• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Barrandov

(Zamčená)
27. ledna 2011 
no je to otrava tam trávit víc času než člověk musí...
27. pro 2010 v 17:41  • Odpověz
@snehulda Už aby to bylo, dej pak vědět :slight_smile: Budu na Tebe myslet, aby Ti porod nevyvolávali. Zkus třeba víc chodit, trochu to rozhejbat, třeba to pomůže!

Jinak jsem byla dneska v Thomayerce na příjmu, vlastně jen vyplnit papíry a všichni tam byli strašně milí, věnovala se mi fajn sestřička, která mi všechno vysvětlila atd. A bylo tam i málo maminek, oproti Motolu minule trochu šok, tak bylo vždycky takovejch lidí..... Příští úterý už jdu do první poradny, tak uvidím.
27. pro 2010 v 17:48  • Odpověz
@pattie U nás taky špendlík frčel. Pořád ho máme. V obchodech jsem ho taky viděla (třeba v Dětském ráji). Možná je ale lepší nový. Je to levné a děti jej milují. Vojta měl a ještě má rád i takového hrajícího kašpárka. Ale to teda není chrastítko. Aktuálně u nás frčí hrnce (moje) se lžičkou a míchání :slight_smile:
28. pro 2010 v 19:47  • Odpověz
jé a ještě můžu dát kolotoč nad postýlku.... ten je taky fajn... u nás tedka teda nejvíc frčí otevírání a zavírání dveří a mobily :grinning: ... jinak mi teda trochu dělá starost to jak je Jonášek surovej a vzteklej... výdycky když se k němu přiblíží jeho 16ti měsíční teta, která je na něj moc milá a nedělá mu nic špatnýho tak on se začne strašně vztekat a strká do ní no úplnej horor... nevím co to do něj vždycky vjede... a hrozně se vzpouzí i u jinech každodenních věcech... jenom doufám, že ho to s věkem přejde a nebude takovej i větší... dělali či dělaj to vaše děti taky???
28. pro 2010 ve 22:07  • Odpověz
@kacamura Kačko, Bětka je taky pěkně vzteklá a na některý děti speciálně... ale u Jonáška je to určitě věkem, za chvíli přijde takový to vztekací období, kdy sebou plácne na zem... Tím si asi musíme projít každá :slight_smile: chce to prostě pevný nervy!!!
U nás teď nejvíc frčí Lego duplo a vláček s kolejema :slight_smile:)
@janovkov Dětskej ráj, to je na Andělu? Zaúkoluju babičku :slight_smile:
28. pro 2010 ve 22:49  • Odpověz
no na to období kdy sebou bude vztekle plácat na zem se vůbec netěšim... páč to bude hrůza... když mi to udělá doma tak ho nechám at se vyvzteká, ale co mezi lidma??
29. pro 2010 v 09:24  • Odpověz
@kacamura Bětka s sebou takhle o plácala naštěstí jen doma. Venku to nedělala, teda venku měla histeráky, ale to zvládla ve stoje. Prostě se zasekla a začala ječet. Ale pár maminek s dítětem na zemi jsme potkala :slight_smile:)
29. pro 2010 v 17:29  • Odpověz
co ty myminky dělaly??? já budu mít totiž nutkání mu nařezat (jak se znám)... ale nechci tam nad nim stát a koukat na něj a vypadat bezradně... ty lidi co kolem tebe pak dou si všichni myslej že si nevíš rady a že máš nevychovaný rozmazlený dítě a já si v mnoha situacích opravdu rady nevim...
29. pro 2010 ve 20:23  • Odpověz
ahoj holky, psala mi Ivana, že už se Vojtíšek narodil! Dnes v 16:15 hod a jeho míry jsou krásné: 3260 gramů a 48 cm. :slight_smile:
29. pro 2010 ve 21:11  • Odpověz
@pattie To je na Vysočanské. Mají i stejnojmenné webové stránky. Ale metrem to není tak daleko.
