• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

2. trimestr - zima 2010/2011

(Zamčená)
26. června 2011 
@lucinda85 no me prave dr., ktery mi delal NT mi rekl a mam to i v tom papiru, ze v 16tt mi jeste vezmou krev na ten 3hormon..ale mam riziko 1:26000, takze jsem v klidu..
ja mam to stesti, ze to vse je v jedne vilce a je to super.
holky, poboli vas taky bricho??
10. led 2011 ve 13:37  • Odpověz
kami1984:tak to máš fakt dobrej výsledek :slight_smile: já ted koukám na ten papír a mám tam tedy 3 a nejspíš myslíš ten Trizomie 21...to mám populační riziko je 1:1349 a moje upravené riziko je 1:11767 pak tam mám ještě 18 a 13 (trizomie) a tam jsou ty čísla ještě poměrně větší. mě břicho nebolí, ale dnes jsem cítila ráno hodně močák tak po práci asi preventivně běžím do lékarny pro brusinky (četla jsem, že by miminku neměli ublížit a v těhotenství se můžou brát i preventivně) nechci aby se mi to rozjelo :frowning2:
10. led 2011 ve 14:07  • Odpověz
autor
@kami1984 Kami, jojo púobolívá a dokonce jsem měla o víkendu pocit, jako by mi trochu tuhlo, ale předpokládám, že je to tím, že jsme byli v ZOO a tam se trochu nachodíš :slight_smile: je to dost do kopce... :slight_smile: Ale jinak se cítím dneska OK. Dokonce už mě týden nepálí žáha :slight_smile:. Takže už můžu normálně fungovat :wink: Je to super pocit. Mám na to Ortanol a ten mi pomohl...
10. led 2011 ve 14:10  • Odpověz
@kami1984 taky mě bolívalo, ale jen na pravé straně, jako na vaječníku a cítila jsem tah. Ale už to zmizelo.
10. led 2011 ve 14:49  • Odpověz
@berule já měla NT screening v pořádku,tak mi doktorka ty triple testy nedělala...aspoň jsem klidnější
10. led 2011 ve 21:53  • Odpověz
mně bolelo dost na levé straně, ale prý tam nic není. Asi to bylo z kašle, doktorka mi stejně předepsala magnézium, tak ho beru obden. No jak kašel ustal, hned se mi ulevilo. Akorát mně hodně bolí záda, ale s tím moc neudělám. :confounded:
Pohyby cítím zhruba od 18tt :slight_smile:
10. led 2011 ve 21:55  • Odpověz
autor
@meri jé, ty s máš :slight_smile: už cítíš pohyby.. já ještě pořád nic...ale čekám, čekám... jsem trpělivá :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... houby, nejsem trpělivá vůbec :slight_smile: Už se nemůžu dočkat.. čekám je už každým dnem... ať vím, že to ve mě žije.. :slight_smile: ať si tam klidně dělá dikotéku, jen ať jej/ji už cítím..
10. led 2011 ve 23:49  • Odpověz
ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, mam plno prace doma, predelavame posledni pokoj v dome a zarizovali jsme si nove loznici :slight_smile: To se ted krasne spinka :slight_smile:

@lucietka77 Ja uz obcas neco v brise citim, ale je to slabe a vubec ne pravidelne, vcera jsem to citila casto a dneska ani tuk :grinning:
10. led 2011 ve 23:55  • Odpověz
autor
@terrorkax teda ty se máš.. no my přemýšleli, že se přesuneme pak z Brna na venkov na chaloupku.. myslím, že nám tam s miláčkem a mrňouskem bude moc dobře :slight_smile: Taky tam ale bude strašně moc práce, než se tam bude dát plnohodnotně bydlet... :confused:
11. led 2011 v 00:03  • Odpověz
@vegal přesně, nechci se nervovat jak ty testy dopadly, tak by mi je radši nemuseli dělat :wink:
Já už taky cítím pohyby, asi víc jak týden, ale teprve teď je to pravidelně každý den, většinou navečer, když si v klidu sednu a sousředím se na to :slight_smile:
11. led 2011 v 07:25  • Odpověz
autor
@berule četla jsem, že u prvorodiček se to začíná objevovat až tak od 20./21. týdne.. a u ostatních dříve... :slight_smile:
11. led 2011 v 11:29  • Odpověz
@lucietka77 určitě :slight_smile: poprvé jsem taky furt čekala a nikde nic :grinning:
11. led 2011 v 11:56  • Odpověz
Ještě se chci zeptat, nestalo se vám, že by vám bylo najednou při jídle špatně? Sem tam jsem to měla ráno při snídani a dnes i při obědě. No ranní nevolnosti by to neměli být. Tak jsem zvědavá co to bude.
11. led 2011 ve 12:00  • Odpověz
Ahoj! Jsem nová členka a tato diskuze mě hned zaujala :slight_smile:
Doufám, že nebudete mít nic proti, když se k vám připojím. Potřebuji se někde vypovídat o svém štěstí.
Snažili jsme se 14 měsíců a teď jsem ve 14. tt :slight_smile:
11. led 2011 ve 12:24  • Odpověz
Holky co je to to NT a tripple test?? Má gynekoložka se mi o něčem takovém nikdy nezmínila... Brali mi krev jen jednou, a to hned 14 dní poté, co mi zjistili těhotenství. (9. tt)
11. led 2011 ve 12:42  • Odpověz
@cinky Aho a vítej.Ty jsi nebyla ve 13tt na NT+ ? Myslím,že dnes chodí snad už každá ? To znamená,že ti měli udělat ultrazvuk a zjišťovat vrozené vývojové vady. Mrkni se na net,určitě se dozvíš víc.Každopádně se v dnešní době už více chodí na NT+ a upouští se od Tripple testů v 16tt a to z důvodu,že byli velmi často pozitivní a maminy byly zbytečně vystresované,protože u dalších testů se to nepotvrdilo.
11. led 2011 ve 14:47  • Odpověz
autor
@berule mě nee, zdá se mi, že mám asi kačení žaludek, jen mě nesnesitelně pálila žáha, ale musím zaklepat, už o ní fakt týden nevím :slight_smile:. Pálila takovým způsobem, že se mi dělalo úplně zle a nemohla jsem se ani ohnout ani třeba se sehnout pro cokoli, dát prádlo do pračky, vyhodit něco do koše.... byl to děs. :-/
11. led 2011 v 15:00  • Odpověz
ahoj maminečky tak já se dneska dozvěděla výsledky krve - odběry na vývojové vady ty jsou v pořádku, v pondělí mě čeká screening, 11.1.2011 jsem dostala těhu průkajdu, takový datum kouzelný :grinning: hrozně žeru, mám přes svátky 3kg nahoře tak musím zabrzdit, páč do čeho vlezu tak mi to přetejká, navíc to nechci v práci ještě říkat tak mám vždycky depky u skříně. Ondra s taťkou mi odjeli v sobotu na hory tak jako každoročně. Jezdí 15dětí a 9 taťků taková menší apalucha. Ondra se učí lyžovat a kupovidu mu to jde, byl už i na vleku tak je mi líto že ho nevidím. Já si to užívám tady právě jsem se vrátila z kosmetiky a jdu žehlit, teda jestli zase nevytuhnu u nemocnice na kraji města. Pokukuju po kočárkách a to je teda záhul. V neděli budeme muset vyrazit na čumendu do Prahy. Vím co od kočárku po zkušenostech chci, ale vybrat ten správnej to je něco.
11. led 2011 v 17:16  • Odpověz
@cinky Ahoj!Nt screening se nedělá všem,je to spíš na doporučení a platí se to.Jinak v 16.tt se dělají tripple testy a ty se neplatí
11. led 2011 v 19:08  • Odpověz
@vegal já jsem NT sreening neplatila.Dělali mi ho v nemocnici Podolí na pojišťovnu.
11. led 2011 ve 21:01  • Odpověz
autor
Ahoj holky, tak mám horkou novinku z velkého UTZ ... miminko je zdravé, má silné srdíčko, všechny orgány jsou v pořádku .......... a bude to CHLAPEČEK. Takže budeme mít Sebastiana :wink:.
11. led 2011 ve 21:11  • Odpověz
@lucietka77 jéé to je krásný,moooc gratuluji a tiše závidím.Sebastian je krásné jméno
11. led 2011 ve 21:14  • Odpověz
@lucietka77 jak to probíhalo ? My jdem 4.2. Měla jsi sebou manžela ?
11. led 2011 ve 21:15  • Odpověz
@lucietka77 velikáááánská gratulace
11. led 2011 ve 21:25  • Odpověz
autor
@vonkacka mám přítele a byl se mnou. Moc ho miluji. Musí se jen smířit s tím, že jeho vysněná holčička to není.. :confused: .. byl z toho rozladěný, ale my holky to asi bereme zkrátka trochu jinak.. Mrzelo mě, že mu ta holčička nevyšla ale jsem ráda, že je chlapeček v pořádku a určitě bude krásnou kopií svého skvělého tatínka :slight_smile: a můj přítel bude pro toho malého prcka skvělým a milujícím tatínkem.
11. led 2011 ve 21:30  • Odpověz
autor
@daisynka Moc děkuji :slight_smile: Už si začínám zvykat na to, že už má ten malý drobeček, který se choulí v bříšku i svoje jméno.... :slight_smile:
11. led 2011 ve 21:32  • Odpověz
autor
@vonkacka A taky moc děkuji :slight_smile: Paní doktorka mě poslala na chodbu chodit, aby se prcek trochu otočil. Vyšetření trvalo asi 20 minut..
11. led 2011 ve 21:34  • Odpověz
@lucietka77 nevím jestli my holky to bereme jinak.To by jsi musela slyšet mojí ségru,když jí řekli,že to bude holka. Měla skoro hysterák,že holku nechce,že chce kluka.Brečela kvůli tomu.Fakt praštěná.No a co myslíš,porodila kluka :slight_smile: Normálně si ho vybrečela :slight_smile: Dnes je to již 15let,dříve ty UZ nebyly tak dobré. Slib mu holčičku na příště. Určitě si Sebastianka zamiluje a bude pyšný otec.Mému muži je to prej jedno,ale před vánocema načuhoval do hračkáren na autíčka,mašinky a roboty.O panenky se nezajímal :grinning:
11. led 2011 ve 21:40  • Odpověz
@lucietka77 tak to se moc těším.20min koukat na miminko,to bude úžas. A viděli jste toho pindíka ? Jak už máte Sebastianka velkého ? Manžela si beru s s ebo,tak jsem zvědavá na jeho reakci.Byl se mnou jen jednou a to byl hodně mizerný UZ
11. led 2011 ve 21:45  • Odpověz
autor
@vonkacka Prcek už není takový prcek .. má 20 cm :slight_smile: . A pindík byl opravdu nepřehlédnutelný :wink: . Paní doktorka ukazovala.. a říkala..."podívejte se sama ..... o tom není pochyb, to je kluk " :grinning:
Tak, pokud je manželovi jedno, co to bude, tak bude určitě nadšený... :slight_smile:
11. led 2011 ve 21:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.