Výlety s miminem. Máte tipy na místa?

jiskrina
14. únor 2009

Ahoj holky,

budeme od jara a přes leto s manželem v Čechách a rádi byhcom podnikali o víkendech výlety s detmi. Malému bude půl roku, tak si říkám, když už začneme s příkrtmama, jak to děláte venku, jak ohříváte jídlo?
Já si to představuju tak, že dáme kočár do auta, možná koupíme ohřívačku do auta...

Máte nějaké tipy na pěkná místa, která by si užila i takhle malé dítě?

jiskrina
autor
14. únor 2009

A krmíte kdekoli, nebo v autě? Dá se krmit dítě i v restauraci? Tady to jde, řeknu číšníkovi, aby mi to ohřál a hotovo, nakrmím v restauraci, taky je tu hdoně zahrádek, ale jak je to v Čechách? 😕

aluskas
14. únor 2009

Jiskrino, také chceme podnikat výlety. Koupíme ohřívačku do auta a termosku.
Jinak jsme byli někde parkrát, když jsem kojila, tak to bylo fajn, vytáhla jsem prso a bylo.

V restauracích nám jídlo vždy bez problémů ohřáli a Mathiáska jsme tam vklidu nakrmili. Je tu u restaurací také spousta zahrádek, takže myslím, že určitě nebudete mít problém. Navíc se tu dá už většinou narazit na restaurace s nekuřáckým oddělením nebo alespoň restaurace, kde se nekouří v době obědů.

jiskrina
autor
14. únor 2009

aluskas, díky, už jsem myslela, že nikdo nenapíše. 😕 A že nikdo nikam s mimčama nejezdí. Tu ořívačku koupíme taky. My podnikali výlety s manželem ještě, než jsme měli malého a bylo to vždycky príma. Někam do přírody pěkně. 😉 Tak už aby bylo jaro, že jo.

aneta15
14. únor 2009

Ahojky,
já taky vytáhnu prso, kde mě napadne ale jednou mi nějaká baba vynadala a hrozně se pohoršovala a to jsem seděla v koutku v restauraci a ještě kní zádama takže když chtěl někdo něco vidět musel se naklonit a čumět no on spíš čuměl její manžel a za chvíli přišla paní sedla si přímo naproti ní a vytáhla tak pětky, dědkovi málem vypadli oči, bába se zvedla a já myslela, že se počůrám smíchy 😀
Jinak skoro všude mají jídelní stoličky pro prcky.
A výlety ? Záleží co Vás baví můj manžel se hrozně těsí jak vezme malou do Prahy do Zoo i když si myslím, že si to moc neužije, já se zase těším až vezmeme krosničku a vyrazíme do Prachovských skal

martule20
15. únor 2009

aneta: ahojky, to jsem se nachechtala s tím kojením 😀 Já naštěstí nikde problém neměla 🙂
Píšeš o zoo... Já se taky strašně těšila, když bylo malé půl roku, vzali jsme ji do Zoo ve Dvoře Králové a já
čekala, jak bude nadšeně koukat po zvířátkách... Prospala to, úplně celý!!! 😠 Zvírátka jí byla šum a fuk,
jediné, co ji zaujalo bylo v restauraci u lemura stádo 😀 opiček, prohánějících se po provaze. Takže
zoo doporučuju až tak od roka. My to na jaře zkusíme znovu, snad s větším úspěchem 😉

jiskrina
autor
15. únor 2009

aneta: haha 😀
No, nás baví hodně příroda. Fakt mají skoro všude jídelní židličky? To je dobrý 🙂 Akorá mně asi ještě na jaře malý sedět nebude.

martule20
15. únor 2009

Jo a ještě k těm Prachovským skalám... Je tam krásně, ale s prckem na zádech si to teda nedovedu představit 😝 A to je naše Eli opravdu prcek, teď má necelých 8 kg, na 5 měsících měla cca 6 a už vidím manžu, jak
by se s ní tahal 😝 I když... naši nás vzali s kočárkem na výlet z Mezní Louky na Pravčickou bránu... To byl
teda masakr! Cesta má 6 kg, z toho cca půlku (ne-li víc) jsem malou nesla na ruce a manža s ta´tkou vláčeli
náš úžasný sedmnáctikilový kočárek místy i nad hlavou 😀 😀

aluskas
15. únor 2009

Do zoo se také chystáme teď na jaře, to už z toho Mathiásek snad bude něco mít. Jinak s krosničkou zatím zkušenost nemáme, ale nosíme ho v nosítku Ergo a je super.
Absolvovali jsme s ním takto výlet po Křivoklátsku, dokonce i prohlídku hradu (tu naštěstí celou prospal) a bylo to super!

