• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

2. trimestr - zima 2010/2011

(Zamčená)
26. června 2011 
@lucifer84 vycházky se neomezené dávat prý vůbec nesmí. já mám od dvou do šesti, ale trajdám si kdy chci a kde chci. vyloženě na to kašlu. a stejně - když někdo zvoní, má smůlu. nemáme takový ten povídací telefon dolů a než se obleču, slezu ty dvě patra dolů, tak už je každý dávno v trapu. on se totiž vždycky někdo s tím zvoněním trefí, když jsem ve vaně nebo smažím palačinky, takže už dolů ani nechodím :o)))) navíc - museli by ti prokázat, žes nebyla doma. můžeš vždycky říct, žes spala, nebo byla naložená ve vaně, nebo cokoli... ale prý těhotný nechávají většinou být :o)
28. bře 2011 v 08:37  • Odpověz
jo a ještě se musím pochlubit - nahnala jsem včera drahého do obchodu. koupil si krásný oblek, ještě jedny kalhoty, dvě košile a ještě pásek - ten se mi moc líbí. strašně mu to sluší, je to kus chlapa - aspoň ho to neodfoukne a sako mu prostě sekne :sunglasses: no nechali jsme tam jen něco přes 11 tisíc, košile byly v akci a obleky jsou koutný, takže to snad něco vydrží! no a když už sme byli v tom, já si na svatbu koupila takové děsně miloučké lodičky na klínku! v těch všech co mám doma bych si v tomto stavu celý den být netroufla, tydle jsou docela nízké a pohodlné, tak snad to v nich přežiju. ale stejně si do batůžku zabalím tenisky:o)))))))
28. bře 2011 v 08:45  • Odpověz
@vonkacka Ahoj, mně taky posledně doktor říkal, že má mimoušek plnej močák a chvilku před tím, že byl vyčůranej. Někde jsem četla, že se plodová voda obměňuje každý 3 dny. Taky jsme s přítelem přemýšleli, jak to teda funguje, že v tom chudáček musí být.
@lucietka77 Taky dodatečně přeju všechno nej nej.
@lucifer84 Já su doma už 4 měsíce a žádná kontrola mě ještě nehledala. Doktor mi napsal vycházky 8-18, takže pohodička. I když kvůli škole chodím domů někdy až po 20. Neřeším to. Předpokládám, že takhle pozdě se úřednicím na kontroly chodit nechce. :slight_smile:

