• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Alkohol

(Zamčená)
25. srpna 2008 
Holky, kolik toho vypijete? Přes den, týden, měsíc?????
23. srp 2008 ve 22:12  • Odpověz
momentalne bohuzel nic kojim :slight_smile: jinak driv skoro kazdy pondeli 2 piva - pravidelne dychanky s kamosema, jednou za mesic u nasich deci dve tri.... vina, v obdobi vinobrani burcak - denne 2-3 deci, o vikendech po obidku maly pivo, oslavy 10x do roka naky ty panaky, v zime pri courani po meste svarak hlavne pred vanocema, skoro do kazde buchty crcnu trochu rumu nebo vajecnaku, maso nakladam do piva atd.............
23. srp 2008 ve 22:19  • Odpověz
autor
já vypiju jednou ja tři dny litr vína, jsem alkoholička?????
23. srp 2008 ve 22:31  • Odpověz
Teda já teď už taky dva roky nic nepiju, až na občasnou decku v restauraci k jídlu, ale tam teď taky moc často nechodíme :grinning: , ale dřív bylo víkendový pravidlo, že v pátek se někam šlo a že jsem dala za večer 5 víneček (což dělá ten litřík), to byl už takovej páteční nebo sobotní standart a že bych byla alkoholička si nemyslím, už proto, že když jsme zrovna nikam nešli, tak mi to nechybělo :wink:
24. srp 2008 v 00:21  • Odpověz
lenka258, jestli jsi alkoholicka, to zalezi od toho, jestli jsi na tom zavisla, jestli by si se bez toho dokazala treba mesic obejit a nebo jestli to proste musis mit.
Podle meho nazoru je v cesku hodne mirnych alkoholiku, co by to nikdy nepriznali, ale proste bez toho alkoholu nemuzou byt. Nekteri se opiji treba "jen" o vikendu, nekteri casteji, ale cim jsou starsi, tim potrebuji vic a pak zname ty stare chlapy co kazdy den sedi u piva. :frowning2: Alkohol je droga a nejzradnejsi na nem je, ze to s nim jde strasne pomalu a nez je clovek opravdu zavisly a nez si to uvedomi, muze to trvat i 20 let.
Ja nepiju od tehotenstvi a kojeni a nechybi mi to. Driv ale taky o vikendech.
24. srp 2008 v 08:25  • Odpověz
Než jsem otěhotněla,čas od času jsem si příležitostně dala štamprdli slivovice/merňky/višňovky.Chodívali jsme každý pátek s kamarády na pivko a když jsme si nedali večeři(tím pádem bylo víc místa v žaludku :grinning: ),levou zadní jsem zvládla 5 Plzní(12%),aniž bych lezla po čtyřech nebo se nějak motala. :sunglasses:
Jakmile jsem otěhotněla,stal se ze mě 100%.abstinent.Když je nějaká oslava(narozeniny,svátek,Silvestr,.........),tak si dám kolu s bílým rumem/vodku s džusem/gin s limetkou,ale max. 2 skleničky.Pořád mám podvědomě zodpovědnost za Ádu,takže mi tím pádem alkohol už nechutná jako dřív. :grinning:
Možná až bude větší,tak se chuť vrátí. :wink:
24. srp 2008 v 08:28  • Odpověz
ja uz nepiju skoro vubec pac je mi zle od zaludku max..jednu az dve vodky s dzusem tydne a to je vyjimecne ..milovane vino uz skoro vubec pac me prekyseluje zaludek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. srp 2008 v 08:28  • Odpověz
já o víkendu semtam a alkoholik nejsem
ale trdlo jo :grinning: :grinning: :grinning:
24. srp 2008 v 08:35  • Odpověz
Api, jakto? Vínečko už nechutná? Já to říkal vždycky, že toto pít nebudu
24. srp 2008 v 08:40  • Odpověz
lenka258,..............za alkoholika se považuje člověk,který pije denodenně.Tzn. i tu jednu sklenku vína.Pokud zapaříš jednou týdně/měsíčně.............alkoholik nejsi. :wink:
24. srp 2008 v 08:44  • Odpověz
apiiii, nerikej. Jak to?
24. srp 2008 v 09:26  • Odpověz
tak u mě 100% pivo a víno fuuuj, chutnají mi jen sladké a bylinné věci jako griotka, becherovka, myslivec, klášterní tajemství a vaječný likér :grinning:

a pívala jsem jen příležitostně (jednou měsíčně asi), v těhu nic a jako kojící sem si jen párkrát lízla na chuť, to nebyla ani čajová lžička...
24. srp 2008 v 09:34  • Odpověz
ja si teda nemyslim,ze kdyz si nekdo da sklenicku vina kazdej den,ze je alkoholik :sweat_smile:
24. srp 2008 v 11:56  • Odpověz
Jak kdy někdy nic a někdy víc :grinning:
24. srp 2008 ve 12:00  • Odpověz
Tak já teda před těhotenstvím jsem di dávala skleničku bílýho jako odměnu po spinningu (místo večeře) tak 3x týdně. A o víkendu při srazech s kamarádkama jsme vždycky pár flašek vína vypily (tak jednu flašku na osobu) a alkoholik se ze mě nestal, protože po otěhotnění mi nedělalo problém nepít. A taky si myslím že sklenička vína denně nedělá z člověka alkoholika. Když člověk chodí do práce ráno a vrací se pozdě večer po poradách a po cvičení tak je to takový příjemný závěr dne. :grinning:
24. srp 2008 ve 12:28  • Odpověz
ono jde spis o to, jak s tou sklenickou denne clovek zachazi. Kdyz tim resi problem nebo ji proste potrebuje,tak je to blby. Jeslti ji ovsem ma k jidlu, ke chvilce volna nad knizkou/filmem/popovidani si s muzem, tak to zadnej alkoholismus neni
24. srp 2008 ve 12:29  • Odpověz
Hmmm, tak já bych i alkoholem problémy řešila :sweat_smile: , ale vždycky je mi ještě hůř než před tim.
Jinak piju velice sporadicky, není moc čas a ani příležitost. Vždycky si řeknu, že ráno nás ta naše malá potvora stejně nenechá dospat a těžko bych jí vysvětlovala, že mámu dost bolí hlava.
24. srp 2008 ve 12:33  • Odpověz
berynko, tim pitim myslis opit se do nemoty tak, ze rano boli hlava? nebo te boli hlava uz po jedny ci dvou sklenickach??
24. srp 2008 ve 12:36  • Odpověz
kristi, když řešit, tak pořádně, dvě sklenky přece nic nezmůžou žejo :grinning:

né já nevím, i jsem několikrát toužila po tom, dostat se "do nálady", ale na mě to nefunguje :rolling_eyes: můžu vypít i spoustu tvrdého a nic, prostě nic, i všichni kolem uznávají, že se chovám jako bych nic nepila, až po určité hranici teda bliju :sweat_smile:
ale fakt závidím těm, co mají po alkoholu lepší náladu...to mě leda tak potěší čokoláda, ale že by zvedla náladu.... :rolling_eyes:
24. srp 2008 ve 12:40  • Odpověz
No, v posledních letech mne ráno pobolívá hlava, i když toho moc nevypiju. Samozřejmě záleží, co se pije - jaký tvrdý, jaký víno a tak. Párkrát se mi stalo, že jsem ani nebyla v náladě a druhý den hlavu jak střep a pocity, jak po třídenním flámu. Pamatuju se na svá divočejší léta, kdy opít se nadoraz šlo v pohodě a ráno mi bylo fajn. Organismus to uměl asi nějak líp odbourat.
24. srp 2008 ve 12:41  • Odpověz
je pravda,ze driv jsme chlastali imrvere a nic, max. se clovek pozvracel a jelo se nanovo.