aneta15
15. únor 2009

Ahoj holky,
dneska jsme se rozhodli, že vyrazíme na dovču do České Skalice, Babiččino údolí atd..akorát nemůžu moc sehnat ubytování, našla jsem jeden pěkný penzion ale mají tam rotvajlera, který tam volně běhá ale prý je to mazel...no celou dovolenou se bát, že mi dítě sežere pes to se radči kouknu po něčem jiném.
A ta Zoo není ani tak pro malou jako pro manžela, on je takovej hravej 😀 když byl malý tak 1 měsíc tak se manžel rozhodl, že půjdeme ke tchýni pěšky (asi 3 km ) ale po hlavní jsme nechtěli tak říkal, že zná perfekní zkratku lesem...HOROR.. on nesl malou jen v korbičce, ještě, že jsme měli sítku jinak byla obsypaná různou havětí, já táhla za sebou kolečka a protože byly stromy blízko u sebe tak tam nešlo vůbec projet, všude kopřivy, bodláky a maliny a já v žabkách a v šestinedělí - a to jsem se měla šetřit protože jsem byla hodně šitá,
ke tchýni jsem přišla úplně mokrá, tekla mi krev z nohou a myslela jsem, že podám žádost o rozvod 😀 od té doby jsme na žádnem delším výletě nebyli takže se na léto moc těším , doufám, že o vyjde 😀

aneta15
15. únor 2009

jiskrina třeba už sedět bude. Aňa sedí už 14 dní a je jí skoro půl roku

martule20
16. únor 2009

aneta15: A nevadilo by Ti na tu dovču, kdyby to nebyla přímo Česká skalice? Byli jsme před 3 lety
ve Stárkově (kousek od Adršpachu), do Babiččina údolí je to kousek... Bydleli jsme v soukromí u
super lidiček, měli jsme pro sebe půl domku, grilčo, zahradu... Nádhera! Jen uvařit si musíš sama 😀
Kdybys měla zájem o kontakt, pošlu ho v IP.

martinka79
16. únor 2009

já doporučuji Sv. kateřina
http://www.svkaterina.cz/ super majitel a klid pohoda as dětmi ideální. jídla velké porce a jinak pohoda. také Lipno je super, vysočina 🙂 a všechny ZOO. 🙂

ilci
16. únor 2009

aneto, super cesta ke tchýni 😀
my taky plánujeme výlety, až se oteplí
auto teda nemáme, takže budem asi ohřívat jídlo pro prcka v restauraci

zatím asi spíš do přírody, na hrad nebo zámek bych si netroufla 😅
sami jsme zažili pár prohlídek se řvoucím miminem a nikdo z toho nic neměl

ilci
16. únor 2009

dobrý se mi taky zdá Lednicko valtický areál, terén není moc členitý

pattie
16. únor 2009

ahoj, my zatím jezdíme s prckem všude.... teď hlavně na hory... podle mě se dá s miminem kamkoliv, kde je to pěkné! v listopadu jsme byli ve Vranově na Dyjí a moc se nám tam líbilo, krásně se tam jezdilo s kočárem

jiskrina
autor
16. únor 2009

aneta15: anetko, a to ti začala nejprve sedět, nebo lézt? A už se ti přetáčela? Nám se malý moc na bok nepřetáčí, ale když ho tak nasměruju, dotočí se na bříško. Tam se mu líbí.

pattie, to ej dobrý, já právě chci ěnkam, kde se dá dobře jezdit s kočárkem. A když se malý vzbudí, vyndáme ho a budeme mu ukazovat přírodu a tak. Teda aspoň takový je plán. 🙂 Přímo do pensiouu zatím ne, jen spíš na jednodenní výlety.

pattie
17. únor 2009

Jiskrina: takových míst je habaděj, záleží, kde budete mít "základnu". My jsme z Prahy a tak máme zmáklé celé okolí 🙂 I s malou, na jednodenní výlety. Můžete jet kamkoliv, vem si turistickou mapu, akorát bacha na malé cestičky, v lese se špatně projíždí s kočárem, spíš vybíráme větší asfaltové cesty. Ideálně třeba na Brdech...

