• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Barrandov

(Zamčená)
27. ledna 2011 
ahojte :slight_smile:
2. říj 2008 ve 14:22  • Odpověz
Ahoj, kdo je? :slight_smile:
25. lis 2008 v 09:14  • Odpověz
Zda se, ze Barrandov moc neleti ...
21. led 2010 ve 22:23  • Odpověz
Vážně tu není žádná mamča z Barrandova?
1. únor 2010 ve 20:40  • Odpověz
Tady jeden Barrandov :slight_smile:
16. dub 2010 v 15:01  • Odpověz
ahoj já jsem z barrandova a co tak koukám, tak tu jezdí asi miliarda kočárků ale já nikoho neznám... jsem tu teprve dva roky... mám pětiměsíčního Jonáška... teda pět msíců mu bude za tři dny :slight_smile: ...
21. dub 2010 ve 21:06  • Odpověz
tak to zkusím ještě znova třeba si toho všimnete :slight_smile: .... tady barrandov taky :slight_smile:
22. dub 2010 v 10:04  • Odpověz
Ahoj Kacamuro,
já mám už starší děti. :slight_smile: Seznámit se dá asi nejlépe v mateřském centru, je tam fajn cvičení pro děti. :slight_smile:
11. kvě 2010 v 16:38  • Odpověz
já už jsem o něm slyšela... bohužel naše finanční situace mi nedovoluje si to zaplatit, takže tam chodit nebudu i když jsem chtěla... jak máš staré děti???
14. kvě 2010 ve 12:19  • Odpověz
2 a 4 roky :slight_smile:
15. kvě 2010 v 17:35  • Odpověz
no jo to už jsou veliký o proti Jonáškovi :slight_smile: .... holky? kluky? nebo obojí?? :slight_smile:
16. kvě 2010 ve 21:22  • Odpověz
staršího kluka a mladší holčičku :slight_smile: momentálně končíme 4týdenní období neštovic, nejdřív jeden, potom druhý. Uf, jsem ráda, že to máme za sebou :slight_smile:
17. kvě 2010 v 11:52  • Odpověz
Ahoj, hlásí se další maminka z Barrandova. Mám skoro pětiměsíční holčičku. Bydlíme tady skoro dva roky, ale zatím tady znám leda pár sousedů. Kroužím po sídlišti nebo po lese každý den s kočárkem skoro dvě hodiny a mám pocit, že místní maminky nemají moc chuti dát se jen tak do řeči, tak třeba zabere internet :wink:. Já se do mateřského centra v nejbližší době chystám, pro nás by asi byla ta Světýlka - máte někdo zkušenosti nebo třeba i s kojeneckým plaváním tady?
17. kvě 2010 v 18:19  • Odpověz
S mateřským centrem mám dobré zkušenosti a s plaváním v Kačce také, až na tu cenu...myslím, že ty peníze za to nestojí. Stejně jde u malých dětí jen o to, aby se nebály vody a to se dá docílit i bez kurzu.
18. kvě 2010 v 15:12  • Odpověz
Dívala jsem se, že v mateřském centru mají zajímavé přednášky, ale i když jsou s hlídáním dětí, pro nás to ještě není, naše Hanička mě musí mít stále na dohled a babičky máme daleko :slight_smile: Až začnou příkrmy, plánuju tam odebírat biozeleninu od farmáře. Už se fakt těším, jak začnu malou krmit lžičkou, tuším že bude docela žravá :grinning: Na stránkách kojeneckého plavání bohužel není ceník, ale zastavím se tam zjistit podrobnosti až pojedu okolo. Je fakt že teď mi skončí mateřská a začíná rodičovská, tak to je finančně docela skok dolů. I když právě jsem četla, že mateřská se zas zvýší a my, co jsme ji měly od ledna sníženou, dokonce dostaneme rozdíl zpětně, tak to bude příjemný bonus.
