• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

2010 to vyjde! Musí!!!

(Zamčená)
26. února 2011 
ahoj holky můžu se k vám přidat??
Snažíme se 5,5 roku, přes 4 roky pomocí car a tak doufám že rok 2010 pro nás bude taky úspěšný.....
Máme za sebou 2x IVF+ICSI, 3x ¨KET, asi 3 inseminace a 4 nativy a stále nic.....
Teď jsem byla vpondělí na svém 3.IVF na OPV, měla jsem 24 vajíček a z nich se 23 oplodnilo, takže super. Zítra jedu na kontrolní ultrazvuk zda nemám tekutinu v břiše, prootže mám vždynáběh na OHSS..
Pokud bude vše v pořádku, v sobotu bude transfer...
Ráda mezi vás budu chodit a předávat zkušenosti a samozřejmě čekat podporu a rady i od vás ostatním...
Mějte se fajn, hezký večer, zítra se ozvu. Dobrou. D.
10. bře 2010 ve 21:54  • Odpověz
danda ahoj, no tedy, ty toho už máš za sebou...úplně se teď za sebe trochu stydím, že já po roce a čtvrt už začínám z toho šílet a ty, holka statečná, už sis toho prošla tolik.... :frowning2:
a jaký u vás našli problém? řekl vám někdo, proč se ani IVF/ISCI stále nedaří? ale máš super úrodičku vajíček, z toho přece už něco musí být, to je jasné :wink: :wink: :grinning:
10. bře 2010 ve 22:14  • Odpověz
máme problém spíš u přítele oligoastenospemii - prostě málo spermií, málo pohyblivé a i špatná morfologie, ale tentokrát byl spermio prý docela dobrý, o dost lepší než minule, asi 4mil.spermií, což je u nás dost a z toho aasi 3mil.pohyblivých, což je super...tak snad vyberou ty správné..
jinak já mám vždykcy tolik vajíček, i když jsem teď měla nižší dávky právě ohledně OHSS,tak mám tolik vajíček,ale bohužel ani ICSI nám zatím nepomohlo k vytouženému cíli, tak snad teď....vždy se oplodnily, bylo i na zamaražení, ale nechytly se a ani po rozmražení, kdy se nám vžedy všechny rozmrazily a vložily, tak nic.... je to zvláštní, bylyl jsme 2x na cyklu v Unice a teď jsem asi před 1,5rokem přešla do pražského Iscare, tak teba tam budeme mít víc štěstí...
nevzdávám to,ale je to už po tak dlouhé době hodně těžké, jak finančně, tak i psychicky a fyzicky...
zítra se ozvu až dorazím, spíš ale až navečer...držte pěsti. D.
10. bře 2010 ve 22:34  • Odpověz
Ahoj holky,
vítám Dandu :slight_smile: Si holka statečná, nevím jestli bych nebyla srab a vydržela toho tolik co ty :pensive:

Sedmi - vydrž, migrény znám - bojuju s nima od 18ti a je to děs... My až do léta nic.. :unamused: budem muset čekat na všecky výsledky..
11. bře 2010 v 07:49  • Odpověz
ahoj holky,

danda : teda holka...pro rady si budu chodit asi hlavně zatim já :sweat_smile: já se jenom hrozim, že nám to taky do těch tří pokusů nevyjde...pak už hodně bude pracovat psychika, finance...atd...prostě normální člověk si nemůže dovolit tři "nehrazená" IVF ročně :frowning2: to nejde :frowning2:. Jak ti dopadla dnešní kontrola?

