• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

2. trimestr - zima 2010/2011

(Zamčená)
26. června 2011 
Ahoj holky tak jsem se přehoupla k vám :slight_smile: Můžu se přidat? Jsem 14+4 a konečně mi přestaly nevolnosti, teda doufám, je to teprve druhý den, tak snad se to už nevrátí. Včera jsem cítila pohyby, jen takový náznaky, ale myslím že to škubání :grinning: byl skřítek už se nemůžu dočka toho až nám řeknou co čekáme :grinning: Máme už 5,5 letou cácorku a v úterý jdeme k zápisu, ufff :slight_smile:

@lucinda85 Já ho mám taky, respektive měla jsem, když jsem rodila Anu, raději o tom nic nečti, já si vždycky něco přečetla a pak jsem pomalu ani nespala, tak už na to fakt prdím. Dají ti kapačku při porodu a bude to všechno dobrý, nestresuj se tím, má to hodně žen.
28. led 2011 ve 12:46  • Odpověz
akrimala a lucietka77: Děkuji za podporu :slight_smile: Já jsem si prostě musela něco přečíst, protože jenom zpráva navíc od sestřičky ti do klidu nepřidá, ale našla jsem nějakou diskuzi kdy tam psalo spoustu mamin, že s tím rodili i dvě děti, že to má v sobě každý jen někomu (20-30%) žen se to během těhotenství dostane do močáku. A u všech co tam psali to dopadlo dobře jen před porodem dostali právě ty kapačky tak mě to i trošku uklidnilo :wink:
28. led 2011 ve 13:35  • Odpověz
akrimala: jinak vítám tě tu a přeju aby už nevolnosti se ti nevrátili :wink: Jinak pohyby ve 14 tém to je hustý já je ještě tedka pořádně necítím, ale ty už máš jedno mimčo tak zase víš na co máš čekat :grinning:
28. led 2011 ve 13:37  • Odpověz
autor
@akrimala Taky Tě tu vítám.. ohledně těch pohybů.. četla jsem, že u prvorodiček to trvá déle, než u těch, které již jějaké děti mají.. já začala cítit pohyby až v polovině 21. týdne.. teď už jsou cítit fest :grinning: .. hlavně když si sednu ke stolu, tak malůej kope, že se mu to asi nelíbí :grinning: To je mazec.. :wink:
28. led 2011 ve 14:01  • Odpověz
lucietka77: A co v noci to tě ještě kopanečky nebudí? :slight_smile:
28. led 2011 ve 14:07  • Odpověz
autor
@lucinda85 no, semtam budí :slight_smile: ale není to zas ažtak hrozné.. to přijde, až prckovi vyrostou nožičky :grinning: :grinning: To bude teprve maso :grinning:
28. led 2011 ve 14:43  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile: Tak my jsme se dali s pritelem do malovani :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale jsem rada, ze to budu mit z krku a pak uz se budu moct venovat pouze privavam pro maleho loupeznika :sunglasses: uz mam aj nanecisto detsky koutek a az vymalujem, tak uz ho udelam nacisto

akrimala : zdravim Te a pridavam se k uvitacimu vyboru :slight_smile:

lucinda85 :Prave tady ctu co se Ti deje, tak doufam, ze to bude vse v poradku,ale Tve obavy o mimi taky chapu.Tak se drz, urco to bude dobry.

a pokud jde o pohyby, tak ja uz je citim dost :wink: .Vcera vecer jsem mela pocit, ze kdyz jsem se konecne po celem dni rozhodla odpocivat, ze si malej usmyslel, ze si bude v brisku delat rozcvicku nebo co :grinning:
28. led 2011 ve 14:44  • Odpověz
lucietka77 : A počkej až se otočí a začne do žeber to bude maso :wink:
28. led 2011 ve 14:45  • Odpověz
autor
@lucinda85 jojo přesně.. to pak budeme nadávat... :grinning:
28. led 2011 v 15:25  • Odpověz
@lucietka77 no opravdu není co závidět.... včera jsem po návratu z práce zase zvracela a dnes mi taky není moc dobře... tak nevím, jestli se tam mám vůbec vracet! sice jsem slíbila od 1. února návrat, ale mám to zapotřebí? ráno zvracet, pak čuchat lidi v MHD, drncat se v autobuse a modlit se, ať někoho nenahodím? měla bych být v pohodě, ne se stresovat. navíc opravdu spím jak štěně, 12 hodin minimálně... a to se jaksi s vstáváním v šest moc neslučuje. no co, asi nastoupím a když to nebudu zvládat, půjdu na rizikové a basta. zpátky na kapačky nechci!

