• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Barrandov

(Zamčená)
27. ledna 2011 
A už má Jonášek nějaký zub venku? Hanička je občas taky ukňouraná, tak mě taky napadá, že to můžou být zoubky, ale kdo ví... Chtěla jsem se zeptat ohledně příkrmů - spíš používáš hotové ze skleničky nebo příkrmy vaříš? Už jsem to prozkoumávala v drogerii a těch příkrmů je tam obrovský výběr, tak nevím. Jinak já jsem po víkendu odpočinutá i unavená zároveň - odpočinutá od péče o Haničku, protože o tu o víkendu hodně pečuje manžel, a zároveň unavená, protože vyšetřený čas věnuji intenzivní práci v domácnosti :slight_smile: Včera jsem nabíjela energii ze sluníčka, dlouho tu zas nebude :confounded: . To máš dobrý s tím předváděním Jonáškovi - docela si protáhneš tělo při výuce lezení a tak :grinning: Já asi začnu chodit plavat, dívala jsem se, že v pondělí jsou v akvaparku hooodně příznivé ceny, ještě jsem tam ani nebyla. Haničce se to otáčení vyloženě zalíbilo, zabaví se tím dokonale...
30. kvě 2010 ve 21:28  • Odpověz
nemá venku furt nic... bud mu lezou hrozně pomalu nebo mu furt nic neleze nevím.... :unamused: ... co se týče příkrmů tak zatim kupuju, ale je to drahý jako prase, takže se možná dám na vaření, ale jsem lenoch tak nevim.... tedka to ještě de ty první příkrmy se daj, ale když koukám na ty ceny těch masovejch tedka, tak je to hrůza... až mi dojdou tyhle skleničky tak je začnu kupovat a tak kolem sedmýho měsíce přidám ovoce... ale jinak jsou ty skleničky hodně hlídaný, takže je to zase lepší než koupit zeleninu v obchodě a uvařit to z toho.... takže já furt nevim no.... my byli o víkendu pryč, ale neodpočinula jsem si ani tak, akorát od domácích prací a jednou vzala Jonáška na procházku jeho prababička... ale jinak mě furt bolej nohy tedka nevim proč... jko kdybych měla horečku :rolling_eyes: ... jsem unavená.... plavat by si šla sem na barrandov??? no mě to tam nikdy dýl jak hodinu nebaví... ale už jsem tam dlouho nebyla... hlavně já do plavek nevlezu ani omylem :sweat_smile: ... tlustá nejsem, váhu už mám dokonce níž než před těhu, ale jsem celá pruhatá takže letos plavky nehrozej.... :frowning2:.... no máš to šiklu...kolik jí přesně je??? Jonášek se sám začal otáčet na bříško asi v 5,5 měsících.... no je to lenochod :grinning: :grinning: :grinning:
31. kvě 2010 v 08:09  • Odpověz
jinak měnim kočárek z modrého na černý starší sporták.. takže tedka bude chodit černej velkej nádhernej pes a starší černej kočár a já :grinning:
31. kvě 2010 v 08:37  • Odpověz
tak dneska jsem venku potkala takoejch hnědejch kočárků a maminek se svázanejma vlasama do culíku, že teda nevim :fearful: ....
31. kvě 2010 v 16:19  • Odpověz
Aha, mně přijde že hnědých kočárků moc nejezdí. Ale dneska jsme se fakt mohly potkat - okolo třetí jsem byla v Bille, uvnitř několik černých sporťáků a před Billou uvázaný velký černý pes, nebyly jste taky zrovna nakupovat? To plavání chci zkusit tady na Barrandově, chodívala jsem do Podolí, ale tady je to víc po ruce. Mají do deseti, tak bych si stihla zaplavat ještě po uspávání. Taky nejsem v plavkách zrovna výstavní kousek, ale vůbec to neřeším :wink: Haničce bylo pět měsíců v sobotu. Ale žádné tabulky co kdy má být (otáčení a tak) moc nesleduju, ať si to malá dělá svým tempem. Hlavně jí nechci nechávat předčasně sedět, prý má nejdřív umět pěkně lézt. Dneska plavat ale nejdu, chci vyrazit do Ikey, už se hrooozně těším a mám dlouhý seznam co chci koupit.