Dneska tu máme zase sluníčkově. Takže docela krásný den. Jen nemuset do školy. Začínají mě tlačit termíny pro odevzdání prací. Ach jo. Jak to cšechno stihnu, to teda nevím. :frowning2:
28. bře 2011 v 11:41  •  1 dítě  • Odpověz
tak kontrola v poradně dopadla dobře, tak jsem ráda!
navíc jsem si udělala radost a koupila miminovi 4 hadříky. na rohu ulice máme takový ten obchod "za 35", mají tam kde co a občas i mimi věci, tak jsem koupila nějaké dupajdy a bodíčka, něco je sice větší, ale se bude hodit, néé? :o)) za 310 kč, no nekup to:o)))
28. bře 2011 ve 12:04  • Odpověz
autor
Holky ..... MOC VÁM VŠEM DĚKUJU ZA KRÁSNÁ PŘÁNÍČKA K NAROZENINÁM !! :slight_smile: :slight_smile: :dizzy_face:
28. bře 2011 ve 12:17  • Odpověz
V sobotu jsme s přítelem byli v Brně, poseděli jsme s jedním jeho synem, pozdravili se s dcerou a pak jsem ho tahala po nábytku. Prošmejdili jsme Kiku, Sconto a Ikeu, protože sháníme komodu k naší ložnici a nevybrali jsme. Ale kdybych přítele nezabrzdila, málem jsme si dovezli z Kiky domů kočár za 23 000. To mi připadá fakt moc a navíc si jesem jistá, že se mi fakt líbí. I když byl originální. Ale vybrali jsme si tam postýlku se stahovacíma bočnicema na obou stranách a vaničku se šuplíkama a přebalovací podložkou. Tak jestli si to nerozmyslíme, tak už aspoň víme, kam jet. :slight_smile: Takže jsem po víkendu spokojená. A minulý týden mi zase vyrostlo bříško, tak už se pěkně zakulacuju. Začínám mít problémy při vystupování z auta. Vždycky se tak podivně vykutálím. Su zvědavá, jak budu vylejzat, až budu mít bříško pod nos. Ale přítel už vymýšlí, jak zařídit, aby byl kolem porodu doma se mnou a mohl pracovat jen přes laptop. To by bylo super, kdyby to vyšlo. Nechci být doma sama. :slight_smile:
28. bře 2011 ve 12:33  •  1 dítě  • Odpověz
Hezký den přeji, dneska je tady taky nádherně :slight_smile: Já se musím pustit do pedikůry ( to bude zajímavé :grinning: ) pak musím vyžehlit a zas krapet poklidit, ve dvě pádím na focení bříška, ve tři si jdu pro monitor dechu, prodává ho jedna paní tady z Třince, a pak fičíme s našima ke tchánům, tak držte palce ať to dobře dopadne :slight_smile:
@ssassi Fajn že ti návštěva dopadla dobře :slight_smile: No taky uvažuju že si pak na svatbu později obuju tenisky nebo jinou normální obuv :grinning: Je to super pro ty mrňata nakupovat že? Mě to baví neskutečně, akorát oblečky už všechny mám tak už to mám a sebou..ale když někde něco uvidím co se mi vyloženě bude líbit tak to stejně koupím, já se znám, pak bych nad tím akorát zbytečně uvažovala :grinning:
28. bře 2011 ve 12:37  • Odpověz
@soucke00 No já se do té Kiky taky musím mrknout :slight_smile: Z auta se mi taky už blbě leze, no bude to ještě zajímavější :grinning: Přítel si bude brát dovolenou týden před a týden po termínu tak snad se trefíme ať to nemusí měnit, já bych taky nechtěla být sama doma až by to na mě přišlo, naši pracují do tří, přítel když má ranní do dvou takže fakt se chci vyvarovat tomu že si sama budu volat sanitku..
28. bře 2011 ve 12:43  • Odpověz
@eeelishka No právě. Taky chci, aby jel do porodnice hned se mnou. Ale dělá v rakousku a má to domů 350km, tak by to nestihl. A od pondělí do pátku ho nevidím. Nedělám si velký iluze, že to na mě přijde zrovna o víkendu, kdy bude určitě doma. :grinning: A naši bydlí od nás 100km, tak ty mě do porodnice taky nepovezou. A tady moc lidí neznám a říkat sousedům důchodcům se mi taky nechce. Takže buď to přítelovi vyjde, nebo budu muset volat sanitkou. Přítel, aby mohl zůstat doma, musí naučit svoje šéfy používat skype, ale oni jsou totálně hloupatý na práci s počítačem. :grinning:
28. bře 2011 ve 12:54  •  1 dítě  • Odpověz
@eeelishka monitor dechu? když jsem svému bratrovi na monitor dechu odpověděla, že o tom jsem ještě nepřemýšlela (jakože na něj ještě nedošla řada - jsem myslela), tak mi byla opět udělela přednáška tentokrát kardiologicko-neonatologická se závěrem, že jsem čímdáltím větší blb. tak jsem mu oznámila, ať mi ho dá jako svatební dar, když je to teda tak nepostradatelný! ušetřím :o)))

@soucke00 můj mužíček jakožto akademický pracovník má 8 týdnů dovolené, v létě stejně do práce nikdy moc nechodí - není semestr a nikdo tam stejně není. takže mám docela štěstí, že bude se mnou měsíc před a měsíc po porodu doma. i když - jasně, že se najdou nějaké pracovní povinnosti, přes léto je plno akcí a letních radovánek, možná ho pustím začátkem července na týdenní pánskou jízdu (když mi bude dobře). ale jinak předpokládám 100% dosažitelnost a následný full service z jeho strany :o))))

