Studio Čtyrlístek, Praha Vršovice. Máte skúsenosť?

sandritak
17. kvě 2011

Neďaleko nás som objavila detské studio Čtyřlístek a plánujem sa tam ísť pozrieť. Berú aj detičky mladšie ako 2 roky, čo budeme za chvílku potrebovať...Takže nemáte niekto s týmto studiem skúsenosti? Z ich stránky som nič moc nevyčítala...

marjama
17. kvě 2011

Ahoj, Čtyřlístek znám nebo teda spíš chodíme na stejné dětské hřiště, kam chodí s dětmi z tohoto studia. Nechci tě nějak odrazovat, ale na můj vkus ty děti málo venku hlídají. Vždycky jsou venku 2 učitelky a průměrně tak 10 dětí. Nechávají je samotné se pohybovat v rámci celého prostoru hřiště, všude lezou (klouzačka, houpačky atd.), mohou cokoli sebrat ze země atd. a právě mě udivuje, že nedělají absolutně rozdíl mezi tím, zda je dítěti 1 rok nebo 3 roky. Já se svojí dcerou chodím po hřišti, nechávám jí samozřejmě samotnou vše vyzkoušet, lézt atd. ale stojím u ní a hlídám jí, kdyby padala nebo tak. Na hřiště chodí ve večerních hodinách různí puberťáci, takže na zemi jsou "vajgly", zátky od piva atd., takže dávám pozor, co bere dcera do ruky. To ty učitelky vůbec neřeší! Divím se, že se tam žádnému dítěti ještě nic nestalo. Učitelky si většinou povídají s ostatními maminkami a pozornost je ta tam 😠 Takže já bych jim své dítě nikdy nesvěřila! Ale to je jen můj názor. Můžeš se jít podívat dopoledne, až budou s dětmi venku a uvidíš ten jejich přístup. Chodí na hřiště každý den cca od 10:30 do 11:30 hod. Omlouvám se za román, ale fakt se někdy divím, jak je někdo schopný (nebo teda spíš neschopný) zodpovědně hlídat děti!

sandritak
autor
20. kvě 2011

Ahoj, ja tam chodím tiež, bývame totiž hneď vedľa v ulici Na Louži. Ale nikdy som tam nebola pred obedom a poobede som tam nikdy deti nevidela - ani na dvorku ani za oknami. Preto ma zaujímalo, ako to tam funguje. Takže ďakujem za info.
Chodím tam so synom a tiež som stále pri ňom - aj keď nie som tá úzkostlivá matka, ktorá dieťaťu nič nedovolí...Takže sme sa možno aj stretli, lebo viac menej už tie maminky z videnia poznám.
Tak sa tam možno niekedy uvidíme. Ahoj a ďakujem

evaviki
10. srp 2011

@sandritak suhlasim s @marjama Tiez som ich tam videla na ihrisku a absolutne deti nesledovali.. dokonca mam pocit, ze niekotre deti mali vesticky, niektore nie.. tiez by som take male deti nenechavala totalne bez dozoru, napr. ten kolotoc je podla mna pre male deti nebezpecny..

zuzanaf77
13. říj 2011

Ahoj, já mám zkušenosti s tímto studiem nejen z dětského hřiště 🙂 a byla jsem velmi spokojená (nejen já🙂. A co vím, na nebezpečné houpačky dětičky nepouštějí. A že nedělají rozdíly mezi dětmi - myslím si, že paní učitelky znají i od rodičů možnosti dětí, proto je třeba nechají jít na skluzavku, neboť dítě už se samo umí klouzat (viz. náš případ). To, že neběhají za každým dítkem extra jako maminka, která si na hřiště přijde s jedním dítětem, je snad pochopitelné. A několikrát jsem na hřišti byla já nebo někdo z mé rodiny - aniž by o mně věděly a děti měly "na očích". Přála bych vám vidět, jak to probíhá v klasické školce např. na zahradě, kde mají obdobné atrakce jako na Louži. Asi byste byli, pro vás nemile, překvapené. A reaguji na názor jedné maminky, která se diví, že se dětem JEŠTĚ NIC NESTALO: víte, ne vždy je zaručeno, že když budete kopírovat každý krok a pohyb vašeho dítěte, že se nic nestane a naopak. Zkrátka, kdyby byly děti zavřené doma, opět by tu měl někdo připomínky, že jsou doma, když chodí pravidleně ven, tak někdo dokáže najít něajkou chybu, ale tak to buhužel chodí, zvlášť u lidí, kteří jsou nespokojení sami se sebou. Zkrátka, já i ratolest můžeme toto studio jen doporučit, (včetně i mých známých, kteří studio se svými dětmi navštěvovali). Učitelky se věnují se dětem individuálně, ve studiu vládne domácí atmosféra. Byla jsem spokojená i s velice profesionálním jednáním a milým vztahem jak k dětem, tak i k rodičům!

evaviki
14. říj 2011

@zuzanaf77 nic proti, ale ucitelka je od toho, aby deti sledovala a nevybavovala sa tam so svojou znamou, ktora sa tam zastavila.. to je neprofesionalne a dost dlho sa na deti ani len neobzreli.. mozno to tebe pride normalne (uznavam, ze v statnej skolke to tak je, ale tam je 1) 25 deti na jednu ucitelku a 2) platis minimum a nie niekolko tisic..), ale podla mna to v takej malej a sukromnej skolke normalne nie je.. syn chodi do takej a pravidelne som ich vidavala na hristi, pripadne v parku este predtym, ako som tam maleho dala.. tak nase pani ucitelky deti sleduju...

mamkamarketa
14. říj 2011

znama co bydli kousek, mi rekla,ze by tem ucitelkam nesverila ani psa natoz dite 😝
ucitelka,co si zabori hlavu do casopisu a ''nevidi je neslysi'' neni podle me zodpovedna !!!!
@zuzanaf77 nic proti-registrace vcera,napsala si pouze jeden prisvek....ze bys byla jedna z ''ucitelek''? 😝

evaviki
14. říj 2011

@mamkamarketa taky ma to napadlo.. 🙂 a aj cely ten text je taky umely, maminka ktora pise z vlastnej skusenosti sa obvykle vyjadruje inak a nie ako reklama...

mamkamarketa
14. říj 2011

@evaviki urco to bude ucitelka nebo jiny zamestnanec 🙄

zuzanaf77
14. říj 2011

Zaregistrovala jsem se včera, protože jsem na tuto diskuzi narazila a měla jsem potřebu jen sdělit své zkušenosti se školičkou. Když mám důvod, ráda pochválím. Jen píši. že my jsme byli spokojeni - ale samozřejmě každý má svůj názor. A učitelka opravdu nejsem 🙂.