31. kvě 2010 v 17:09  • Odpověz
jo na nějakou pani s hnědym kočárkem jsem se smála v bille :grinning: .... já vcházela dovnitř a jestli si to byla ty tak si byla na odchodu :grinning: .... tady na tý mini fotečce vypadáš trochu jinak než ve kutečnosti jestli si to byla ty... :grinning:... jinak hnědej kočárek má i moje tchýně a dneska jsem ještě viděla světle hnědej a takovej světlotmavohnědej a pak takový do khaki :grinning: ... no já kvůli těm pruhům bych tedka do plavek prostě nevlezla.. až to vybledne a nák se to zahojí tak prosim.... takže tak za rok... letos se budu koupat nejlíp v šatech :grinning: :grinning: :grinning: .... prý se nemají nechávat sedět když ještě nelezou... takže jonáška nechávám tak na minutku dýl ne (on hrozně rád sedí, ale ani se sám ještě neudrží)... a dneska jsem mu dala kočrek když se vzbudil do tý nejmín zvedlý polohy to prej už nachvíli můžu, aby koukal :slight_smile: ... tabulky netabulky... jako trochu na to koukám... pže Jonšek byl extrémní lenoch hlavičku nedržel ani ve třech měsících... a ve dvou jí úplně přestal zvedat.... taky bych šla nakupovat, ale nemám penízky a nemám moc kdy, jako s prdolou to de, ale je to náročný....
31. kvě 2010 v 17:54  • Odpověz
jooo, tak to už se příště poznáme :slight_smile: Muf je teda fakt kus psa, myslela jsem si, že to budete vy :grinning: Ta fotka tady je kamufláž, není ani rok stará, ale to jsem tehdy ještě chodila k holiči :grinning: A jak se jezdí s tím novým kočárkem, je to lepší a už se tolik nenadřeš? Já jsem chtěla jet do Ikey večer po uspání, máme dárkový šek na dva tisíce ještě ze svatby, tak jsem ho chtěla utratit, ale malé se dneska prořezávaly zoubky, jeden už je venku a druhý leze, byla navečer hodně nervní, tak jsme to radši odložila. Já jí zatím na nějaké větší nákupy nechci tahat, maximálně tak tady do té Billy. To máš docela mladou tchýni - chápu dobře, že má taky miminko? A kolik je přesně Jonáškovi - je asi o měsíc starší než Hanička, ne? On to všechno dožene, vývoj nezastavíš....to sezení na minutku - je to fakt sezení že se drží sám nebo je něčím podložený a spíš se opírá? Haničku totiž máme často na klíně v polosedu/pololehu, opírá se o nás - třeba když už kouká na večerníček - myslíš, že to se taky počítá jako sezení?
31. kvě 2010 ve 22:21  • Odpověz
krásnej vid :grinning: ... všichni ho obdivujou jakej je to krasavec :slight_smile: .... ale ostatní psy na něj nějak asi žárlej :grinning: nebo co a furt na něj útočej ..... já nevim no ve skutečnosti vypadáš mnohem příjemněji než tady na tý fotce :slight_smile: .... tak bych hodila nákou aktuálnější :slight_smile: ... jé vy už máte zoubky tak to je super... akorát teda se pak bojim jak s kojením :confounded: .. Jonáš docela kouše... ale já už stejně kojit moc nechci tak až to pude odstavim... jé taky bych chtěla utráct mít co :slight_smile: ... si vždycky člověk něco naplánuje a ono to nevyjde.. tak třeba zejtra nebo dneska vid :slight_smile: ... a do jaký ikei pojedeš?? já jenom, že teda bez auta bych se do žádný ikei nevydala je to daleko a MHD by to trvalo dlouho... jj tchýně má miminko ale je jí 48 tek nevim jestli je úplně mladá... ono je to tim, že já jsem hádám o dest let mladší jestli teda ten věk co máš v profilu je správnej... třeba potkáváš i tchýni má hnědej kočárek s kytkama (mysim), ale nejsou nijak výrazný a dva psy jednoho béžovýho uštěkanýho kulhavýho a jednoho jezavčík kříženej s pudlem (a taky tak vypadá :grinning: ).... Jonáškovi j přesně 6měsíců a 8dní.... jinak u toho sezení je to takže dří jesem ho taky mívala opřenýho o sebe, ale tedka už mi tak sedět nechce tedka on se přitáhne a já ho držim za ručičky, ale je to srana on si totiž nák neuvědomuje, že mu to ještě nejde a jak ho něco zaujme tak se za tim nakloní a kdybych ho nedržela tak si nabije čumáček :grinning: .... ty jo se mi tam dneska vůbec nechce... ale s tim sezením nemaj sedět prej ani v tom lehátku (jenže jak ho mám asi jinak nakrmit že?).... já jsem tak jonáška měla od malinka jako opřenýho o sebe já ho v postatě první dva měsíce pokláala do postýlky jenom když už chrněl jinak byl furt u mě na ruce a když už mě ruce bolely tak jsem si ho rostě posadila na sebe...
