• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Barrandov

(Zamčená)
27. ledna 2011 
@kacamura tak si vem něco z domu a nic si nedáš aspon pokecáme
19. led 2011 v 15:34  • Odpověz
to je blbý... ale tak snad na vodu bych měla... tak my přídem, ale těžko říct co si dám :slight_smile:
19. led 2011 v 17:30  • Odpověz
@snehulda ahoj, jj, jdu zítra do práce. Budu tam tak do těch tří. Takže do cukrárny mi to tentokrát nevyjde.
19. led 2011 v 18:28  • Odpověz
@janovkov no já si to myslela, hlavně že jsem se tě ptala, jenže já všechno hned zapomenu, hlava děravá.
19. led 2011 v 19:16  • Odpověz
jo byli jsme dneska u doktora a přibrali jsme další 280g takže už váží 3610g. a taky jsme byli na kyčlích a hele nikdo tam nebyl šli jsme hned nařadu
19. led 2011 v 19:17  • Odpověz
@snehulda jé no tak to je krásný :slight_smile:.... my teda už při odchodu z porodnice měli 4kila,ale vyste zase měli menší porodní váhu i výšku... takže nádhera :slight_smile:... a na kyčlích to bejvá rychlý já tam taky nikdy moc nečekala... a když předemnou náhodou bylo víc lidí, tak sme šli do deseti minut na řadu... a kyčle dobrý?
19. led 2011 ve 20:16  • Odpověz
@snehulda ten doktor na kyčlích je dobrej pořízek :slight_smile:)
holky, tak mě to ti řemeslníci opravdu zrušili, je to fakt pech, ale tzn. že můžem :slight_smile:) tak my se taky na tu třetí ukážeme
20. led 2011 v 09:12  • Odpověz
Tak to je fajn že se taky konečně uvidíme. Jo pan doktor Šesták, se mě ptal jestli někdo měl v rodině problémy jako dítě s kyčlemy, byla tam semnou máma a ta mu povídá že Věrka což je moje sestra a on nám do zprávy napsal že teta Frejka měla nákou diagnozu, asi nerozumněl to jméno tak tam něco napsal, tak jsme se s mámou doma málem počůraly když jsme si tu zprávu četly. Jinak malej je v pořádku, ale 3 plínky máme ještě dávat. Tak ve 3 Ahoj
20. led 2011 v 10:56  • Odpověz
Ahoj holky, tak je mi to moc líto, že jsme nedorazily, ale normálně jsme s Bětulí obě zaspaly. :grinning: Jsem teď hodně unavená, tak jsem vděčná za každou minutu spánku. No, jsou skoro čtyři a ona ještě spí... Tak holt příští týden :wink:

@snehulda 3 plínky dáváš? My dávali dvě... ale zaplaťpánbu za to, kamarádka musela dcerce do půl roku dávat třmínky, to bylo dost strašný :frowning2:
20. led 2011 v 15:48  • Odpověz
@snehulda To ale chuďátko nemůže moc se 3 plínkami kopat nožičkama, ne? Nebo ještě moc nekope, jak je malinký? A dokdy máte dávat 3 plínky?
20. led 2011 v 17:34  • Odpověz
@pattie já si to myslela, že ste zaspaly :grinning: ... po tom co ste se mi minule omluvily z procházky, že jdete hajat :grinning: ...
prdolka je krásnej :slight_smile:... akorát teda furt mám pocit, že jonáš nebyl takhle malinkatej i když asi byl, ale rozhhodně byl tlustčí :grinning: ... my taky dávali dvě... asi jenom do čtyř měsíců nebo tak nák.. pak nám řek, že dobrý akorát že ještě nejsou vidět jadýrka, ale ty tam byly asi v sedmi měsících nebo tak nák tak dobrý :slight_smile:.. a to sme oba s martinem měli dečku...
