• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// - hlaste se!!!

(Zamčená)
14. listopadu 2009 
aha, tak to je potom pochopitelny, aspon si to uzivas :slight_smile:
4. pro 2006 v 19:07  • Odpověz
bobi asi záleží jak u koho, my obavy nemáme, já sice nedostanu mateřskou, páč bude ten nový zákon, ale zase budu mít rodičák od prvního dne narození dítěte což je pro mě lépe vyhovující. Do té nové práce nastoupím po rodičáku, máme to sepsané, díky tomu, že jsem jednala na rovinu. Su s novou firmou v kontaktu, vzali tam někoho na dobu určitou :wink:
4. pro 2006 v 19:08  • Odpověz
autor
bobi,peníze je to poslední na co jsem myslela,byt máme vybavený,žádný úvěr tak ono se to dobře odpočívá :slight_smile:
4. pro 2006 v 19:09  • Odpověz
ahoj majko, a proc bys nemela mit materskou??
4. pro 2006 v 19:11  • Odpověz
bobi, nemám odpracováno 270 dnů nebo koli má být za poslední rok :slight_smile: nový zákon, ale nevadí mi to, byla su domluvená na práci doma, ale jak jsme to pak spočítali, tak by to nemělo cenu, páč mateřská dělá málo a takto budu mít rodičák od prvního dne :slight_smile:
4. pro 2006 v 19:16  • Odpověz
ten rodicak bude kolem 7 az 7500 ne?
4. pro 2006 v 19:18  • Odpověz
autor
majka,co?to slyším poprvé,myslala jsem že na mateřskou má nárok každý bez ohladu na to kolik má odpracované :angry:
4. pro 2006 v 19:18  • Odpověz
jeste v tom neumim chodit, budu si to muset nastudovat :slight_smile:
4. pro 2006 v 19:19  • Odpověz
omluvám se,že skáču do vaši diskze :slight_smile:
ale chci se zeptat,jak je to možný,že může být rodičovský příspěvek od prvního dne??
4. pro 2006 v 19:22  • Odpověz
autor
no to já taky,ještě mě ani nenapadlo se o to zajímat kolik dostanu :grinning: korunek
ahoj holky,vcera me vysly // čárky na testu.ze zacatku jsem z toho byla spatna,protoze miminko jsme sice planovali a moc se na nej tesili,ale minuly tyden me zjistili poruchu stitne zlazy, a tak jsme snazilkovani posunuli na dobu az budu zdrava a budu mit pekne hodnoty z laboratore. miminko si ale k nam cestu zrejme naslo, v te dobe jsem byla asi tehotna tyden :slight_smile: .dnes rano jsem mela na testu opet // carky a v praci jsem si udelala haldinu HCG v krvi a mam ji 200,coz odpovida 2.-3.týdnu tehotenstvi.vim sice co to znamena,kdyz mam spatnou stitnou zlazu,jake komplikace me asi cekaji,ale na miminko se moc tesim
autor
ahoj vladunka,od prvního dne čeho??
4. pro 2006 v 19:23  • Odpověz
ahoj kacici, tak to moc gratuluju :slight_smile:
4. pro 2006 v 19:23  • Odpověz
Jani jo to bylo, dle nového zákona to bude jinak :unamused: Už se to tu probíralo, tak to se dalo čekat, když rodičák zvýší, tak někde musí ubrat ne :confounded: Kámoška čeká mimi, v květnu má státnice a mateřskou nedostane, už to prý probírala s tetou, ta dělá nějak v této branži :unamused:
4. pro 2006 v 19:24  • Odpověz
no že majka07 píše,že by měla malou mateřskou,takže může pobírat hned rodičák,nevěděla jsem že to jde
4. pro 2006 v 19:24  • Odpověz
autor
holky no to vůbec nevím že něco takového je,vím že tu matrřskou zvýšili,ale že to někde ubrali to jsem fakt nevěděla,to je ale bordel :angry: snad se mě to netýká
4. pro 2006 v 19:26  • Odpověz
Vladunka, např. jsi na pracáku 1,5 roku a otěhotníš a dle nového zákona nemáš odpracováno 270 dní a tudíž nedostaneš mateřskou, nebude na ní nárok, ale rodičák pak bude od prvního dne narození dítěte, ale ne každému se to vyplatí, tak mi to bylo vysvětleno
4. pro 2006 v 19:26  • Odpověz
no prvních 6 měsíců bereš mateřskou a potom teprve rodičák,že jo?já jsem při prvním těhotenství byla vedena na ÚP a dostávala jsem minimum,takže nevím jak to je teď :slight_smile:
4. pro 2006 v 19:27  • Odpověz
Holky me se to nezda,ja se na to ptala kamaradky a ta me tvrdi ze se pocita doba,kterou si pracovala a z toho se ti vypocita zaklad na materskou. a je jedno jestli jsi pracovala tri mesice nebo rok,tak doufam,ze to bude pravda :wink:
4. pro 2006 v 19:27  • Odpověz
autor
holky normálně jste mě zmátly,už jsem z toho blbá :confused:
4. pro 2006 v 19:28  • Odpověz
Vladunka já mateřskou mít nebudu vůbec, měla bych jí, kdybych pracovala teď doma a dostávala penízky, ale aj přes to všechno by buď byla malinká a což by se nevyplatilo, takže su doma, užívám si těhu, nemám odpracováno 270 dní a tak nebudu mít mateřskou ale rovnou rodičák.
4. pro 2006 v 19:29  • Odpověz
Dříve se počítala aj dba vedená na UP, od nového roku to má být jinak
4. pro 2006 v 19:29  • Odpověz
děkuji za vysvětlení :slight_smile: :slight_smile:
4. pro 2006 v 19:31  • Odpověz
holky opatrujte se a přeji hodně štěstíčka :slight_smile:
4. pro 2006 v 19:32  • Odpověz
Tak to tedy pochopili účetní co byli teď na školení a bylo mi to tak aj vysvětleno. Do konce roku platí stále starý zákon, od ledna nový, který je lepší kdo ví...
4. pro 2006 v 19:33  • Odpověz
autor
jo Majko věřím ti,já ani nevím kdy a kde to půjdu vyřizovat tu mateřskou,ještě jsem se o to vůbec nezajímala,mám velké mezery :unamused:
4. pro 2006 v 19:35  • Odpověz
Na sociálce mi řekli, že nárok na mateřskou mít nejspíš nebubu, když jsem se zeptala proč, řekli kvůli novému zákonu, když se narodí mimi, tak pak už pobírat něco musíš, vzhledem k tomu, že není mateřská tak se musí vyplácet rodičák, přijde mi to celkem logické, neboť před tím třeba my máme příjem jen z manželovi strany
4. pro 2006 v 19:39  • Odpověz
Mně psala verča kam se chodí žádat, no a ono to pak stejně chvilku trvá než to pošlou, tady třeba porodné dostali až po 4 měsících, asi záleží na úředníkovi, jak rychle se mu chce pracovat :unamused:
4. pro 2006 v 19:40  • Odpověz
autor
no to je MAZEC :angry:
4. pro 2006 v 19:42  • Odpověz
vážně až za 4 měsíce??? :confused:
tak to je teda síla,já ho měla do 14 dní doma,ale je fakt,že jsem rodila před pěti lety,tak to možná fungovalo jinak :slight_smile:
doufám,že se na mě nezlobíte,že vám sem tak zasahuji :sweat_smile:
4. pro 2006 v 19:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.