1. čer 2010 v 09:42  • Odpověz
mě tak napadlo nemáš facebook???
1. čer 2010 v 09:59  • Odpověz
Facebook bohužel nemám, nechce se mi vysedávat u počítače zas tak dlouho, i tak mám v emailu spoustu zpráv, na které dlužím odpověď.... teda tvoje tchýně je teda třída, mimčo v tolika letech. To máš dobrý, že ji máš tady na Barrandově, může tě podpořit radou nebo třeba pohlídat. A má chlapečka nebo holčičku? To má teda Jonášek skoro stejně starýho strejdu nebo tetu :grinning: Chci jet do Ikey na Zličíně, mají tam do deseti večer, tak bych tam klidně za hodinu a půl stihla nakoupit, všechno jsem si vybrala už předem na netu. Chtěla jsem i dost věcí pro Haničku, nějaké hračky pro starší miminka a slabší deku do kočárku, tyhle věci tam mají za dobré peníze. Já už jsem na MHD zvyklá, zas si můžu něco přečíst a tak. Koukám, že jste měli taky veselo v prvních měsících, Hanička teda sice brečela tak hoďku dvě denně, výjimečně víc, ale v poledne mi volala kamarádka, ta má holčičku šest týdnů a taky jí brečí v kuse a pořád jí musí nosit. To já bych asi zešedivěla, nějak na dětský pláč pořád nejsem moc odolná. Se mnou byl celé šestinedělí doma manžel, tak naštěsí utěšoval a nosil on, má svatou trpělivost :slight_smile: Takže se v nejbližší době od mrňousů asi nehnem, co? Nejdřív zkouší seďet, pak vstávat...taky se bojim těch pádů. Manželův kolega prý pro mimčo kupoval takovou helmičku, já si to ale nedovedu představit, že by v tom Hanička měla doma být :grinning:
1. čer 2010 v 17:30  • Odpověz
tak já mám net zapnutej celej den, páč je to jedinej kontakt s okolím... jinak dřepákuju den co den sama doma s pejskem a miminkem a můj slovník se tačíná zužovat na sedni, ke mě, nesmíš... a ty už si zase nabříšku? jak si se vyspinkal?? a tak různě.... no mě je právě hrozně blbý si u ní nechat hlídat mimčo když má sama... má holčičku adélku.... ale pohlídá když potřebuju... no já ti nevim, ale táhnout to potom metrem zase zpátky celej ten nákup... zlatý auto... ale asi jsem zhejčkaná.. a taky nemám mhd zrovna v lásce... je to pomalý nepohodlný a tak vůbec... ale když jsem jezdila do braníka na brusle tak jsem zae jezdila busem páč tahat z auta kočárek je taky zdržovačka.... navíc je to kousek... jé kdybych měla penízky a mohla takhle večer odjet tak jedu s tebou a vezmu tě autem... ale těžko... nemám ani penízky a ani nikoho kdo by hlídal... jako tady doma... na to abych Jonáška dávala někam přespat to taky nejde... z lahvičky pít nechce a už vidim jak ho v noci někdo uklidnuje.... a první měsíce byly šílený... nejhorší vůbc byl ten první... porod byl asi nejhorší jakej moh vůbec bejt... měli v porodnici nával tak mi píchli urychlovačku a tim to úplně celý posrali... a že by mi řekli co mi píchaj třeba... ne s tim se nikdo neobtěžoval.. tak jsem nakonec skončila na operačnim sále a na císaři paráda :confounded: .... pak jsem v porodnici byla pět dní, návštěvy tam nesměli (kvůli prasečí chřipce) no hrůza martin viděl Jonáška až když mě propouštěli.... a pak jsem byla tejden doma se řvoucím miminkem a ne že bych na to nervy měla... ale byla jsem v klidu přez den mi to nevadilo... já jsem nervní akorát v noci když chci