@janovkov koukám, že už si to taky moc nepamatuješ jak to bylo s prdolou když byl malej :grinning:
Jonášek na Vojtíka kulil oči a když mu koukala nožička z dupaček tak nás na to hrozně upozornoval :grinning:
20. led 2011 ve 20:36  • Odpověz
No dáváme papírovku a 2 látkový, řikal že je to v pořádku ale že je máme dávat zatím do další kontroly v únoru. Já myslim že to Vojtovi nevadí a mě taky ne dost často ty látkovky zachytí to co papírovka ne furt nám něco z ní utíká. :unamused:
21. led 2011 ve 13:46  • Odpověz
tak to sme to všechny pochoily asi špatně... páč papírovku sme do toho asi ani jedna nepočítala :grinning: ... tak sme to špatně pochopily... a nejsou mu velký ty plínky když vám z nich furt něco utíká?.. nebo je podělanej až na záda? to bejvá dost častý...
21. led 2011 v 16:09  • Odpověz
Nám se snad nestalo, že by z plínky něco uteklo.. teda kromě toho, když se pokakal až na záda. Jednou jsem teda vyzkoušela ty ekologické skoro odbouratelné pleny z DM (měla jsem kupon z Babybonusu) a to Vojta hned pročural. Takže nikdy více. Zlaté Pampersky. Co používáš ty, Sněhuldo?
21. led 2011 v 18:57  • Odpověz
@kacamura No jo, nepamatuju... Přijde mi, že to strašně letí.. Nezdá se ti? :slight_smile: Někdy se musím podívat znova na fotky Vojty, když se narodil, abych si uvědomila, jak byl malinký (teda oproti Vojtíškovi Sněhuldy veliký, ale pro mně malinký).
21. led 2011 v 19:01  • Odpověz
já už tedka musim v noci přebalovat jinak je ráno pročůranej... dřív sem v noci přebalovat nemusela.... ted už musim... už sem dokonce přšla na to jak to udělat aby u toho v noci neřval tak dobrý :slight_smile:...
taky mi tedka večer hrozně řval při usínání a dneska jsem přišla na příčinu tak už to bude dobrý... ale evidentně bylo moc brzo na to mu sebrat hajací plínu a snažit se jí nahradit plyšákem... bez ní a bez dudlíku neusne...
@janovkov já už taky zapomínám a ted jak je s nim sranda a vůbec tak to opravdu uíká hrozně rychle a vůbec od toho půl roka tto utíká strašně rychle.... ale nemůžu zapomenout na ty první tři měsíce který pro mě byly delší jak rok... sem si pak řikala, že bych ho nejradši nechala v bříšku ještě tři mměsíce... páč u nás byly ty první tři fakt děsivý... ale to bylo asi i hodně tim, že jsem nebyla zvyklá na to tempo a že nic nebudu stíhat a že se vůbec nevyspim (a spánek je pro mě strašně důležitej sme opravdu až přehnaně protivná když se nevyspim)... tak nevim... jenom vim, že dokavad nebude fungovat tatínek jako tatínek tak druhý mimčo nehrozí páč bych to nezvládla :frowning2:
21. led 2011 v 19:40  • Odpověz
@janovkov taky jsme tyhle pleny měli (Alona - nebo jak se jmenujou) a nějak nevyhovovaly... ale spoustě holek vyhovujou.... já jsem ale hodně látkovala a plánuju i s druhým. Bětce doteď dávám na odpolední spaní látkový pleny.
@kacamura zkus nějakou větší velikost plen, pro Bětku teď na noc kupuju 4+ (do 20 kg) a musím zaťukat, že v noci neprotečou. Tak třeba by to pomohlo....
Musím zaťukat, že náš tatínek opravdu jako tatínek funguje, jinak bych do druhýho taky nešla (on to byl hlavně jeho nápad :grinning: )
21. led 2011 ve 21:44  • Odpověz
@pattie no já kupuju 4... jako co se týče velikosti tak malý mu rozhodně nejsou :slight_smile: ... myslim, že i se 4+ bych musela přebalovat v noci.. on toho počůrá v noci víc než přes den... za noc má ty dvě plínky úplně plný... a vem si o kolik je bětka větší než náš prdola...