z auta se taky kutálím. máme takové to velké 7místné auto - sedadlo je vysoko - takže dovnitř se spíš drápu jak horolezec a ven vypadávám jak pytel brambor. ftipnéééé :grinning:
28. bře 2011 ve 13:08  • Odpověz
@ssassi My máme starýho Mercedesa, tak se z něj kutálím. A o víkendu jsme se svezli Fabií přítelovýho syna a z tý jsem se nemohla vyškrábat ven :grinning: . Taky bych uvítala vyšší auto. Naši mají Forda Galaxy a z toho se mi vždycky vylejzalo dobře. Takový vyšší bych si představovala jako rodinný autíčko. :slight_smile:
28. bře 2011 ve 13:25  •  1 dítě  • Odpověz
autor
@soucke00 @ssassi Ahoj holky, s autem je to sranda.. přítel pro mně přijede občas do práce firemní dodávkou a tam se nastupuje po takových schůdcích.. také je sranda mě pozorovat, jak se škrábu nahoru :grinning:.
28. bře 2011 ve 13:51  • Odpověz
autor
@soucke00 @ssassi No, ale jinak mám Alfu Romeo 146 a z té se mi kupodivu vystupuje i nastupuje dobře, ikdyž to není bůhvíjak velký auto :slight_smile:. Přítel furt mluví, že by to chtělo nějaký kombík, ale zatím nám musí stačit (upřímněřečeno.. moc se mi s ní nechce loučit, je to první auto, který se chová tak, jak chci aby se chovalo. Perfektně se řídí a když šlápneš na plyn, tak reaguje rychle).
28. bře 2011 ve 14:05  • Odpověz
@soucke00 tak to máte celkem svízelnou situaci, ale tak snad se ti jeho přihlouplí šéfové naučí používat skype a budete spolu když to nastane :slight_smile:
@ssassi :grinning: no typický brácha co? Ale dobře sis to na něj připravila s tím svatebním darem :slight_smile: Akorát pak budeš mít mega přednášku o tom jak se to používá :grinning: Ale aspoň hoodně ušetříte :slight_smile: S chlapem to máš super že bude s tebou tak dlouho doma, to budeš mít fakt full service...můj chodí na šichty takže ho pak bobka zaměstnám na 100 % sotva příjde z práce..marne co si uvařil to si taky bude papat :grinning:

@lucietka77 My máme ještě felicii, zatím frká dobře ale vzhledově vypadá že už dlouho frkat nebude :grinning: ale za rok už budeme pořizovat nové, jakmile splatíme půjčku na moje auto co už nemám..přítel je zamilovaný do i20 takže to bude asi jasná volba..už aby to bylo, to ta přítelova feliciie se rozhodně nechová tak jak chci aby se chovala :grinning: Ta moje byla suprová, chybí mi :confused:

Tak my za chvíli pádíme na tu návštěvu ke tchánům a po cestě pro monitor...hezký zbytek dne přeji, paaa :slight_smile:
28. bře 2011 ve 14:59  • Odpověz
autor
@eeelishka Eli Hyundai je velice dobrá volba.. :wink: táta má Getz a je to supr autíčko, lehký, živý, lehce ovladatelný a opravdu dobrý poměr cena/výkon :slight_smile: mně se líbí i20cw (kombík) - a nebo ix20 ještě lepší (takové malé SUV) :grinning: Hyundaie mám moc ráda.. :wink:
28. bře 2011 v 15:51  • Odpověz
Ahoj holky, zdravim po delsi pauze, nestiham, bud litame po venku, neco zarizuju nebo cestujeme... obcas ctu, tak muzu reagovat jen na co si vzpomenu...
@lucietka77 Vsechno nejlepsi! Pristi narozeniny uz oslavis s prckem, to si taky uzijete :wink:
@soucke00 Musim rict, ze Te obdivuju a zaroven si rikam, jestli nejsi trochu blazen :grinning: v dobrem samozrejme! Jak psala myslim ssassi, ja jsem taky rada, ze jsem vejsku dodelala pred porodem (nestihla jsem to pred tehotenstvim, ke statnicim jsem sla s briskem) praxi jsem nabrala pri skole, uz jsem pracovala, takze taky ok. A musim rict, ze studium v tehotenstvi bych asi dala (posledni mesice studia jsem to tak praktikovala) ale jen do te miry, pokud bych byla v poradku, ja pak sla na rizikove a to jsem mela jine starosti. Hlavne si ale neumim predstavit dodelavat skolu s ditetem (detmi) on je to nekdy fakt kolotoc a myslim, ze bych se nemohla na obe veci dostatecne soustredit a venovat se skole a diteti naplno. Tak teda drzim palce!