k zubaři bych měla jít taky, ale mám docela problém si jen vyčistit zuby. představa, že mi strčí do pusy všechny ty háky a já paní doktorku poblinkám, je fakt super :o)

jo, ještě mám dotaz. holky, chodíte některá na nějaký předporodní kurz nebo cvičení?
28. led 2011 v 15:30  • Odpověz
jo a musím vám se dát odkaz, co mi poslal přítel. docela mě dostal :o) http://147.229.56.11/odpocitavani.htm
28. led 2011 v 15:34  • Odpověz
ssassi : Nechodím ani na jedno, ale chtěla jsem :frowning2: Jenže cvičení pro těhule je u nás jenom jednou týdně od 5 ti a to končim v práci tak to tátalně nestíhám a z práce mě kvůli tomu neuvolní, jsem ráda že mě vůbec uvolnují k lékaři a bez řečí.
Jinak v porodnici jsem našla že dělají nějaký předporodní kurz a ukážou ti nemocnici a tak, tak bych se jeden den chtěla uvolnit a jít se podívat, alespoň jednou :wink:
28. led 2011 v 15:48  • Odpověz
@ssassi Ahojky.Pokud jde o predporodni kurz tak je na to jeste cas.Kamoska chodila moc brzo a pak rikala, ze uz to vsechno zapomnela.Melo by se tam chodit tesne pred porodem, aby to k necemu bylo.Mamka me kamaradky je porodni asistentka a ta rikala, ze az tak kolem 30tt.jo a taky se to plati,ale nktere pojistovny to hradi v plnem rozsahu a nebo alespon prispivaji.
28. led 2011 v 15:54  • Odpověz
autor
@ssassi jéé. co to je za odkaz?? :slight_smile:
28. led 2011 v 16:03  • Odpověz
autor
Tak jsem se dnes objednala na UTZ v 25. týdnu.. jdu na něj 10.2. Už se těším na mrňouska :slight_smile: Akorát bych měla jít příští týden na cukr.. do toho se mi teda moc nechce.. nejradši bych tam nešla, abych pravdu řekla.. :unamused:
28. led 2011 v 18:08  • Odpověz
@lucietka77 poprvé takový odpočet udělal jako srandu pro kamarádku, která od ledna odpočítává čas do dovolené a po návratu z dovolené odpočítává čas do vánoc :grinning: tak se asi nudil při přípravě konference a udělal jeden i pro miminko :sunglasses: já si moc nepotrpím na kytky a kýčovitý projevy lásky, ale todle mi přišlo děsně romantický :o)))
28. led 2011 ve 20:04  • Odpověz
autor
@ssassi to je hezký a je vidět, že se i on moc těší :wink:
28. led 2011 ve 20:21  • Odpověz
Ahoj holky, tak se hlásím, že už taky cítím pohyby :slight_smile: Celý týden se mnou mrňous laškoval a teď už si jsem naprosto jistá. Jak píše lucietka77, tak mrňous mi dává už min. 2 týdny znát, že se nemám moc často předklánět, nedejbože ho mačkat, když sedím u stolu :grinning:
Jinak já chodím cvičit 2x týdně, jak jsem byla zvyklá i dřív. Není to žádné speciální těhotenské cvičení. Díky cvičení neznám stavy zadýchávání. Popravdě by mě to asi zničilo :sweat_smile: , protože mám poměrně vytížený pracovní program.
Na předporodní kurz se chystám, ale opravdu až později.
Přeji vám všem krásný den a jen radosti s miminky :wink:
29. led 2011 v 11:49  • Odpověz
já si našla kurz, který trvá 15 týdnů. je to vždy nějaká teorie a cvičení. navíc ty poslední týdny asi budu trávit u maminky a tatínka. bude to tam pro mě v tom horku určitě snesitelnější jak střešní byt - psi se venčí otevřením dveří, terasa, bazén, čistej vzduch a všechen luxus maminčiné péče :sunglasses: . do brna na kurz se mi chtít jezdit opravdu nebude chtít, takže mám v plánu začít příští týden :wink:
29. led 2011 v 15:52  • Odpověz
Tak už máme doma konečně pořádný kočár :grinning:
29. led 2011 ve 21:14  • Odpověz
autor
@lucinda85 no nepovídej?? :wink: Ukážeš? :grinning: Koupili jste nový a nebo z bazárku?
30. led 2011 ve 14:11  • Odpověz
@lucinda85 ja jsem taky zvedava :wink: a divam se, ze jsi uz 20tt??ja myslela, ze Ti to spocitali a posunuli Te dozadu?A jak pohyby?A kdy mas velky UTZ?Ja uz mam nanecisto hotovy koutek pro maleho, tak se tim porad kocham :sunglasses:
30. led 2011 v 16:09  • Odpověz
@lucinda85 ukááááž! já už koukám po kočárech dlouho, když už si myslím, že mám favorita, objevím zas něco dalšího! chrůůza :grinning:
30. led 2011 v 17:42  • Odpověz
sem s ním jsem taky zvědavá, jsem na tom jak holky tady. Nejdřív, že nebudu na druhé pořizovat nový, ale pak mi to nedá a myslím si, že se to nevyplatí, páč vím, co udělají 3roky s kočárkem, max. hlubokou korbu, sama jsem viděla co tři roky udělaly s novým kočárkem a to že jsem si ho šetřila. Favorita mám, ale stejně mi to nedá chlap je ze mě na švestku. Ten si zas pro změnu vybírá auto. To jsme dvojka:slight_smile:
30. led 2011 v 18:11  • Odpověz
autor
@miruska_h tak vzhledem k tomu, že ještě nevíme, kde budeme bydlet (protože jsme teď v garsonce) tak ti ten předpřipravený koutek závidím :slight_smile:. Už bych taky měla ráda něco nachystaného...a to mám rodit o měsíc dřív... :confused: . Tak mám aspoň oblečení, osušky a nějakou mimi kosmetiku.. :slight_smile:
30. led 2011 v 19:14  • Odpověz
autor
@daisynka Taky dobrý.. no my autíčko máme a měnit ho zatím určitě nebudeme, ikdyž přítel by si představoval něco bezpečnějšího a většího než je naše Alfa Romeo :slight_smile: .. ale to bysme asi dneska museli vyhrát tu sportku, abysme pořídili všechno, co bychom rádi... :sweat_smile: Ideálním domem na ideálním místě počínaje ...
30. led 2011 v 19:17  • Odpověz
Ahoj holky: Kočárek mám od kamarádky a najdu ho na netu a přidám do fotoalba :wink:
miruska_h:Já jsem jak mám tady uvedeno jenom v nemocnici mě registrovali o dva týdny méně :wink: Jinak pohyby cítím jen občas, ale přes bříško ještě ne :frowning2: Koutek vyklizenej nemám, ale včera jsem dělala plánek jak sestavit nábytek v pokojíčku a taky jsme prolétli obchodáky s nábytkem, ale jaksi mě tam neuspokojili :unamused: Všechno strašně natažené a navíc takové aušusové.
31. led 2011 v 10:13  • Odpověz
tak fotky jsou přidaný ve fotoalbu (jsou z netu) kočárek je totiž už uklizený :wink:
31. led 2011 v 11:10  • Odpověz
Ahojky, jsem tady sice už od prosince, ale až včera jsem objevila tohle téma na fóru..mohla bych se k vám přidat? Celé jsem to pročetla, dověděla jsem se spoustu informací, jsem ráda :slight_smile: Jinak gratuluji všem maminkám tady k těhotenství, dobrým výsledkům, prvním pohybům, a zjištění pohlaví :slight_smile: To my si ještě chvilku počkáme, na velký UZ jdeme AŽ 23.2. takže si na pohlaví musíme počkat :slight_smile: na posledním UZ krčilo mimčo nožičky tak nebylo nic vidět...stydlivka :sweat_smile: Koukám, že už skoro všechny nakupujete výbavičku, to já ještě nic nemám, říkala jsem si jestli není ještě brzo, ale asi se do toho můžu pomalinku pouštět, hurá :slight_smile: Ale je fakt, že kočárek už jsem si jeden zamilovala a to dost takže tam je výběr asi jasný :grinning:
31. led 2011 v 17:40  • Odpověz
autor
@eeelishka Ahoj, samozřejmě vítej :slight_smile: Takže ještě nevíte, co budete mít? Neboj, to na velkém UTZ určitě zjistí. Prověřují tam mimo jiné i močový měchýř a další orgány, takže když si řeknete, určitě pan doktor nebo doktorka se podívá a zjistí :slight_smile:. Já taky moc nespěchala s výbavičkou, ale dostali jsme od švagrové pár igelitek plných oblečení na miminko tak do jednoho roku věku, takže o toto strach nemám, taky jsem pořídila nějaké osušky a kosmetiku, ale je toho zlomek. Kočárek ještě nemáme a přítel mi řekl, že se o to nemám zajímat, že ho vybere a koupí sám a že to bude překvapení, tak jsem zvědavá. My jdeme na další velký UTZ v 25. týdnu těhot. - to je 10.2. a už se moc těšíme, až zase prcka uvidíme :wink:.
31. led 2011 ve 22:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.