látkovat bych nemohla..nějak si ten šílenej kolotoč neumim představit... vzhledem k tomu, že Jonáš si fakt ještě říct neumí a když ho posadim na nočník a on tam něco udělá tak je to zatim spíš zázrak než úmysl :slight_smile:
21. led 2011 ve 22:00  • Odpověz
@kacamura Tak to jo.... to nám ty 4+ stačí... já jsem s Bětkou látkovala od malička a s druhým to plánuju taky. Nic to není, akorát člověk častějc pere a nemusí domů tahat tolik balíků plen :grinning:
22. led 2011 ve 13:13  • Odpověz
@kacamura Tak to jo.... to nám ty 4+ stačí... já jsem s Bětkou látkovala od malička a s druhým to plánuju taky. Nic to není, akorát člověk častějc pere a nemusí domů tahat tolik balíků plen :grinning:
22. led 2011 ve 13:13  • Odpověz
@pattie To Ti trochu závidím - to látkování. Taky jsem o něm uvažovala, ale pak jsem se nějak nemohla vyznat v té spoustě druhů plenek, co se dnes dají koupit. A taky jsem se bála, že jak se mi začnou líbit, tak budu chtít hned různé vzory svrchních kalhotek a úspora se rozplyne. Jak tomu pokušení odoláváš ty? :slight_smile:
25. led 2011 v 11:01  • Odpověz
@janovkov Taky jsem tomu absolutně nerozumněla, tak jsem si to nechala vysvětlit od jedné šikovné holčiny. Tak nějak jsem nemusela odolávat, koupila jsem jedny, dvoje svrchňáčky, pak ještě jedny, když Bětka trochu vyrostla, pár plen, hlavně od Popolliny a Imse Vimse a tak nějak jsem u toho zůstala. Přiznám, že mě to zase až tak nelákalo kupovat a zkoušet novinky. Jsem v tomhle taková konzerva, že jak mi vyhovovaly ty stávající, nové jsem nezkoušela :slight_smile:))

Holky, jinak vás pozdravuje Dashin, potkaly jsme se v Bille!
25. led 2011 v 17:30  • Odpověz
@pattie tak to tě prostě obdivuju... já bych opravdu neměla na to to prát.... ještě prát ty pokaděný... no vůbec si to neumim představit....
jinak se stěhujeme na zbraslav... takže nebudu daleko a určo na nákou cukrárnu dorazim :slight_smile:... akorát ještě nevim ja to bude... online budu až někdy nevim kdy... tedka ještě do 31 snad jo a pak nevim... páč ted mám internet od UPC a tam co se stěhujem neni přípojka a nic... takže se budu muset připojit nějak jinak... ale bude to ještě legrace... zatim balim ty věci co nepoužíváme a tak.. přes den mi u toho dost asistuje Jonáš... tak toho večer udělám víc... navíc to dítě se tedka prostě rozhodlo, že chce furt nosit a furt mačkat čudlíky... a to je děs... páč jak ho nezvednu a nedovolim mu mačkat tak je scéna ale hrozná... a on je schopnej takhle scénovat dloooouho... no ale když je slušnej tak mu to dovolim :slight_smile: ... fakt chce dělat všechno co já... ani najíst se nemůžu to je okamžitě u mě a bere mi příbor a chce jíst taky no mazec prostě... tak už sem pak kolikrát zlá :frowning2: , páč se prostě chci taky najíst a nebo prostě něco uklidit a tak... no a po večerech toho moc neuklidim páč většinou vyžehlim nebo vytřu a pak už chci mít taky čas pro sebe...
26. led 2011 v 00:00  • Odpověz
@kacamura Katko, vydrž, to je prostě takový období! On se časem srovná, možná, že vycítí i vaší nervozitu ze stěhování... ale vůbec nic si z toho nedělej, na Bětuli taky pořád řvu :slight_smile: Ona teď zkouší, co všechno si může dovolit, kam až sahá rodičovská trpělivost :slight_smile:
Tak hlavně, a´t stěhování dobře proběhne!!
