• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// - hlaste se!!!

(Zamčená)
14. listopadu 2009 
autor
ahol holky :slight_smile: tak nám přibyla nová těhulka Jancaa,GRATULUJU :dizzy_face: no s tou kýlou to nebude tak hrozné :slight_smile: myslím že se dá operovat i v těhu,já byla na gynekologické laparce a při té příležitosti mi ji našli a zrovna odoperovali,byla jsem ráda,protože bych tu operaci musela stejně podstoupit a tak to bylo jedním vrzem,ale já ani nevěděla že tam je,nic jsem necítila :unamused:
No Jancco jak to tak čtu,tak toho máme hodně podobného,hlavně PCO,první ovu a zrovna těhu,jen u mě to bylo spontánně po laparce bez jakéchkoliv hormomů,na IUI jsem nebyla
11. pro 2006 v 09:52  • Odpověz
autor
jancco,něco k té kýle
http://www.rodina.cz/dotaz12036.htm
11. pro 2006 v 09:56  • Odpověz
No já nevím jestli vyšlo právě to IUI, protože jsem se snažili i doma. A dost. Takže kdo ví, jak to vlastně bylo. :grinning:
jankar: Jinak díky moooc za www odkaz a uklidnění, pomohlo mi to (hned jsem to poslala i příteli), snad to bude dobré. :confused: Ani nevíš, jak jsem něco takového potřebovala číst. :dizzy_face:
11. pro 2006 v 10:02  • Odpověz
autor
zadej do vyhledávače kýla v těhotenství a ono ti to najde hodně odkazů,toto byl jen jeden na rychlo a buď v klidu,včechno bude dobré :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jo to je fakt že u IUI ani nevíš jestli to je těhu z toho nebo přirozeně,ale to není vlaastně tak velký zákrok jako je třeba IVF atd.... a jak jsi zvládala tu stimulaci??asi nic moc co??Já jsem si říkala že kdyby to nešlo tak IUI je jediné co bych byla ochotná podstoupit
11. pro 2006 v 10:06  • Odpověz
Stimulace byla docela bez problémů. Injekce vůbec nebolely, píchala jsem si je sama. Sice jsem si na ně nezvykla asi 8. den, ale vadilo mi to spíše psychicky - není to příjemné každé ráno do sebe bodat. Ale jinak to šlo. Poslední dny stimulace jsem měla hodně citlivý podbřišek, cítila jsem, že se tam fakt něco děje. Konečně. :slight_smile:
Akorát po injekci Pregnylu (na ovulaci) jsem měla místo vpichu na břiše dlouho hodně bolestivé, ale to bylo vše. Takže žádná hrůza.

Chtěla jsem se zeptat, začala jsem o víkendu pít kontryhel, když ho všichni tak chválíte. a chci si koupit i kyselinu listovou. Uvažuju i o nějakých komplexních vitamínech MAMAVIT, ale mohla by stačit ta listovka ne?
11. pro 2006 v 10:45  • Odpověz
autor
jo já kontryhel pila před těhu i teď,zrovna ho mám uvařený a popíjím,a ty vitamíny...já mám tu listovku a k tomu CALIBRUL BABYPLAN,jsou tam všechny potřebné vitamíny pro těhu,záleží na tobě :wink: doktor ti nic nedoporučil?
Jinak s tou stimulací,jsi dobrá,já jsem posera,ty injekce bych asi nezvládla :unamused:
11. pro 2006 v 10:54  • Odpověz
Já s doktorem ještě nemluvila, byla jsem v pátek akorát na krvi a odpo jsem volala na výsledky. Hodně mě to překvapilo. Prý hodně ranné těhu. Tento pátek mám přijít znovu na krev, aby se to povrdilo. Doktor asi až pak. Prý by teď ještě nebylo nic vidět. :sweat_smile:
Tu kýlu on neví, to jsem zjistila až pak.
Ty injekce fakt nebyly tak děsné, fakticky se to dalo. Akorát u první jsem chtěla, aby byl přítel u toho a četl postup ..., ale po chvíli, když jsem přichystala jehlu a dali jsme se do čtení ... tak si to jeho tělo rozmyslelo a odporoučel se s podlomenými koleny do vedlejšího pokoje. Ale i snaha se cení a jinak mi moooc pomáhá a je velkou oporou. :sweat_smile:
11. pro 2006 v 11:04  • Odpověz
autor
jo to je pravda,manželova opora je moc důležitá... :slight_smile: moc to pomáhá,to vím z vlastní zkušenosti,já měla strašný strach z té laparoskopie,nesmírně mě podržel,díky němu jsem to zvládla tak jak jsem to zvládla.