@kacamura Katko, Vojta to taky dělá. Když mu nechci něco dát anebo když se mu něco nedaří. zatím naštěstí jen doma. Na cvičení mezi dětma je způsobný. :slight_smile:
29. pro 2010 ve 21:14  • Odpověz
@janovkov jé tak to je super :slight_smile:... sem ráda, že už to má za sebou :slight_smile:... tak snad to měla v pohodě... a dokonce to má ještě před lednem tak paráda :slight_smile:...
a jinak tohle vztekání ještě chápu, když se vzteká, že mu nechci něco dát nebo když mu něco nejde... když mu nechci něco dát tak ho nechám at se vyvzteká a když mu něco nejde tak mu třeba ukážu jak na to nebo mu pomůžu (furt doufám, že to dělám správně) ale trochu mě zaráží to stěma dětma... no možná se jenom bojí nebo nevim, ale dneska prej s Ádou když byli venku seděl úplně v pohodě na bobech tak třeba to dělá hlavně když má třeba špatnou náladu, ale mě příde, že to dělá pokaždý když se k němu áda přiblíží tak nevim no :confounded: ... snad to bude časem v pohodě až si bude jistější v chůzi a tak....
29. pro 2010 ve 23:18  • Odpověz
@janovkov No jo, tam jsme kupovali autosedačku! Vím kde to je :slight_smile:

Jéééé, to je krásný, že je Vojtíšek už na světě!!! Tak hlavně, jestli jsou oba v pořádku!!!!! Tak Sněhuldo, až to budeš číst, tak obří gratulace!!!!!!!!!!!!!
30. pro 2010 v 11:41  • Odpověz
@pattie My taky jsem ji tam autosedačku kupovali. :slight_smile: (a taky kočárek) Byli příjemní a všechno nám ukázali. A mimojiné tam mají taky tyhle super jednoduché a vděčné hračky pro děti.
30. pro 2010 ve 13:09  • Odpověz
Taky myslím, že je to super, že Vojtíšek neváhal moc dlouho :slight_smile: To bude mít Sněhulda hezký vstup do nového roku. Taky napsala, že je krásný. :wink: No, už se těším, až se všichni uvidíme.
30. pro 2010 ve 13:11  • Odpověz
Zdravim a gratuluju snehulde :slight_smile: Doufam, ze jsou v poradku a ze prubeh byl uchazejici. Vsem pekneho silvestra a v novem roce snad na videnou :slight_smile:
30. pro 2010 v 16:42  • Odpověz
Ahoj holky tak už jsme doma, dneska budem mít premiéru tak jsem zvědavá. Děkujeme za gratulace. Musím říct že jsem to měla opravdu rychlí v 10 jsme přijeli do porodnice v 11 jsem byla na prohlídce zavedli tabletu na vyvolání šla jsem na monitor, pak za dvě hodiny opět prohlítka že prý stejné další tableta, kdyby nezabrala tak další bych dostala až zas další den a zas na monitor, tam jsem byla od 13.30 do 14.40 a tech 40 minut se tam kroutila jak paragraf měla jsem strašný bolesti v zádech ale to prý kontrakce nejsou furt na mě. Pak už jsem tam lezla skoro po stropě tak mě z něj odpojili, šla jsem na pokoj a na záchod a tam mě chytli bolesti do podbříška po 2 minutách tak mě vzali na vyšetřovnu a že jsem otevřená na 4 cm. Takže jdem na sál tam jsem šla asi 20 minut protože jsem si každý 2 minuty lehala na zem než jsem tam došla už jsem byla na 6 cm. Na sále jsem měla úžasnou mladou asistentku co tam semnou byla celou dobu no od těch 3 do 16.15 kdy se Vojtík narodil. Fakt je že v tu chvíli to bylo strašný ale člověk o tom za chvíli neví. No měli jsme náký komplikace protože se mi zastavili kontrakce oni tedy řikali že je mám ale já je necítila takže ho podle mě vytáhli na sucho tak říkajíc, No chvíli nedýchal a nikdo mi nic nechtěl říct pak praskla půpečníková šnůra takže jsme byli všichni ohozený, nevěděli jestli jim prasla po zasvorkování nebo předtím že by byl trochu chudokrevnej, ale snad je všechno dobrý- Pak už to byla pohoda. No na novorezeneckém nic moc ale dobrý. Nejde nám moc kojení jako techniku máme dobrou ale mám málo mlíka takže večer už tam nic není a musíme přikrmit. Takže musím jít studovat návod jak mu připravit baštu. Zítra k nám přijde doktor tak nám snad taky něco poradí. Když vyjde čas tak zas písnu, a až to nějak zvládnu tak budu ráda za návštěvu nevim jestli někdy vyrazíme ven protože neumim složit kočár takže jsem odkázána na laskavosti tatínka jestli nám to ukáže. Zatím se mějte ahojky
3. led 2011 v 17:46  • Odpověz
@snehulda ahoj Sněhuldo, ještě jednou velká gratulace k Vojtíkovi. Zkus kojit hlavně v noci co nejčatěji, to se tvoří prolaktin pro tvorbu mlíka a nejméně co 3 hodiny, při delším intervalu tvorba zase tvorba mléka klesá. Uvidíš, že to půjde. Náš Vojta začal být plně kojený až po 6 týdnech. Hlavně žádný stres a věřit tomu :slight_smile: Držím place.