aneta15
17. únor 2009

jiskrina - nejdřív začala lést, ona je trošku zrychlená, ne, že by teda lítala po místnosti ale tři metry nejsou problém, nejdřív se přetáčela na břicho a pak týden vůbec nic už jsem začínala mít strach..a ted se nemůžu dojít ani vyčůrat 😀
pattie - tím Vranovem jsi mě naladila koukala jsem na net a moc se mi to líbí, možná změníme cíl dovolené

pattie
18. únor 2009

aneta15: jo, jo, na Vranově je krásně, hlavně v NP Podyjí. Udělali jsme si výlet i do rakouského městečka Hardegg, kde je krásný hrad. A kousek je to do Znojma, takže další tip na výlet 🙂

jiskrina
autor
20. únor 2009

pattie: My budeme mít "stanoviště" v Praze, tak asi budeme zkoušet okolí. Na Brdech jsem ještě nebyla...

aneta: to máš šikovnou holčičku 🙂 Nám se kajin občas natočí an bok a kdyz mu pomohu, dotoci se na bříško. Ale sam se moc na bok nenatáči, jen občas trošku. Tobě se točila na bok hodně a pak na bříško?

aneta15
20. únor 2009

jiskrina-já jsem jí taky ze začátku pomáhala a ona zacala být líná, vždycky se přetočila na bok a začala knourat a já blbá běžela chudinku otočit 😀 pak jsem zjistila, že když chce tak to umí sama. Akorát je blbý, že má reflux a jak je živá tak to z ní lítá na všechny strany.
Tak nakonec vyhrál Vranov. Už mám i ubytování moc se tam těším tak doufám, že mě to nezklame

jiskrina
autor
20. únor 2009

náš malý se taky mlátí an všehcny strany, když hod ržím, aby odkrknul a taky právě ublinkává na všechny strany. Tak já mu zkusím nepomáhat. A malou jsi enchávala na dece a ona se prostě sama začala přetáčet? Vranov je krásný, kdysi jsme tam byla.

gimulka
21. únor 2009

ahoj holky, můžete mi prosím poradit nějaké pěkné ubytování (nejlépe český ráj, nebo prostě v okolí Dvora Králové, Babiččina údolí..) Jsme 4 rodiny vždy s jedním dítětem (v létě jim bude všem kolem roku)..chtěli bychom mít každý svůj pokoj a sociální zařízení...cena tak kolem těch 4 tisíc...díky za info
Marti ty jsi doporučovala tu Svatou Kateřinu, byla jsi tam? Tohle byla první varianta, ale pak jsme si to rozmysleli, kvůli tomu společnému sociálnímu zařízení...jinak to vypadalo moc pěkně..

aneta15
22. únor 2009

gimulka-taky jsme tam chtěli původně jet ale nesehnala jsem ubytování, představovala jsem si něco prázdninového v přírodě s kuchynkou a vlastním soc. zařízením a s terasou. Líbil se mi penzion u Hanušu, ale mají tam rotvajlera, paní říkala, že je to mazlík ale já psi moc nemusím a rozhodně jim nevěřím. Ale je to moc pěkný penzionek i s bazenem. Zkus najít nějaku chatu, když Vás je tolik, budete tam jen vy a budete mít pohodičku a vyjde Vás to napolovičku.

jandaj
22. únor 2009

gimulka koukni sem, je to tam strašně pěkný
http://www.penzionzavodou.cz/

gimulka
22. únor 2009

anet my bychom chatu klidně vzali, ale chceme aby tam byly 4 ložnice (prostě aby každá rodina měla své soukromí)...kdyby to byla chata, tak je nám jedno, že tam budou společné sociály, ale chodit někde po penzionu s prckama by bylo asi blbý. I když nevím, bude to naše první dovča s prckem...

pattie
23. únor 2009

jiskrina: Kolem Prahy je tolik krásných výletů 🙂 Můžete jet na Brdy, nebo směr na Plzeň - kolem Rokycan je to moc pěkný, případně kolem Berouna (Křivoklátské lesy)! Klidně Ti napíšu i něco konkrétnějšího, když budeš chtít.

martinka79
24. únor 2009

gimulka já tam byla s dětmi na škole v přírodě a potom s rodinou. dvě děti, ovšem neměli jsem ještě malého. dcera měla už 5let a synovec 6let. je to tam moc krásné. to soc. zařízení je blbé to je pravda.

gimulka
13. bře 2009

Pattie, koukám že jste byli v hardeggu. Plánujeme výlet na Vranov, tak na hardegg bychom mohli taky zajet. Šli jste tam pěšky z Čichova nebo jste dojeli až do hardeggu autem? Já jen jestli se to dá zvládnout s kočárkem, třeba jenom na tu vyhlídku. Díky.

gimulka
13. bře 2009

jo jinak nakonec jedeme na dovču k přehradě Rozkoš, takže paráda, všechno co jsme chtěli je v okolí...ubytovaní budeme v penzionu Tencar, tam se všichni vydáme