• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

2. trimestr - zima 2010/2011

(Zamčená)
26. června 2011 
@eeelishka : Jsem to slyšela od 13 tého týdne a hlavně ráno to bylo slyšet úplně nejlíp
4. únor 2011 v 15:43  • Odpověz
Teď jsem četla odpověď nějakého gynekologa na netu na otázku poslechu bříška fonendoskopem a psal tam,že ve 20. týdnu je malá pravděpodobnost poslechu srdíčka miminka, protože se ještě hodně hýbe a tudíž ho nelze tak lehce najít, že to lze až později.. tak já si tím tuplem ještě počkám :slight_smile: No tak aspoň budu zkoumat ty pohyby :slight_smile:
4. únor 2011 v 15:44  • Odpověz
@lucinda85 No bude to citlivější mašinka než ten fonendoskop to rozhodně...škoda, že je to tak drahé :frowning2:
4. únor 2011 v 15:46  • Odpověz
@eeelishka : Jj to je pravda je to fakt moc drahé já bych si to taky nekoupila, kdyby to nebyl dárek :wink:
4. únor 2011 v 16:13  • Odpověz
Ahojky, teda vy mě strašíte :wink: asi bysme si to měli nechat ještě jednou říct, aby to fakt nebyl šok :grinning:
@eeelishka gratuluju k dobrým trippl testům :slight_smile:
5. únor 2011 ve 12:46  • Odpověz
@vonkacka tak to se brzy uzdrav, je to nepříjemné. A moc gratuluju k chlapečkovi, tak to jsme na tom stejně, náš prcek se taky strašně mlel, když chtěl dr. kontrolovat srdíčko, když na něj najel, tak prcek šup a byl jinde, takže se mu to podařilo až na pošesté :grinning:
5. únor 2011 ve 12:49  • Odpověz
@berule děkuji,bohužel to uzdravování není vůbec jednoduché :frowning2:
přesně tak,všechno mu už našla a změřila a chybělo akorát srdíčko a horní končetiny (schovával je :slight_smile: )
Musela jsem se jít projít a po 15min si nás zavolali znovu.
Malinko mě viděsilo to,že nám našli jeden marker a to cituji ze zprávy - EIF v levé komoře srdeční
Je to taková malá kůstka v srdíčku,ale dr mi hned řekla,že se toho vůbec nemám všímat,že je to docela časté a že to do té zprávy napsat musí,ale není to nic čeho bych se měla bát. Nemáte s tím některá zkušenost ?
5. únor 2011 ve 13:00  • Odpověz
@vonkacka zkušenost nemám, to slyším poprvé, vím jen že Adélka neměla uzavřenou dírku v srdíčku kudy prochází krev a jak se mímo narodí, tak se to má uzavřít. Takže měla šelest, ale do roku se jí dírka zavřela. Ale pokud ti dr. řekla, že se nemáš bát, tak jí věř. Kdyby to bylo vážné, tak by to určitě řešila :slight_smile:
5. únor 2011 ve 13:05  • Odpověz
@berule jo asi jo,zůstanu v klidu,kdyby to bylo něco horšího,tak by mě poslala na amniocentézu. Našla jsem o tom tento odkaz jukni
http://www.porodnice.cz/dobry-den-pane-doktore-mimuly-tyden
5. únor 2011 ve 13:11  • Odpověz
Tak já se zase rozloučím,chvilku tu sedím a hrozně se dávím kašlem,jdu si raději lehnout. Mrknu sem když tak večer.Páček
5. únor 2011 ve 13:13  • Odpověz
@berule Děkuji :slight_smile: A já bych si taky určitě nechala potvrdit pohlaví :wink: Asi bych ho chtěla vidět na každém dalším UTZ :grinning:

Včera se mi podařilo tím fonendoskopem asi najít srdíčko, ale jen na pár vteřin, sundala jsem to abych to mohla říct příteli ale jak jsem se k tomu vrátila už jsem ho nenašla...bylo slyšet vzdálené, ale rychlé bušení srdíčka :sweat_smile:
5. únor 2011 ve 13:54  • Odpověz
vitajte mamicky v 2. semestri:slight_smile:.....14.tt
5. únor 2011 ve 14:46  • Odpověz
čau, tak už máme doma postýlku a madračku... :slight_smile:
5. únor 2011 v 19:00  • Odpověz
@lucinda85 Ahoj!To je bezva!!!A už máte postaveno nebo se teprve chystáte časem?
My dneska konečně odstranili z ložnice koberec (musím říct,že když si vezmu toho bordelu co v něm mohlo být a toho prachu,tak jsem moc ráda a snad se nám teď bude líp spát) a otočili jsme postel.Příští týden se tam prý bude malovat,ale na postýlku si ještě počkám.Manžel ji šupnul pod postel a prý je na ni ještě dost času :unamused:
5. únor 2011 v 19:56  • Odpověz
@lucinda85 Ahoj! To je super! A jakou matraci jste si pořídili? Já uvažuji o té kokos - molitan - kokos. U nás v obchodě ji mají od 500,-
Taky jsme dneska trošku utráceli :sunglasses: Při náhodném nakupování v jiném městě jsem našla bodyčka s nápisem :obejmi mě a miluji maminku :slight_smile: Stály 37,-/ks a jsou úplně úžasné.
A od tety jsem dostala lehátko do vaničky a ohřívačku láhví :slight_smile:
5. únor 2011 ve 20:01  • Odpověz
@cinky ahoj!Já mam vyhlídnutou kokos-pohanka...aspoň mi byla doporučená.
Bodýčko s takovým krásným nápisem,to musí být bezva.To je fajn,žes na něj natrefila
5. únor 2011 ve 20:15  • Odpověz
@vegal : mi ji taky máme v krabici pod postelí :grinning: Nevím místo tam je hned u zdi, ale časem přstěhujem ložnici do patra tak ji složíme asi až pak
5. únor 2011 ve 21:40  • Odpověz
@cinky : Koupili jsme pohanku molitan a kokos prý se na tom dobře dětem spí tak jsem dala na radu prodavače a stála nás 700 :wink: tak to je super cena za ty bodička :wink:
5. únor 2011 ve 21:42  • Odpověz
@vonkacka Ahoj, no vidíš, tak se nenervuj. Když to řekne i dr. Koucký, tak to bude dobrý. :slight_smile:
6. únor 2011 v 09:08  • Odpověz
@vegal @lucinda85 takže říkáte, že je s tou pohankou lepší?! Budu na ni muset kouknout :slight_smile: A co peřinka do postýlky? Stačí obyčejná nebo mám spíš vzít nějakou hypoalergenní?
Nemám si s kým o tom popovídat, protože mi všichni nadávají, že to moc řeším :grinning:
A cena byla úžasná! Byly o 50% levnější, akorát budou fakt jen na chvilku. I když jsem vzala jednu 62, tak mi to přijde uzoučké i na miminko.
A kupujete nějaké 56? Tchýně mi říkala, že ji nemám kupovat, protože je to moc malinké a úplně zbytečné :frowning2: Mimi z toho mrknutím oka vyroste (nebo to neoblíkne vůbec) a já to pak můžu vyhodit :frowning2:
6. únor 2011 v 11:32  • Odpověz
ahoj holky,

@cinky já bych něco málo od 56 koupila. Mimi se ti narodí tak kolem 50 cm a 62 je na čerstvouška moc velká, vše bys musela ohrnovat a třeba dupačky jsou fakt moc velký. Nám 56 vydržela ještě asi do začátku 3. měsíce, nějaký kousky, ael určitě jsem byla radši za ní, no uvidíš:slight_smile:

Tak už máte matrace do postýlek, jo? jé, tak výbavičky se už rýsují, co?

Vonkačka, jak ti je? Už je líp?