spát.... a pak přišly horečky, zánět dělohy a dalších šest sní v porodnici... napřed na izolaci aby zjistili, jestli nemám prasečí chřipku a tam byla pohoda televize, pokoj sama pro sebe i martina tam za mnou pustili, akorát za Jonáškem mě nepustily a dva dny jsem ho neviděla... pak už jsem šla zase zpátky nahorů a už jsem u sebe měla i Jonáška a pak jsem je už normálně ubrečela at mě pustěj dom... a pak zase doma s plačícím miminkem... docela horor.... ale nikdy jsem nelitovala, že ho mám... všichni mi řikali, že ty první tři měsíce se prostě musej přežít... tak jsem doufala, že to pak bude lepší... a už je to lepí asi tak milionkrát :grinning: .... a já pořizova Jonášovi helmičku na hlavu tak se mi tady v létě zapaří a vypaří... chudák... budem to muset nějak přežít,ale už tedka docela zírám... třeba se mi skulí z puzzlí na lino a bouchne se přitom do hlavy... nebo je na bříšku jako u stěny stolku (on je jako plnej z těch krátkejch stran)... a chce se zrovna tam otočit na záda tak to furt zkouší a jemně se pinká hlavou do toho stolu... fakt sranda.... ale musim už víc koukat... někdy je to divoch... :slight_smile: ....
1. čer 2010 v 18:07  • Odpověz
No to jsi si teda ty první měsíce pěkně užila. Já měla porod úplně v pohodě (v Podolí), jen jsem před porodem měla asi měsíc nějakou virózu, nemohla jsem se toho zbavit, pak se mi to vrátilo v porodnici, hrozně mě to oslabilo, měla jsem i velkou krevní ztrátu, tak jsem byla v porodnici skoro týden a doma pak celý šestinedělí jak mátoha. Navíc se mi skřípnul nějaký nerv a hrozně mě bolel kyčel, skoro jsem nechodila. Ale tak hrozný jako ty to určitě nebylo. A kde jsi vlastně rodila? To je hrozný, takhle do porodu zasahovat jen proto že je nával :angry: Tak ještě že máš Jonáška jako sladkou odměnu :slight_smile: A tobě večer nemůže někdy pohlídat Martin? Pokecáte alespoň večer, ne ... já taky na manžela hned chrlím všechny novinky a tahám je pak zas od něj :slight_smile: Jinak s tím autem - já mám nějak navíc fobii z cesty autem, prostě si připadám strašně zranitelná v malém autě na silnici mezi kamiony a jestli budeme jezdit s malou, to bude ještě horší. Já bych se cítila bezpečně leda v nějakém robustním terénním autě, ale na to zas nemáme. Manžel zas není zvyklý jezdit po Praze, pochází ze střední Moravy, z malého městečka, provoz minimální, a tady se mu jezdit vůůůbec nechce. A taky se bude bát jezdit s malou. Tak proto to auto furt oddalujem. Ale my bez auta už zvládli dvě stěhování, rekonstrukci a zařizování bytu, svatbu, mimčo, tak už jsme zvyklí :sunglasses:
1. čer 2010 ve 22:37  • Odpověz
jo do podolí jsem strašně chtěla, ale řekli mi tam, že v mém termínu malujou... takk jsem šla k apolináři... a už fakt nikdy příště se postě stůj co stůj dostanu do podolí.... kdyby mi ten císař udělali rovnou tak je to lepší... takhle mě trápit nevim kolik hodin na sále a pak říct no tak takhle to nepude jedeme na sál... bála jsem se těch bolestí po císaři a oni nebyli tak hrozný byly tam ženský na tom mnohem hůř... já si mohla aspon normálně sednout.... a co tak slyšim tak to s těma porodama, ženský odnášej hodně... taky si to asi neměla fajn... těško