• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

2010 to vyjde! Musí!!!

(Zamčená)
26. února 2011 
ale jinak děloha a vaječníky dobré a ovulaci mam folikulky taky dozravají to vím taky po IUI
6. črc 2010 ve 21:31  • Odpověz
ja tom opacne pravy vubec a levy se na hsg opozdoval, takze castecne pruchodny bude, ale zase se z toho hsg prave nepozna co je tam za problem a jestli bude ovlivnovat ivf... no, snad dopadne iui, nebo ivf a laparkou se nebudu muset zabyvat...
6. črc 2010 ve 21:32  • Odpověz
peto pa a prijemnou koupel :wink:
6. črc 2010 ve 21:33  • Odpověz
já vím holky, však nás taky připravovali na cca 20 000,- se vším všudy ( léky, ICSI, PK... ) ale vím o holčině, která za celé IVF dala 30,-Kč za reg.poplatek :slight_smile: ale ne, já tím spíš chtěla říct, že když není ICSI potřeba ( nebo ho někdo nechce ) a na PK to třeba není ( myslím, že když je jen 1 - 2 embryjka tak se snad nedává ), tak to může vyjít "levně". My jsme připláceli 5000,- za pero a bohužel a to si dodnes vyčítám, jsme nedali ICSI, třeba by to dopadlo jinak... jenže embryolog nám řekl, že spermio je ok, tak jsme to nechali na "přírodě", alle neoplodnila se prostě ani půlka vajuch... takže my ho teď určitě dáme, i kdyby bylo spermio sebelepší... někdo ho ale vážně nepotřebuje, pokud je spermio ok a vajíčka vypadají kvalitně, tak věřím, že ICSI potřeba není... Jinak, my samozřejmě taky šetříme... bohužel to není zadarmo, i když si spousta lidí myslí, že když to hradí pojišťovna, tak je to pohodička :frowning2:
6. črc 2010 ve 21:35  • Odpověz
Mě právě na IVF nechtěli poslat pokud nemam za sebou hydrolaparku a ja chci jit ještě na tu laparku at vím proč a jak a včem je problém.Nic už valím zatím pá a neboj jednou se zadaří ale ja vím osobně že ja si počkam hold do 30 už rodit nebudu tak doufám že 31 už mimisko konečně příjde :slight_smile: tak pá
6. črc 2010 ve 21:36  • Odpověz
ter taky mam kamaradku, ktera platila 30Kc :slight_smile: no, ja chci pero, bude to drazsi, ale s tim pocitam...
6. črc 2010 ve 21:38  • Odpověz
sedmi, mě doktorka taky nijak zvlášť laparku nedoporučila, ptala jsem se jí na to a ona říkala, že eventuelně když se nezadaří tak třeba jo, ale že laparka třeba může pomoct tak na půl roku ale víc ne... no, nijak mi ji nedoporučovala, takže jsme to nechali zatím být. Já nevím, já mám s laparkou prostě asi nějaký problém, podstoupím cokoliv jiného, HSG, IVF, budu cvičit mojžíšovku, chodit na mobilizaci... ale laparky se prostě bojím a z nějakého důvodu mám pocit, že není správný na ni jít... nevím proč.
6. črc 2010 ve 21:39  • Odpověz
ter :grinning: no, jo my mame vlastne stejnou doktorku :slight_smile: tak jestli mas pocit, ze nemas na laparku jit tak tam nechod, dokud to nebude potreba...
ja z ni mam prave stejny pocit...
6. črc 2010 ve 21:43  • Odpověz
dark :grinning: vidíš, to je pravda... jsem zvědavá, kdy se v gennetu potkáme :wink: a jsem ráda, že má z laparky někdo stejný pocit jako já...
6. črc 2010 ve 22:12  • Odpověz
ahoj holky, dneska jsem byla první den v práci a tady teda bylo živo :slight_smile: teď mastim dom a pak vám k tomu něco písnu...zase budu dělat chytrou no :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. črc 2010 v 16:26  • Odpověz
tož jsem doma a tady zase nikdo :grinning:

holky, můj názor je ten, že já bych teda na laparo šla před IVF, ono to IVF zas taková sranda neni - jak finančně, tak fyzicky...a nedej bože, že byste tam vevnitř něco měly...na co se přijde jenom díky laparce..

já se teda taky bála jak čert a vyhýbala se tomu a dneska se za to tluču do hlavy...už jsme mohli být někde jinde...ale dala jsem přednost IUI před laparkou...ale tak hrozný to nebylo...mě to trošku bolelo to bříško, ale to jenom kvůli tomu, že mi to tam "ořezávali", jinak bych byla úplně v pohodě. A to jsem nakonec byla dvakrát....podruhý už jsem byla v klidu, když jsem věděla, že to zas tak hrozný nebude....

