• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Anketa - líbí se vám návrh knihovny v Praze na Letné?

(Zamčená)
5. dubna 2008 
ja nevím proč, mě to zatím za srdce nechytlo :sweat_smile: taky by mě zajímalo vnitřní uspořádání, regály atd :sweat_smile:
a na první pohled mě nejvíc zaujal obr. 237, ale zase je to celý bílý, a ten celý oválek (161) se mi docela líbí :sweat_smile:
4. dub 2008 ve 12:43  • Odpověz
No ,vtipné je, že v podmínkách bylo ,že depozitáře nesmí být pod zemí a vyhrál to návrh, který depozitáře pod zemí má, že jo...
4. dub 2008 ve 12:46  • Odpověz
no ono toho bylo víc, co ten vítězný návrh nesplňuje
4. dub 2008 ve 12:47  • Odpověz
Známý ( architekt) do toho chtěl se svým týmem taky jít, ale prej by to byly vyhození peníze, jelikož se už dopředu vědělo, kdo vyhraje.....Ale kdo ví ,jak to bylo. Kdyby vítěz byl tak jasnej, tak proč by se ted zase dohadovali, že jo....
4. dub 2008 ve 12:50  • Odpověz
no hlavně Kaplický se původně účastnit vůbec nechtěl, ale přemluvili ho.
4. dub 2008 ve 12:52  • Odpověz
prý ta chobotnice neodpovídá ani z hlediska požárních úseků, jak bylo v zadání soutěže
mne se nelibi :unamused:
No já jsem hlavně zvědavá , jak to dopadne...Škoda ,že není žádná petice, něco jako petice proti Oceánariu na Letné, tak naopak petice pro chobotnici, šla bych jí hned podepsat....
4. dub 2008 ve 12:57  • Odpověz
ale já jsem někde viděla, že se podepisovala ZA knihovnu, zkus si to dát vyhledat
4. dub 2008 ve 12:58  • Odpověz
To ano, ale mohli ji podepisovat jenom architekti ,což mi teda přišlo hloupý, takový namyšlený...
4. dub 2008 ve 13:00  • Odpověz
aha. já jen viděla hrozně dlouhý seznam. :wink:
4. dub 2008 ve 13:04  • Odpověz
autor
No teda ty návrhy co jsou na tom webu od artuse, tak podle mě je to teda prašť jako uhoď - připadá mi, že o všech by se vedly takovéhle dohady - snad možná jen ty 2 piksly na konci, že by prošly bez většího povšimnutí :grinning:
4. dub 2008 ve 13:26  • Odpověz
me by se nejvic zamlouvala knihovna ve velkem starem dome nejlepe secesni ale to musi bejt origos stavba anebo reckej styl ale to je asi na jine misto :slight_smile:
4. dub 2008 ve 13:29  • Odpověz
no, diskuze pro me jako sita - po navratu z MD bych tam mela pracovat. vitezny navrh se mi nelibil, ale uz jsem si na nej zvykla. kdyz ale pozoruju ten cvrkot okolo, tak dnes uz je pomerne jasne, ze budeme radi, kdyz na letne bude stat cokoliv a ani to uz neni jiste. umistit narodni knihovnu jinam nez do centra je utopie a nepostavit ji novou budovu by byla katastrofa.
4. dub 2008 v 15:24  • Odpověz
autor
romana - asi tak nějak :slight_smile: - taky mám dojem, že bude zázrak, když se vůbec něco postaví :sweat_smile:
4. dub 2008 v 15:33  • Odpověz
Mně se ten návrh líbí moc.

Ale nehledě na můj osobní názor, ten kolotoč kolem mi přijde krajně nedůstojný, jednou to vyhrálo, zvolila to odborná komise a není na místě aby se to nepostavilo proto, že se to někomu nelíbí. Je mi Kaplickýho fakt líto a obávám se, že jestli s tím budou šaškovat ještě nějaký čas, v životě už do žádné mezinárodní architektonicé soutěže v Česku žádný světový architek nevstoupí :unamused:

Kromě toho mě fascinovalo, že k tomu přistupovali jak ke katalogovýmu rodinnýmu domku - tak to prostě přesuneme jinam. Vlasy mi vstávaly hrůzou na hlavě. Jó, holt česká povaha - budeme světoví, postavíme něco originálního a odvážnýho, za co nás budou všichni obdivovat, ale kdyby se to náhodou nelíbilo, radši to postavíme tak, aby to nebylo moc vidět :grinning:
4. dub 2008 v 15:35  • Odpověz
len: Přesně jak píšeš ,, přesuneme jinam´´ . Trošku zapomněli na to, že to bylo navržené přimo na konkrétní místo na Letné, prostě fakt fraška. Nevím, co bych dělala na místě Kaplického, jestli bych se na ně všechny po tom všem už nevybodla,ale na druhou stranu, aby mu jeho dílo zhatilo pár blbců, asi stojí za to se chvilku dohadovat...
4. dub 2008 v 16:08  • Odpověz
Mně se to líbí a dost mě mrzí, že to (asi) teda stát nebude.
4. dub 2008 v 16:37  • Odpověz
Z profesního hlediska (jsem knihovník) vážně NElíbí....Aspoň teda z venku....
4. dub 2008 v 19:17  • Odpověz
Mne prijde desne sexy! A koukala bych na to z okna rada, rozhodne teda radsi nez na nejakou krabici :slight_smile:
4. dub 2008 v 19:23  • Odpověz
autor
No mě přijde taková správně ulítlá :grinning: - řekněme netradiční :slight_smile:
4. dub 2008 ve 22:09  • Odpověz
mně to přijde zajímavý a vcelku se mi to líbí.. ale neumím si to na té Letné představit, mám pocit že ke zbytku Prahy je to ulítlé až moc
4. dub 2008 ve 22:12  • Odpověz
autor
lu777 - no jo...ale když si vzpomenu co se dělo kolem tančícího domu....a teď už si to nábřeží bez něj neumím představit :slight_smile:
4. dub 2008 ve 22:19  • Odpověz
mě se líbí ten návrh knihovny, kdy by vypadala jako nerezové mýdlo :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. dub 2008 ve 23:52  • Odpověz
nikko dobry ;))) To kavovy zrno je jediny, co si pamatuju a co bych taky jeste akceptovala, ale ty krabice jsou hrozny...
4. dub 2008 ve 23:55  • Odpověz
gerden, zajímavý jak to každá vidíme jinak , ty kávové zrno a já nerez mýdlo :grinning: :grinning: :grinning:
4. dub 2008 ve 23:56  • Odpověz
tak máš pravdu, sem si to prohlídla asi se taky radši přiklonim ke kávě :sweat_smile: :grinning:
4. dub 2008 ve 23:57  • Odpověz
Já jsem asi taky trapně konzervativní, takže mně se ten návrh sice líbí jako takový, ale na tam, kde má být umístěn.... :frowning2:
5. dub 2008 v 11:55  • Odpověz
mne se to libi, dala jsem si praci, abych nasla informace o interieru a dost mne to nadchlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. dub 2008 ve 13:30  • Odpověz
Mě se taky moc líbí, se těším až bude stát :dizzy_face:
No a to co kolem nadělaj je pěkná blbost, pač když ten návrh vybrali, tak věděli kde má stát a i viděli jak bude vypdat, ne :grinning: ? Tak by měli zmlknout a honem začít stavět... :angry:
5. dub 2008 ve 13:44  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.