Uz nevim, kdo se ptal na kontroly na nemocenske - ja byla na nemocenske minule tehotenstvi, ale nemusela jsem to resit, ponevadz jsem mela napsane neomezene vychazky. Psaly jste tu, ze to neni mozne, to je nejaka nova zmena? Za me to normalne slo :confused:

S tou plodovkou, pry se neustale obnovuje a pri uniku i doplnuje. A myslim, ze do ni miminko cura, ale nekaka. Pokud vim, tak prvni stolici ma prave tesne po narozeni (nekdy se stane, ze to pusti uz v porodnich cestach behem porodu a to je nebezpecne) aspon nam pediatr tohle rikal po porodu, kdy nam ukazoval, co dcera ihned vykouzlila :sweat_smile: a rikal, ze to je supr, ze tak to ma byt. Ale ve streve uz se tvori driv, akorat neunika, tak nejak si to pamatuju...

Jinak nic noveho stale nevim, poradnu mam az pristi tyden a taky me ceka cukr :frowning2:
Krasny den vsem!
28. bře 2011 v 16:04  • Odpověz
@lucietka77 Ahojky, taky přeji všechno nejlepší k narozeninám a hlavně zdravé miminko a pohodový porod :slight_smile: .
Tak já jsem se taky dala konečně do chystání věciček, snesli jsme z půdy kupy věcí po holkách a už mám jeden sušák suchý, ještě to vyžehlit a pokračovat dál. A to jsem zjistila, že něco mi chybí, takže budu hledat, kam jsem ty věci schovala, že je nemůžu najít :grinning: Jen je nemám zatím kam dávat, manžel musí nařezat police do skříně, tak snad to během týdne zvládne.
28. bře 2011 v 17:20  • Odpověz
Ahoj holky, děkuju vám všem za info k neschopence a vycházkám. Prý je to teď tak, že nemůžou dr. dávat neomezený vycházky a pokud vás nezastihnou doma, nebo jim neotevřete - to je vaše chyba, tak vám seberou bez problému celou výši nemocenské od začátku, kdy marodíte. To moc nechápu jak, když už ty peníze jsou spotřebovaný :grinning: ale prý se s tím nemažou. Taku budu taky doufat, ze se jim na Brně-venkově nebude chtít kontrolovat těhule. :sweat_smile:
Ještě se chci zeptat těch, co mají za sebou už uzt ve 30 tt....dělal vám ho váš dr. nebo vás poslal na nějaké special. pracoviště? A co všechno na něm kontrolují? Moje dr. si ho totiž dělá sama, neposílá na žádanku do Prenatalu a já mám obavy, jestli na tom jejím horším přístroji bude vidět vše co má, vzhledem k tomu, že jsme neměli všechny výsledky v pohodě....Jinak přeju hezký večer všem :slight_smile:
28. bře 2011 v 19:45  • Odpověz
@lucifer84 Jéé, tak to můžu být v klidu, i kdyby na mě kontrola přišla a já doma nebyla. Jsem bez práce už rok a půl, tak ani nárok na peníze z neschopenky nemám, i když musím odevzdávat ty lístky na peníze. Tak by mi neměli co sebrat, když mi nic nedali za celý ty 4 mesíce, co už tu neschopenku mám. :slight_smile:
28. bře 2011 ve 20:19  •  1 dítě  • Odpověz
autor
@berule @annca děkuju holky :slight_smile:

@lucifer84 Ahoj, ano máš pravdu, vycházky mohou opravdu dávat pouze v rozsahu 4 hodin denně. Mají právo ti vzít peníze :frowning2: Já jsem byla na nervy, protože jsem měla 2 měsíce vycházky 2 hodiny dopol. a 2 hod. odpoledne a tímpádem ani o víkendech jsem se nemohla podívat za tátou na chalupu, protože bychom tam dojeli a za chvíli jeli zpět.. :frowning2: To byl dost opruz...
28. bře 2011 ve 22:34  • Odpověz
@lucietka77 Jen 4 hodiny denně? To se mi zdá hodně málo. Mně to doktor napsal na 10 hodin v kuse.
28. bře 2011 ve 22:58  •  1 dítě  • Odpověz
@lucifer84 a
@lucietka77 Teda, to koukam, mne pred zhruba 2,5 lety napsal gynekolog neschopenku s neomezenymi vychazkami! Stejne jsem mela narizeny klid na luzku :cry: ale asi 2 mesice z toho pul roku jsem byla ok a to jsem ty vychazky vyuzila a i na chalupe jsme byli. A kontrola nikdy zadna, no asi proto, ze byly neomezene, ze... Tak to koukam. Jinak Lucifer, mne vsechny ultrazvuky dela muj dr, i NT+ a vsechny geneticke, ale ma dobry pristroj, dela i ty 4D.
29. bře 2011 v 07:41  • Odpověz
ahoj holky, tak vcera jsme litali:slight_smile:
Ppavlik mel vcera volno za vikend, tak jsme byli v baby expert a sam baby, obchody s milionem detskych veci.. okouzlil me kocarek od Chicca, pani nam ho predvedla, ja jezdila po obchode koupili jsme jen drobnosti a pavlikovi se zalibila deka, tak uz je taky doma.. v sam baby jsem vyzkousela i kocarek Peg perego, vybrali jsme 2favority postylek alibilo se mi troje povleceni. koupili jsme zviratka na zed a jeli domu. odpoledne pavlik menil vyfuk na aute a ja uklizela vnitrek, tak mame autko pekne vypucovane a zasli jsme si na obed a ja konecne mela svickovou, po ktere basnim pres 2mesice, takze muj zaludek byl konecne uspokojen.))a kdyz jsem dneska vlezla na vahu, tak jsem se zdesila, takze zadne sladke, jinak to nevidim...
o kocarku jsem si vecer psala jeste s kamoskou, takze definitivne to bude trojkolka od Chicca nebo kocarek od Peg Perego, vse si to vlozim do alba, i postylka, tak juknete)
dneska budu fotit konecne veci na aukro a odpoledne se chceme projit, zitra jdu na kosmetiku, uz se tesim:slight_smile:

holky, co jste rodily, vite o necem, ze by mel byt vahovy limit, kdy davaj epidural??nekde jsem cetla 85kg, ale to mi prijde desne malo, to by pak polovinam zenskych epos nemohli dat????
29. bře 2011 v 08:59  • Odpověz
Krásný den, plný sluníčka, děvčata. :slight_smile: Zase nám krásně svítí, miminko se v bříšku vrtí... :slight_smile:
29. bře 2011 v 11:02  •  1 dítě  • Odpověz
ona ta neschopenka zalezi na jak kterem dr., kamaradce loni napsal neomezene vychazky, dalsi 12hod v kuse aja mam 8hod za cely den...
vetsinou kontroly nechodi, mam narizene vychazky a tak bych se s nimi hadala, nedodrzuji tu povolenou dobu, zezacatku ano, ale ted, kdyz je krasne, tak opravdu ne...
me dr. delaal taky veskera vysetreni, jen kvuli cyste v hlavicce me poslali do fakultky ana cukr pujdu do krevniho centra, jinak mam vse pohromade ama spickove vybaveni, to bylo taky jedno z mych pozadavku, kdyz jsem menila gynekologii...
29. bře 2011 v 11:05  • Odpověz
@soucke00 taky tu mame krasne:slight_smile:)susim venku pradlo.. maly ted kope jako blazinek, ale jen at kope, at vim, ze je v poradku...
29. bře 2011 v 11:06  • Odpověz
@kami1984 Přesně tak. Někdy, když mám celý den rozběhaný, tak si ani nevšimnu, jestli mě mimoušek kopl. To mám pak pocit, že tam snad ani není. Tak když kope více, tak mám vždycky radost. Protože nejsem tak sama a přecijen to dodává jistotu, že je všechno v pořádku. :slight_smile:
29. bře 2011 v 11:42  •  1 dítě  • Odpověz
Musím se pochlubit. V neděli i táta viděl, jak bříško hopsá. Nemohl se smíchy udržet. :grinning:
29. bře 2011 v 11:43  •  1 dítě  • Odpověz
@soucke00 je to super ze:slight_smile:) Pavel ho neciti,a le vcera maly vyvadel, tak videl, jak se na brichu delaji vlny:slight_smile:))
29. bře 2011 v 11:52  • Odpověz
@kami1984 Ty vlny a třepání, jak se prďolka hýbe, jsou vážně super. Vždycky se těším, až to udělá znova.
Jo, k těm vyšetřením, mně taky zatím všechno dělá můj gynekolog. Má dobrý vybavení a různý certifikáty, tak mě zatím posílal jenom na krev, jinak ještě taky nikam. Jsem docela ráda, když nemusím lítat na jiný místa.

Dneska spojím příjemné s užitečným. Musím na poštu, tak se pěkně projdu na sluníčku. Dopoledne jsem snídala na balkóně, je prima, že už začíná být i teplo. :slight_smile:
29. bře 2011 ve 12:42  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.