• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

2010 to vyjde! Musí!!!

(Zamčená)
26. února 2011 
Ahoj holky, je pravda, že v dnešní době člověk slyší stále více, jak se někdo dlouho pokoušel o dítě nebo že se stále pokouší a nejde to. Důvody? Určitě éčka v potravinách, stres... ALE teď jsem četla taky velice zajímavou knihu - je to fikce, ale založená vždy na pravdivých údajích - v rámci toho příběhu se řešila tzv. populační krize - tzn. že lidí je stále více a potravin čím dál tím méně a tak se očekává, že to způsobí rozsáhle hladomory, války apod, tudíž by prý bylo dobré populaci omezit. A teď pravdivý FAKT zmíněný v rámci knihy: V r. 2001 vyvinula jedna biotechnologická společnost obilovinu s ANTIKONCEPČNÍMI účinky. Její požívání snižovalo plodnost a byla navržena jako řešení problému s přelidněním. Mělo to však velmi negativní publicitu a tak zmizel tento produkt z trhu.

Docela mi to vyrazilo dech, protože si člověk říká, o čem třeba neví a jí to? Už jsem krapet paranoidní :D
5. kvě 2010 v 19:36  • Odpověz
Sedmi - já si pamatuju, že mi už fakt dávno napsala nějaká holka tady z netu, že ona by po svých zkušenostech chtěla laparku jako první - cpali do ní hormony a bůh ví co.. a pak se zjistilo, že měla myslím neprůchodné vejcovody? Už nevím přesně. Mě se na tu laparku a hysterku taky nechtělo, ale beru to tak, že prostě napřed se budu snažit vyloučit co půjde a pak až do centra.. Protože víš jak - pro ně to jsou prachy.. :unamused:
6. kvě 2010 v 08:15  • Odpověz
holky při tom se možna pokoušely ale ta super doktorka co navrhovala jen IVF mi vlasně neřekla nic ted tam pojedu znova a poradím se co dám ale budu žadat o laparoskopii půjdu na ni v srpnu stejnak peníze na IVF nemám a v červenci tedy nakonci bych měla dostat smlouvu na neusrčito tak srpen je idealní kdyby něco ats e mam kde vratit kdyby nahodou zůstala jalová :frowning2:
6. kvě 2010 v 09:28  • Odpověz
Jinak s psychykou jsem uplně na dně myšlenky že budu navždy bez dětí mě děší ani nevíte co se mi honí hlavou že jsme čekala moc dlouho proč jsme neotěhotněla před 4 lety prostě ppořad proč a ted jsi opravdu můžu říct že jsem jalová a ted čekam největší jobovku co když chlap to všechno neunese když to nevyjde a opustímě hollky jak mě pracuje psychyka no hnus bych si nejraději nafackovala :frowning2:
6. kvě 2010 v 09:30  • Odpověz
Peti sakra ty ale takro míříš do parádní depky! :frowning2: Poraď se s doktorkou na dalším postupu - jestli potřebují ještě tu laparku a tak..a já vím, že se to píše hrozně snadno, ale zkus na to nemyslet pořád. Začni se na něco těšit - třeba jak si užijete léto. Nemusíte při tom rozházet moc peněz - ty si klidně šetřete na IVF do prasátka. Stačí si třeba občas o víkendu udělat výlet někam, kde je fajn, dát si zmrzku, popovídat.. Tvůj manžel (přítel) je s tebou proto, že tě miluje a nepřestane tě milovat jen proto, že pro vás bude cesta k miminku těžší než pro jiné. Chlapi jsou spíš takový, že je otráví když se něco s nima řeší pořád dokola, když by doma bylo dlouhodobě dusno.. Takže se o tom bavte, plánujte..ale pozitivně :wink: Já jsem rok žila fakt tím, kdy budu těhotná..a pak se to laparkou nějak zlomilo a já sice veškerá vyšetření absolvuju, to jo - ale prostě žiju život který je teď. Nejhorší je, když se člověk zasekne v té fázi, že teď je nešťastný a šťastný bude jen až bude mít dítě. A věř, že mám taky takové období. Každý den je nezopakovatelný, tak je škoda ho zahodit tím, že budeš nešťastná :wink:
6. kvě 2010 v 10:06  • Odpověz
peti, jaspi to napsala krásně, je to přesně tak :slight_smile: zkus se odreagovat, naplánovat dovolenou, odjet na víkend, cokoliv......myslím, že myšlenky, o kterých píšeš máme občas každá, když se tak dlouho nedaří, ale je potřeba je prostě odsunout a vyhodit z hlavy.
