• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

8měsíční dcera nechce pít z lahve, poradíte?

(Zamčená)
14. října 2013 
Ahoj maminky. Měla bych na vás prosbu, zda máte některá podobnou či stejnou zkušenost. Máme 8. měsíční dceru, plně kojenou. Příkrmy nejsou problém. Bohužel zkouším, zda by si občas nevzala MM nebo UM z lahve a jsem absolutně bez šance. Láhev bere jako hračku a je jedno, jestli v ní je MM nebo UM. Zkoušela jsem to asi 14 dní, pak jsem si řekla, že jí dám čas a týden vynechala. Nenutím jí. Zkouším to v klidu, nechávám jí brát lahev do ruky, hezky si jí umí sama držet, občas si jí sama strčí do pusy, začne kousat do savičky a tím to končí.
Tento týden jsem zase začala, že třeba to půjde lépe a je to úplně to samé. Brzy nám s manželem začnou občasné kulturní večery a mám strach, jak do ní babička dá jídlo emoticon Lžičkou nemá problém. Velký otazník však visí nad tím, že malá večer u prsa usíná. Vím, že babička to s malou umí a dokáže jí utišit atd., ale když budu např. 3 - 4 hodiny pryč, tak jak to bude mít s pitným režimem, toď otázka. Poradíte? Zažila jste to některá? Děkuju moc za Vaše odpovědi.
14. říj 2013 v 17:24  • Odpověz
@drozdicka já jsem to měla to samé. V 7mi měsících jsem už neměla skoro žádné mléko, tak jsem chtěla přejít na UM (prvního jsem dokrmovala od začátku UM), ale mladší syn nechtěl savičku, zkoušela jsem i tu od Aventu a taky ne. Krmila jsem ho ve vajíčku. Zkoušela jsem všechno možné a už jsem byla zoufalá....Nakonec chtěl buď lžičkou (ale bylo to zdlouhavé) nebo jsem měla obyčejný plastový hrnek s pítkem (ten starý typ, ale prodávají se pořád), pítko jsem oddělala a dávala jsem mu napít jako z normálního hrnku a díky bohu se chytl.Takže jsme od 7 měsíců pili z hrnečku :wink:
14. říj 2013 v 17:30  • Odpověz
autor
@zuny Taky mě napadlo zkusit to rovnou z hrnečku, což by bylo i lepší do budoucna. Tak jsem ho vyzkoušela a zatím je to samé jako u lahvičky, uvidím po pár dnech. Když byla dcera menší, zhrba 3. - 4. měsíční, tak neměla problém si vzít MM z lahvičky, i od tatínka nebo babičky a bez problémů. Teď však několik měsíců nedostala. Vždy jsem jí brávala s sebou, když jsem někam šla, ale přeci jen, teď budeme pryč oba s manželem. Manžel taky zkoušel krmit bez mé přítomnosti a taky to nešlo. Uvidíme.
14. říj 2013 v 17:41  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.