• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

1.IVF květen/červen 2008

(Zamčená)
15. července 2010 
Rio...jasně že na tom něco chce mít.....a pokud vám to dovezl,jedině dobře :slight_smile:
A nevíte holky,jak papání pro dětičky vyjde v německu???to máme kousínek....i když do Polska taky...
20. črc 2009 ve 21:29  • Odpověz
pikus tak to nevím možná bys to našla na netu
právě to přiveze a předá m. v práci a nic navíc za to nechce - jsem jim teda poslala jedny dupačky protože čekají v září mimi
20. črc 2009 ve 21:57  • Odpověz
Ahojík holky..........
tak přesně před rokem byla OPU.....a já jsem se touto dobou chystala na cestu z Prahy...už bez vajíček :slight_smile:
21. črc 2009 ve 12:32  • Odpověz
Tak jsme dneska byly s Káťou na druhé hexe, K. jen kníkla a jinak nic-statečná po mamince :grinning: Má 6,2kg a 62,5cm, takže krásně roste i přibírá. Ptala jsem se na příkrm, dr. se vyjádřila tak, že teď je trend nerozlišovat kojené a přikrmované děti, takže asi až kolem 6. měsíce. No uvidím, asi to udělám podle sebe. Zatím mlíko stačí, začnu s nějakou tou kaší na noc a pak postupně s mrkvičkou atd.
rio, tak to je super cena, no fakt je to velký rozdíl
piku, to jsou vzpomínky, co? Tak dneska má vlastně Matyášek rok :slight_smile:
21. črc 2009 v 19:26  • Odpověz
Ahoj holky...
Aquilko s těma příkrmama je to opravdu na každém, co jsem kde vyčetla a vyslechla tak od 4. měsíce se může, ale samozřejmě nemusí :wink: Dneska mi Verča vůbec nechtěla mlíko tak doufám, že jsem jí s těma kašičkama nějak nezblbla, protože mlíčko ještě musí :confused: Asi možná jen neměla chuť.... Za celý den skoro nic nespapala...
A Kačenka má taky ideální míry 62, 62 :grinning:
21. črc 2009 v 19:55  • Odpověz
gamik my to tak měli s mlíkem včera, dnes už dobrý ale rozhodla jsem se dávat kaše míň a ne před spaním, takže po 18 snědl 60 kaše a pak asi 20.30 150 mlíka, postupně budu dávky kaše zvyšovat, tak po týdnu dám 90 a pak 120, aby si zvykal postupně a od ukončeného 5 dám mrkev - doktora se zeptám ale taky to budu dělat i podle sebe. A až dopotřebujeme Nutrilon - to mu bude tak 5 a půl měsíce tak zkusím levnější sunar, trochu ještě zahustím, ale zajímalo by mě jak poznám jestli je ten reflux už dobrý nebo ne :confused:
21. črc 2009 ve 21:57  • Odpověz
Rio taky zvyšuju dávku postupně, nejdřív jen pár lžiček a ted už spapá těck 70ml to je vlastně poloviční dávka. Asi jsou prckové taky trošku zmatení než si zvyknou. Taky jsem vyčetla, že mrkev, brambor, cuketu a brokolici můžou od toho 5. měsíce. O tom levnějším mlíčku už jsem taky přemýšlela tenhle Nutrilon je fakt celkem dost drahej.
A poznáš to asi podle zvracení ne? Jak jinak??
21. črc 2009 ve 22:15  • Odpověz
Ahoj holky,

my jsme na Sunaru od soboty, jak jsem jela pro to mlíko tak sjem se rozhodovala mezi Bebou a Hami a nakonec jsem se rozhodla skusit Sunar a v pohodě. . .malýmu i víc chutná, vypije mi těch 130ml (Nutrilonu pil max. 70ml), bála jsem se zácpy, ale je to úplně v pohodě, tak už u něj zůstaneme. . . stojí 180Kč 600g takže fakt velkej rozdíl. . .
21. črc 2009 ve 23:06  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Tak holky..já si byla nechat dodělat tu kérku :dizzy_face: pak dám foto :wink:
Angel tak to je proti tomu Nutrilonu opravdu rozdíl. U nás stojí 400g 240 Kč a je to tak na 4 dny, Verča už vypije i 210ml....