18. kvě 2010 v 16:53  • Odpověz
já bych taky začla chodit na světýlka ale nmám na to :frowning2: .... dashin: jinak mě třeba potkáváš??? mám modrej ne moc hezkej kočárek a velkýho černýho psa :grinning: .... a od zítřka budem jezdit sportákem do hlubokýho už se mi nevejde a malýmu bude za týden půl roku... a ne, že bych se nedala jen tak s někým do řeči, jenom se prostě neumim zastavit a začít klábosit s člověkem kterýho neznám :frowning2: ... vždycky když vidim, že se maminka proti mě na mě směje tak jí to oplatim ale víc nic... nerada prudim lidi... veru to je hezké, že už máte neštovice za sebou a je dobře když to maj takle malý... když jsou věší tak to má prý horší průběh... taky chci ještě holčičku ... ale kdo ví jestli se povede
18. kvě 2010 ve 21:28  • Odpověz
je a tvoje holčička je docela podobná mýmu Jonáškovi akorát je na ní vidět, že je to holka a na tom mémže je to kluk :grinning:
18. kvě 2010 ve 21:33  • Odpověz
Kacamura: neboj, ja se taky netouzim s kazdym davat do reci, jen posledni dobu pozoruji, ze i kdyz nektere maminky potkavam casto, nedostaneme se ani k tomu usmevu, natoz pozdravu - kdyz se mijime, proste se divaji stranou, skrz me nebo zkoumaji znacku meho kocarku :slight_smile: Zajimave je, ze se pritom zdravim s nekolika pejskari a s temi pritom nemam nic spolecneho - my psa totiz nemame. Ja hodne jezdim v lese nad Prokopakem, modry kocarek jsem ted vymenila za terenni hnedy. Kocarek s cernym psem si bohuzel moc nevybavuju. Naše Hanicka je teda skoro stejne stara jako tvuj Jonasek, pocitam. Je k videni nekde fotka Jonaska? Hanicka je hodne podobna na tatku a kdyz ma neutralni obleceni, hodne ji hadaji, ze je to kluk. Jinak nam drzte palce, zitra jedeme do mesta na fyzioterapii - mala drzi hlavicku porad k jedne strane, tak jsem ji tam radsi objednala, aby to zkoukli.
18. kvě 2010 ve 22:47  • Odpověz
fotka Jonáška je k vidění pouze na FB a dva měsíce stará tedka čekám na počítač a pak fotky zase dodám.... jo do lesa chodim když je lepší počasí ted se mi tam moc nechce .... navíc muf tam pořád někde cejtí nějaký srnky a občas mi tam zdrhne, což by mi nevadilo (pže se vždycky vrátí), ale nevím jak se psama pže je na psy většinou zlej (pokd to není fenka), ale myslim, že si psů nevšímá když jde někde sám, ale bojim se, že mi najednou zazvoní telefon, že maj mého psa a že jim napad toho jejich (nosí košík takže pokousat je nemůže), ale stejně no a on jak ucejtí srnku tak si můžu volat jak chci a nepřiběhne jinak je poslušnej... spíš se pohybuju hodně kolem billy.... mám taky pořád hrozný stresy, že Jonášek dostane hlad a já ho budu muset někde v lese nakojit... nemám to ráda (kojení na veřejnosti), marně se ho pokouším naučit na flašku, ale jinak je moooc hodnej... jinak taky hodně dělám to, že jakoby koukámjinam když projíždím kolem kočárku, ale není to proto, že bych se nerada bavila nebo pousmála nebo něco, ale bojím se prostě reakce té druhé maminky nevím jestli se na mě taky usměje nebo jestli si řene, ježiš proč kouká... mám fobii z lidí takže komunikovat s cizím člověkem pro mě neni jednoduchý... když takhle píšu tak mi to nevadí, ale jak mám volat nebo někoho oslovit, to bych radši kolikrát vylezla na mount everest.... a když jsem už domluvená s tím člověkem, že se sejdem tak jenom doufám, že to dobře dopadne... na rehabky chodíme taky... začli sme tam teda chodit kvůli tomu, že Jonášek ve dvou měsících úplně přestal zvedat hlavičku tak nás poslala na rehabku a taky otáčel hlavičku jenom jedním směrem (má od toho pěkně placatou hlavu)... ale už se to rovná otáčí už i na druhou a na bříško se dokonce začal první převalovat přez tu stranu co na ní tu hlavičku neotáčel, ale furt to není dokonalé a s paní na rehabce nechce spolupracovat tak má furt pocit, že tam muíme chodit přitom když je doma tak už mi příde, že už bysme tam ani nemuseli...
