• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

2. trimestr - zima 2010/2011

(Zamčená)
26. června 2011 
@eeelishka jak to tak pozoruju tak je to ve vsech domacnostech stejne. :grinning: Taky si delam plan :grinning: tak ja jdu udelat salat a pak ti napisu ten receptik :wink:
10. únor 2011 v 09:52  • Odpověz
Tak ja většinou plánuju až den předem, vyjímečně si udělám plán na delší dobu, ale teď jsi mě inspirovala pár recepty tak to můžu naplánovat :slight_smile: Máš doma tlakový hrnec?
10. únor 2011 v 10:13  • Odpověz
Ahoj holky, teda dneska je to sama mnamka :wink: my dnes mame rajskou, varila tchyne :grinning: Ale jak jste tady psaly o tech tastickach, uz se mi na ne sbíhaji sliny od vcera, tak budu muset asi vsat z postele (uz je mi lip) a jit u nas do Alberta mrknout, jestli tam budou neco takoveho zmrazeneho mit, klidne bych brala i s povidlim.....kdyz si je dela clovek doma z bramboroveho testa, je to moc pracne :grinning:
10. únor 2011 v 10:24  • Odpověz
@eeelishka tak uz jsem tu.Takze na Studeny tunakovy salat potrebujes : 1 mozarelu, cca pul vanicky cherry rajcatek, 1 cibuli, pul hlavky ledoveho salatu, jednu plechovku tanuka - kousky bud v oleji nebo ve vl.stave(to je jedno), sul, pepr a olivovy olej.Do misy natrhas salat na kousky, nakrajis napul cherry rajcatka, mozarelu nekrajis na male kousky, cibuli rozkrojis na pul a nakrajis pulkolecka, pridas do misy, osolis, opepris, zakapes olejem a promichas a je to hotove.Nakrajis k tomu fr.bageky a muzete papat.je to fakt vybon a kupodivu se z toho naji i chlap :sunglasses: ty mozarely muzes nekrajet aj dve,ale to uz si pak postupne doladis, az to budes mit v oku podle mnozstvi.ja davam na pul hlavky jen jednu, vono tak toho je celkem dost i kdyz se to nezda.Dobrou chut.Jo a jeste to muzes pokapat citronem :wink:
10. únor 2011 v 10:24  • Odpověz
@lucifer84 Rajská je taky dobrá :slight_smile: Jo a v albertu se koukej po tastickách od Guiseppe, jsou tam povidlove i tvarohove, je toho pul kila takze dost :slight_smile: akorat je var pomalu, ja byla nedockava, varila je na nejvyssim ohni a z nekterych mi trochu utekl tvaroh :grinning: ale tak me to nijak nevadilo, ja si to pak stejne jeste tvarohem sypala :sunglasses: Ja jedine co delam doma tak tvarohove knedliky s jahodama, to jo,v obchode vyjdou fakt draho a je toho malinko..

@miruska_h Hmm tak to vypada dobre, děkuji.. ja moc na salaty nejsem ale tady neni nic co by mi vadilo, mozna ta cibule, nejak mi cerstva nejede..ale tunaka mam moc rada :slight_smile: akorat pritel neji rajcata ulicnik tak nedostane nic :grinning: to bude solo vecere pro me, jak bude na nocni :grinning:
10. únor 2011 v 10:35  • Odpověz
@lucifer84 ja v Albertu ulitavam na tom co tam primo pecou.Takove visnove tasticky jsou mnaaaaaam :grinning:
10. únor 2011 v 10:37  • Odpověz
@eeelishka neni zac :slight_smile: doufam, ze pak pisnes, jak Ti to chutnalo :slight_smile:
10. únor 2011 v 10:42  • Odpověz
@miruska_h to se vi ze napisu :wink: .. tak ja mam uvareno a povedlo se :slight_smile: ..tak tu napisu ten recept
10. únor 2011 v 11:02  • Odpověz
ahoj holky,
tak zubar se nekonal:(dr. mi onemocnel...on ten zub asi fakt nechce ven:slight_smile: po polednimu jdu s babi do mesta, stavim se do knihovny, koupim neco malo na jidlo a hlavne se projdu.
zarekla jsem se, ze Kaufu uz nepolezu, ale zjistila jsem, ze maji Florianky za 4,90, chocensky velky bily za 10,90 a smetanito za 19,90..tak budu jak socka a jdu na slevu, snad me tam nikdo nezabije:slight_smile:) a navic tohodle mame desnou spotrebu...