22. črc 2009 v 17:34  • Odpověz
Hezký večer,
to byl zas dneska pařák,co???? :frowning2: K. měla dneska trochu zvýšenou teplotu, ale teď už je to OK. Ještě to párkrát kontrolně změřím, ale byla to asi trochu reakce na očkování. Víc kňourala, ale jinak normál a to mohlo být i z toho vedra. Teď tady za chči.. jak blázen, to počaasí je fakt hrozný...
My teda máme Nutrilon za 199,- v Globusu, ale i tak je to pálka. Já kvůli tomu AR to asi měnit nebudu, třeba až začnem s příkrmama tak to bude jiné.
gami, tak hoď fotku, jsem zvědavá jak jsi odvážná :wink: Já v tomto směru vůbec...
22. črc 2009 ve 21:32  • Odpověz
Vojta dnes nemohl nějak usnout, vypil ve 20 asi 100 mlíka a víc nechtěl, ale pořád nespal, ve 21.30 jsem mu zkusila dát řidší kaši z flašky, vypil 120 a vytuhl, snad vydrží i v noci. Včera noc super, spal od 20.30 do 4.30, pak usnul a spal do 8.30 paráda, mohlo by to tak být poříd
zítra jdeme na rehabku ale pochválení asi nebudeme, Vojta to nějak sabotuje, neotvírá ty pěstičky ani náhodou, nevím jak to dělat aby je otvíral, chjo :frowning2:
no a pomalu balím, ale furt máme málo krabic a nevím už kde je brát
22. črc 2009 ve 22:03  • Odpověz
holky Verča taky dneska neměla den... to bylo tím počasím. Vůbec mi nejedla a nemohla spinkat. V 9hod vypila 180ml a pak už asi ve 14hod 120ml a k večeru asi 60ml kaše, to bylo její celodenní jídlo. Až si půjdu lehnout tak jí zkusím vrazit flašku. V 19hod po koupání vytuhla a chrní ...
Rio zítra dej vědět jak dopadnete na cíču a neboj bude to OK :wink: To stěhování Ti vůbec nezávidim, několikrát jsem to zažila aje to běs!!!
22. črc 2009 ve 22:47  • Odpověz
Ahojík holky..............
včera jsem nebyla skoro celý den doma a malej to vedro zvládal celkem v poho...
dnes jdeme na Synflorix,tak snad to bude OK...........
23. črc 2009 v 09:19  • Odpověz
tak to skusim... :sweat_smile:
takze k probihajici diskusi o prikrmech... skusim podat dal co jsem se dnes dozvedela... :sweat_smile:
na noc je dobre zacit davat kasicky, ale pozor jenom obilninove, ochucene az po 6 mesici...
prikrmy... dostali jsme i recept na zeleninovou polivku, pak prepisu...
jinak zacit zeleninkou az pozdeji ovocem... pozor nesolit a nesladit...
prvni mrkvicka, pak brambor, brokolicka, cuketka, spenatek...
vzdy skusit a pockat tak 3-4 dni s necim novym kvuli pripadne reakci na danou vec... :wink:
my jsme dnes byly na prvni hexe, meli jsme ji odlozenou... tak doufam ze to prezijem bez vetsich problemu... :sweat_smile:
ve ctyrech mesicich mame presne pet kilo a 61cm... :sweat_smile:

tak a ted ten recept:
na 1 porci cca 150ml
30g masa (nejlepe kralik, prip. drubezim, mlade hovezi, pro zmenu drubezi jatra, prip. rybu, muze byt i bez masa, pak mozno pouzit zloutek ale pozor musi projit varem - nikdy ne bilek, hrozi al. reakce )
co nejvice druhu zeleninky ( mrkev, celer, petrzel, kvetak, kedluben...) podstatnou soucasti do 1/2 roku je brambor, pozdeji muzem testoviny, knedlik, ryzi...
radeji pouzit mene vody, da se pak prevarenou naredit...
masicko domeka az pak pridat zeleninu, rozmixovat a krmit lzickou...
u plne kojeneho od 5 mesice, u nekojeneho od ukonceneho 4 mesice...
vajicko davat az pozdeji, to stejne masicko... proste nejdrive bez...
nesolit a do pul roku pry z kojenecke vody...
to bych ja ale nehrotila...
muzete si pripravit i vic najednou, ale nutne zmrazit, neuchovavat ani v lednici...
tak to jsme dnes dostali u dr...