3. led 2011 v 18:11  • Odpověz
@snehulda tak já s gratulací čekala až se tu ukážeš :slight_smile:... tak tedy obrovská gratulace :slight_smile: .... těšim se až vás uvidím :slight_smile:.... s kojením jsem problémy vůbec neměla kojenej byl plně hnedka od začátku tak ti asi moc neporadím, ale vím, že když jsem občas měla málo tak stačilo častěji kojit a ono se to pak samo spustilo, že jsem měla pak zase mlíka až moc... tak držím palečky ono se to srovná... jinak UM jsem mu začala cpát až asi v půl roce kdy se mi začlo dělat mín mlíka (nebo jsem měla ten pocit) a navíc už jsem kojit nechtěla tak časem si flaštičku vzal... tak hlavně at ste oba v pořádku :slight_smile:... tak dej vědět až se budeš cítit my přídem na návštěvu a přinesu ti ty chrastítk a kdybys chtěla tak i kolotoč nad postýlku :slight_smile:...
Jinak holky už jsem du dlouho neviděla dashin... haloo kde si :slight_smile:?
3. led 2011 v 18:45  • Odpověz
@snehulda Ahoj Sněhuldo, obrovitánská gratulace k Vojtíškovi!!!!! Až budeš mít nějakou fotečku, tak sem s ní, už jsme na něj s holkama moc zvědaví! Přesně jak píšou holky, snaž se přikládat co nejčastěji, ale hlavně se nestresuj, kdyby to nešlo, svět se nezboří!
Jinak jedna moje známá je laktační poradkyně, je to strašně fajn holčina, tak jí klidně zavolej a poptej se!!! Kontakt je na http://www.spokojenykojenec.cz/Laktacni-poradenstvi.html
3. led 2011 ve 21:27  • Odpověz
Ahoj moc děkuju. Pošlete mi interní poštou kontakt na mail a já vám pošlu. Mám dvě fotečky z mobilu sice ne moc kvalitní ale něco vidět je. Zatím jsem se ještě nedostala abych stáhla fotky z fotáku. Děkuju za rady :slight_smile: a ještě mi řekněte jestli víte když tedy nebudu kojit a chci jít ven na delší dobu jak se to dělá na obalu Nutralonu jsem se dočetla že udělaný mlíko musí do dvou hodin sníst. Vim že ted v zimě moc venku nebudem, ale třeba budu potřebovat jet do práce a to je hodina cesty jen tam. JInak od včerejška mám teplotu víc jak 37.5 tak doufám že to ode mě malej nechytí ikdyž je to asi jen z tý velký radosti
4. led 2011 v 19:12  • Odpověz
jo ještě taková perlička, včera jsme koupali a zapojili tatínka, což je u nás úspěch, tak jsem mu pak Vojtu dala do ručníku at ho odnese a utře a Vojta mu načural do obličeje :grinning:
4. led 2011 v 19:15  • Odpověz
@snehulda no mlíčko by se mělo spotřebovat opravdu do dvou hodin, ale pokud je v ledničce vydrží i dýl... jinak jestli v práci máte varnou konvici nebo mikrovlnku tak stačí když si sebou vezmeš lahvičku s kojeneckou vodou, a odměřený množství mlíčka (existujou takový zásobníky) a můžeš mlíčko udělat třeba v práci... jinak já jsem si procházky a tak vypočítávala podle jídla prdoly... hned jak se najedl tak sme vyrazili a do tří hodin sme byli zpátky :wink: ... a dokud jsem kojila tak Jonášek nebyl jedinkrát nemocnej... tak se neboj já měla i 39 při kojení...
