• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

2010 to vyjde! Musí!!!

(Zamčená)
26. února 2011 
@sedmitecka prezije, ver mu :wink:
ja jsem mela mutace vysetrene uz z predoperacniho, takze aspon vim, ze ty mam v poradku :slight_smile:
15. lis 2010 v 19:52  • Odpověz
@darkwitch no jooo, vzdyt ja to dneska cetla v predoperacnim taky, rano mi nabirali krev, kdyby byl nutny operacni zakrok, kdyz jeste nevedeli, jak to se mnou bude, a tam to je, mas pravdu.....a vsechno mam v norme :slight_smile:
15. lis 2010 v 19:55  • Odpověz
@sedmitecka běžně veškeré mutace na hematologii nedělají,jen jak píšeš ty jednotlivé parametry-krevní obraz, jako ery, tro, leu a to nemá s nima nic společného.
Já myslím Leidenská mutace, MTHFR, antifosfolipidový sy, APC rezistence,C-Protein,D-Dimery atd...
15. lis 2010 v 19:55  • Odpověz
@mv kurňa těch ale je...a to je fakt tak důležité a tak pravděpodobné, že je budu mít špatné???, jak se to pozná, že mám problém???? proč to tedy nezjišťují už dřív v průběhu života?
15. lis 2010 ve 20:00  • Odpověz
@sedmitecka ja to mam z predoperacniho, protoze mi ho delala kamaradka na karlaku a nechala mi je vysetrit, kdyz mam jejich razitko...
15. lis 2010 ve 20:05  • Odpověz
@sedmitecka je jich přes 20, tak to mě napadlo jen pár... :grinning:
já problém nepoznala nijak, nebýt MA ,tak to nevím dodnes, že je mám pozitivní.Paradoxně jsem za to ráda, vím, že tak mám celoživotní sklon k trombolílii a to není sranda.To je geneticky dané a vyléčit se to nedá.Tak je dobré o tom vědět.Brala jsem HA 12 let a to třeba se s trombofílií vůbec nesmí brát.
15. lis 2010 ve 20:06  • Odpověz
@mv a souvisejí s tím třeba křečové žíly? ty trošku mám, dědičné po mamce.....a to je zvláštní, možná se ty potraty dědí, moje mamina totiž přede mnou taky jednou potratila a nakonec má dvě děti :slight_smile:
15. lis 2010 ve 20:17  • Odpověz
@darkwitch to se máš :wink:
15. lis 2010 ve 20:18  • Odpověz
@sedmitecka ja jsem vubec mela kliku na vysetreni, tim ze jsem sla na genetiku uz s tim, ze jsem tehu tak jsem mela vysledky za tri tydny misto sesti...
15. lis 2010 ve 20:22  • Odpověz
@sedmitecka nevím,ale křeč.žíly mám já-jen náběh, mamča i babička a ty už dost a mutaci zřejmě po mamče. :unamused: Takže asi je to možné.
A na imunologii se mne ptali, zda babička a mamča neměly potraty, takže asi to souvislost může mít.
15. lis 2010 ve 20:23  • Odpověz
@mv @sedmitecka @darkwitch Když se dělánormální rozbor krve před operací, tak většinou to je jen na aktuální stav té krve, a ne, jestli ty trombofilní mutace opravdu máte. Může se tak stát, že máš trombofilii, ale neprojevuje se. Projeví se až třeba v těhotenství (kvůli hormonálním změnám). Jájsem to taky vůbec nevěděla, až po porodu mě poslali na vyšetření a nestačili se divit.... A moje mamka nikdy žádný potrat, v těhotenství vůbec žádné potíže a má dvě děti a Leidenskou mutaci....... U někoho se to prostě třeba vůbec neprojeví a u někoho to způsobuje potraty a neplodnost. Je to strašně zákeřné. A křečový žíly s tím mají taky hodně co společného. Já jsem taky brala 11let HA, a vůbec se to nesmí! A nikdy nic, žádnej problém. Trombofilie prostě reagujou na hormony, (takže žádná HA, žádný hormonální léky, což je v gynekologii víc než časté, že.... A před IVF vás určitě taky cpou hormonama......) A taky znám kočku, co žádné krevní mutace nemá a přesto měla s krví obrovské problémy, ale jen v těhotenství, potratila v 17tt a příčinou byly mnohačetné infarkty placenty, to jsem měla taky. A to způsobuje moc hustá krev i další faktory samozřejmě. Prostě s tou krví je to fakt složité!
15. lis 2010 ve 21:41  • Odpověz
@nektarine to je hrůza, co je všechno možné, úplně mě mrazí.....takže tyto vyšetření určitě budem chtít před druhým IVF....ale nejdřív si dám oraz a budem zkoušet aspoň do února doma :slight_smile: prý po potratu to jde o něco líp, tělo je nabuzené :wink:
úplně mě děsí, kolik se může vyskytnout problémů a co se všechno může dstát :frowning2: :frowning2: :frowning2:
15. lis 2010 ve 22:41  • Odpověz
Sedmi je mi líto, že to tak dopadlo.. ale aspoň, že tě minula ta revize..