18. kvě 2010 ve 23:10  • Odpověz
Tak co, jak se Jonáškovi líbilo ve sporťáku? Přemýšlím, jak asi mimčo poprvé reaguje na ty popruhy, že musí být uvázané. My nejezdíme autem, tak Hanička není zvyklá být upoutaná v autosedačce, tak jsem zvědavá, jak to zvládne. Dneska bylo joooo hnusně, ale vy asi chodíte ven za každého počasí kvůli venčení, co. Já taky chodím každý den, klidně i v dešti :slight_smile: A kam chodíte na rehabilitaci? My byly v Braníku v Rehamedu. Dopadlo to dobře, Hanča sice dává hlavičku víc k jedné straně, ale dokáže se sama dotočit i na druhou, tak tam jen jedeme za měsíc, aby se zkontrolovalo, že se přetáčí na bříško na obě strany rovnoměrně. To bylo ale řevu při tom vyšetření Vojtovou metodou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Cvičíte Vojtovu metodu a pláče při tom Jonášek? Jinak mi držte palce, zítra jedeme vlakem na první "dovolenou", do neděle budeme u mojí mamky, je to asi hodina ze Smíchova tak snad to zvládnem dobře!! Tak hezký víkend všem!
19. kvě 2010 ve 21:11  • Odpověz
Jonášek nijak neprotestoval, ale ani neusnul a šli sme jenom na chvíli... ale mě dal kočár pěkně zabrat zatáčí hodně do prava tak jsem to co metr srovnávala :stuck_out_tongue_closed_eyes: .... ale doufám, že to pude srovnat jinak chci jinej... halvn doufám, že už bude lepší počasí mufík by se rád proběhl víc... Jonáškovi nevaděj popruhy na autosedačku je od malička zvyklej takže mu nevadí :slight_smile: ... myslim, že to co cvičíme neni vojtovka a ani už moc necvičim jenom se snažim aby otáčel tu hlavu... jinak se začal dobře převracet na bříško a tak vůbec dělá najednou spoustu pohybů tak doufám, že už to bude dobrý :slight_smile: .... tuhle se za Mufem chtěl doplazit, ale o ještě neumí tak se omylem otočil na záda :grinning: :grinning: :grinning: ... muf ho hodně podporuj v pohybu tak doufám, že začne lézt v době kdy děti lézt začínají,pže je to lenoch.... já myslím, že by to pro ní mohla bejt zajímavá cesta a že to zvládne :slight_smile: ... nemusí bejt celou cestu v kočárku,ale může koukat z okna a tak :slight_smile: ....
19. kvě 2010 ve 22:32  • Odpověz
Zdravím, tak jsme zpět, cestu jsme zvládli dobře, Hanička sice ve vlaku nespinkala, ale hrála si a rychle to uteklo. Bylo moooc příjemné nechat se těch pár dní opečovávat - babička vařila, hlídala, jezdila s kočárkem - no paráda. Jen cestou zpět zapomněl manžel ve vlaku batoh, měli jsme hrozně krámů a až doma zjistili, že nám chybí. Hned volal na České dráhy, na nějaké infolince už o něm zázrakem věděli a přestože byl vlak s batohem ještě v Praze, prý nešlo ho nechat tady na nějakém nádraží, ale že prý bude v Plzni, kde končí služba vlakové četě. Hádejte ... v Plzni žádný batůžek odevzdán nebyl :angry: Manžel ještě zítra obvolá nějaká další větší nádraží po trase toho vlaku, ale moc tomu nevěříme, České dráhy jsou jak černá díra. Mrzí mě to, batůžek jsem mu dala na minulé Vánoce, měli jsme tam elektronické chůvičky, dost drahé brýle, naštěstí tam nebyly doklady :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. kvě 2010 ve 22:42  • Odpověz
je tak to ste se měli :slight_smile: .... mě o malýho nikdo nepečuje a o mě už vůbec ne :frowning2: ... hrozně se těšim až si jednoho dne budu zase válet šunky v posteli do dvanácti.... no ale nepočítám s tim, že to bude nák brzo..... a to mě docela zaráží, že vám v praze řeknou, že tam ten batoh je a do plzně už nedorazí :angry: :angry: :angry: ..... to je bordel toto.... no doklady to by bylo asi to nejhorší .... ale chůvičky nemám a koukám, že jsou docela drahý tak nák nevim za co je seženu....