jinak ja hodlam zacinat ciste zeleninkou az pak takhle namichane... skusit postupne mrkvicku, brambor, brokolicku vse je ted cerstve a to je supr... vzdy tak po tech 4 dnech... dalsi...
ze zacatku daji mozna tak lzicku dve, postupne to bude lepsi... :wink:

jo a kdyby nekdo mel zajem tak takhle delam ovocnou presnidavku a je moc dobra, Eliska si ji taky chvali, my teda jeste ne, my si jeste tak dva mesice na ni pockame, mame nalozene v sklenickach...
na cca 1,5 ovoce (davam zaklad jablicka, vse ostatni jako prichut... treba mame s malinama, s ribizem, s boruvkama...) cca 0,5-0,8l vody, nesladim radsi pouzivam sladke jablicka, vse nejdrive rozmixuju aby se to dlouho nevarilo a nestratilo vitaminky, pridame dva pudingove prasky ja davam klas. vanilkovy nekdo psal i ovocne... to jsem neskousela... prevarit a jeste horke davam do sklenicek... :wink:
je to moc dobre...
jednu davku jsem sladila javorovym sirupem, ale ten jsem ted cetla ze se nema do jednoho roku... ale tam pisou i treba veci jako lipanka a pod. ze se nesmi, takze to bych taky nehrotila... myslim ze v tech 10 mesicich uz by to melo byt ok...
takze domace hospodynky, na vikend se ma ochladit, me cekaj na balkone merunky a bude dalsi presnidavka a marmoska... ale az se ochladi... ted bych se uvarila...
23. črc 2009 v 11:52  • Odpověz
Ahojík holky...
tak jsme po Synflorixu a dnes si teda zařval prcek :slight_smile:
A stejně mi hlava nebere,že loni touto dobou byl někde v "mističce" a jen taková pidi buňka....a dnes je 8mi kilový kluk :slight_smile:
Soninko,tvoje beruška je proti nám jako pírko :grinning: nooo vlastně všechny děti :grinning:
A jsem ráda,že jsi tady... :wink:
Příkrmy zatím neřeším....mlíčko mu stačí a evidentně přibírá,tak ještě počkáme
23. črc 2009 ve 12:09  • Odpověz
Čau holky, tak já jsem našla další bezva odkaz, je to tam popsáno úplně polopaticky http://www.kojeni.net/prikrmy.php
Kaťule teď konečně na chvilku usnula, ráno jsme byly jen nakoupit a teď jsme doma a budem asi celé odpo. Max. půjdem na zahradu, protože ten pařák je fakt neskutečnej.
Soni, díky za tipy :wink: Ale ten puding pokud vím, tak by se takhle malým mimčům dávat neměl, nejdřív až od roka.
piku, ani se nenaděješ a taky budou příkrmy aktuální :grinning:
gami, kde je foto????
rio, tak zkus obchod nebo lékárnu, tam mají krabic spoustu....
23. črc 2009 ve 13:29  • Odpověz
aquil, puding neni s mlekem... to se muze... :wink: a ja si dokonce vozim pudingovy prasek ze slovenska, tady neni ke koupeni, jo je spise skrobovy prasek na plnky do dortu... a ja delala ty ovocne presnidavky ze ji zacnu davat az nebude cestve ovoce poradne zadne dostat... takze to bude mit tech deset mesicu...
a porad razim ze nic se nema prehanet... my jedli skoro vse, protoze v te dobe se to tak neresilo a jake krasne holky z nas vyrostli... :grinning:
jinak piku, moc to neodkladej, i kdyz mu mlicko staci tak nejpozdeji v tom sestem mesici bys ho mela ucit na lzycku... :wink: v kojeni pokracuj, ale jedno jidlo bys mela postupne nahradit krmenim... :wink:
no jo jsme takova hubena nudlicka... ale faldiky mame, ty nam dr. i pochvalila, tak je to ok... :grinning:
jinak zacina byt pekne mrzuta, tak doufam ze to nebude jeste horsi... :frowning2:
23. črc 2009 ve 13:52  • Odpověz
Holky,já vím,že budeme muset začít...jen to nebudu brát tak,že úderem 4.měsíce jdeme na to....