Jak tak čtu, tak jsem fakt ráda, že jsem narazila na tak pečlovou doktorku a i když se mi tehdy zdálo zbytečné, že mě honí po všech vyšetřeních tak brzy, tak dnes jsem za to vděčná. Třeba jen ta mutace MTHFR - prý ji má šílená spousta holek a způsobuje opakované potraty. Kámoška potratila 2x než jí to zjistili a dnes má zdravou holčičku. Jsem fakt vděčná, že mě to našli dřív než se něco takového stalo.. Nejhorší je, že tyhle poruchy, mutace atd jsou ve většině případů bez příznaků a přitom to jsou takové mrchy!
Asi je to blbé, ale kolikrát doma mám blbou náladu, že už nemůžu v noci pořádně spát, převalit se z boku na bok je výkon hodný medaile :grinning: jsem rozmrzelá že je doma furt bordel a rekonstrukce pořád trvá a natahuje se...taky mám fakt bobky z porodu... a když čtu tady ty řádky, tak se úplně musím stydět a uvědomím si, jak mám být vlastně šťastná :pensive:
16. lis 2010 v 10:20  • Odpověz
@jaspina neboj mi pak taky budeme zkuhrat...
@sedmitecka konecne mi taky prestala hrozit revize :slight_smile: takze vzhuru do dalsiho boje...
16. lis 2010 v 10:23  • Odpověz
@darkwitch jj, vzhůru, ale že by se chtělo.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: do ledna nechci o pronatalu a IVF slyšet :slight_smile:
16. lis 2010 v 11:03  • Odpověz
@sedmitecka ja bych sla nejradsi do dalsiho pokusu hned, ale to proto ze se znam a vim, ze cim dele to bude trvat tim vic se budu dalsiho pokusu bat...
16. lis 2010 v 11:06  • Odpověz
@darkwitch to já se strašně bojím už teď, všechno ponesu mnohem hůř než poprvé, protože ten strach, že se to podělá, bude větší :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale vzhledem k tomu potratu a těm cystám, které mi prý po stimulce narostly, fakt radši počkám.....mám v papírech napsáno, že se mám na KET objednat po třetí menstruaci na 11. den cyklu na UTZ, takže to bude někdy začátkem února.....to uteče, mě to vždycky od listopadu do ledna uteče rychle, Mikuláš, Vánoce, nějaký volno, a je to...nejhorší bude leden, to je hnusnej měsíc normálně a tentokrát bude ještě ten "čekající" takže opruz :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
16. lis 2010 v 11:13  • Odpověz
@sedmitecka V únoru já rodím, tak pak přeskočí všechny těhu bacily na tebe -ti je pošlu doporučeně :wink:
16. lis 2010 v 11:14  • Odpověz
@sedmitecka je mi jasne ze dve carky mi uz asi zadnou velkou radost neudelaji... ty uz jsem videla dvakrat... ja nesnasim unor, protoze to uz by podle me mela zima koncit a ona teprv nabira na sile...
16. lis 2010 v 11:16  • Odpověz
@darkwitch přesně, taky mě nikdy nenapdlo, že když jsou dvě čárky, ještě to nemusí vůbec nic znamenat, teď dostanu akorát ještě větší strach, až je uvidím :wink: :wink: :wink: únor se někdy už povede a není tak strašný a já už v něm cítím ten předstupeň jara...a taky většinou jezdíme v únoru na týden do Dolomit, takže to líp uteče, tam pořád svítí sluníčko :slight_smile:
16. lis 2010 v 11:29  • Odpověz
@jaspina počítám s tím kočko :wink: :wink: :wink: :wink:
16. lis 2010 v 11:30  • Odpověz
@sedmitecka aha tak to si v unoru uzivas, to me prijde nadejny az brezen, v unoru je na me moc zima...
16. lis 2010 ve 12:49  • Odpověz
16. lis 2010 ve 13:19  • Odpověz
@darkwitch prosím tě a řekli ti doktoři, proč se ty zamlklá těhu dějí? mě na to nějak neuměli odpovědět, prý asi vývojová vada, ale vždyť snad vybírají ty nej nej????? :confused: :confused: :confused: :confused:
a ještě otázečka, když jdeš na KET, taky musíš něčím před tím stimulovat nebo jen prednison a utrogestan????
16. lis 2010 ve 13:21  • Odpověz
@sedmitecka ja jsem predtim stimulovala estrofemem, ale jde to snad i v nativu, ale myslim, ze to moc nedoporucuji...
nerekli... no jenze ten vyber vznika na zakalade toho jak vypadaji a prezivaji (vlastne prirozeny vyber) zustane ten nejsilnejsi a opticky nejsilnejsi ti zavedou... aspon si myslim... na geneticke vady je netestuji... i kdyz o to jde, pokud mas nejakou genetickou zatez... myslim, ze ti nikdo presne nerekne proc se to stalo...
16. lis 2010 ve 13:53  • Odpověz
@jaspina je to divný, ale uplně ti to závidím. A mám radost, až na tom budu zase tak, že nebudu moct spát a ani se v posteli otočit atd, atd. Představte si, že mi porod vychází úplně stejně jako loni s malým. A my se budem v únoru stěhovat :slight_smile: z garsonky do domečku.
16. lis 2010 v 17:50  • Odpověz
Holky tak mě zbýva ještě dvě vyšetření ale půjdu jen na jedno na tu Hematologii kvůli tromboze nebo sražlivosti krve to nemám hotové a na tu imunologické vyšetření se děla jen v Praglu tak tam zatím nejedem až pokud......ale doufám že nenepojedem.

