknem 😅 a ten se mi líbí
dokonce mi ségra říkala,že někde existuje koutek,či hernička,kde si hlídaj,aby tam nechodili unudlený návštěvníci 😉

mobina
10. lis 2009

Soan to máš pravdu. Čistý to v Kice moc není, ale já už to zase tolik neřeším. Po podlaze se mi neplazí, hračky neocucává. Je na něm znát, že je zadarmo a volně přístupný a taky to podle toho vypadá. A upřímně. Sehnat čistý koutek je opravdu občas sci-fi 😅

eliotka
autor
10. lis 2009

Holky, ale herny v nák. centrech, to je snad to nejhorší, ne?
Já teda jen šla kolem, ale zdálo s emi to děský, hlava na hlavě., řev, špína... 😝

mobina
10. lis 2009

Eliot ty placený s hlídáním jsou většinou v pohodě a čistý 😉

soanpe
10. lis 2009

No třeba skibi(nevím jestli je to dobře napsaný) človíčkov atd. jsou hezký ,čistý a mají určitý řád 😉

iloha
11. lis 2009

No pravda, hračky bývají skoro všude docela jeté, ale vy doma pravidelně všechny hračky myjete, perete a čistíte?

iloha
11. lis 2009

Obávám se, že ani jesličky či školky hračky nemyjí 😉