Kdo jde tento týden na utz nebo srdíčko?:slight_smile:
6. únor 2011 ve 14:05  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile: Doufam, ze mate s miminky a tatinky krasny slunecny vikend.My jo,ale nas tatinek je nomocinkany - ma rymecku :grinning: - takze jsme cely vikend zalezli doma a ani nevychazime. :frowning2: Musim vam ale rict, ze na tom actimelu asi fakt neco je, protoze uz tady na me tyden chrchle a ja jsem porad v pohode.Normalne uz bych mela davno rymu taky,ale piju uz mesic kazdy den actos a jsem ready :grinning: Jinak my uz mame postylku taky, kupovali jsme ji hned po vanocich aj s matraci, mantinelem a povlecenim.Matraci mame kokosovou, ta je pry nejlepci rikala pani pordavacka :grinning: Zitra jedem na velky UTZ, tak mi drzte palce, at mame vse v poradku.Musim ale rict, ze nas Mrňa se ma v brisku cim dal vic cile k svetu a nebude dlouho trvat a uz ho uciti aj tatinek. :slight_smile: si myslim, jo a jestli zitra vsechno dobre dopadne, tak uz objednavame kocarek.ja se tááááááááák tesim :slight_smile: Chtela jsem se zeptat, jak jste na tom s kojicima postarema?Mam v umyslu si ho koupit, byl mi doporucenej na spani na konci tehu a pak samozrejmne na kojeni,ale nevim jesli ho mam objednat z netu.
6. únor 2011 ve 14:36  • Odpověz
@cinky Ahojky polud jde o to obleceni,tak si kup co se Ti libi.me do toho taky kazdej keca,ale ja si delam co chci :grinning: navic za ty penize je to super, to ych koupila taky.Akorat uz se snazim trochu brzdit,at toho pak neni zbytecne moc.Rikam si, at toho mam dost, mam od kazde velikosti tak 2-5ks od 56-62, neco kratky rukv, neco dlouhy a tak,ale rilala jsem si, ze pak budu nakupovat az se malej narodi, pujdu na prochazku s kocarem,tak muzu aj nakupovat a budu uz mit predstavu co mu bude dobry a co ne.V tom lete je to takovy lepsi.Ale co mi rikaji aj komosky - presne- nekupuj toho moc,at Ti to pak nelezi ve skrini -dokoupis prubezne,ale kdyz neco pekneho vidim, tak neodolam,ale to asi kazda :grinning:
6. únor 2011 ve 14:43  • Odpověz
@miruska_h Ahojky, No nám tady sluníčko zalezlo někam do neznáma, ale aspoň je teplo...ale taky jsme doma, za chvíli jdem k naším hrát člověče nezlob se o peníze :grinning: taková naše tradice...Jej už abych měla taky po velkém UTZ a mohla začít všechno nakupovat, už se taky hooodně těším, ještě nemám doma nic, ale už mám všechno vybrané :slight_smile:...Mrňous se mi taky už mele v bříšku, včera byl extra čiperný, dneska má asi odpočinkový den :slight_smile: Kojící polštář budu kupovat určitě, zaskočím si pro něj taky po tom velkém UTZ, budu ho chtít hlavně na spaní a pak uvidíme jak se s ním bude kojit :slight_smile: Budu ho kupovat tady u nás v obchodě,vyjde to levněji než na netu, ale záleží na stránkách no..já ho tady našla za 480 kč..
Tak budu držet palce k velkému UTZ, ať je vše v tom nejlepším pořádku :slight_smile:
Tak já pádím, hezké odpoledne všem :slight_smile:
6. únor 2011 ve 14:55  • Odpověz
@eeelishka jee tak to mate super tradici :grinning: No ja se mrknu v obchode a pak se rozhodnu.jaj mam taky spustu veci vyranych na netu,tak uz zacnu pomalinku objednavat :slight_smile: tak si uzij pekny den :slight_smile: a zitra se ovu jk jsem dopadla
6. únor 2011 v 15:01  • Odpověz
@cinky :Peřinky do postýlky jsem ještě nekoupila ty pak vezmu rovnou s povlečením, protože ten prodavač mi říkal, že mají více rozměrů. Jo a dneska jsem si přivezla přebalovací pultik a je super tak se těším a už můžu začít nakupovat kosmetiku a tak :slight_smile: U těch velikostí...já ještě oblečky moc nekupuju čekám na potvrzení pohlaví, ale taky mě každý varuje at ty malinké nekupuju :wink:
6. únor 2011 v 16:06  • Odpověz
Ahojky, k tomu oblečení...moje holky měly 3,8kg a 51cm a vezla jsem je z porodnice ve vel. 56 a bylo jim to velké a vydržela jim tahle velikost určitě měsíc, takže určitě koupit vel. 56, ale rozumně. Ono miminko opravdu nevypadá pěkně, když mu visí 10 cm dupaček :slight_smile:
6. únor 2011 ve 20:02  • Odpověz
Moc děkuji! Takže si ještě něco málo nakoupím v té 56 a bude to :slight_smile:
S tou matrací si asi nechám teda poradit přímo v obchodě:grinning:

@miruska_h tak držím pěstičky ať to dobře dopadne:slight_smile:
@eeelishka a kojící polštář si taky určitě pořídím! dá se to využít nejen na kojení. A u nás v obchodě jsem ho taky viděla za 480,-.
6. únor 2011 ve 20:28  • Odpověz
Nějaké oblečení vel.56 mam od kamarádky,ale určitě ještě nějaké koupím nové aby bylo do porodnice,teda na cestu zpět. a kojící polštář si možná ušiju,pokud nenajdu nějaký levný.
Hlavně si všechny ty nákupy užívejte :wink:
6. únor 2011 ve 20:36  • Odpověz
autor
Ahoj holky, tak o víkendu jsem probrala všechny igelitky s dětským oblečením a vytřídila, co nepoužiju a taky jsem všechno ostatní roztřídila na velikosti - zatím základní 3. od 56 do 68, další 74 a ostatní 80 a více. Tak jsem ráda, že to mám za sebou, toho oblečení máme, že to nevynosíme :grinning:. Když to viděl přítel, tak řekl " teda prcek má víc hader než já !" :slight_smile:
@vegal Ahoj, tak kojící polštář jsem si taky chtěla ušít :slight_smile:. Uvažuju o tom, nechce se mi dávat skoto pětistovku za polštář, ale chci ho :slight_smile:

@vonkacka tak to mě mrzí, že jsi nemocná. Tak aspoň ten UTZ tě potěšil. Takže taky moc a moc gratuluju k chlapečkovi :wink: Těch chlapečků tady mezi námi teda bude :grinning:.. a taky Ti vycházela v čínském kalendáři holčička jako mně a přitom obě budeme mít kluky :grinning:

@eeelishka Teda s tím fonendoskopem jsi mi nasadila takového brouka do hlavy, že jsem o víkendu nemyslela skoro na nic jiného :grinning: Už se těším, jak si ho půjdu koupit a budu poslouchat :wink:

@berule Hihi , no raději si to opravdu nech ještě potvrdit to pohlaví, ať nedopadneš jako já :grinning: Ikdyž jsme rádi i za chlapečka samozřejmě, ale přítel to musel chvilku strávit, protože se strašně moc těšil na holčičku.. :fearful:

@lucinda85 Moc závidím ty Angelsounds... :pensive: tak se těším aspoň na ten fonendoskop.. já si to jinak teď nemůžu dovolit..

@cinky Matraci bych já chtěla s tou pohankou, měla jí kamarádka a nemůže si jí vynachválit. Ale asi koupíme ten kokos a nebo polyuretan, ale ten lepší... protože s tou pohankou se mi zdá taky drahá, ale třeba ji seženu v nějaké akci, tak uvidíme.. :slight_smile:
7. únor 2011 v 00:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.