• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

2. trimestr - zima 2010/2011

(Zamčená)
26. června 2011 
@vegal a pomohla ti ta dieta?
14. bře 2011 v 09:24  • Odpověz
@jezulicka ono jde asi o to o kolik jsi to měla vyšší...já se měřím ráno nalačno,pak po snídani,obědě a večeři.Ale jedna co to měla hodně vysoké,tak se měřila asi i 11krát denně.Asi taky záleží na doktoru.Dieta:mam jíst 5x denně a mam rozpis kolik čeho...jde hlavně o to vážit si přílohy,a časem přijdeš na to,co ti ten cukr zvedá.Těch prvních 14 dní jsem to držela poctivě,taky jsem nic nepřibrala,ale teď to už krapet flákám :slight_smile:
14. bře 2011 v 09:32  • Odpověz
@vegal a můžu se zeptat kolik si měla tu hodnotu předtím u toho ogtt po té glukoze?já 8. :unamused:
14. bře 2011 v 09:43  • Odpověz
@lucietka77 tak nejak ty lidi nechapu :frowning2: proc se nekdy chovaji tak neomalene... vykasli se na to a dobre, ze jste jeli a uzili si to pak po svem!
@kami1984 Ten tvuj prispevek me primel k tomu, podelit se o svou zkusenost - u me se predstava o kojeni dost zmenila prave diky moji zkusenosti. Zpocatku jsem mela predsevzeti kojit "co to pujde" ovsem mela jsem stejne takovou hranici - a to vek, kdy dite zacne behat a mluvit, protoze predstava, ze za mnou pribehne dite a bude volat "mamo, prso!" tak to jsem povazovala za too much :wink: (podobne sceny jsem u nekterych matek zazila...)
presto jsem chtela kojit dlouho kvuli imunite a protilatkam z mlika, nehlede na to, ze to je pohodlnejsi nez porad s sebou tahat flasku a michat mliko, a co si budeme povidat, je to taky podstatne levnejsi... kojila jsem pul roku a na kontrole se zjistilo podle vahy male, ze uz ji to nestaci a ze musime nasadit umele mliko - a to tak, ze mam chvilinku kojit a pak dat flasku, jenze tim se to mliko prestalo temer tvorit a cele kojeni se chylilo ke konci a u me nastal zlom, proste jsem si zacala vycitat, ze jsem kojila malo, ze se musim vic snazit a ze to pujde, do toho zacaly radit kamaradky zaslouzile matky jak mam odsavat a tim stimulovat tvorbu mlika, ze mam kojit de facto furt, nutit to male, aby se rozpila atd atd :unamused: ja byla vystresovana, tim padem to stejne neslo, manzel byl nastvanej, co mi to okoli radi, ze se na ne mam vykaslat a proste prejit na umele mliko. On proste videl driv nez ja, jak me to nici... Nakonec prisla kamaradka (matka dvou deti) profesi psycholozka a rekla mi, ze nema vyznam stresovat me a dite, ze kojeni neni alfa a omega dobreho vztahu matky a ditete a at se na to okamzite vykaslu! Mala byla spokojena, ja se uklidnila a byl pokoj. Navic si myslim, ze pul roku kojeni fakt staci, co se tyce tech protilatek, ze uz je to snad dostatecna doba... Kazdpoadne na me nektere pseudokamaradky koukaly skrz prsty, ze jsem se na to "vykaslala", ze jsem se mela vic snazit a podobne :confused:
omlouvam se, ze jsem se tak rozepsala, ale pisu to taky kvuli maminkam, ktere budou mit s kojenim problem treba hned od zacatku, proste kdyz to nejde, tak se neda nic delat a horsi je se stresovat a stresovat tim potazmo i to miminko a sve okoli, to je muj nazor