Soni a ze lžičky už jsme papkali léky..........
23. črc 2009 ve 14:00  • Odpověz
Ahoj holky...
Aquilko mě nějak blbne už několik dní net a nejse mi tam zatím foto dát, zase to zkusím během dne neboj :wink:
Jinak k těm příkrmům, my by jsme správně neměli do 1. roku vůbec nic, protože manža má atopický ekzém a i Verča by se měla vyvarovat spoustě potravinám, aby to u ní nepropuklo. Takže žádné mléčné výrobky, vejce, maso, ryby, ovoce no prostě skoro nic... Takže úplně to asi dodržovat nebudem a budem se modlit, aby to prdka taky neměla :unamused:
Soni seš hodná, žes to takle hezky napsala... díky :wink: hnedka si to ukládám...
23. črc 2009 ve 14:00  • Odpověz
Piku já všude čtu a slyším, že kojený děti mají začínat až v půl roce s příkrmama... Takže bych to taky ještě neřešila. A jak píše Sonina, že my jedli skoro vše a brzy tak to jsem zase někde vyčetla, že to právě je špatný, že to příliš zatěžuje organizmus a v pozdějším věku to přivodí alergie, ekzémy a tak... a popravdě řečeno kdo dneska z nás nemá alergii na cokoliv nebo něco??? Znám málokoho kdo nemá aspon alergii na prach, roztoče nebo sennou rýmu... :wink: Ale tot pouze můj názor :wink:
23. črc 2009 ve 14:08  • Odpověz
gami ja ja ja nemam alergii :grinning: ale tukam tuky tuk jak o zivot... :zipper_mouth:
gami no rikam neprehanet... proste ty 3-4 dny jak pisou aby jsi postupne skousela neco noveho je dostatecny cas na to aby jsi zjistila jestli to prckovi nedela zle... treba elisan nemuze moc merunky, osype se po nich... ale uz basti vse v malych davkach... neco i ve vetsich... :grinning: a rok ji teprve bude...
proste je to tak jako kdyz srovname vercu a blondynku... verunka ti uz vali sudy jak maly zavodnik, my zvladnem se prekulit na bok a z briska se nam povedlo par krat pretocit spatky na zadicka... a to jsou cca stejne stare... no takze takhle bych brala i to ostatni skatulkovani... :wink: kdyz budu videt ze ji nedelaj problemy mrkvicka, bramburka... atd... budu proste skouset postupne dal... :wink: kazde mimco ma svoje vlastni tempo a v prvni rade by se melo respektovat tohle... :sweat_smile:
treba takove vykriky dr. jezis ve ctyrech mesicich ho nedavejte jeste sedet... ale kdyz to dela sam??? mas ho privazat??? blbost...
jinak ta moje dr. prave dnes rikala ze podle tech nejnovejsich vyskumu se ma od toho ukonceneho 4 mesice zacit pridavat ta obilninova kase na noc, hodne zredena, skoro jako mlicko...
takze vyberte si... :sweat_smile:
stejne se stane neco co si budem vycitat... tomu se nevyhneme... :sweat_smile:
nejake ty pady, modriny... ale to neznamena ze nejsme dobre mamy... :wink:
23. črc 2009 ve 14:16  • Odpověz
Gamik...až půjdeme na 4 měsíční,poptám se dr.jinak jsem právě myslela,že do toho 6.měsíce by jsme vydrželi jen s MM.....
Jo alergie...já mám na kočky...
A at Verunka chudák,snad to nepodědí vid
Malej po očkování buď spí,nebo jí nabo poplakává......... :unamused:
23. črc 2009 ve 14:17  • Odpověz
piku no my jsme taky po ty hexe nejake umrncene, a uspinkane... :frowning2: zlaticka nase... ja bych ji nejradsi misto ni... :frowning2:
piku presne tak jsem to myslela, nekdo to proste ma jak planovaci diar, proste udrel ukonceny 4 mesic a hura... :confounded:
ale je to tak s UM by se meli prikrmy od ukonceneho 4m a s MM od ukonceneho 6 mesice... ale cokoli kdyz mu das mimo mlicka uz znamena ze muzes zacit drive... i caje... :wink:
my porad jeste jsme na MM ale se sunarem... proste odsavam, jeste stale, to jsme ani neverila ze to tak dlouho zvladnem a do toho ji primichavam polovini davku sunaru... protoze jeste porad sosa malo, vic nez 80-100 neda, jenom vyjimecne... a zatim ji to staci, je spokojena, pribiva... no a tim ze zacnem i se zeleninkou, ale pockam jeste tak tyden dva... tak to zas bude lepsi...