25. kvě 2010 v 08:59  • Odpověz
ony ty chůvičky nejsou zas tak nezbytné, zas tak velký byt nemáme abychom neslyšeli Haničku večer plakat, ale je to šikovné v tom, že slyšíme i třeba zakňourání a líp jí znovu uspíme než začne plakat naplno. Ale ona se naštěstí budí v noci minimálně - usne okolo osmé a pak si zakňourá až na noční kojení :slight_smile: Jinak já se těším na třetí hexavakcínu - Hanička vždycky po očkování spí do deseti :grinning: S tím kojením venku - tomu se taky vyhýbám, procházky si vždycky spočítám tak, abych byla doma do dalšího kojení - a to je vždycky po třech hodinách, hlad dřív přijde málokdy. To už se spíš kňourá nudou než hlady....
25. kvě 2010 ve 22:14  • Odpověz
no mě by se hodily... v létě chci jezdit na živohošt a pět merů od karavanu mám stánek... tak bych měla chůvičku a mohla sedět u stánku... a kdyby něco byla bych hnedka u něj.... :slight_smile: ... jinak doma nepotřebuju vůbec.... jé to ti tak spí???? mě teda po očkování nespí a ještě má horečky... ale měli sme to rozdělený, tak ted už půjdem jenom na poslední, ale ne hexa ale ten prevenar (myslim, že to je).... mě espí ani normálně dneska ve tři ráno si smyslel, že už je jako vyspinkanej a že si budem hrát... a nějak sem mu nedokázala vysvětlit, že si ve tři ráno hrát nebudeme tak usnul až v pět.... já už dávám příkrmy... takže sebou začnu ven tahat prostě přesnídávky a zapíjet bude čajem.... moc mu šmakujou :slight_smile: .... dneska jsem měla děsnýho běhání po úřadech a na kyčlích sme byli... takže jsem náká unavená... a do lesa sme nešli... stejně se snažim chodit taak abych nepotkala moc psů... což na barrandově skoro nejde, ale včera jsem to nák podcenila... šla jsem cestou kam moc lidí nechodí tak ani psů a bylo tam takový klouzavý bahno, že jsem to zachvíli otočila a šla zpátky....
26. kvě 2010 v 18:00  • Odpověz
Tak to máš dobrý, že se dostaneš v létě mimo Prahu, i když takhle pracovně, změna prostředí prospěje i Jonáškovi a budeš mít pár korunek navíc. Prodáváš občerstvení nebo třeba nějaké svoje výrobky? My letos nepojedeme určitě nikam, vlakem to s malou moc daleko nejde, snad budeme mít auto příští rok a někam pojedem, manželovi se do něj vůbec nechce :slight_smile: Jinak Hanička je fakt spáč, usíná večer okolo osmé a okolo osmé se i budí, mezitím je jedno noční kojení, naštěstí. Snad si to nerozmyslí a nebude jí taky v noci chytat hráčská vášeň. A jak vám dopadli kyčličky - je středa, tak to jste byly u MUDr. Šestáka, co? Hanička měla donedávna široké balení, vypadalo to i na třmínky, ale už je to v pořádku. Kolikrát denně chodíte ven? Já chodila jednou na dlouhou procházku, ale asi budu chodit spíš na dvě a taky Haničku dávám občas dopoledne spinkat na balkon. Já jsem vždycky v zimě nesnášela ty výpravy a oblékání, ale teď už to jde, tak to zvládnu i dvakrát denně . Ale vás vždycky vytáhne Muf, co. Jinak psů je tady fakt naseto, je jich víc než kočárků :grinning:
26. kvě 2010 ve 22:49  • Odpověz
jé ten stánek neni náš :slight_smile: ... nechtěla jsem psát hospoda :grinning: ... že bych si tam večer sedla a něco si dala a poslouchala jestli Jonášek nepláče :slight_smile: ..... auto je skvělá věc my máme dvě nevim jak bysme to dělai s jednim... manžel ho potřebuje denně a já se taky většinou přepravuju autem takže... my je potřebujem.. navíc na tu živohošt nejezdí moc autobus a už vidim jak se tam tahám s kočárem a se všema věcma budem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .... my dem ven třeba se potkáme :slight_smile: .... kyčle už máme úplně v pohodě už jsou vidt i jadýrka tak dobrý :slight_smile: .... jj chodili sme k šestákovi :slight_smile: .... my balkon nemáme :frowning2: ...my jdem ven tak se třeba potkáme akorát nevim jak bych vás poznala :grinning: ... my sme ale nepřehlédnutelní :grinning: ....