takže pocity jsem před laparo měla stejný jako vy :slight_smile:
7. črc 2010 v 18:37  • Odpověz
jinak my dali za druhý IVF pokus 25tis...a ICSI máme jenom kvůli mým zvýšeným protilátkám proti spermiím :slight_smile:
7. črc 2010 v 18:38  • Odpověz
holky, hlavně, první IVF pokus je spíš takový zkušební...zní to divně...ale doktoři zkoumají jak tělo reaguje a co se děje...nebo neděje...takže tak :wink:
7. črc 2010 v 18:39  • Odpověz
holky, tak já jsem se cdneska pět hodin dovolávala do CARu a dopadla jsem fakt bídně - sestra mě pomalu sjela, co po ní jako chci, a nekompromisně, že první termín na konzultaci k lékaři má v srpnu (přesto, že jsem jí řekla, že jsme se na něčem s mudrou dohodly, a to, že hned zkusíme IUI znova jen s clostilem, bez pojišťovny), vůbec mě nenechala domluvit a prý "a po mě chcete co?".....až když jsem začala být neodbytná a taky nepříjemná jako ona na mě, napsala mě teda na 29.7., takže mě to děsný jednání aspoň popohnalo v tom, že už na další IUI zase dva měsíce čekat nebudu a rovnou si toho 29. domluvíme IVF, už mám toho věčného čekání a dohadování s nepříjemnou recepcí dost, mám pocit, že sestry na recepci v pronatalu mají se vším problém a pořád se všechno jen protahuje, moc nevycházejí vstříc, takže mám aspoň jasno a už to protahovat nehodlám :angry: :frowning2:

7. črc 2010 ve 21:53  • Odpověz
sedmi to je pristup, se nam ty CARy nejak kazi jak maji hodne lidi :frowning2:

u mé na testu bilo, tak ted doufam, ze ms dojde rychle, takze se bude potvora nekde flakat :slight_smile:
8. črc 2010 v 09:07  • Odpověz
a dobre rano

horozne jak zapominam na slusne vychovani...
8. črc 2010 v 09:07  • Odpověz
sedmi: to je teda docela drsný - takovej přístup. Já mám vždycky největší problémy se k dr. objednat - nesnáším telefonování a představa, že je na mě někdo tak nepříjemnej :rolling_eyes: ... (tak mě napadá, že si dneska musím zavolat o výsledky prolaktinu). Já jsem myslela, že ty CARy fungují jako soukromá zařízení...vždyť musí podle mě rejžovat tolik peněz, že by na recepci mohli dát někoho příjemnějšího.
dark: to mě mrzí, už asi není naděje, že by tam ještě mohla naskočit?
Já už chci mimi tak moc, že si jdu zjistit, co všechno je třeba na tu adopci.
Jinak přeji pěkné poledne :slight_smile: .
8. črc 2010 v 11:14  • Odpověz
betty moc tomu neverim, uvidim co mi reknou ve tri, zasla jsem si na krev... ale to je jedno zitra mam konzultaci na ivf a pak zacnu pichat a pak to uz urcite vyjde a kdyz ne tak porad mam jeste dva pokusy a pak je tu jeste taky ta adopce a sestrenka je (teda ted spis byla, ted ceka ditko) ta hodna pani co dava deti, takze mi urcite rekne k adopci co a jak, ale to ma jeste spoustu casu... :grinning:
8. črc 2010 v 11:25  • Odpověz
betty, taky bych předpokládala, že když u nich necháváš svoje penízky, a to ne málo, a navíc jim cáluje pojiš´tovna za zákroky, co si budem povídat, IVF je hoooodně slušnej businness v dnešní době, tak na tebe budou aspoň příjemní....už jenom z té pozice, že se tady jedná o dost choulostivé záležitosti a není nic horšího, než nahormonovaná vystresovaná ženská, která tohle martyrium podstupuje, tak by mohli mít aspoň trošku lidský přístup...co naděláš, holt jsou to továrny :frowning2:
8. črc 2010 v 11:26  • Odpověz
ahoj holky,

dark, to mě mrzí, ale uvidíš ještě co krev... určitě napiš, budu nakukovat. A máš pravdu, IVF to kdyžtak jistí :wink:

sedmi, to je neuvěřitelný přístup :angry: souhlasím s váma, člověk si to platí a navíc je to hodně choulostivá a dost citlivá věc! musím zaťukat, že v gennetu teda byli zatím naštěstí příjemní... sedmi a vy takhle kvůli tomu ztratíte teda měsíc??

mis, máš pravdu... ono na tu laparo u nás asi taky dojde, nebo nevím... doufám teda, že ne. Fakt to nějak nemůžu překonat :sweat_smile: no uvidíme...

