Tipy na výlet po Moravě s kočárem a psem. Máte?

dzej
30. čer 2008

ahoj maminy, nemáte nějaké typy na výlety po Moravě s kočárkem a psem? Nejlépe nějaké trasy v přírodě. Díky

coriven
21. črc 2008

ahojky 🙂 uričitě se dá dobře zvládnout Lednicko-Valtický areál - je tam spousta turistických tras a pro psíka i Sabinku klidné prostředí 🙂
a kdyby se vám chtělo i na památky, určitě stojí za to si pořídit www.rodinnepasy.cz 🙂 zvlášt pro nás na Moravě 😉

coriven
21. črc 2008

my sme letos absolvovali Krkonoše s kočárkem 😅 manžel se namakal, ale bylo tam hezky 😉 , ale rovinka je rovinka 😀

dzej
autor
22. črc 2008

coriven díky za typ, Lednici máme už projitou, jezdíme na Janův hrad, rovinka, na kočárek ideální cesta. My už toho máme strašně moc projitýho tak hledáme další 🙂

coriven
22. črc 2008

tak to jste turisti 😉
no u nás na Hodonínsku toho asi k delším vycházkám moc není - no já mám naše město obejíté za 1,5 hodky - teda rychlejším tempem...
na památky vás to asi s malou a psíkem neláká, že?
a turistické trasy - no nevím, ale dá se. My chodíme do lesa - např. na Bzenec-Přívoz, ale vy byste asi rádi i něco viděli.
Krásné je Znojmo... možná taky Mikulov - tam je teda hezký výšlap na sv. KOpeček - takže asi nic moc ☹

misakulicka
30. črc 2008

Tipy na výlet s kočárkem:
1) Koníkov u Nového Města na Moravě- nenáročná naučná stezka 3,5km Moc krásná krajina kolem-a ty panoramata:o) 😀 Opravdu doporučujeme!

2) Taky se dají jet Jedovnice-kolem rybníka Olšovec-ale teď jsou tam sinice a je to jen pro silné nátury....ale jen když se jde kolem hráze-jinak pohoda-asfaltové cesty....

3) A bezva je to pro kočárek taky na Vírské přehradě-vyjede se přímo na hráz přehrady a tam pak je asfaltka-jde se jak dlouho chcete a pak zase jít zpátky.

vilca
5. srp 2008

Ahoj holky, když necháme auto v Lednici a budeme se chtít projít s kočárem nebo na kole třeba na ten Janův hrad, jak dlouhá je ta trasa? A dá se tam jít s golfáčem, který není tak úplně do "terénu"? A kdybychom vzali kola, může se tam na kole, nebo je to stezka jen pro pěší?
Chystáme se někam o víkendu, tak mě napadl zrovna Lednicko-valtický areál (a nemusí to být zrovna Janův hrad).
Taky mě napadl zámek Slavkov u Brna - máme to kousek a ještě jsme tam nebyli. Ale dá se tam někam projít s kočárem nebo projet na kole s dítětem? 😅

coriven
5. srp 2008

ahoj vilca
- Lednicko-valtický areál, se na kole určitě dá zvládnout, je tam ale spíš prašná cesta - takže nevím jak moc vhodná pro golfky :( a km přesně nevím - jsou tam kratší i delší trasy, dá se tam krásně strávit celý den i půl den 🙂

misakulicka
7. srp 2008

vilca: když jsme tam šli minule (a neměli jsme tam zrovna svatbu:o) tak byli cesty v parku vysypané jemným pískem-občas jsem se bořila bosky do písku-no pro golfáč to asi nebude. K Janohradu je taková cesta neudržovaná-jakoby polní-občas i kořeny stromů....trasa od Janohradu k zámku-asi tak půl hoďky...

dzej
autor
4. zář 2008

pokud necháte auto u silnice od Břeclavi,tak je na Janův hrad asfaltka 4,5km. Ale dá se zajet autem ještě kus dál, cca 2km nebo přímo ke hradu a vzít to spíš zpět. Golfky uplně v pohodě 😉