se priznam, ze dvojku denne dam, na krvinky, na pohodu a tak. Ale nekdy vynecham, to zase jo
24. srp 2008 ve 12:42  • Odpověz
berynka,...............tak mě bylo třeba včera v noci šoufl z toho ginu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Buď už nejsem zvyklá a nebo jsem to špatně zkombinovala. :sweat_smile:
Asi už nejsme nejmladší,když už nám to dělá nemalé potíže. :grinning:
Jo jinak,..........já před těhu zapíjela žal,než aby mi to pití alkoholu dělalo kdovíjaké potěšení. :frowning2:
24. srp 2008 ve 12:48  • Odpověz
Karot, právě to mě děsí, že to bude ten věk :sweat_smile: ... nebo to chce víc a častěji trénovat :grinning: . No, to byl pokus o vtip. Mám ve svém okolí pár lidí, co pijou fakt hodně a často. Divím se, že psychicky jsou na tom zatím celkem dobře, ale tělo to nějak přestává zvládat.
24. srp 2008 ve 12:51  • Odpověz
me teda nejvic dela dobre finska vodka nebo jeste svedska ..zadna jina :astonished: maximalne nafofr na ex samotna nebo s dzusem,ale kvalitnim multakem tot vse..uplne me natahuje z whisky a barevnejch sracek :grinning: michaky taky moc nemusim a jeste sem zjistila,ze po chlastu vecer kdyz jdu chrnet mam kosmonauty a je mi na bliti a ja tuze nerada zvracim takze reseni pro me jit chlastat rano to do vecera budu cista :grinning: :grinning:
24. srp 2008 ve 12:52  • Odpověz
api,...............já přes den chlastat nemůžu,poněvadž mi dítě spí až v noci. :grinning:
24. srp 2008 ve 13:06  • Odpověz
karot no ja taky ne,ale prisla sem na to,ze je to asi jedinna varianta aby mi nebylo z chlastu zle a jeste mi chutna gin s tonikem ale bez citronu ten mi rozhasi zaludek..takze ja nevim rano jak vstanu tak si lupnu pulku slivovice na rozjezd a pak se uvidi treba jako zoufala manzelka a matka na MD muzu ucucavat hooodne naredenou vodku s dzusem a nikdo nic nepozna :grinning: :grinning: ale zase jak vysvetlim,ze nemuzu ridit? :grinning: :grinning: takze mi zase vychazi nechlastat dokud neni dite z domu,ale jednou mi strejda rikal,jak se prochlastal do strizliva a prej to fakt de,ale jako se zvracenim jezenim a tak coz je docela drsne :astonished: :grinning:
24. srp 2008 ve 13:09  • Odpověz
Jenom k tematu, se tu resilo, kdo je a kdo neni alkoholik. Na to je jedinej spolehlivej test, zda vydrzite dva mesice abstinovat. Takze kdo treba mate obavy o sebe nebo nekoho ze svych blizkych, ze moc chlasta, navedte ho na tenhle test :slight_smile:
Kamarad treba pije denne par piv, a to jeste sam doma, ani ne s kamaradama v hospode, tak jsme o nej meli docela strach, ze je alkoholik, on uz taky se zacal bat, tak proste zkusil dva mesice nechlastat, vydrzel bez problemu, a tudiz alkoholik neni, proste mu fakt to pivo jenom chutna :slight_smile:. Ale znam lidi, co treba nepijou denne, ale kdyby meli vydrzet ty dva mesice, tak budou hledat vsemozny vymluvy, proc to nejde a proc to neni potreba delat a tak :slight_smile:, a ty pak maji evidentne vetsi problem s chlastem nez on.

Protoze pro cloveka, co s alkoholem problem nema, je to proste kratka bezproblemova doma, clovek ani nemrkne a dva mesice jsou pryc, ale alkoholik bude hledat ty vymluvy...

(Jinak ja teda uz par lety skoro nepiju (kdyz nepocitam, ze si loknu nekomu z piva ;)), pac jsem furt tehotna nebo kojim, predtim jsem si dala tak jednou za cas jedno pivo, a jednou za delsi cas (parkrat do roka) treba vic piv, ale to jsem hned usnula :slight_smile: Tak jednou za pet let jsem se ozrala tak, ze jsem se vyblila z podoby, a to me vzdycky na tech zhruba pet let odradilo od dalsiho intenzivnejsiho chlastani :slight_smile:)
24. srp 2008 ve 13:14  • Odpověz
furt tehotna :grinning: :grinning: :grinning:
24. srp 2008 ve 13:21  • Odpověz
api,...............tak já zvracela asi 2 krát v životě.Poprvé to bylo na mojí svatbě(hosté se nudili,tak jsme zahráli trochu divadýlko a já to neustála :grinning: ..............samo,že ne před nimi :wink: )a pak po nějakém nekvalitním víně u známých v Orl.Horách. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Po pivě mi nikdy špatně nebylo.Horší to je s těmi tzv.lepidly jako ochucený Amundsen/Jelzin/Sqosh........... :pensive:
24. srp 2008 ve 13:38  • Odpověz
pivo mi nechutna je horke.jen slovenske pivo je nasladle ale i tak nedam nekolik pullitru to bych byla jak zaba :grinning:
24. srp 2008 ve 13:40  • Odpověz
gedren: to je celkem logická úvaha, ale co ti tzv. kvartální alkoholici? Ti přece můžou nepít třeba půl roku, ale čas od času se to prostě zlomí a jsou na šrot třeba týden a rodina o nich nemá žádné zprávy :sweat_smile: .
24. srp 2008 ve 14:01  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.