hele, já měla včera den, kdy jsem se během několika hodin dozvěděla, že mojí nejlepší kamarádce diagnostikovali roztroušenou sklerozu (taky ještě nemá děti, takže průser), a že druhá kamarádka, která po 3 letech konečně zázrakem otěhulila, tak v 9 tt potratila :frowning2: .......pak si říkám, že já vlastně nemám nárok na nějaké depky, ono se nám to prostě podaří, budeme to mimčo mít, jen to třeba bude déle trvat a ta cesta bude náročnější, je to asi zkouška trpělivosti nebo já nevím čeho..... :wink:

jaspi, jasně, že vím, že bych na laparo měla jít, ale já si prostě nemyslím, že bych měla mít problém s neprůchodností, takže jí zatím neřeším a nehrnu se tam, prostě chci nejdřív zkusit to IUI :slight_smile:
6. kvě 2010 v 10:33  • Odpověz
Sedmi je fakt, že IUI se dá - IVF už by byl bez všech vyšetření větší risk. Jo a k té tvé kamarádce s RS - je to sice blbá diagnosa, ale mám taky kamarádku a ta ji má - a má 2 nádherné holčičky - dvojčátka. Už chodí do školky. Ona jezdí 1x měsíčně do Prahy na kapačky - jinak je léčená na neurologii. Normálně chodí i do práce a kdo by nevěděl, tak vypadá jak nezmar, co nikdy neposedí. Hlavně že jí na to přišli a zaléčí ji. Možná dostane ten Prednison - jak jsem tu o něm včera psala. On se dává i na ty protilátky proti spermiím i na RS :slight_smile:
6. kvě 2010 v 11:21  • Odpověz
Ty jo, holky, vy to tady vedete. Péti, neboj, on tě neopustí, skoro si myslím, že jsou ženy, kterým jde víc o dítě, chlapům by to podle mě bylo jedno, kdyby na ně ženský tolik nenaléhaly...
Co se dovolených týká, tak znáte geocaching? To je super hra, která dokáže ozvláštnit i dovolenou v Čechách, takže není potřeba za dovolenou utratit mraky, a přesto si ji pěkně užijete.
Já jsem teď ve fázi, že čekám - jsem smutná, že nemáme dítě, ale vyčkávám, co že to má osud pro nás nachystaný. Čekají mě státnice, budu si hledat práci. Myslím, že když se mimi nezadaří do podzimu, tak budeme žádat o adopci (- ale stále doufám, že se ta smůla už jednou zlomí). Do IVF bych asi nešla, ale nevím... Poradíte mi, na kolik vyjde ten jeden pokus? (Myslím doplatky a tak...). Díky.
6. kvě 2010 ve 12:52  • Odpověz
Betty promiň že se ptám - ale jak je nás tu vím a není tabulka, tak v tom mám zmatek. Jak dlouho se snažíte vy a co jste už všechno prodělali? Proč bys nešla do IVF?
Já jen vím z doslechu, že na Zlínsku to přijde kolem 20ti tis, ale když potřebuješ i třeba ICSI tak klidně kolem 30ti. Ale to je hrozně individuální - záleží na tom, kolik kdo potřebuje stimulace..
6. kvě 2010 ve 13:34  • Odpověz
betty, nám v CARu řekli, že bysme se eventualně měli vejít do 20 tisíc...je to darda, ale co se dá dělat :frowning2: ..no, zatím věříme, že se povede IUI , a tu proplácí 5x do roka v ČR pojiš´tovny :slight_smile:
6. kvě 2010 ve 14:14  • Odpověz
jaspi, přesně, přes léto zkusíme 2x nebo 3x IUI a když nic, tak třeba koncem srpna bych se nechala kuchnout, aspoň budu v neschopnosti a prodloužím si léto, dokud bude hezky :grinning:
tak to jsi mě trošku uklidnila s tou kamarádkou s RS, ta moje je taky děsný živel a nezmar, at kjí to dostalo do kolen a bojí se, co bude :frowning2:
6. kvě 2010 ve 14:15  • Odpověz
Jaspi: snažíme se už skoro dva roky, mezitím jeden potrat. Máme zatím hormonální profil (zvýšený prolaktin) a spermio (v pořádku). Do IVF bych nešla za prvé kvůli financím (- to bych si radši šetřila na auto :wink: , než dát tohle) a pak prostě bych to asi těžko prožívala - všechny ti stimulace, pak případný neúspěch...trochu bych měla problém i z etických důvodů, ale to by se myslím dalo překonat. Tak možná to IUI, ale to mi zas přijde možná i zbatečný, když už se nám jednou povedlo přirozeně otěhotnět.
