• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

2010 to vyjde! Musí!!!

(Zamčená)
26. února 2011 
@mary2222 jasne aspon bude veselo :slight_smile:
@jaspina ja mam prave ty mutace v poradku, aspon neco :wink: na imunu mam problem vsude...
10. lis 2010 v 11:28  • Odpověz
@jaspina a po porodu budeš čokoládu zase moc? já nevím jak to s tou těhu cukrovkou je...zatím jsem se o to nezajímala :slight_smile:

jinak imuno se většinou vždycky řeší prednisonem...důležitý jsou dávky a doba léčby.

a jinak endoška se fakt prokáže až laparkou, na utz nic vidět neni.
10. lis 2010 v 11:37  • Odpověz
@darkwitch a jaký máš imuno problémy a dávkování???
10. lis 2010 v 11:37  • Odpověz
já se snažím "teprve" asi 7 měsíců, dělám první křivku bazálky .. jsem 28 DC tak uvidím. Za14 dní jdeme s manželem na spermiogram.
10. lis 2010 v 11:39  • Odpověz
@misanda ja ani nevim davkovani, zpravu jsem dala do gennetu, protoze v dobe kdy jsem na imunu byla, tak jsem byla tehotna a davkovani prednisonu me bude zajimat az pred ivf...
mam tam NK bunky, alergii na sperma, plod a vubec na vsechno :grinning: a ten EB virus, nebo jak se jmenuje... no prislo mi ze uplne vsechno je spatne, ale doktorka se nijak tragicky netvarila...
10. lis 2010 v 11:40  • Odpověz
@mary2222 jůů, si pamatuju jak já kreslila křivky..hrozně mě to zasouvání bavilo!!! :slight_smile:
10. lis 2010 v 11:43  • Odpověz
@darkwitch jenomže pokud máš vyšší protilátky, tak by ti je měli stahovat delší dobu a ne třeba jenom se začátkem IVF cyklu...to je pak k prdu...já mám taky NK buňky, sperma, trofoblast (na plod)... :zipper_mouth:
10. lis 2010 v 11:44  • Odpověz
@misanda to nevim, ale ja na to imuno jeste pujdu, protoze jsem mela vysoky ten EB virus... a ted jsem koukala na recept 5mg jednou denne, tak to ais nebude tak vysoke... a uz si nepamatuju kdy pred ivf to mam zacit brat... no jo tehotenstvi mi vlezlo na mozek...
10. lis 2010 v 11:47  • Odpověz
@darkwitch no vidíš, já mám psaný 10mg denně...teď jsem ale po posledním pokusu vysadila...cca před 14dny a je mi báááááájo :slight_smile: už jsem ho brala moc dlouho :frowning2:
10. lis 2010 v 11:48  • Odpověz
@misanda jsem slysela ze je to strasny dryak... n
10. lis 2010 v 11:49  • Odpověz
@darkwitch tak hele, ono to na sobě vůbec nebudeš pozorovat, to já jenom jak už to brala půl roku, tak jsem se trošku nadýmala...a to bylo všechno...mudra mi vysvětlila že těch 10mg neni vůbec tak vysoká dávka, aby se mi projevovalo to, co je napsaný v letáku :slight_smile:
10. lis 2010 v 11:55  • Odpověz
Mis já myslím, že po porodu by se to mělo upravit a budu moct jíst normálně..
V té Praze taky říkali, že tyhle léčby Prednisonem jsou na delší dobu - třeba půl roku a dýl a pak až se zkouší otěhotnět. Ale že je to individuální.
10. lis 2010 v 11:57  • Odpověz
@jaspina tak aspoň že tak :grinning: i když ono se povídá, že když kojíš, tak stejně čokoládu nesmíš..ale zase já jsem toho názoru, že by se to mělo po troškách vyzkoušet a když to s mimčem nic neudělá, tak proč se tomu bránit, že? :grinning:
10. lis 2010 ve 12:11  • Odpověz
@misanda tak asi to budu mit opravdu zvysene jen lehce...
10. lis 2010 ve 12:12  • Odpověz
@darkwitch tak se zeptej až tam půjdeš :wink: ale asi toho máš víc než já...já to mám ještě někde doma ten papír, ale moje mudra říkala, že prej ty NK buňky už dlouho neviděla...
10. lis 2010 ve 12:23  • Odpověz
@darkwitch a jinak kdy jsi byla na tom imunu? si myslím, že v tomhle je u tebe zakopanej pes...proto se to mímo prostě neudrží...když tam máš ten trofoblast...
10. lis 2010 ve 12:24  • Odpověz
@misanda taky si myslim, ze v tom je zakopany pes... ja tam prave byla az po KET, teda pro vysledky jsem byla az po KET a jeste tam musim jednou, jenze nevim kdy si stihnu nechat nabrat krev... protoze s tim ze mam jednu viditelnou zilu je to fakt tezky a ted asi budu litat na krev do gennetu... a to jsem tam mela jit ted nekdy, ale ted jsem byla nastydla tak nemelo smysl chodit na krev na EB virus a NK bunky...
10. lis 2010 ve 12:27  • Odpověz
@darkwitch co je to ten EB virus? to nemám :slight_smile: hurááá, já taky něco nemám :grinning: proto já si myslim, že tyhle vyšetření už by se mohly dělat před 1IVF :zipper_mouth: já teda naštěstí imuno před IVFkama měla...genetiku jsem měla až po 1IVF, ale ta je v pořádku...
10. lis 2010 ve 12:29  • Odpověz
@misanda to je nejaka mrcha ze skupiny herpes viru... no ja mam opary uz od malicka, takze se ani nedivim a podle nekterych studii muze zbusobovat rakovinu prsu, nebo muze za vyssi vyskyt, nebo neco takoveho... takze mam jasno ve ctyriceti je po mne...
10. lis 2010 ve 12:34  • Odpověz
@darkwitch no, tak já mám opary taky od malička a to často...ale tak o tom viru mi nic neřikali, že bych byla nositelem...