jaspi, nebuj, léto bude za chvíli, my taky čekáme :wink:
11. bře 2010 v 11:52  • Odpověz
Mis - jakékoli takovéto omezení funguje na psychiku.. Já když jsem měla clostil a pak jsem věděla, že už jen 2 měsíce, 1.... a pak už jen laparka.. JE to stresující :frowning2: Ale snad to teď už vyjde! :wink:
11. bře 2010 ve 13:34  • Odpověz
ahoj holky,
tak jsem tady... moc jste toho teda nenakecaly snad se ukážete ještě večer a dokážete mě trošku povzbudit...
dnešní cesta ok, břicho ještě bolí i je nafouklé,ale už to není tak hrozné...
a u doktora??? dle utz tam troška volné tekutiny je na pravé straně, vaječníky jsou větší,ale ne zase nějak razantně, dal mi kromě kyseliny, prednisonu a utrogestanu ještě flavibion - to je na střeva ...
říkal, že pokud by to byl 1.nebo 2.pokus tak by to nechal raději vše zamrazit, ale jelikož už to je můj 3.pokus a z čerstvých je pravděpodobnost větší, tak to zkusíme, prý tam té tekutiny není tolik, tak třeba to nebude zase tak vadit..
domluvili jsme se že mi udělá v sobotu před ET ještě kontrolní ultrazvuk přímo na sále a už bude mít i výsledky krve které mi dnes brali kvůli OHSS a dle toho se rozhodne...
pak jsem se ptala sestřiček,jak se embrya vyvíjí a říkaly, že nevědí, že si mám volat až zítra ráno to je prý vytáhnou z těch nádob a uvidí, a rovnou mi řeknou kdy mám v sobotu přijet... když mi to dělali v Brně volala jsem si každý den, tady to prý nechávají několik dní kultivovat a není to pro ně dobré to pořád vytahovat, takže ani nevím na čem jsme a kolik jich je...
snad to do soboty bude ok a bude moct proběhnout ET, raději bych si nechala zavést 2embryjka, ale prý při OHSS raději zavádějí jen 1,kdyby se náhodou chytlo tak to pak OhSS ještě zhoršuje....
chtěla jsem se vás ještě zeptat, slyšela jsem, že pokud nedojde k ET tak pojišťovna ten cyklus nepočítá a hradí vám pak ještě jeden, je to pravda, nevíte některá??? a lze to tak udělat i když bude na zamražení na KET???
Zkusím si tam asi zítra zavolat, ať vím na čem jsme...
a ještě říkal, že pokud je dost embryí,což u nás asi bylo, tak zamražují hned na začátku ve stádiu prvojader některé a pak některé i ten 5.den kultivace, a pak asi zkoumají které z nich se lépe rozmrazí a uchytí, měla jste to tak některá taky???
díky za info, jsem toho dneska plná, přítel na Slovensku,já sama doma a mám z toho trošku lufta...
musím věřit, že oni nejlépe vědí, co a jak a udělají to tak, aby jsme společně dospěli k vytouženému cíli - miminku...
děkuji za podporu a za to že na mě myslíte a napište vaše poznatky, ráda se přiučím...
11. bře 2010 v 19:36  • Odpověz
Ahoj holky a zvláště DANDO!!!!
Taky koukám vykuleně, co máš, Dando, všechno za sebou a teď i před sebou. Držím palečky, ať je to teď naposledy a se //
Obdivuju tě, že jsi do toho všeho šla a ještě máš další síly na další pokusy. Já se umělýmu pořád vyhýbám. Vpodstatě funguju podle učebnic, manžel taky...jen se nedaří. Tak si říkám, že to musí jít!!!! NO uvidí se.
11. bře 2010 ve 20:55  • Odpověz
Ahoj Danda, já tě sice můžu povzbudit, rozhodně ale neporadím...protože ivf vůbec nerozumím. Ale rozhodně je potřeba věřit doktorům, asi vědí, co dělají. Ale na koníkovi jsou diskuze přímo o ivf, tak se tam s nima zkus spojit, třeba poradí líp :wink: . Hodně sil!!!
Já si říkám, že až zjistím, že jsem těhotná (- jestli někdy), tak to bude děsnej šok...už jsem ve stádiu rezignace- jako když sázíme sportku a stejně víme, že to nejspíš nevyjde...tak je to stejný i se snahou o mimi- člověk každý měsíc sází a stejně je z toho akorát mrška červená :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
11. bře 2010 ve 22:55  • Odpověz
betty, krásně jsi to popsala, mám úplně xstejné pocity, je to občas k zbláznění :frowning2: člověk už nevěří, ale stejně každý měsíc zase znovu doufá a pak je zklamyný.... :confounded:

jaspi, děkuju, a co ty, už víš, na co přišli při laparce? vše ok?
12. bře 2010 v 10:52  • Odpověz
čauky ženy jak je?u mě bezezměny přelčena ated čekam na MS opět ale zatím nic test negativ tak jen čekam kdy zase milospaní dorazí a jak vy bojujete??
12. bře 2010 v 11:17  • Odpověz
ahoj holky,
tak jsem si dneska volala do Iscare, máme zamražených 14 embryí, ty jsou asi hned v tom stádiu těch prvojader a zbývajících 9 nechali dál kultivovat, naposledy na ně koukali včera a to jich prý bylo pěkných 7, takže dobrý....
říkali že určitě 1-2 zbydou na transfer,takže mám zítra ještě v 7 volat jak vypadají a na 8 tam máme být...
jelikož to máme skoro 3 hodiny autem, tak tam prostě pojedeme a zavolám cestou...
ráda bych kdyby nám dali 2 embryjka, ať se ta pravděpodobnost ještě trošku zvětší..
volala jsem si i na krev, ta je taky v pořádku, brali mi ale jen jaterky,...vše ok..
takže rozhodující bude zítra na sále ještě ultrazvuk, pokud to bude alespoň tak jako včera, tak ET proběhne..
volala jsem dnes i na pojišťovnu, tak samozřejmě ty ženské o tom vůbec nemají tucha, tak mi dali číslo přímo na nějakého docenta, ten z toho taky nebyl moc moudrý,ale říkal, že pokud by k ET teď nedošlo, tak KET se počítá jako ET a tím pádem už máme 3.cyklus stejně vyčerpaný..
u 4.cyklu hradí jen stimulaci, jinak ET A OPV si platí už ženské samy...
tak snad to nebudeme potřebovat... a vyjde to hned teď nebo z těch zamražených, kterých je dost..
díky moc za držení palečků a ještě na mě myslete zítra, ....
ozvu se jak budu moct...
jinak jsem dnes absolvovala taky nákup, úklid, převlečení postele..mě ještě čeká ať pak nemusím alespoň 3 dny nic dělat...
ukážu se asi ještě večer...
tak zatím
hezké odpoledne, tady taky pěkně sychravé a fučavé...
12. bře 2010 ve 14:29  • Odpověz
čauky holky tak mrcha zatím nikde ale kozy napružene a kříže bolí tak příjde ale kdy? :slight_smile:

dandy hodně štěstíčka a neboj vše dobře dopadne :wink:
13. bře 2010 v 11:18  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem tady abych vás informovala,ale jen na chvíli..
přijeli jsme domů asi ve 2 a pak jsem si šla lehnout i s pejskem a vstávali jsme kolem 6.30
tak jinak tekutina dle utz už tam dnes nebyla, krev taky ok, takže transfér proběhl!!!!!!!
když jsem šla na sál, tak se primář ptal ještě embryoložky jak to vypadá, tak prý tam jsou 4 embrya - 1 hatchující blastocysta, expandovaná blastocysta a ty další 2 asi jen blastocysty,ptal se ještě na kvalitu tak říkala lepší B takže nakonec mi zavedl 2,jupí..... dostala jsem dokonce i poprvé v životě fotečku...
na pokoji jsem byla ještě s dalšíma 3 ženskýma a všem nám dnes dávali 2 embryjka, tak snad se alespoň jedno chytne,...
jo, jinak mám ještě 14 mrazáků hned z toho pondělí ve stádiu prvojader a ty blastocysty prý uvidí, jaké budou, ještě na ně kouknou a za 14 dní až tam pojedu na TT tak mi řeknou zda je taky mrazili...
ten flavobion na játra už taky nemusím, takže jen utroš, prednison a kyselinu a za 14 dní děj se vůle boží...
kdybych tady náhodou plašila a chtěla testovat dřív tak mě od toho rychle odraďte, ráda bych vydržela až do termínu, ať se zbytečně nestresuju předem...
budu teď ještě tak 2 dny odpočívat a pak už začnu fungovat normálně, stejně už to potom neovlivním,ne?? samozřejmě nebudu nic těžkého tahat a namáhat se,ale ani jen ležet....
díky za držení palečků a snad to pomohlo... D.
13. bře 2010 ve 20:26  • Odpověz
danda: super!!! Teď jen aby vydrželi... držím palce!!!
14. bře 2010 ve 13:33  • Odpověz
Která pravidla porušuje: | Zruš ahoj holky,
díky že na mě myslíte. nebojte, dnes zítra a asi i v pondělí ještě budu ležet, polehávat,válet se u tv,prostě leháro, pak už by snad měli být zakouslí ne??? kolikátý den se tak zahryzávají blastocysty??
v úterý už mám domluvenou nějakou schůzku a taky musím něco povyřizovat,ale jen tak lehce,pak se odpoledne zase vyvalím na postel nebo k tv,nebojte..
hodně piju, břicho mě teda bolí docela fest, chodím pořád na záchod, mám ho nafouklé taky pořád stejně, tak doufám,že už to začne pomalu ustupovat...
občas mě píchne v podbřišku a tak,....a jinak mám hrozně citlivé prsa,skoro si na ně nemůžu ani sáhnout, ale to je asi po těch všech lécích co beru normální ne???
tak já se zase ozvu, nejspíš zítra...
hezký večer, tady je celý den hnusně, tak jsem ani nebyla venku, možná zítra, až přítel odjede do práce, to budu muset alespoň s hafanem...
jinak tomu se daří dobře, už má nohu krásně skoro zahojenou tak na konci týdne půjdeme na vytažení stehů...
D.
14. bře 2010 v 18:46  • Odpověz
čauky holky tak začínam 25 měsíc snažení :frowning2: holky už jsem dlouho nezažila takový stav je mi uplně divně jsem uplně tělesně vyčerpaná už jsem si musela vzít i prášek holky doufám že to bude naposledy příští měwsíc už konečně nepříjde a konečně to vyjde už je fakt na čase nemyslíte :grinning:

Dneska moje polovička obvolavala spolužaky ze střední že jim umřel třídní učitel božatko nedožitych 49 let :frowning2: ale nic ale jsou už jen on a ještě jeden co nemají děti tak jsem řekla mojemu kde jse zapomeli oba :grinning: tak doufám že už to vyjde at se taky už může konečně chlubit přírůstkem v rodince no uvidíme jak to vše dopadne
15. bře 2010 v 19:24  • Odpověz
Tý jo Peti 25 měsíců je drsné.. Já mám teď zhruba rok od doby co jsem vysadila HA a už mě to se.. Mezi tím jsem užívala 6 měsíců clostil+ utroš a taky byla ta laparka.. Teď jsou na řadě ty genget a imuno testy. Výsledky budou až v létě a do té doby nic.. Ale mě ti nějak přešla motivace nebo co.. Vůbec teď v sobě nemám to těšení se a chtění.. Spíš vztek a nasranost :grinning: Jenže jsem zjistila, že mě je tak dobře.. když na to nemusím myslet a řešit furt něco.. Tak budu mít do léta klid. Akorát mě štve, že jsem po těch práškách přibrala a teď jak jsem po laparce nemohla nic dělat a jen byla doma a žrala, tak taky. :angry:
Držím ti palce, ať se konečně zadaří!!! :wink:
16. bře 2010 v 07:58  • Odpověz
peti, naprosto ti rozumím, je to ubíjející a psychicky i fyzicky náročné, ať si každý říká, co chce, prostě je to pro ženskou neskutečně bolestivé a těžké, pořád čekat a doufat a prožívat každý měsíc znovu zklamání.....vždycky to nejdřív obrečím a pak mě popadne vztek a źlost, které přejdou do naprosté beznaděje, je to hrozný :angry: ale nesmíme to vzdávat, i když já už mám taky občas pocit, že by mi bodnul psychiatr :wink: , my na mimču pracujem zhruba 15 měsíců, všechny testy ok, a přesto to pořád nejde, clostil zatím taky nezabírá......