říct jestli jsem toměla horší já nebo ty.... to se nedá... promě to byl horor hlavně psychycky... fyzicky taky nic moc ale dalo se to.... martin hlídat nemůže a ani nechce on je na děti tak od tý doby co uměj chodit a aspon trochu mluvit... starost o Jonáška je hold jenom na mě.... martin nemá výdrž Jonáš začne řvát a martin už je nervní... a většinou řekne akorát... ten ale roste a timto končí :frowning2: .... navíc chdí domů až tak po desátý a někdy třeba až v pět ráno.... takže ho skoro nevidim... a c se tče aut tak to mám jako takový divný... teba v mém autě jsem si sama sebou na 99% jistá, mám takovou starou skořápku a někdo do nás narazit tak by to bylo špatný.... ale já jsem dobrej řidič a ve špičce většinou nejezdim takže se tolik nebojim... ale jak mám řídit manželovo auto, který je sice asi tak tisíckrát bezpečnější, ale taky o dost větší tak se bojim... nevim kam se s nim vejdu, nevidim z něj a tak... kolikrát už se prolínám jakej jsem hazardér děsnej... už máme vyhlídlý nový auto (jako z bazaru, ale dobrý), akorát na něj zatim neni... jako ježdění po praze je umění obdivuju každého kdo to umí... já to umím jenom v místech kde jezdim často a do centra se s autem nehrabu ani omylem... to už jedu mhd pže já bych nikde nezaparkovala (to je jediná věc kterou ještě neumim a marně se jí fur snažim naučit).... když vám to víc vyhovuje bez auta tak si ho nepořizujte pak by vám tad někde stálo a jeli byste s nim někam jednou za měsíc a to se nevyplatí... tý jo to je hodin a já tu furt strašim tak dobrou jdu spát... akdyž nebudu moc unavená zejtra tak se třeba potkáme v lese :slight_smile: ....
2. čer 2010 v 00:05  • Odpověz
No já chtěla dneska jít okolo poledne do lesa nebo k lesu a pak v jednu do Alberta ale začíná zase pršet :angry: Většinou chodím dvě hoďky po tom, co se Hanička vzbudí z dopoledního spánku, protože to vím, že mi v kočárku rychle usne. At bude hezky, bude-li někdy, budem chodit ještě jednou v podvečer naproti taťkovi k busu, ale teď se mi teda dvakrát denně ven nechce. Většinou chodíme takhle brzy ven proto, že jsou děti ještě ve škole a venku je klid, Hanička má hrozně lehké spaní a všechno jí vzbudí. Tak jestli bude v poledne pršet, procházku přesuneme až tak mezi třetí a čtvrtou. S tím Martinem mě to mrzí, manžel je velká opora, ale některý chlapy holt malý děti neberou, to už tak prostě je... takhle mi to říkala i ta kamarádka včera - že její manžel už je z toho breku dost nervní...
2. čer 2010 v 11:00  • Odpověz
no my byli venku akorát když začlo pršet.... chtěla jsem jít do lesa ale kousek za billou jsem to obrátila a šla zpátky .... dneska jsem dopře rozpoložená takže bych ven šla... ale v tomhle se mi teda nechce.... nemám ani nákou bundu na to... jenom zimní a v tý by mi zase bylo vedro.... tak doufám, že přestane pršet... jinak půjdu ven ještě po kroku za krokem :grinning: .... miluju ten seriál a prdola mi tedka usnul tak jestli se do dvou vzbudí tak půjdem ven akorát jak skončí :slight_smile: ... martin furt řiká, že jeho čas příde no tak jsem zvědavá.... tak hlavně at kamarádka neztrácí nervy bude líp časem ... prostě první tři měsíce se musej přežít...