Mám strach, že když znova otěhotním, tak zase o mimi přijdu, po druhý bych to už asi nerozdýchala :pensive:
6. kvě 2010 ve 14:25  • Odpověz
betty, IUI není skoro žádný zásah do těla a přece jen to oplodnění usnadní, je vyšší pravděpodobnost než při styku, protože ti pošlou spermie přímo do dělohy, usnadní a zrychlí jim cestu :slight_smile:
s IVF tě chápu, je to věc názoru, já jsem za tuhle možnost vděčná a jsem moc ráda, že medicína dnes tyto metody nabízí, pokud nebude jiná možnost, půjdu do toho bez zaváhání, ale netvrdím, že to není finančně a hlavně psychicky náročné - JE! ale pro mě je už velice psychicky náročné i to věčné čekání, snažení " na povel" a pravidelné každoměsíční zklamání, takže se bez váhání svěřím do rukou lékařů :slight_smile: , naopak, v CARu mě uklidnili, jsme teď víc v pohodě a cítíme se tam oba fajn.
zvýšený prolaktin je dost problém, léčí ti ho nějak?
6. kvě 2010 ve 14:31  • Odpověz
Betty to si musíš rozmyslet sama.. s těma potratama - je to určitě hrozná rána..ale děje se to bohužel dost často. Já znám holku, které se to bohužel stalo 5x a některé děti i už i rodila. Poslední brouček se narodil ve 26tt a po 14ti dnech umřel :cry: Tak si říkám, že pokud se to má stát, tak radši v začátku - i když i tehdy to určitě bolí.
Etický problém s IVF.. já bych ho osobně měla spíš s adopcí.. ale každý to má jinak. Trochu jsem se divila, že radši budeš šetřit na auto.. já to cítím spíš opačně :wink:
6. kvě 2010 ve 14:39  • Odpověz
jaspi souhlas :slight_smile: , já mám s představou adopce taky větší problém než s celým IVF, chci vlastní dítko a nestydím se za to a podstoupím, co bude potřeba :wink:
6. kvě 2010 ve 14:42  • Odpověz
Sedmi - já myslím, že i pro chlapa je představa IVF lepší než adopce. Nevím jak bych se s ní srovnala já, natož přítel.. A hlavně bych ho nechtěla připravit o tu možnost cítit pohyby miminka , těšit se... podle mě to musí být hrozně hezké období - to těšení, plánování.. :slight_smile:
6. kvě 2010 ve 14:44  • Odpověz
jaspi :slight_smile: , já si teda vůbec neumím představit, že bych neměla vlastní mimi, ta představa mě děsí a nechci takhle vůbec přemýšlet....právě pro ten pocit, že jsi těhu, roste ti břuch, cítíš pohyby, manžel si povídá s bříškem a tak....na tohle se strašně moc těším :wink:
6. kvě 2010 ve 14:46  • Odpověz
Já se na jednu stranu těším, na druhou se bojím, že mi bude furt blbě.. mě stačí 1x blindit a jsem hotová 2 dny :grinning:
Ale právě ty společné chvilky, nakupování, zařizování.. :dizzy_face: Ale dočkáme se, neboj :wink:
6. kvě 2010 ve 14:52  • Odpověz
jaspi jasan, jen už aby to dlouho netrvalo :grinning:
6. kvě 2010 v 15:24  • Odpověz
Jaspi: s šetřením na auto jsem to trochu zlehčila, napsala jsem to spíš z legrace, prostě je to drahý a zatím na to rozhodně nemáme :wink:
Právě jsem byla na filmu Mamas a papas, docela dobrý, čekala jsem od toho teda víc, ale ty pocity, když se mimi nedaří, jsou tam zobrazeny dobře. Ale rok 2010 to jistí, dočkáme se!!!