jaspi, moc bych se nedivila, kdyby vám to zrovna teď vyšlo, když víš, že do léta se nic dít nebude, kromě těch testů,přestaneš stresovat a myslet na to a bude to na to šup, ani třeba nebudeš vědět jak :wink:
16. bře 2010 v 09:58  • Odpověz
No jenže jí nemám bez léků ani MS, natož OVU.. :unamused:
16. bře 2010 v 10:21  • Odpověz
ahoj holky!!

jak se máte??

dando!!! ale při OHSS je vyšší pravděpodobnost otěhu, takže to beru jako dobré znamení!!!!! :slight_smile:

jaspi, tak ale pokud budeš v psychický pohodě a tak, tak si myslím, že ani ta ovu není ztracená :wink: zázraky se přece jenom dějí, akorát člověk musí úplně vypnout a to jde asi fakt málokdy. My zase ovuli asi prošvihli...já jsem prostě nechtěla. je to pro mě psycho a to asi radši mít děti nebudu :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: takže příští týden snad dorazí MS a pak se začne zobat antiko...a pak už by měla být schválená žádost na druhé IVF..no uvidíme...
16. bře 2010 v 11:43  • Odpověz
Mis a proč budeš brát HA? Děláš si pauzu? Asi jsem něco nečetla nevím..
16. bře 2010 ve 13:04  • Odpověz
jaspi, no, HA musím, pač mi ještě pojišťovna neschválila další pokus...takže to je taková mezipauza...a pak snad během dubna už i zoladex č.1..uvidíme no...se stimulkou bych měla začít cca konec května..ale to je ve hvězdách...
16. bře 2010 ve 14:19  • Odpověz
holky díky za podporu ja už jen doufám že to vyjde už konečně ted budu brát clostil 4 měsíc a uvidíme jak dopadnem a doufám že už konečně uspěšně.Jinak nevím ale zoufalství začína být mé druhé přijmení. :frowning2:

Miško tobě přeji at to vyjde a co je to OHSS?
16. bře 2010 v 19:27  • Odpověz
Ahojky, já čekám mrchu ve čtvrtek, už teď mě pobolívá břicho, takže se blíží. Po laparce je to už druhý neúspěšný cyklus. Chjooo, co dál?

Holkyyyyy, už to někdo prolomte, ať se tu // rychle uchytí a množí...
16. bře 2010 ve 20:55  • Odpověz
zelvik, laparka určitě pomohla, chce to jen trošku času :wink: věřím tomu, že se teď brzy podaří :slight_smile:

peti, clostilu jsme taky moc věřila, no, zatím nic.....a co plánuješ dál? já chci hned za 2 měsíce, jen doberu clostil, na IUI, čekání na zázrak už mě ničí :frowning2:
16. bře 2010 ve 21:39  • Odpověz
Holky já jsem taky sázela na clostil. Měla jsem po něm folíky a všechno jak má být, ale stejně se nepodařilo. Někomu zabere hned první měsíc a já ho žrala 6 měsíců a nic :angry:
17. bře 2010 v 08:06  • Odpověz
jaspi, a to se může brát tak dlouho v kuse? já ho mám vyfasovanej na 3 měsíce....a řekli ti mudři, proč to nezabralo? a co vlastně ti zjistili při laparo? omlouvám se, asi jsi to tady už dřív napsala, ale nemůžu to najít :frowning2:
17. bře 2010 v 10:50  • Odpověz
ahoj holky,

no jaspi, uvidíš jak ti dopadne hlavně to imuno...tam bejvá taky hodněkrát zakopanej pes a můžeš se snažit jak chceš... :confused:

OHSS je hyperstimulační syndrom, který vzniká když je hodně folíků při IVF.

sedmi, IUI je v pohodě, žádný mega zásah do přírody :wink: a určitě budete zase o krok blíž...a nebude mít takový stresy s čekáním na ovulí atd :wink:
17. bře 2010 ve 13:39  • Odpověz
misko, přesně, šla bych na to hned, už mě to hlídání ovule a měření teplot nebaví, ať tý přírodě mudrové trochu pomůžou....no, ještě dávám jednu šanci clostilu a objednávám nás :grinning:
a co ty, připravuješ se na druhý pokus? vlastně máte nějaké to genetické vyšetření před sebou viď?
17. bře 2010 ve 13:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.