jo a kolikátý jsi DC?nebo DPO?Já na těhu taky přišla moc brzo,26DC,15DPO a test z moče byl jasně pozitivní,na UTZ bylo něco vidět až 31DC-gestační váček 5mm,to mě uklidnilo že to není mimoděložní :dizzy_face:
11. pro 2006 v 11:09  • Odpověz
Jsem 32 DC, 17 den po IUI. Doufám, že bude vše O.K. Když jsem tak četla o možných mimoděložních těhu atd. tak trochu obavy mám, ale to se uvidí. Pozitivní je to, že vím, že můžu otěhotnět a z toho mám radost. :sunglasses:
Jinak ještě v sobotu na testíku čárečka nebyla - ale nepožila jsem ranní moč. V neděli už tam byl náznak a dneska trochu silnější než včera. Zítra to zkusím zase. Já si ty testy dělala, protože jsem fakt vůbec nevěřila tomu pátečnímu telefonátu. Vůbec jsem to nepředpokládala. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. pro 2006 v 11:15  • Odpověz
autor
přesně tak,je to super pocit že víš že můžeš otěhotnět,ale nechtě bych o to přijít :frowning2: já vůbec nedoufala že se nám to povede tak rychle po laparce :slight_smile: proto pořád počítám s tím že se může něco stát,ale nevím jak bych to všem vysvětlovala,už jsme to rozkecali :unamused: sousedům,v práci,rodičům a proto mám z toho strach
11. pro 2006 v 11:28  • Odpověz
My to zatím máme jako naše (hodně malé :slight_smile:) tajemství a uvidíme, jak dlouho to vydržíme. Hlavně chci počkat, až to doktor potvrdí. Zatím to jsou jen výsledky krve a moči, takže nic co by mě přesvědčilo. Už aby byla pátek, to věčné čekání (na stimulaci, folikulometrii, před IUI, po IUI) je nekonečné.
11. pro 2006 ve 12:28  • Odpověz
autor
o tom čekání mě ani nemluv,mám takový dojem je pořád jenom čekám :angry: za jak dlouho se vám povedlo otěhotnět??My se snažili celý rok a byla to fuška :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale víž že jsou na tom někteří ještě hůř :unamused:
11. pro 2006 ve 12:31  • Odpověz
My jsme se vlastně ani moc nesnažili. Bylo to takové komplikované, jako tady asi u všech. Loni v prosinci jsem vysadila asi po 8 letech HA, vůbec mi nenastartoval cyklu a 1/2 roku jsem neměla menzes (takže žádná OVU ani nic jiného, takže jakékoliv snažení by bylo asi k ničemu, a to jsme ještě ani nechtěli). Pak už s tím chtěl doktor něco dělat (já zpočátku po dalších hormonech netoužila). Menzes jsem od té doby měla jen 3x, vždy po hormonech. Zjistili PCO a protože jsem chtěla otěhotnět začali jsme jednat. Zkoušeli jsme Clostilbegyt, ale ten mi nezabral. Další v pořadí byly injekce Gonalu, atd. ... zbytek znáš. :slight_smile:
11. pro 2006 ve 12:46  • Odpověz
Jancaa, moc gratuluju!!!!
Já jsem dneska byla u doktora, s tím, že už konečně budu vědět, zda je všechno v pořádku a ono ještě nebylo nic vidět!!! Celý den jsem z toho byla rozhozená, protože tím pádem nemohl vyloučit mimoděložní těhotenství. Jsem z toho dost nervózní, protože 18. DPO jsem si myslela, že už bych tam něco měla mít. Neříkal bohužel ani nic o zvětšené sliznici a já se nějak z toho šoku zapomněla zeptat... Ach jo! Tak se mám stavit až příští týden...
11. pro 2006 ve 21:20  • Odpověz
Janco gratuluji, ať vše dobře pokračuje.
11. pro 2006 ve 22:23  • Odpověz
Ahoj holky (jankar, belucie, romcatko, ...) díky za gratulace. :slight_smile: Já zatím taky nic nevím, dneska jsem volala sestře, ale prý k doktorovi mám jít taky až příští týden. V pátek těch jednotek těhu. hormonu v krvi bylo maličko, takže by teď ještě nic nezjitil. Takže tento pátek jdu zase na krev a snad příští týden mě prohlídne doktor. Taky bych už moc chtěla vědět, jestli je vše O.K. Zatím tápu v nejistotách. Potřebuju se hlavně rozptýlit, abych na to pořád nemyslela. Je to děs. :rolling_eyes:
12. pro 2006 v 08:42  • Odpověz
Jancaa, drizm palecky neboj to dobre dopadne!