6. kvě 2010 ve 21:27  • Odpověz
Hezké ránko,
Betty ten film jsem neviděla, asi počkám až přijde do telky :slight_smile: A u nás v centru dělají miminka i na splátky :grinning: Ale je jasné, jestli ještě studuješ, tak se to šetří blbě.. I když pokud už jsi těhotná byla, tak by neměl být větší problém. Můžou ti pomoct jen třeba hormony v tabletách nebo něco podobného :wink:
7. kvě 2010 v 07:48  • Odpověz
betty, na ten film se taky chystáme, jsem na něj hodně zvědavá. a máš pravdu, rok 2010 je náš :wink:
7. kvě 2010 v 07:53  • Odpověz
Sedmi já už radši neříkám žádný datum - celý minulý rok jsem se nějak upínala k tomu, že na vánoce už prostě budu těhule a ono prd :unamused: Pak jsem měla tendence říkat si - že teda tyhle vánoce..ale vidím jak to letí - za chvíli bude půlka roku a zatím jen čekáme na výsledky vyšetření - jestli bude následovat nějaká ta léčba, tak budu asi ráda, když bude můj rok 2011..
7. kvě 2010 v 08:38  • Odpověz
jj holky jak říkate naš rok bude bud ten nebo ten další ale stejnak se dočkáme je mi trochu už líp depka utichá a dneska poslední šichta a zítra víkend odpočinek :slight_smile:
7. kvě 2010 v 09:07  • Odpověz
No vidíš Peti, sice si počkáme, ale o to víc se pak toho štěstíčka budem vážit :wink:
7. kvě 2010 v 09:14  • Odpověz
já asi budu mít hrozně rozmazlené dětičky, protože jak na ně dlouho čekám, budu matka, co jim pak vše dovolí, protože bude úplně u vytržení, že je má :grinning: :grinning:
7. kvě 2010 v 09:16  • Odpověz
Sedmi já asi taky :grinning: Už teď se těším na ty velkonákupy :grinning:
7. kvě 2010 v 09:39  • Odpověz
Moje řeč, moje dítě bude tak rozmazlený... :grinning: a jaký plány s ním mám!!! A vůbec nikomu ho nebudu půjčovat (kromě manžela samozřejmě :wink: ) - babičky budou mít smůlu. A budu ho pořád chovat a ani na chvilku ho nepustím z ruky a když zapláče, tak za ním hned poletím jako divá :slight_smile: . A ty nákupy, to bude taky super!!! Júúúúúúú :dizzy_face:
Na ten prolaktin beru prášky, ale trvá dlouhou dobu, než zaberou, už je beru skoro tři měsíce a pořád mi přijde, že ten cyklus je spíš rozházený, brzy mi dojdou, tak půjdu na gyndu a uvidíme, co bude dál. Snad se to srovná do tý doby.
7. kvě 2010 v 11:35  • Odpověz
Já mám kámošku, která taky říkala jak malého nikomu nepůjčí jak se narodí - ani nechtěla nějak návštěvy a pak všem volala, nervy úplně v háji, jen ať za ní někdo přijde :grinning: A teď je nejradši, když přijede babička hlídat. To já bych ho asi půjčovala - kdybych viděla,že je o něj dobře postaráno.. Ale tak moje skorotchýně je ředitelka ze školky, tak věřím, že by nebyl problém.. :slight_smile:
7. kvě 2010 v 11:54  • Odpověz
tak to holky ja budu asi tvrdá podle toho co mi říkají kamošky jsem razantní rozmazlenost bude určitě ale nechtěla bych aby mi dítko pak přerostlo přes hlavu holky mam kamarady a ti mají dítko už 11 lete a je jedinaček a znám ho asi od jeho 6 let ale můžu říct že ten syneček je zraly ranno dostat facku jak se probudí odpoledne jak dojde ze školy a večer aby jsi uvědomilo že ja jsem jeho rodič holky je to masakr jak mě někdy trhalo v ruce jak jsem viděla jak se chova k mamce a tatkovi a to odmlouvaní a brečení a to vydupavaní všeho co chce no holky mít tohle tak mě asi trefí bezesrandy holky to dítko samozdřejmně budu milovat více než svůj život budem se jako rodiče snažit mu dát vše na světě ale musím vidět i vysledky myslím tím jak bude větší ale pokud to bude malinkaté tak mazlinkovaní to bude jedené co bude moje oblíbené a už se těším na nakupovaní malinkatych oblečků a kočarků a všeho kolem až jednou :slight_smile:
7. kvě 2010 v 11:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.