14. bře 2011 v 09:47  • Odpověz
@jezulicka měla jsem 7,8 což bylo o jednu desetinku víc než byla norma :frowning2: Myslím,že to nemáš tak hrozné,tak by ti měla stačit ta dieta :wink:
14. bře 2011 v 09:49  • Odpověz
@vegal no tak uvidím zítra jedu na gyndu pro tu žádanku a pak hned na tu diabetologii a uvidím co mi řeknou... :angry: ach jo jsem naštvaná...
14. bře 2011 v 09:56  • Odpověz
Dobré ránko maminky, další týden za námi :slight_smile:
@lucietka77 To mě mrzí s tím víkendem, někteří fakt dokážou být hnusní a chápu, že od rodiny to bolí o to víc, dobře že jste odjeli hned v tu sobotu, v té napjaté atmosféře by to bylo na nic..
@vegal s těmi penězi a výchovou s tebou souhlasím...mamka na mě byla od 4 let sama, takže finančně to byl problém, ale výchovu jsem měla dobrou a později jak mi bylo 12 tak se zase vdala, přibylo k nám další dítko, s penězi to už bylo lepší ,ale přesto jsem třeba neměla ani kapesné, ani mi to nevadí, co jsem nutně potřebovala tak to jsem měla a na vymýšlení nebyl prostor..dnešní děcka mají všechno, kapesné litr na měsíc, hulí, chlastají (pač na to mají) a rodiče posílají do pr***** sotva dostanou občanku, ne-li dřív a facku v životě nedostanou...jako ono to bylo i za nás u těch bohatších rodin, přebytek peněz né vždy znamená štěstí..
@jezulicka to mě mrzí s tím cukrem, přeji ať to máš brzo v pořádku...
@annca Taky si myslím, že není proč stresovat když se kojení nevydaří.. já třeba budu chtít kojit určitě toho půl roku a pak už k tomu dávat příkrmy a uvidí se, rozhodně nebudu kojit nějak šíleně dlouho aby si pak jak říkáš dítě říkalo někde o prso...ono si to dycky představujem, ale příroda si to zařídí stejně podle vého...Já mám velké prsa ( na můj vkus až moc) a všici mi říkají, ty budeš kojit dlouho a ty budeš mít hodně mlíka a takové blbé řeči, ono to na tom vůbec nezáleží, i kdybych měla nulky tak pořád můžu mít víc mlíka než teď...takže uvidíme jak na tom budeme, prostě to necháme té přírodě a když to nepůjde tak se nezblázníme, je přece tolik možností, i když dražších..ale nejdůležitější je aby ty naše dítka byli spokojené a to když my nebudeme taky ony taky ne..
14. bře 2011 v 10:51  • Odpověz
@eeelishka a ty už jsi byla na tom ogtt?
14. bře 2011 v 10:59  • Odpověz
@jezulicka jeste ne, zajdu si tam příští týden, ono tady to píše 24. týden ale podle UTZ jsem teprv 23. týden..jinak se to tu počítá..mám trochu bobky z výsledku, ale uvidíme..ono dieta by mi nevadila,ta by se i hodila, ale píchat se třikrát denně do prstu to už by mi vadilo...jehly mi nevadí, ani nesmí s mou profesí, ale tohle mi prostě nesedí...no každý to snáší jinak...
14. bře 2011 v 11:05  • Odpověz
No nic cválám pryč, musíme ještě na úřad kvůli svatby a do obchodu a máme nejvyšší čas...tak zatím papa
14. bře 2011 v 11:06  • Odpověz
autor
Ahoj holky :slight_smile:. Díky moc za povzbudivá slova :slight_smile: . Dneska je mi už moc dobře, protože jsme se vrátili od paní doktorky. Mám nabrané odběry i na tu glukózu.. Dělala UTZ a měřila a vážila ....

