• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

2. trimestr - zima 2010/2011

(Zamčená)
26. června 2011 
autor
@pepsilight to asi každá znás se děsí, co bude. Jojo holt máme o ty svoje drobečky strach :slight_smile: a přitom jsou to kolikrát takoví bojovníci, že ani nevíme.. :wink:
14. únor 2011 v 17:50  • Odpověz
@miruska_h já chodím k dr. Vašíčkovi a ty?
14. únor 2011 v 17:54  • Odpověz
autor
Holky, pádím domu, tak pokud se tu nepotkáme, tak přeji hezký večer :slight_smile:
14. únor 2011 v 17:57  • Odpověz
@lucietka77 jj tak pa pa
14. únor 2011 v 17:59  • Odpověz
@berule ja taky :grinning:
14. únor 2011 v 18:00  • Odpověz
@lucietka77 ahoj :slight_smile:
@miruska_h no super, třeba se tam někdy potkáme :grinning:
14. únor 2011 v 18:03  • Odpověz
no jo,ale kdyz nevime jak vypadame, tak to bude asi tezky :grinning:
14. únor 2011 v 18:10  • Odpověz
@miruska_h a hlavně máme každá jinak poradny, já jdu ve středu a ty jsi už byla :slight_smile:
14. únor 2011 v 18:13  • Odpověz
@berule jj ja chodim ve ctvrtek a jdu az 3.brezna
14. únor 2011 v 18:22  • Odpověz
@miruska_h tak to se těžko potkáme :slight_smile:
14. únor 2011 v 18:31  • Odpověz
@lucietka77 to mas naprostou pravdu ty toho vydrzej vic nez my vsichni uz se na maly nemuzu dockat :slight_smile:
14. únor 2011 v 19:37  • Odpověz
holky tak ja se pro dnesek loucim, tak se mejte a preju vam pekny vecer :slight_smile:
14. únor 2011 v 19:40  • Odpověz
@lucietka77 Vidíš já do práce jezdím autem, ale jak je tam klimoška tak si někdo pšikne a vlastně to tam koluje celý den :frowning2:
14. únor 2011 v 19:56  • Odpověz
@miruska_h Heled a neva když se ptaji na jméno dítěte a rok narození? Já třeba ještě vůbec nevim jestli to bude kluk, nebo holka :sweat_smile:
14. únor 2011 ve 20:01  • Odpověz
@miruska_h Koupila jsem hrozny a jahůdky tak jsem zvědavá jaké budou :wink: aby byl přísun těch vitamínů jak si psala :grinning:
14. únor 2011 ve 20:03  • Odpověz
Holky já jsem bývala pořád nemocná:frowning2: Minimálně 2x do roka. Loni na podzim jsem do sebe začala házet mandarinky a pomeranče a od té doby ani rýma :slight_smile: Obešla jsem se i bez Actimelu...
14. únor 2011 ve 20:54  • Odpověz
Ahojky, tak jsem vás dočetla :slight_smile:
Anca se ptala na glukózový test...v podstatě se kontroluje jak se tělo s hladinou cukru vyrovnává..z prvního odběru to nelze určit, jelikož ten je nalačno, a pouze diabetici mají většinou tuto hodnotu nad hranici, zdravý člověk ji má v pořádku...Takže vám vemou krev, pak vám dají vypít ten sladký sajrat a za dvě hoďky krev zkontrolujou...za tento čas by si tělo s množstvím cukru mělo poradit.. Hormon inzulin vylučuje slinivka brišní, tento hormon napomáhá ve vašem těle rozložení cukru...v těhotenství jak víme jiné hormony zpomalují náš metabolismus a mění se spoustu věcí, tudíž se může stát, že je ovlivněna v některých případech funkce vylučování hormonu inzulinu slinivkou a cukřík se tím pádem zpracovává pomaleji a za ty dvě hodiny není výsledek úplně optimální..tomuto se pak říká porucha glukózové tolerance a pokud nejsou výsledky nijak alarmující doporučí se pouze dieta z důvodu, aby přebytek cukru v těle neublížil jak mamince tak miminku...
Já osobně si myslím, že je to vyšetření v těhotenství celkem důležité, je to hlavně prevence případných potíží...většinou se to po porodu upraví protože se začnou vracet do rovnováhy zpátky naše hormony..pokud se to neupraví, je problém někde jinde a cukrovka třeba byla přítomna již předtím...
Ale pokud má někdo problém se sladkými nápoji (jako lucietka77) tak je třeba se domluvit s lékařem, někde jsem četla, teď nevím jestli tady nebo na jiném fóru, že to třeba dávají do vody s citrónem, aby ta chuť nebyla tak příšerná..to už pak možná půjde vypít, takže Luci, zkus si tam vzít sebou citrón a zeptej se sestřičky jestli si ho tam můžeš třeba vymačkat :wink:
14. únor 2011 ve 22:06  • Odpověz
Jinak tady máte odkaz na to vyšetření, co se týče hodnot a provedení samotného http://vysetreni.vitalion.cz/ogtt/

A jinak u nás víkend klidný, hráli jsme s našima člověče nezlob se o penízky, taková naše tradice víkendová :grinning: a prohráli jsme no :confounded: Prcek už začíná kopat častěji a výrazněji, dneska už ho cítil přes bříško i přítel :slight_smile: Vydržel déle tak se dočkal :grinning: Chtěla jsem si koupit kojící polštář co měl dneska přijít do obchodu, ale neměli ho na skladě tak bohužel :frowning2: musím ještě týden vydržet...
Jo a přítel mě dneska požádal o ruku :sweat_smile: takže budem strojit ještě do porodu asi nějakou malinkou svatbu :slight_smile:

Přeji krásný večer a dobrou noc :wink:
14. únor 2011 ve 22:15  • Odpověz
autor
@eeelishka No teda!!! Ty to říkášm jako by se nechumelilo, :wink: tak moc gratuluji, to je krásný :dizzy_face: , být požádádna o ruku na sv. Valentýna :slight_smile:.
15. únor 2011 v 09:10  • Odpověz
autor
@eeelishka ve čtvrtek jdu do poradny, tak to s ní zkusím ještě probrat... ten zátěž. test..
@cinky vitamínky jsou fakt důležitý, moc se mi osvědčily právě citrusy (jak píšeš.. pomerance, mandošky..) a Actimel a je pravda, že kromě běžného nachlazení (nic vážného) jsem nějak nemocná nebyla ...
@lucinda85 Já když jsem jezdila mým autem, tak to bylo v pohodě, klimošku nemám, ale moje Alfa hůř topí v zimě a navíc do práce nejezdím daleko od odmova, takže se ani nestačí pořádně zahřát. Takže je to jako pojízdná mraznička :grinning: a je to spíš na to abych se nachladila. Lepší je, když mě vezme miláček do práce svým služ. autem, to topí jedna radost. :slight_smile: Ale s tou klimoškou mě to nenapadlo..
15. únor 2011 v 09:28  • Odpověz
@lucinda85 Ahojky, tak to je dobre, ze jsi nakoupila takove dobre vitaminky a doufam, ze vam buuou s mimi chutnat :slight_smile: Jinak k tomu pasu, tak jeste pockej, jak Ti reknou co to bude a je to :wink: .Ja uz to vim, mame i jmeno, takze jsem to mohla uz vyplnit :slight_smile:
15. únor 2011 v 10:02  • Odpověz
@eeelishka AHojky, no ja uz jsem si rikala, jestli zijes :grinning: kazdopadne Ti moooc gratuluji k zasnoubeni :slight_smile: me pritel pozadal na podzim(kdyz jsme meli vyroci),ale rekli jsme si, ze svatbu budem mit az bude mit malej tak 2 roky.Chtela bych se vdavat v lete a jelikoz doufam, ze to bude jen jednou za zivot, tak bych si to chtela uzit :slight_smile: Kamaradaka se vdava taky v sestem mesici,ale rikala, ze mela stach o malou, ze sice myslela, ze se tomu vyhne, ale ze to byl docela stres :slight_smile: Ale tim samozrejmne nechci nic rict,ale doufam, ze nas budes informovat o probihajicich pripravach :wink:
15. únor 2011 v 10:06  • Odpověz
Jinak vsem preji dobre dano :slight_smile:
15. únor 2011 v 10:07  • Odpověz
15. únor 2011 v 10:33  • Odpověz
autor
@miruska_h ahoooj :slight_smile: dobré ráno o půl jedenácté, jo?? :grinning: :grinning: To se někdo máááá :wink:
15. únor 2011 v 10:52  • Odpověz
@lucietka77 No to uz jsem byla davno vzhuru :grinning:
15. únor 2011 v 10:59  • Odpověz
@lucietka77 ,@miruska_h Dobré "ránko" a děkuji :slight_smile: Tak já to tak trochu čekala, přítel o tom mluvil už dlouho, ale i tak to bylo pěkné :slight_smile: My pokud tu svatbu stihnem ještě do porodu tak si ji uděláme podle sebe a bez stresu, my moc ty divadýlka kolem nemáme rádi takže to bude maličká svatbička...možná se vezmeme sami se svědkama na úřadě (pokud to jeho rodiče odsouhlasí) a pak se až sejdem s rodinou někdy na oběd, jenom ale nejbližší takže max do 20ti lidí bez nějakého mecheche...prostě v klidečku :slight_smile: Jedinou mojí větší starostí bude sehnat těhu šaty :grinning:
15. únor 2011 v 11:12  • Odpověz
@eeelishka jj taky bych to tak nejak chtela :slight_smile: a tehu saty urcite nekde v pujcovne sezenes, toho bych se nebala :wink:
15. únor 2011 v 11:15  • Odpověz
@eeelishka Gratuluju!!! To muselo byt romanticky :wink:
A diky za info k zatezovemu testu. Ja kdyz byla s malou, tak nam prave setricky daly asi pullitrovy kelimek, kde to uz bylo namichane s vodou s citronem a nebylo to tak zle. Ale je fakt, ze ja mam moc rada caj s citronem a medem, takze tahle chut byla o kus sladsi, ale pro me prijatelna.
Ja dala manzelovi k Valentynu zazitek :wink: poprve ucitil pohyby!
Vsem preju krasny den!
15. únor 2011 v 11:17  • Odpověz
@annca Děkuji,bylo :slight_smile: Tak u tebe jsem to asi četla a s tím citrónem, už si to tu psala že? Já už ani nevím, člověk furt sedí na tom netu a čte všechno možné, už mi to splývá :grinning: a nemáš zač :wink: No přítel včera taky poprvé ucítil prcka, konečně vydržel déle tak se dočkal, ale je fakt že mrňous včera fakt řádil :grinning:

@miruska_h Jo já si myslím, že to snad půjde,akorát to musím vybrat tak abych se do toho vlezla třeba i o dva týdny později po zkoušení :grinning: Ale mám nějakou představu, tak snad něco takového seženu...
15. únor 2011 v 11:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.