Tip na výlet s kočárkem na hory v Moravskoslezském kr.

geliva
8. črc 2010

ahoj, nemáte někdo nějaký tip na výlet, nejlépa na hory, (moravskoslezský kraj) s kočárkem, (potřebuju aby celá cesta byla asfaltka, nebo hodně pevná, kameny nedám)
mě zatím napadají akorát Hukvaldy, ale to je dost do kopce

florule
8. črc 2010

@geliva http://www.beskydy.cz/content/clanek_temata.asp... - tady najdeš přímo trasy, které se dají v Beskydech absolvovat s kočárkem

geliva
autor
9. črc 2010

@florule ahoj, díky, koukala jsem, vypadá to zajímavě. já akorát nevím co přesně si představit pod pojmem zpevněná cesta - mám dvojčatový kočár, tak je to s ním záběr, takže jsem chtěla znát osobní zkušenost, ale stránky jsou super, dík za tip

bajbic
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cinky
21. zář 2012

Ahoj, koukala jsem se na stránku a jsem nadšená! Tolik tipů na výlet. Hodně se mi líbí Prašivá a Kozubová. Jak moc je to do kopce?

tina1506
24. zář 2012

@geliva tak s kočárem a ještě pro dvojčátka - to je celkem těžké... my jsme letos zkoušeli s golfáčema:
- rozhledna Panorama v Chlebovicích - cesta lesem, dalo se, krásný výhled na FM, Olešnou, nikde ani noha
- rozhledna Sůkenická - autem cca 300m od rozhledny, v hotelu skvěle vaří 😉
- Radhošť - vyšlapali jsme tedy až úplně nahoru ke kapličce, ale byl to záhul, kousek asfalt, kousek panely, zbytek kamenitá cesta...
- Bílý Kříž - od hotelu Charbulák asfaltka, potom lesní cesta, i dost kamenitá... ale jeden z nej letošních výletů
- Prašivá - už nikdy více... asfalt jen kousek a pak šílený kamenitý kopec, po cestě jen výhled na Hyundai, nahoře vůbec nic...
- hrad Starý Jičín - asfaltka až nahoru, bezva procházka a krásný výhled
- Hukvaldy - asfaltka, makačka do kopce, bývají tam super akce
- rozhledna Okrouhlá Staříč - asfaltka, kratičká cesta, za pěkného počasí výhled až na Praděd
- Štramberk - Trůba, a arboretum s kočárem jde, k jeskyni Šipka to je horší... rozhledna na Bílé hoře až bude prcek šlapat sám...
- ještě chceme dát letos Lysou horu - 8,5km po asfaltové cestě pro důchodce, Ondřejník a Javorník...

geliva
autor
25. zář 2012

@tina1506 ahoj, díky za tipy, ale holky už šlapou, tak už je to v pohodě, ted spíš řešíme, kde je dát během výletu spát 😉 🙂 v kočáru už nejezdí.

tina1506
25. zář 2012

@geliva ty jo,já jsem viděla jen 8.červenec a nevšimla si,že to je rok 2010 :o))) jinak bych brala i tipy od dalších mamin,kam vyrazit s prckem 😉 malý má skoro rok a půla ujde celkem faj kus cesty sám:o)))

geliva
autor
25. zář 2012

@tina1506 celkem fajn jsou malenovice, od rajské boudy na jízdárnu, cca 1,5km po asfaltce a pak zpátky do rajské boudy na oběd (super vaří a mají skvělou hernu pro děti)
nebo asfaltka vede i na helfštýn,
ona právě většina tras byla pro náš kočár bud neprůjezdná nebo bysme se hodně nadřeli a výlet si chci užít a ne se zničit tlačením kočáru. 😉
ale ty rozhledny ted vypadají dobře, to už dojdou v klidu pěšky, tak bysme mohli zkusit

andrea_zavadil
7. únor 2015

moc hezké tipy, my jsme ještě byli na Filipce a na Kamenitém a tam se dá taky s kočárkem. Nahoře jsou pěkné chaty,kde se dá prcek i unavená maminka nakrmit 🙂

silvapokorna
29. črc 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Ahoj. A co Frýdek-Místek a okolí. Blízko je Pivovar Radegastu v Nošovicích. Pro děti to není, ale pokud je v kočárku, tak by jste mohli dát prohlídku historického pivovaru a zajímavé vyprávění o tom, jak se pivo vyrábí. A pro starší děti tam mají speciální okruh vhodný pro nezletilé, je zaměřený spíš na tu historii regionu, řemesla spojená s pivovarnictvím a pod. Víc tady http://www.radegast.cz/nas-pivovar/ Určitě se dá zavolat a zeptat se na další tipy po okolí.

libuny
5. srp 2015

Ahoj,
Na tu Prašivou je i cesta z druhé strany, až nahoru je to asfalt, ale je to dost příkré. Nahoře je chata, teď čerstvě po rekonstrukci a kostelík. Okolo velká louka na piknik.

bridak
28. říj 2015

na Godulu z Komorní Lhotky - je to asfaltka, nahoře je i restaurace

montyna
21. led 2017

@geliva Prasiva je nahodou super. sli jste z jine strany. vede tam asfaltka az nahoru. nahore je chata i s ubytovanim a kostel z roku 1620. Je tam moc krasne. V lete je na Prasive pout. Pak se da jit z Prasive na Kotar, je tam hodne boruvek. Vubec to neni jak pises....

pomoztekacence
30. led 2017

JoJo prasiva je opravdu fajn,my byli i na Ondřejníku s kočárkem,na godule taky a v blízkém okolí.Máme tam chatu,tak to máme hodně prochozene z Komorní Lhotky.A dost casto😉

geliva
autor
31. led 2017

@montyna o tom že se nedá jít na prašivou s kočárem jsem nepsala. ale kdysi by třeba pro nás už byl ten kotař nereálný, ted už naštěstí můžeme všude

montyna
31. led 2017

@geliva pardon, to byl vzkaz pro @tina1506. Psala, že Prašivá už nikdy více, že se tam nedalo jít a že nahoře nic není, což není pravda 😊

kkamcatko
25. únor 2017

@andrea_zavadil Můžu se zeptat, odkud jste šli na Kamenitý s kočárkem? A na Filipku jste šli od chaty Hrádek nebo odkud? Děkuji 🙂

silvapokorna
29. kvě 2017
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Mně tak napadá tip na Cyklohráček. Je to sice mimo téma, ale třeba se vám bude hodit. Já to letos chci s dětmi zkusit. Je to vlak od ČD a každý vagón je nějak upravený pro hraní dětí. http://old.cd.cz/cs/volny-cas/cyklohracek/default.htm