Takže: mrňousek je o 4 dny větší než podle tabulek, váží 1360g., takže podle velikosti by měl být termín porodu dřív, a to 24.5. :slight_smile: , ale čípek je dlouhý, takže si myslí, že bych při norm. porodu přenášela, ale já půjdu na cís. řez, takže to lze naplánovat.... V termínu porodu by měl mít prcek 3400 g, takže ideální váhu :wink: A už se i paličák otočil hlavičkou dolu :wink: :slight_smile: Takže proto ty mohutné kopance minulý týden :grinning:
14. bře 2011 v 11:11  • Odpověz
Ahoj holky, dneska se nám tu počasíčko trošku kaboní.
Víkend byl fajn, i když strašně krátkej. Akorát moje máma mi v sobotu zkazila náladu. Vzali jsme ji na nákupy do Brna a když jsem s ní zůstala sama, tak byla pěkně protivná. A to jsme jí jen chtěli udělat radost. Taky jsme ji mohli nechat doma s rodinkou.

Ve čtvrtek mě čeká druhej velkej ultrazvuk. Tak doufám, že se nám chlapeček potvrdí. Ale taky mě trochu děsí, že až mě pošlou na cukr, budu ho mít taky vysokej. Navíc u nás doma k tomu máme sklony. Tak jsem na to zvědavá.
14. bře 2011 v 11:18  •  1 dítě  • Odpověz
@lucietka77 Ahojky, tak to je super, ze mas tak dobre zpravy, Gratuluji :wink:
14. bře 2011 ve 13:11  • Odpověz
@jezulicka mě dala na gyndě žádanku a sama mě i na diabetologii objednala.Musela jsem střádat 24 hodin moč a pak změřit kolik jí bylo a vzít vzorek do zkumavky,tak uvidíš,jestli to budeš mít taky tak nebo jestli tě tam pošle hned zítra.Ale každopádně držím palce a neboj,fakt to není tak strašné :wink:
14. bře 2011 ve 14:07  • Odpověz
autor
@miruska_h Ahojky, díky :wink: Jojo dneska mám už dobrou náladu... :slight_smile: Na to špatné se snažím zapomenout.. ikdyž to ještě trochu bolí... :unamused:
14. bře 2011 ve 14:25  • Odpověz
@lucietka77 Teda ten ale povyrostl :slight_smile: Super , že je všechno v pořádku a že už se otočil :slight_smile: takže teď už to budou samé kopance do žeber viď?
14. bře 2011 ve 14:38  • Odpověz
@lucietka77 tak snad budeš mít ten cukr ok...malej krásně roste,tak co si přát víc,že? :slight_smile:
14. bře 2011 ve 14:44  • Odpověz
autor
@eeelishka @vegal Jojo holky, mám ohromnou radost, že tak krásně povyrostl :slight_smile:.Každá taková pozitivní zpráva je faktastický lék na depku :slight_smile:. A kopanečky jsou už opravdu soustředěné na jedno místo a sílí a sílí :slight_smile:.
Snad bude i ten cukřík v normě :slight_smile:
14. bře 2011 v 15:34  • Odpověz
@lucietka77 držím palce...a kdy budeš vědět výsledky?
Mě pořád kope tak nějak přes příč,tak asi ještě otočenej nebude...ale uvidím co mi řeknou příští týden :slight_smile:
14. bře 2011 v 15:43  • Odpověz
@lucietka77 To krásně rostete. Užívej si bříško a blbý poznámky ostatních si nepřipouštěj. Mě snad nepotěší nic víc, než když si všimnu, že bříško zase povyrostlo. Tak ať máš veselý mimčo a nejste oba smutní. :slight_smile:
14. bře 2011 v 16:46  •  1 dítě  • Odpověz
Pro dnešek mám plný brejle učení a už se to nelíbí ani mrňouskovi. Tak brou brou. :slight_smile:
14. bře 2011 ve 23:18  •  1 dítě  • Odpověz
Dobré ránko, každý den je teplejší, to je úžasné :slight_smile: Na teploměru máme 24 stupňů, konečně žádný závan studeného vzduchu :slight_smile: Co máte dneska v plánu?
15. bře 2011 v 10:33  • Odpověz
Holky myslíte že můžeme jezdit na kole? Asi ne že?
15. bře 2011 v 10:39  • Odpověz
Ahoj holky, zdravim v tento krasny den :slight_smile:
15. bře 2011 v 10:51  • Odpověz
@eeelishka Ahojky, dneska je opravdu od rána nádherně. Mně čeká kopa učení. Ale udělala jsem si radost a na internetu jsem si koupila 2 balíky miminkovskýho oblečení, tak se těším, až mi přijdou. A malej se vzbudil dneska brzo, tak mě sem tam kopne, tak tu na to všechno aspoň nejsem sama. :grinning:

Jestli se může jezdit na kole, to nevím. Ale když se smí běhat, tak by to až tak na závadu taky nemuselo být. Já dostala před dvěma týdny stepper, tak tělo pokouším na něm. Ale neudejchám to dýl jak 5 minut v kuse. Ale říkám si, to se asi taky smí, protože chodit do schodů nám nikdo nezakazuje a tohle je trochu příjemnější. :slight_smile:
15. bře 2011 v 11:48  •  1 dítě  • Odpověz
Pěkný den!Tady je taky nádherně :slight_smile:
15. bře 2011 v 11:55  • Odpověz
@eeelishka to by ses měla zeptat doktora...ono tam jde o ty otřesy,ale někdo jezdí i na lyžích.
15. bře 2011 v 11:56  • Odpověz
@soucke00 já na stepperu cvičila taky a dycky tak 15 minut, ale pak jsem měla problémy s tím tvrdnutím, tak jsem přestala, což mi říká, že by kolo asi taky nebyl dobrý nápad, když mi tvrdne břicho...je to už sice lepší, ale nebudu to pokoušet..ale projít bych se mohla, i když se mi samotné nechce, přítel jde odpoledne do práce :frowning2: No něco vymyslím..Tak ať ti to učení jde snadno :slight_smile:
15. bře 2011 v 11:57  • Odpověz
@vegal No ty lyže to je na hlavu, dyť tam je dost velké riziko pádu...já bych se třeba ráda projela na bruslích,ale to kvůli pádu neriskuju...
15. bře 2011 ve 12:00  • Odpověz
@eeelishka já být tebou,tak bych asi na to kolo raděj nešla...zvlášť pokud ti tvrdlo břicho...ale je to na tobě :unamused:
15. bře 2011 ve 12:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.