12. pro 2006 v 08:46  • Odpověz
janca : držím palce!!! :wink:
12. pro 2006 v 08:47  • Odpověz
Jancaa :slight_smile: taky moc gratuluji a snad ti vše dobře dopadne žádný strach :dizzy_face:
Můžu se tě zeptat jak dlouho meškáš a jestli už máš nějaké těhu příznaky?? Jsem už roční snažilka a snad každý měsíc jsem měla 100% těhu příznaky :grinning: a stále nic. Jsem dnes 33 DC asi tak 18 dní po ovu tak jen jestli už bych na sobě měla něco pozorovat. :unamused:
12. pro 2006 v 09:03  • Odpověz
No menzes měl být 7.12, ale já to mám hooodně nepravidelné. Příznaky - pokud je záměrně nehledám - mám jen občas žaludek na vodě a jsem trochu unavenější, ale to může být i zimou. Jó, ale už brzo po IUI jsem měla moc citlivé bradavky, a to je furt. :wink: Jinak já jsem docela amatér ve všech těchhle věcech. Jak už jsem psala byla to má první stimulace a první IUI, tak jsem v šoku, ale pěkném. :sweat_smile:
Artep, a dělala jsi si testík nebo jsi byla na krvi? Nenašla jsem to nikde nebo jsem nehledala důkladně, promiň. :unamused:
12. pro 2006 v 09:18  • Odpověz
Janco já mám cykly dlouhé tak kolem 35 dnů ale beru léky na ovu takže se mnou je to taky trošku složitě :frowning2: Takže zkusím testnout o víkendu jestli to vydržim tak dlouho :confounded:
Tobě gratuluji ještě jendou moc moc moc :slight_smile:
12. pro 2006 v 09:34  • Odpověz
No já měla negativní test z moči ještě v sobotu, v neděli tam byla slaboulinká čárečka a teď už je to každý den silnější. A přitom v pátek z krve byl pozitivní, ale prý hodně nízké hodnoty. Takže ten testík z moče vlastně ještě nemusí tak moc znamenat, až krev to potvrdí. Ale přeji ti (i všem snažilkám), aby to tentokráte vyšlo. :dizzy_face:
12. pro 2006 v 09:40  • Odpověz
autor
Ahoj holky :slight_smile: jak se máte?
Belucie klíííd,18 DPO ještě nic neznamená když tam nic není,já byla 19DPO,sice dutinka tam byla,ale doktor říkal ře kdyby ještě nebyla tak se nic neděje,vysvětlil mi to tak že to záleží na hodnotách HCG,někomu to stoupá rychla a někomu pomaleji,ale nad 1000 jednotek HCG už musí být něco vidět,já měla ten 19DPO 2059 jednotek tak to bylo jasné,ale jdyž to není tak se taky nic neděje,uvidíš že příští týden už to tam 100% bude :slight_smile:
adrep26-moc držím palečky :dizzy_face: jak máš staré první dítě?
12. pro 2006 v 09:40  • Odpověz
Ahoj Jankar :slight_smile: šťastná těhulko :dizzy_face: díky za podporu, užmě z toho asi klepne :confounded: :confounded:
Mám šestiletou prvňačku Aničku a je to pěkné kvítko :grinning: ale už se dožaduje sourozence, chtěla by živou panenku :grinning: :grinning: :grinning:
12. pro 2006 v 09:58  • Odpověz
autor
adrep :grinning: :grinning: :grinning: tak to jo,děti v takovém věko chtějí živou panenku,ale ničeho se neboj,vyšlo to jednou a výjde to i podruhé,jen holt někdo si počká dél,vy už se taky snažíte rok o druhé?Jestli se nepletu,někde jsem to tu zahlédla??Když tak sory :wink:
12. pro 2006 v 10:06  • Odpověz
Jankar no už to bude rok, v únoru takže začínám mít špatný pocit z toh že to nejde. Ale neovulovala jsem a ovuluji teprve 3. měsíc tak jak říká moje sestra, se snažíme defakto 3 měsíce. No můžu si to říkat 1000x ale stejně se snažíme 10 měsíců :grinning: :grinning: Jak dlouho to trvalo vám?? taky rok?? nebo méně?? :wink: ono to čekání je hrozné, nejdřív se čeká na MS pak na ovu, pak na TT a pak zase na MS a pořád dokola :rolling_eyes: hrůůůůůůůza hrůůůůůůůůůz
12. pro 2006 v 10:10  • Odpověz
autor
no jo adrep to všechno znám až moc dobře,úplně se vidím,jo my se snažili celý dlouhý rok,už to bylo 8.12.2006 přesně rok,pamatuju si to moc dobře kdy jsme na to vlítli naplno :slight_smile: to jsem ještě nevěděla co mě všechno čeká,až po půl roku jsem začala zjišťovat proč to nejde,změnila doktora a ejhle,všechny cyklu anovulační :angry: následovala laparka,po ní první cyklus zase nic,vaječníky si to nějak nemohly rozmyslet a druhý cyklus poprvé ovu a to spontánně a ono to vyšlo,tak že jak říkáš u vás jsou to opravdu 3 měsíce snažení,protože když ovu není tak se to nepočítá,takže klííííd,mě to sice vyšlo napoprvé,ale já tomu říkám ZÁZRAK :slight_smile: aspoň u mě
12. pro 2006 v 10:19  • Odpověz
Já chci taky zázrak :frowning2: moc ti to přeji musíš být přešťastná a já budu určo taky :wink:
Po jaké době jsi byla na laparoskopii?? To bylo jen vyšetření nebo ti dělali nějaký zákrok??
12. pro 2006 v 10:39  • Odpověz
mě to trvalo skoro 2 roky, takže nezrácet naději
12. pro 2006 v 10:40  • Odpověz
Petruš, ten kolotoč o kterém mluvíš moc dobře znám - stále čekání na něco, ale jak píše Jankar a Simus, obě si to čekání také prožily, je to moc těžký
12. pro 2006 v 10:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.