jo, proto prevence, prevence prevence...ona ta rakovina je i z těch hormonů co do sebe rveme...to si nevybereš...
10. lis 2010 ve 12:36  • Odpověz
@misanda prave proto to rikam, ze jsem z toho nabyla dojmu ze jsem v haji :slight_smile: asi ho nema kazdy, ale je to stejna skupina viru, aspon co jsem si nasla na netu...
10. lis 2010 ve 12:39  • Odpověz
@sedmitecka
@darkwitch ty jo holky, vy mi úplně mluvíte z duše - taky mě asi brzy zavřou za ukradení mimina nebo opečovávání panenky :grinning: , mimina vidím děsně nerada a na těhule jsem fakt alergická a navíc úplně nesnáším ty, co jim to vyšlo napoprvý nebo dokonce že to dítě ani neplánovali!!! :grinning: :grinning: (samozřejmě to berte malinko s nadsázkou).
Jinak, když čekáme tak brzy rakovinu z těch hormonů, tak ještě dobře, že nemůžeme mít děti, vždyť by byly tak brzy sirotci :wink: (taky vtip!!)
10. lis 2010 v 15:00  • Odpověz
@bettyna84 prave proto musime mit deti co nejdriv, aby byly siroty az potom co se vdaji a musime dohlednout, aby uzavreli manzelstvi nejpozdeji v 19...
10. lis 2010 v 15:41  • Odpověz
Já jsem neotěhulila hned, tak snad nepatřím mezi tu skupunu co nesnášíte :wink: A teď už je mi to fuk, ale taky jsem je nesnášela :grinning: A vlastně asi všecky co prostě byly těhotné nebo měly děti.. asi by bylo divné cítit to jinak.
10. lis 2010 v 17:01  • Odpověz
@jaspina neboj tebe mame radi, protoze mame nadeji :wink:
10. lis 2010 v 17:02  • Odpověz
To jsem ráda! Snad už se brzo podaří někomu dalšímu, aby té naděje bylo co nejvíc!
10. lis 2010 v 17:07  • Odpověz
holky, kdo vám napsal doporučení nma imuno a na hematologii? taky ty vyšetření chci, hlavně ty trombofilní mutace, mám si o to na rovinu říct v pronatalu????
10. lis 2010 v 18:46  • Odpověz
@jaspina těhotenskácukrovka je v těhotenství, proto se jí taky říká těhotenská. :wink: Vlivem ní může mimčo nepřiměřeně růst, mimo jiné. A tomu aby se zabránilo, tak se ten cukr nesmí..... Těhotenská cukrovka se vytváří v těhotenství vlivem hormonálních změn, někdo na to takhle reaguje, někdo ne.

@darkwitch Krevní mutace se vyšetřují (měly by) při léčbě neplodnosti (jsou součástí genetických vyšetření), takže ve všech těch centrech, pak taky při opakovaných potratech a taky všem pacientkám, u kterých je podezření jsou to např: tam, kde se trombofilní mutace projevili v rodině (jsou totiž dědičné), pokud přímo pacientka měla problémy s krví(vysoká srážlivost, embolie, záněty žil, křečové žíly, trombozy...) Ale jinak se v těhotenství normálně nevyšetřuje. Nejhorší je, že to člověk, co ji má, třeba do 24 let vůbec neví - jako třeba já. Nikdy jsem s tím neměla žádnej problém. Dokud jsem nepřišla o syna (tromboza pupečníkových žil v 37 tt). Zdědila jsem ji po mamce a ona to zjistila až teď, když musela jít na vyšetření kvůli mě(na hematologii vyšetřovali celou rodinu). Já mám Leidenskou mutaci, to je ta nejtěžší forma :angry: Takže koukněte do papírů, jestli vám to vyšetřovali, krevní mutace můžou býtpříčinou neplodnosti.
10. lis 2010 v 18:46  • Odpověz
@sedmitecka řekni si v tom pronatlu, nebo ti může napsat žádanku gynekolog nebo i obvoďák.
10. lis 2010 v 18:49  • Odpověz
@misanda a ty jsi byla kolikrát na ivf? Tak dobrá zpráva, že se něco děje :dizzy_face:
10. lis 2010 v 18:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.