JInak včera jsme si v chlapem udšělali radost a koupili jsme si stěnu z Ikey a televizku jsme nadšení vlasně jsme si pořídili ježíška to máme pod stromeček ,penízky už našetřené máme ale stejnak by mi ted IVF neudělali je pozdě tk hned po novém roce jdem do toho uvidíme pokud nebude problém zase někde uvidíme.

@nektarine a ty se drž a odpočívej a budu držet palečkx at tohle těhulkovaní dopadne mimiskem :wink:
18. lis 2010 v 08:29  • Odpověz
@petra123 jo, díky :slight_smile: já mám chřipku jak sviňa. Rýmu, v krku už dobrý, to docela rychle přešlo, ale strašná rýma, slzí mi oči a tak, děs. Tak to máte fajn, o vánocích se na pohádky můžete koukat už na nový :slight_smile:
18. lis 2010 v 08:32  • Odpověz
@nektarine jj se těšíme máme vanoce rádi jen se těším tedy spíše si přeji kdybych byla těhu at jsme doma a užívám si vánoce už od 1.prosince to zdobení a tak a nejraději mám jak si dovezem živy stromeček chlap dělá technika v lese a vždycky dovezl velikanský stromeček tento rok kupujem takovy akorát.-))Podívívej se na modroustřechu mám tam fotečky i z vánoc to dovezl minulý rok:slight_smile:)

Ale spíše si myslím že příští vánoce budem až 3-4 doufám mocinky si to přeji :slight_smile: :frowning2:
18. lis 2010 v 11:02  • Odpověz
ahoj kocky :slight_smile:
18. lis 2010 v 11:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.