a to Vojta udělal tatínkovi asi radost vid :grinning: :grinning: ... Martin nekoupal nikdy
4. led 2011 v 19:37  • Odpověz
@snehulda Pořiď si malou termosku. Kamarádka nekojila a chodili i s malou Barborkou na celedenní výlety, měli jednu termosku s teplou vodou a flaštičku se studenou a akorát to vždycky venku namixovali. My dávali UM až kolem roku a v podstatě jen na noc, takže jsem dělala čerstvé a moc zkušeností s tím nemám. Ale neboj, je to pohodlný, spousta maminek si vychvaluje, že alespoň můžou pracovat nebo dát malý na hlídání rodičům, partnerovi....
Jestli máš teplotu, tak to radši nepodceňuj a kdybys měla nějak víc, tak určitě nakluš do porodnice, může to bejt klidně nějakej zánět, nechci Tě strašit (já měla týden po porodu 38°C a zjistili mi dva krevní výrony do břicha - po tom císaři), nebo zánět v prsu.... Tak ať se vám s Vojtíškem daří!!!!!!!!
4. led 2011 ve 21:22  • Odpověz
@pattie no to je fakt... já měla 39 a měla jsem zánět dělohy pak i 40 nechali si mě v porodnici na gynekologii a 2 dny jsem vůbec Jonáše neviděla ten byl nahoře na šestinedělí a pak mě tam taky přestěhovali... nebylo to vůbec příjemný...
4. led 2011 ve 22:15  • Odpověz
@kacamura Fakt jo? To je teda síla.... tos měla po tom císaři? :frowning2:
5. led 2011 v 09:35  • Odpověz
no to sem měla po císaři no ... 6 dalších dní v porodnici... pak už sem je ubrečela, že chci domů... měla jsem nějaký antibiotika a tak no byla to paráda... :frowning2: ... a ještě Jonáš byl děsně uječenej.... no šílený... ale to už je pryč a je to super :slight_smile:
5. led 2011 ve 13:54  • Odpověz
@snehulda ahoj, jestli máš teplotu, tak to vojtíkovi nevadí. Já měla taky ze začátku a dokrtorka mi říkala, že nesmím přestat kojit, že to miminku nevadí. naopak získává protilátky. Jn kdyby to přešlo v opravdu vysoké horečky, tak by se mohlo kojení omezit, ale to spíš aby ses nevyčerpávala, jiný důvod není. Ještě jsem taky používala homeopatikum ricinus comunis. Mají jej v lékárně a dávkování je pět C H. Dát se pět kuliček před kojením pod jazyk rozpustit. A bere se to týden. To by taky mohlo pomoct :slight_smile: tak zdar a sílu.
5. led 2011 v 17:59  • Odpověz
Koukám holky, že vy máte s teplotou po porodu jiné zkušenosti. :slight_smile: Nedočetla jsem Vaše reakce.
5. led 2011 v 18:01  • Odpověz
@kacamura S Dášou jsme se viděly včera na cvičení s miminky. Už zase chodíme do stejné skupiny. Nějak za dní by prý měly jít s Haničkou na operaci mandlí. Ale jinak jsou už prý v pořádku. Tak se taky už brzy uvidíme.
5. led 2011 v 18:02  • Odpověz
@janovkov jiný zkušenosti s teplotama sice máme, ale pro kojení to nemělo vliv... prostě kojit... Já akorát dva dny odstříkávala a pak jsem z toho měla málem zánět.. páč sem měla mlíka hodně a Jonáškovi to stačilo, ale stejně ztvrdly :frowning2: ...

jinak už se těšim až bude náký normální počasí abysme taky nějak mohly vyrazit třeba na procházku nebo na hřiště... ta zima mě ubíjí
5. led 2011 v 18:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.