betty, já už mám o adopci taky všechno zjištěné :grinning: :wink:
8. črc 2010 ve 12:47  • Odpověz
ahoj ter jasne pisnu, jen aby uz byly tri
8. črc 2010 ve 13:01  • Odpověz
ter, vlastně jo, ztratíme, ale už n to asi dlabu a místo dalšího IUI se koncem července, kdy tam jsme objednaní, domluvíme už rovnou na IVF....protože mě to děsí a nebaví, měsíce se pak zase bude čekat na schválení, pak na objedníní na další konzultaci k IUI a než dojde na samotné IUI, bude říjen :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .....na to už nemám nervy :frowning2:
nechápu, proč tam všechno tak protahují, já vím, že je tam nával, ale v jíných centrech je taky a přesto zvládají udělat IUI hned další měsíc, když o ot stojíš a zaplatíš si léky,,,,
8. črc 2010 ve 13:25  • Odpověz
sedmi to je fakt na houby... a nemas treba cislo nebo e-mail primo na tu mudru s kterou ses domlouvala, ze bys ji napsala a treba by te vzala driv...
8. črc 2010 ve 13:38  • Odpověz
dark, kašlu na to, těžko si mě bude pamatovat, víš s kolika lidma se tam denně na něčem domlouvá? počkám si, už na nějaké dohadování nemám sílu :confounded:
8. črc 2010 ve 13:43  • Odpověz
Ter: nevíš, jak to je? K žádosti se připojuje potvrzení o příjmech, ale já jsem nezaměstnaná, tak asi mám radši počkat, až budu mít práci? A pak taky doporučení zaměstnavatele - to tedy nebudu mít, když nemám práci... Asi se budu muset zajít zeptat na úřad, jak to je. Jen by mě zajímalo, jestli to má cenu za týhle situace vůbec podávat. Ale už s tím chci hnout.
8. črc 2010 ve 14:01  • Odpověz
ter tak uz to mam potvrzene i z krve... takze ted doufam, ze ms dojde co nejdriv at muzu zacit pichat :slight_smile: (hlavne at mam pichani uz za sebou :grinning: )
8. črc 2010 v 15:20  • Odpověz
dark :pensive: ale hlavně že máte schválené IVF a můžete začít :slight_smile: já se na večerní píchání vždycky těšila a zároveň mě to stresovalo... ale tak nějak hezky, člověk prostě ví, že se něco už děje :wink:

sedmi, to je teda na pytel v tom vašem CARu... ale nechceš zkusit kontaktovat přímo svou mudru jak psala dark? máš na ni číslo? u nás v CARu si teda musím říct má doktorka vždycky pamatuje a když jsem jí volala tak hned věděla s kým mluví a o co jde... byla v obraze.

betty, nejlepší asi bude jít se informovat přímo na úřad, protože co jsem tak četla, tak se to tak trochu různí úřad od úřadu - někde nemusíš potvrzení od zaměstnavatele dávat, respektují tvoji vůli neříkat to. Ty příjmy teda chtějí všude, ale někde jen za poslední 3 měsíce, někde za celý rok. Ale na druhou stranu si myslím, že pokud manžel vydělává a to potvrzení bude mít, tak že by to neměl být problém, že ta žádost bude přijata a potom se tam dá samozřejmě cokoliv dodat, vědí že adopce je dlouhý proces a že se může měnit i zaměstnání apod. Ono zase prý na tom příjmu zas tak moc nezáleží, na výši toho příjmu, jen jim jde o to vidět, že ten příjem je. Takže když ho manžel mít bude, tak by to nemusel být problém. A taky chtějí potvrzení od doktora. S tím vším se pak podá žádost a už se čeká, až se ozvou :slight_smile: ale je výhoda, že v praze se tak dlouho nečeká, tak 2 - 3 roky od podání žádosti, na bílé zdravé miminko do 1 roka.
8. črc 2010 v 16:59  • Odpověz
Ter: to je potěšující :slight_smile: , ještě mám trochu problém, že u mýho obvoďáka dělá zdravotní sestru moje mamka, takže až budeme tu žádost dávat, tak to hodně rychle praskne...zatím to nechávám na září, pak možná až do ledna, to už bych mohla doložit příjem i já. 2-3 roky není tak dlouhá doba. Díky za info.
8. črc 2010 v 18:50  • Odpověz
Ahoj holky, konečně jsem se dokotrmelila k tomu, že nakouknu :slight_smile: Jak jsem doma, tak jsem fakt lemra.. Jo jak jste se některá ptala, jestli jsem doma, tak ano - jsem na nemocenské a zatím ji mám vystavenou jen od praktické a ta mi dala vycházky od 13 do 18 hodiny a domlouvaly jsme se. že od srpna si tu nemocenku převezme gyndařka.
Jsem fakt ráda, že jsem doma a nemusím se bát, že budu šavlit v autobuse a podobně.. :confounded: I když většinou to dojde k tomu bodu, kdy člověk neví, jestli se pozvrací nebo ne a to trvá docela dlouho a pak se mi na chvíli uleví, ale naštěstí to zvracení u mě není časté..
Jo a holky já vás nechci ukecávat, je to vaše věc..ale fakt bych nešla do IVF bez laparky.. jasně že doktorům je to jedno, ale když dáte 20-30tosíc a neklapne to a pak na laparce zjistí příčinu, tak vás může mrzet zbytečně vyplácaný pokus.. nehledě na to, že po laparce budou ty šance na úspěch vyšší :wink: Sama jsem z ní nadšená nebyla - navíc když nic nenašli, tak mi to přišlo krapet zbytečné, ale teď jsem fakt ráda, že jsem tehdy dala na radu doktorky a šla do toho :slight_smile:
8. črc 2010 v 19:37  • Odpověz
ahoj holky, jdu vás trošku dočíst...měla jsem dva dny školení a odpolko řádim venku a tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. črc 2010 ve 21:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.