Jinak k těm látkovejm plenkách, dovnitř se dává ještě tzv. separační vložka, vypadá to podobně jako papírovej kapesník, prostě celulózovej obdelník, takže když se mimčo pokaká, tak se to vyhodí do záchodu a je to. Vůbec nic na tom není :slight_smile:))
26. led 2011 v 09:09  • Odpověz
@pattie Ahojky jéé Rádo neukázala bys mi to taky s těmi plenkami, mám doma přes 60 látkových plen tak bych to taky chtěla zkusit
26. led 2011 v 10:52  • Odpověz
Ahoj je tu někdo? nepůjdete ven? my ještě spíme ale snad tak za hodku a půl budem redy :slight_smile:
26. led 2011 ve 13:29  • Odpověz
@pattie já myslim, že ani nák nervozní nejsem jenom trochu... už se nemůžu dočkat až budeme v novém :slight_smile: ... ale stejně furt chce tahat a tak a i si hraje, ale musim u něj sedět a hrát si s nim :slight_smile:... jinak vymejšlí kraviny :grinning:
@snehulda tak my bysme ven rádi, ale manžela něco chytlo a jedeme se podívat na auto... jak se mi v něm bude sedět a jestli bych z něj viděla kdybysme ho pořídili...
26. led 2011 ve 13:52  • Odpověz
@snehulda ty klasický látkovky já nepoužívám (teda jako pleny), ony jsou na to takový speciální sklady, zkusím Ti to najít na internetu, ale přiznám se, že na to jsem fakt líná, abych je žehlila a pak skládala, takže používám moderní látkovky. Je toho ale takový šílený kvantum na trhu, že se v tom člověk těžko orientuje :slight_smile: Ony ty moderní látkovky jsou super v tom, že vezmeš plenu, která vypadá v podstatě jak ta papírová, nemusíš je žehlit, skládat, zacházíš s ní jako s papírovkou, jen s tím rozdílem, že se perou. Sice jsou relativně drahý, ale vyplatí se to, já začínala asi s 6 plenama, pak jsem přikoupila dalších asi 6 a to bohatě stačilo. Teď mám ještě asi 3 od kamarádky, zase jinou značku a to je až až, používám je jenom na doma).
Tohle je ten sklad klasickejch plen vhodnej pro novorozence - http://www.mamaja.cz/clanky/sklad-na-draka
Já nejvíc používala tyhle (pro malé miminko) - http://www.baby-eshop.cz/vicevrstve-plenky/vicevrstve-skladane-plenky-popolini-12-ks-vel-m a pak mám tyhle http://www.branakdetem.cz/latkova-plena-panda-tencel-popolini.htm (ty jsou super, ale dýl schnou), tyhle http://www.4babies.cz/e-shop/imse-vimse-bioflanel-plenky-109-112170 a ještě nějaké další. Plus k tomu jsou potřeba svrchní kalhotky, ale to jsou i na ty klasický čtvercovky.

Jinak zítra bych ven klidně šla!
26. led 2011 v 17:48  • Odpověz
@pattie dík mrknu na to. A kde prosim tě kupuješ ten celulozovej papír? Já zítra potřebuju do DM na Chaplináku tak by jsme se tam mohly srazit. Vojtík tedy tak do 12 až 1 spí jak jste na tom vy časově? Ale nedělá nám problém ho během spaní obléknout a jít ven on zas v kočáře usne
26. led 2011 v 19:01  • Odpověz
@snehulda Ahoj, ty separační pleny se prodávaj ve specializovanejch obchodech s hadrovejma plenkama, nejblíž asi na http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/separacni-pleny. Ale klidně Ti jich pár dám, na zkoušku, mám jich hodně :slight_smile: Ony se dají přeprat, tak 3x když je mimčo jen počůrá.
Venčit bych šla moc ráda, ale to počasí venku, brrrrrr.... pozvala bych Tě moc ráda na kafčo k nám, ale Bětka trochu pokašlává, tak aby to Vojtíšek nechytnul :frowning2: Ale kdyby se to venku umoudřilo, tak proč ne. Nebo zajít do cukrárny...
27. led 2011 v 10:02  • Odpověz
@pattie jsem ted vylezla z postele a taky koukám, ono sněží. Tu cukrarnu by jsme ale mohly. Co tak zas ve 3? Kačko půjdeš taky a ostatní?
27. led 2011 v 10:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.