Pavlik si dal dneska fusku, bude usazovat tohle:http://www.ravak.cz/cz/lovestory-fotogalerie&tisk=window?galleryid=lovestory_foto&lang=cz&photo=1.jpg#lovestory_foto tak uz nadava ted, jelikoze to je desne sisate a nejake divoke, dle jejo slov:slight_smile:)

My delame salat z polnicku, cherry rajcatek, mozzarella a olivový olej a je to takove...jen co jsem ochutnala Rio mare, nechci uz nic jineho:slight_smile:
Tak ja si delam plan asi na tyden dopredu, abych mela suroviny, ale uvazuji, co o vikendu, mame porad maso.. chtela jsem tvar. tasticky, ale maly sacek je za 70Kc a ja bych pro manzu potrebovala tak 2-3:slight_smile:)
10. únor 2011 v 11:07  • Odpověz
@miruska_h moc děkuji, ale taky ho dneska dělat nebudu. Manžílek chce řízky, tak budou řízky. :grinning: Snad mi pak nebude špatně.
Já zase s tuňákem dělám těstoviny:slight_smile: Kupuji si ho v té konzervě a v oleji. Je takový chutnější než ve vl. štávě:
tuňáka si hodím na pánev (nejdřív si sliju olej), chvilku podusím, osolím, opepřím a pak zaliju šlehačkou. Nechám to celé probublat, někdy tam hodím i lžičku hořčice (pak to pěkně voní). Sliju si těstoviny (nejlepší jsou penne), dám je zpátky do hrnce, přimíchám tuňáka a nasypu parmezán. Super rychlovka a taky zasytí.
@lucietka77 Remosku doma mám, ale ještě jsem v ní nic nepekla:slight_smile: Ale prý je to super věc.
Taky přeji ať se mimísek ukáže v celé své kráse:wink:
@eeelishka přeji ať dobře pořídíš a pak dej info, cos tam všechno viděla pěkného:slight_smile:
10. únor 2011 v 11:08  • Odpověz
Holky normálně valím oči! Teď mi přišla sms, že mi dorazila nemocenská! Wau, od OSSZ jsem tohle nečekala. Minulý měsíc jsem dostala 13. a myslela jsem, že to je jen kvůli roční uzávěrce nebo něčemu podobnému :grinning:
10. únor 2011 v 11:14  • Odpověz
@cinky ty jo to je taky super.To si udelam asi zitra :wink:
10. únor 2011 v 11:14  • Odpověz
Takže Vepřové po bratislavsku :slight_smile: Já to dělám v tlakovém hrnci (4 litrovém), je to za chvilku hotové..

Na začátku si dej uvařit do vody 1 středně velkou mrkev ( já měla 120 gr) a malý kousek celeru (60 gr) , až vystydnou tak je nakrájej na malé kostičky, k tomu nakrájej i dvě středně velké okurky…

Do hrnce dáš zesklovatět na olej dvě na jemno nakrájené cibule..Vepřovou kýtu (cca 70 gr) nakrájíš na kostičky a spolu s cibulí ji lehce opečeš, jen aby se maso zatáhlo, osolíš, opepříš, přidáš tak 2-4 lžíce rajského protlaku (záleží na tobě, já dala dneska 4 ), zamícháš a zaliješ vodou jen aby maso bylo lehce ponořené, zavřeš a dusíš ( v tom tlakáči to dusím na mírném ohni 15 minut když to začne syčet, nemám tušení jak dlouho se to dusí v klasickém hrnci, od začátku dělám omáčky v tlakovém ) Nechám vysyčet, doleju trochou vody a počkám až se to začne vařit. Ve žluté smetaně rozmíchám 2 lžíce hladké mouky a zamíchám do varu..podle hustoty doředím mlíkem a nechám provařit…

Na závěr do omáčky příjde zelenina, takže ta nakrájená mrkev, celer, dvě středně velké okurky, a půl malinké konzervy sterilovaného hrášku ( můžes dát klidně celou, pokud máte rádi hrášek )..Dochutíš dle sebe vegetou a octem, omáčka má být spíš dokysela :slight_smile: Podává se to s knedlíkem a nebo s těstovinama…Dobrou chuť :wink:
Jo a nepoužívat místo klasické smetany smetanu ke šlehání, rychle houstne a zdrcává se..
10. únor 2011 v 11:15  • Odpověz
@miruska_h fakt to zkus! Když jsem to vykládala holkám v práci, tak tomu moc nevěřily a když to zkusily, tak se olizovaly ještě na druhý den :grinning: Pak to zkoušela celá moje dílna:grinning:
10. únor 2011 v 11:15  • Odpověz
@eeelishka to vypadá skvěle! Hned po mrkvičce to zkusím, akorát nemám tlakáč, tak to budu dělat normálně.
No normálně dusím vepřové na kousky minimálně hodinu...
10. únor 2011 v 11:19  • Odpověz
Teda holky, to jsou dobrotky, mnam mnam:slight_smile:) jen nemam tlakac... ale vyzkousim to takto v hrnci:slight_smile:
10. únor 2011 v 11:22  • Odpověz
@cinky Tak ty těstoviny s tuňákem taky zkusím, díky za tip :slight_smile: A nemocenská mi taky už dneska přišla :sweat_smile: , jsem ráda, můžu poplatit všechny účty...a zas nebudu mít nic :grinning:
Tak to mě po řízkách není špatně vůbec, to je snad to nejvděčnější jídlo :slight_smile:

@kami1984 U nás v albertu stojí půl kilový pytlík 50 kč, když se to uvaří je toho celkem dost..Je to ten od Guiseppe..
Zubaře už mám naštěstí za sebou, bolel mě zub, doktorka nic nenašla tak mi rozebrala starou plombu a kazík byl pod ní :frowning2: No nic příjemného..
10. únor 2011 v 11:24  • Odpověz
@eeelishka jenže já co jsem těhotná nesnesu smažené. Donedávna mi ještě bylo špatně...
A já se taky k tomu zubaři budu muset dokopat:frowning2: Mám z toho úplně hrůzu:frowning2:
10. únor 2011 v 11:28  • Odpověz
@eeelishka tak me nemocenska jeste nedosla, minule prisla 18.:(
pockej, co stoji 50Kc? no, me to boli adroli se mi, takze pro me je zubar spasa:slight_smile:)
jdu si ohrat obidek
Teeda my si tu baštíme :grinning: Ale super, aspoň jsem nasbírala pár fajných receptů, díky holky...už mi v poslední době docházely nápady...
Tak já mám uvařeno, jen musím počkat na přítele až dorazí, jel odvézt tatíka z nákupů domů...No už aby byl zpátky, mám na to chuť jak hrom :grinning:
@eeelishka no co jsem na nemocenské, tak mi nápady úplně docházejí:frowning2: Když jsem chodila do práce, tak jsme s holkama pořád jen vařily:grinning: Nikdy se nestalo, že bych pak nevěděla co uvařit.
10. únor 2011 v 11:30  • Odpověz
@cinky Aha tak to pak jo, to se nedivím, že máš strach z řízků... tak si pro sebe udělej masíčko na přírodní způsob...

@kami1984 tak to mě už podruhé teď přišla 10tého..ty tvarohové taštičky zmrazené stojí u nás 50 kč půl kila..:slight_smile:
10. únor 2011 v 11:31  • Odpověz
@cinky No přesně, já jelikož jsem byla v práci často tak jsem měla obědy tam a výborné obědy tak se doma vařilo málo, málokdy jsme narazili na společné volno s přítelem a teď sedím doma a očekává se ode mne coby hodné ženušky, že budu kuchtit :grinning: Ono mě to baví, jen ty nápady docházejí...a to mám kuchařek plno, ale asi spíš ze sběratelského důvodu jako moje mamka, ta jich má 3x tolik :grinning: většinou sbírám recepty jinde...
10. únor 2011 v 11:34  • Odpověz
@kami1984 Ten odkaz mi nejak neficel ale nasla jsem jeho cast a je to ta rohova vana? Vypada luxusne, to bude pokoupanicko :slight_smile: Jo a to znam kdyz se chlapum nedari tak zacnou nadavat na vyrobek samotny :grinning:
10. únor 2011 v 11:38  • Odpověz
tak ja si nedavno udelala seznam jidel a ted se vzdy juknu a mam to a doplnuji ho..ted zkusim tu brat. omacku, vzdycky mi v praci chutnala:slight_smile:)
@eeelishka tak to se dneska musim podivat, jdu za chvilku do hypernovy:slight_smile:)
ja vam zavidim, ze muzete nektere do prace, ja porad chci,a le dr stale nechce PN ukoncit..doufam, ze v tom breznu...
10. únor 2011 v 11:42  • Odpověz
@eeelishka a ty okurky normalini zavarovane?
10. únor 2011 v 11:43  • Odpověz
@eeelishka tak to ne, Pavel je desne sikovny,ale ono to nejde dat do roviny, navic je to jen takova skorepinka. uz byl u toho kamarada v utery, resili to, az kdyz si nasli diskuzi a taky s tim usazovanim meli ostatni problemy...
ja bych tu vanu nechtela, je na 320litru:slight_smile:))
10. únor 2011 v 11:44  • Odpověz
@miruska_h To mas pravdu, visnove tasticky na povrchu s krupanym cukrickem, jeste teple.....mnaaaaam :grinning:
10. únor 2011 v 11:44  • Odpověz
@cinky to se mas, ja uz cekam na penize jak na smilovani bozi a uplne se desim co mi dojde za almuznu :frowning2:
10. únor 2011 v 11:47  • Odpověz
@eeelishka tak u nás v práci byly obědy podle mě dost drahé, kdejaké menu v restauraci bylo levnější:grinning: Navíc kvalita naší kantýny... No ani nemluvím:grinning: A navíc manžel v práci nemá možnost obědů. Takže jsem musela a musím vařit.
10. únor 2011 v 11:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.