27. kvě 2010 ve 13:58  • Odpověz
Aha, tak to jsem teda těžce nepochopila, s tím stánkem :grinning: My jsme dneska přišly z procházky už o půl druhé, měla jsem taky hodně zařizování, celý dlouhý seznam, malou jsem nejdřív uspala, ale hned na poště jí vzbudil a vyděsil nějaký chlap, co strašlivě řval na paní za okýnkem, až ho celý poprskal :confounded: Hanička pak nemohla zabrat, tak jsem nakonec stejně jela do lesa jí udrncat, bylo tam děsně bahna, ale božský klid. Viděla jsem tolik druhů ptáků, že se jdu za chvíli podívat do atlasu. Jinak nás poznáš, já mám hnědý kočárek a vlasy každý den do krátkého culíku. Pokud na sebe nenarazíme, můžeme si dát někdy sraz. Včera nám montovali předokenní žaluzie - obývák máme na jihozápad a pere sem sluníčko, tak abychom přežily léto - teď jsem ale četla, že možná celé léto proprší, to by se mi ani trochu nelíbilo :angry: A už budeš tlumit kojení když už dáváš příkrmy?
27. kvě 2010 v 15:37  • Odpověz
no my si vyšli na procházku do deště akorát :grinning: :grinning: :grinning: .... chtěla jsem jít do lesa, ale pak mě zmohla taková únava, že sm šli jenom do toho u zelený zastávky.... ježiš chudák malá... mě tam dneska strašně štve ta muzika na náměstí řve to jak na lesy :angry: ... jj tak srazit se někdy můžem :slight_smile: .... my máme okna na jih a sluníčko nám sem pere celej den a žaluzie to moc nezachráněj... v létě se tu nedá bejt i venku je líp.... no trochu to tlumim... když se mi nechce někde kojit beru přesnídávku a čajík a prdim na to, a on poslední obou stejně moc nechce, ale nchce ani flašku... takže je to takový divný... asi mu to všechno co mu dávám lžikou natolik zachutnalo, že by nejradši pořád.... ale už jsem byla tuhle pěkně červená když už to ty prsa neudržely a já nakupovala v bille a už to mlíko prosakovalo :confounded: :confounded: :confounded: .....
27. kvě 2010 v 16:50  • Odpověz
Tak hlásím, že batoh se zázračně našel.... Napsali jsme stížnost a druhý den byl doma :sunglasses: Fakt se mi ulevilo, holt člověk se nemá vzdávat. Jinak Hanička se začala předevčírem točit na bříško a včera se otočila i zpět na záda (ale to bylo asi omylem). Teď chvíli nepoleží, pořád jde na bok nebo na bříško, tam ale nevydrží tak dlouho, kňourá a když jí otočím, kňourá že chce zase na bříško :slight_smile: Ale dělá mi radost, šikulka malá.
28. kvě 2010 ve 21:30  • Odpověz
jé tak to je dobře, že se našel..... Jonášekmi začal dělat pěkný zcény (asi zuby)... je tedka docelaprotivnej, ale de to.... jinak je to šikula :slight_smile: ... Jonášek dostal pochvalu na rehabilitaci, že se hodně zlepšil, ale zároven mi doktorka řekla, že je to trochu lenoch a že mu to prostě budu muset všechno asi ukazovat... už dohnal děti svého věku (jako v otáčení a tak), ale to jenom kvůli cvičení... tedka mu ukazuju jako na čtyři no ale děláme to teprv druhj den tajže je jasný že nechápe :slight_smile: ... jinak vim s tim otáčením o čem mluvíš ... malej se otáčí a poprvé na bříšku vydrží dlouho, ale pak už je unavenej a co minutu k němu chodim a otáčim ho zpátky... ale už se na tombříšku umí otáčet kolem dokola a sem tam už se obrátí na záda i sám, ale ze začátku je to ětšinou omyl... tedka se někdy otočí omylem a jindy už je na něm vidět, že to takhle chtěl :slight_smile:
28. kvě 2010 ve 21:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 18
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.