a kasi? no myslite ze jsem ji koupila? :grinning: ne... ja na moc misto dvou odmerek sypu do mlicka tri a tim mi krasne spinka od sedmi do peti do rana, teda kdyz vysosne jen nejakych tech 80 tak se budi o neco malo drive, ale to si sosne tak 60 a spi jeste do sesti, pak ke me do postylky, kozu do pusinky a sosa ze spanku jeste tak hodku :grinning:
23. črc 2009 ve 14:24  • Odpověz
Tak mě malej spinkal od 8 do 4 a ted už zase neee,vstává kolem 1 ráno na kojení a pak kolem 5...a to si ho pak už nechávám u sebe.....no mám potřebu si ho tulit :slight_smile:
23. črc 2009 ve 14:28  • Odpověz
Soni máš pravdu, že každé mimi je jiné. Verča kdyby jí tělíčko poslouchalo tak by už nejraději běhala. Snaží se sedat, v kočárku má ty hračky na gumičce a jak se snaží je narvat do pusiny tak se přitáhne a skoro sedí.. A když je tam nemá tak se opírá o lokty a čučí... Aůle má být po kom tatínek běhal už na 9 měsících.. :wink: Taky se modlím, aby ten ekzém nepodědila manža s tím trpí do dnes :unamused: Ale ten už ho měl když se narodil z porodnice už odcházel prý s osypanou pusinou.. Ručičky prý měl rozškrábaný do krve jak ho to v noci svědělo no něco hroznýho :confused:
Piku s tím tulením to mám taky tak někdy si jí dám do postele, když si jdu lehnout, protože ji chci mít u sebe, kord když je tatka na noční a jsme tu sami... Zatím si na to nezvykla, dneska třeba byla celou noc v postýlce a nevadilo jí to tak uvidíme do budoucna :slight_smile: Jinak usínat usíná ve svém...
23. črc 2009 v 15:13  • Odpověz
to my by taky uz nejradsi sedeli, v kocaru se kolikrat vzteka ze nevidi ven... :grinning: v autosedacce nemit ksiry tak si i sedne... je to trdlo...
jsem objednala nositko, abych ji mohla nosit, je to opice zvedava... :grinning:
23. črc 2009 v 15:19  • Odpověz
Haaa tak u nás ještě ani náznak otáčení na bříško :grinning:
23. črc 2009 v 15:22  • Odpověz
Piku Maty jak je velikej tak mu to asi bude trvat dýl než si s tím tělíčkem poradí :wink: A taky se říká o klukách, že jsou línější...To víš ty naše treperendy jsou mrštný :grinning: Verče jsem musela omantinelovat celou postýlku už se tam totiž bacila do hlavy o šprycly... Leze už po celý postýlce a ted má hroznou srandu z toho, když se z bříška otočí na záda, ale vždycky se odrazí a zprudka dopadne na záda, ne že se jen tak otočí musí se prostě břinknout a hrozně se tomu směje.. trdlo :sweat_smile:
Soni to nosítko mám, ale netroufám si kvůli zádům :unamused: Asi by se jí to, ale rozhodně líbilo :wink:
23. črc 2009 v 15:35  • Odpověz
piku u cvaliku to trva vse dyl... :wink:
nam se uz povedlo i par krat z briska na zadicka, ale obracene jeste ne, ale kutalime se jenom na pravy bok... tak se snazim k ni lehat z leve strany a pomahat ji na levou stranu... :sweat_smile:
23. črc 2009 v 15:36  • Odpověz
:grinning: nojo,nám to ještě potrvá :grinning:
A mantinel do postýlky taky dávat ještě nemusím :slight_smile:
Chtěla jsem jít ven a malej spí a spí....................
23. črc 2009 v 15:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.