Výprodej na Aliexpressu

kafr
27. srp 2018

Ahoj všichni, na Ali teď probíhá výprodej. Chtěla jsem kouknout po dětském oblečení, ale absolutně tápu v mírách. Jsou uváděny v US systému. Máte někdo nějakou tabulku, jakým našim míram odpovídají?
Prosím zdržte se komentářů o netestovaných materiálech a pod. Děkuji

morinka7
27. srp 2018

Většinou mají tabulku mezi obrázky. Po tabulce kouknu a dám ji sem, ale každý prodejce to má jinak 😏

morinka7
27. srp 2018
kafr
autor
27. srp 2018

Hm, on to bude mít každý obchod jinak... Teď jsem našla kde je číslo a "m" třeba 3M, tak beru, že to budou měsíce, ale narazila jsem i na "T" a to právě nechápu...

babka
27. srp 2018

@kafr to T jsou v podstatě roky. Je to zkratka z toddler 🙂

zelenaesmolda
27. srp 2018

Kupovat detske veci z Ali kdyz ani nevis jak budou sedet velikosti,nevis jake materialy a barvy se na vyrobu pouzily je docela risk a kravina,riskujes zdravi deti pro par usetrenych korun

berenika39
27. srp 2018

@zelenaesmolda četla jsi úvodní příspěvek? bylo by fajn ho respektovat.....

zelenaesmolda
27. srp 2018

@berenika39 nemyslim si,ze to tam pred mym komentarem bylo

klecanda
27. srp 2018

@kafr "m" znamena months =mesice 🙂

berenika39
27. srp 2018

@zelenaesmolda jasně , že bylo. Je fajn být kontrovezní, je fajn být jiná, ale prosím, ber na vědomí, že tohle je erver pro všechny - ne jen pro ty, co se ti zamlouvají. Děkuji.

zelenaesmolda
27. srp 2018

@berenika39 no ja s timhle problem nemam ale to neznamena,ze nemuzu napsat svuj nazor ne?naopak jsem narazila na spoustu uzivatelek,ktere kdyz se jim netrefis do nazoru jsou sproste a nedokazou diskutovat slusne protoze ocividne nechapou,ze se tady setkas s ruznymi nazory 🙂

berenika39
27. srp 2018

@zelenaesmolda přesně to děláš. očividně nechápeš, že se tu setkáš s různými názory a i ty všechny mají nárok žít....

zelenaesmolda
27. srp 2018

@berenika39 ja jsem akorat napsala svuj nazor,autorku nijak nenapadam a nejsem na ni sprosta coz se o nekterych maminach rict neda.ale tak at si dela co chce,jsou to jeji deti.az dostanou ekzem bude to jeji problem,ne muj 🙂

artemis3
27. srp 2018

Je dobré číst recenze jak velikosti sedí. Většinou je lepší brát o jedno až dvě čísla větší než uvádí tabulka.

berenika39
27. srp 2018

@zelenaesmolda není třeba psát, že je to "kravina", zkus to slušně a bez pohrdání, pomůže to tobě i autorce, díky.

janaelia
27. srp 2018

@morinka7 Takže 3T jsou jako tři roky? A do kdy je ten výprodej? díky 🙂

kafr
autor
27. srp 2018

@berenika39 děkuji ti, věděla jsem, že se někdo takový najde. Jsou lidi, kteří musí prezentovat svůj názor, ač se jich na něj nikdo neptá. S tím nic nenaděláme 😉

kafr
autor
27. srp 2018

@babka děkuji, to jsem potřebovala.

kafr
autor
27. srp 2018

@janaelia výprodej je jen tento týden, do pátku.

lith
28. srp 2018

@kafr Na výprodeje na Aliexpressu bych si dala docela pozor 🙂 velmi často jsou ceny 14 dní před výprodejem uměle zvednuté a pak je ve výprodeji zboží ještě o pár "korun" dražší než normálně 🙂 Tak jen na to bacha 🙂 Už jsem takhle narazila na dost věcí, u kterých jsem měla předtím vysledovanou cenu a ejhle ona byl ještě vyšší :(

betelgeuzz
28. srp 2018

@lith tak to člověk ale nezjistí, když ceny dlouhodobě nesleduje. Já měla pár věcí už delší dobu ve wishlistu, opravdu slevněné jsou, třeba o pár dolarů, ale napíšou, že původní cena byla ještě vyšší, takže sleva pak vypadá větší. Ale i tak ušetřím.

soleilll
28. srp 2018

@kafr Nevím, jak dlouho na Ali nakupuješ, ale jako každý výprodej tam je hlavně na oko. Obchodníci totiž pokaždé většinu věcí před takovou akci zdraží, takže ve výsledku o žádné slevy nejde. Nejlepší je sledovat cenu zboží dlouhodobě. Často taky ceny po skončení slevové akce klesnou a jsou levnější i bez "výprodeje". 🙂
Jinak k velikostem - řiď se podle tabulky, kterou uvádí konkrétní prodejce a porovnávej podle recenzí - jestli to opravdu sedí. Podle věku je to nesmysl, nejlepší je velikost uvedená v cm. Já teda objednávám ještě o číslo větší, než vychází dle tabulky (a často je to opravdu větší, ale to neva).
Nicméně dítěti do roka bych nic, co přijde přímo na kůži (tedy jako spodní vrstva) na Ali nekupovala. Od roka ale mám pyžama, trička, šaty, čepky atd. Nikdy jsme my dospělí a ani děti problém s materiálem neměli.

kafr
autor
28. srp 2018

@soleilll jj, nemám to v plánu jinak. Chtěla jsem kouknout na zimní fusak a kombinézu, leč zjistila jsem, že to co se mi líbí, by vyšlo stejně na 1000,- takže nic. U těch velikosti mě právě zmátlo to "T" (vysvětleno výše).
Nakonec budem nejspíš objednávat jen nějaké hračky pro starší děti v rodině. Naše prtě je ve fázi žužlání.

Jinak díky všem za rady i postřehy, určitě se budou hodit i ostatním 😉

bejullle
28. srp 2018

Každý obchod to ma jinak nekdo ma velikosti podle mesicu nekdo ty us a nejcasteji maji pod nabidkou tabulku s rozmery 😊a kolikrat koukam i na hodnoceni dost to pomuze

janaelia
4. zář 2018

@kafr Děkuji 🙂

monika4577
8. únor 2019

na Ali je celoročně výprodej :D