• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Alkohol

(Zamčená)
25. srpna 2008 
obcas piju pivo, hlavne kdyz je s kym. Nekdy si nedam nekolik mesicu a nekdy treba vickrat v tydnu, dle situace. Pred casem jsem byla se svym otcem v hospode a k svemu prekvapeni jsem vypila 6 piv a nic mi po tom nebylo :grinning:
24. srp 2008 v 15:40  •  3 děti  • Odpověz
berynko, to je podle me akorat neschopnost chlastat ;), ale ne zavislost na alkoholu, ne?

Ale nevim, proste kdyz jsme resili s tim kamaradem, jestli neni alkoholik, poradila nam psycholozka ten dvoumesicni test, ze nic spolehlivejsiho neni :slight_smile:
24. srp 2008 v 16:57  • Odpověz
sarik: griotka, myslivec, tak to by mě zabilo :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

taky už jsem pár let "furt těhotná" nebo kojim, takže ještě, že existuje ten holohlavej bernard, to je celkem dobrý nealko pivo
(i když nej nej je dobrý červený - barique nejlíp, tomu se žádnej jinej chlas nemůže vyrovnat :grinning:)

jj, kvartální pijáci vydržej dlouho - ale myslim, že ne úplně nechlastat. spíš se neopít. takže si daj třeba pivko denně, maj svoji stabilní hladinku, ale fungujou (v přáci, doma).
myslim, že úplně bez to zas tak dlouho nevydržej.

existuje takový soubor otázek, nevim už, kde to je - ale je to česká autorka, co to sepsala (nebo přeložila?) - a podle toho, jak si člověkna ně odpoví, tak je/není alkoholik, příp. je/není ohrožený alkoholismem...
24. srp 2008 v 16:59  • Odpověz
karot: tak já zas bliju skoro pořád - stačí mi 3 pivka a to 3. už nedávám :grinning:
a když jsem si občas dala (otupělá tim pivem) navíc třeba fernet, tak to už bylo tragický - bylo mi blbě, že jsem si přála umřít, zlatej porod :sweat_smile:
(ale to už je moc dlouho, teď už tvrdej nééé)
24. srp 2008 v 17:01  • Odpověz
tak já do tvrdého jdu.. ale častěji do domácího.. taková domácí griotte nebo ořechovka.. ´mňam.. toho se dají vypít litry a nic vá m není.. :grinning:
25. srp 2008 v 07:09  •  2 děti  • Odpověz
Není divu, že ČR je považována za národ alkoholiků :frowning2:
25. srp 2008 v 08:02  • Odpověz
lukin,..................ona by byla docela ostuda to(občas)nepít,když jsme "hlavní" výrobci této poživatelniny. :sweat_smile:
25. srp 2008 v 08:25  • Odpověz
karot: No ale jak vidím, kolik lidí je kvůli tomu nešťastných a tak podobně, tak začínám nenávidět alkohol.
25. srp 2008 v 08:37  • Odpověz
Tak,když někdo(vyloženě)chlastá na úkor rodiny,tak tomu bych nafackovala. :rolling_eyes: Pokud se ten člověk uchlastává sám,je to je ho problém. :sunglasses:
Ale pokud někdo pije pro chuť,nebo pro zábavu,nejsem proti.Ale všeho s mírou. :wink:
25. srp 2008 v 08:48  • Odpověz
Ahojky, tak když jsem byla mladší tak jsem se párkrát opila a jednou mi z toho bylo dost špatně - od té doby jsem skoro 3 roky nepila vůbec - pak občas jsem si od někoho srsra a nebo když je teplo tak malý pivko. pak sem otěhotněla a tzed koJím když je vedro tak si občas srsnu od manžela piva a nebo si dám nealkoholický pivko - z ožírání jsem už vyrostla a nesnáším povykoující ožralce a je pravda, že v ČR je alkohol dost tolerován - spíš je to tu tak, že se razí heslo kdo nepije je divnej - bohužel :frowning2:
25. srp 2008 v 09:44  • Odpověz
jj, to heslo na konci jak píše chechta to sedí.. taky se setkávám s takovýma reakcema v mém okolí..
Jako nemyslete si, že podle toho co jsem psala ráno se ožírám několikrát do měsíce.. za týden vypiju max. 1pivo a tady ty domácí likéry jsou výjimečně..ono to už za to nestojí, opíjet se cíleně.. ty rána a pak min. dva dny nefunkčí mozek.. to si to člověk dvakrát rozmyslí, jestli pít moc a nebo s mírou.. :wink:
25. srp 2008 v 10:15  •  2 děti  • Odpověz
Ahojte,
tak ja by som rada pridala svoj poznatok: Znamy slovensky lekar, riaditel centra pre liecbu drogovych zavislosti sa vyjadril, ze kto pije denne, ale ma mieru, nie je alkoholik, kdezto alkoholik v pohode vydrzi nepit aj tyzden, ale ked zacne opije sa do bezvedomia. Takze, kazdy ma na to iny nazor.Ja napriklad pracujem v oblasti, kde sa nuka kazdy den nejaka prilezitost a priznam sa, kazdy den si nieco dam, ale len tak decentne, pretoze sa strasne bojim bolesti hlavy a nevolnosti po opici :grinning:
25. srp 2008 v 10:43  • Odpověz
Já piju podle toho, jaké je roční období, ale příležitostně. V zimě slivovici, červené víno nebo svařák, grog, když někde jsem, tak to zahřeje. A v létě bílé víno a pivo. Ale nechutná mi každé, takže si vybírám a když je vedro a jsem někde, kde moje obíbené pivo nemají, tak si dám radši vodu. Pivo mi stačí většinou malé a vína max.4 dcl.
Tak, že jsem zvracela jsem se opila jen párkrát a většinou z blbosti. Buď na nějaké akci, kde se hodně kecalo a hodně pilo a člověk zapomínal na to kolik už vypil, nebo nekvalitním vínem, nebo mícháním. Ze všeho jsem se ale poučila.
Mám ale kamaráda, o němž si myslím, že skol k alkoholismu má. Práce ho nebaví, nejradši by dostával peníze za nic, když jde ven, pije tak, že netrefí domů a dělá ostudu v podnicích. Možná má depky a pije proto, nevím. rozhodně je to ale špatné řešení.
25. srp 2008 v 11:37  • Odpověz
vzdycky s mirou, ale je potreba ji najit....jak clovek starne,tak uz vi, ktera sklenicka uz je moc a pak se da pit jen voda a clovek je ok
25. srp 2008 v 11:41  • Odpověz
Já si hlavně dávám pozor, abych pila hodně vody a ne jen alko, když někde jsem. Prostě vím, že musím ředit. Jo jo, zkušenostmi se člověk nejvíc naučí.
25. srp 2008 ve 12:29  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.