2. čer 2010 ve 13:37  • Odpověz
tak jsem myslela, že dneska procházku vzdám, ale začala mě bolet hlava a malá byla taky mrzutá, tak jsem jí radši jela odpoledne uspat ven. No hrůza, déšť mi nevadí, ale byl i vítr, docela jsem promokla, jely jsme jen k Bille, rychle jsem trochu nakoupila a pak jsem dvacet minut jezdila pod střechou u Billy a tradá domů. To je fakt děs to počasí :angry: ... Ale musíme přežít zítřek a pak už se snad trochu ohřejem.... Na Krok za krokem si pamatuju, ani nevím, že to dávají znovu...já sleduju jenom Comeback, ten je zrovna dneska, tak už se těším, snad malá do osmi usne, poslední dobou už v osm zařezává :slight_smile: Ty zoubky se zdají zatím v klidu, tak to ani nebyl takový horor, jak jsem myslela. A co Jonášek, jak se má?
2. čer 2010 v 18:43  • Odpověz
no počasí je děsný... už mě to fakt prudí :angry: ... jsem fakt zrovna dneska měla náladu jít na procházku a ono musí takhle chcát... až bude hezky tak se mi zase nikam chtít nebude... jo comeback je dobrej taky na něj občas mrknu... a krok za krokem dávaj kolem třičtvrtě na čtyři na nově... vždycky nemůžu :grinning: .... jé tak to je fajn, že už ti v osm spinká... mě tam vedle ten brouček furt tak jako brečí nebrečí.... jako brečí ale neni to ten šílenej jekot co vždycky vyluzuje... tak čekám jestli se rozeřve ještě víc nebo usne.. ale až na to břicho který ho furt trápí je úplně pohodovej a má se fajn.... :slight_smile: aspon doufám :confused:
2. čer 2010 ve 20:25  • Odpověz
No jo, oni to prý chlapečci mají s bříškem horší ... chudák malej. My jsme první dva měsíce s bříškem taky bojovali, ale pak jsme začali dávat kapky Bifiform, jsou teda dost drahý, ale stálo to za to, fakt pomáhaly. Dodávají do trávicího ústrojí potřebné bakterie. Teď jsme kapky vysadili a zdá se, že to je zatím OK. Podobný bakterie jako v těch kapkách jsou v jogurtech a zakysaných mléčných výrobcích, tak až je začne Jonášek baštit, tak mu to třeba taky prospěje. A pořád leje...
2. čer 2010 ve 23:11  • Odpověz
a je to horší a horší... já už chci sluníčko :sunglasses: ..... bifiform vůbec neznám.... nejsou to probiotický kapky??? já vyzkošelana bříško snad všechno... a nepomohlo nic... a na bříško mu nic nedávám asi od 3,5 měsíce páč jsem si řekla, že by se s tim měl naučit bojovat sám... a asi tři dny to bylo horší než předtim a po třech dnech to bylo zase naopak lepší než předtim tak jsem byla ráda... a nevíc tedka pomáhá to, že je prostě na bříšku a nebo mu cvičim s nohama... jo a dneska asi pil feniklovej čajík a to bylo pak něco v tý plínce :grinning: .... a kdy plánuješ zase tu ikeu?? furt zkoumám ty zuby u nás... a on sice hryže do čeho může, ale jinak mi příde, že nic... protivnej neni... nateklý už mi to zase taky nepříde... tak on bude mít nakonec zuby po mě a já se zvencnu :frowning2: ... mě narostly asi až v devíti měsících a kazivost mám takovou až to hezký neni.. se těšim až vyrazíme na procházku a někde se potkáme... ted už bysme se mohly poznat :wink: ... ještě tu kromě tchýně znám jednu holčinu... ale taky se moc nevídáme taky furt plánujem jak zase vyrazíme na prochajdu a furt nic... a ty taky bydlíš nkde kousek od billy??? je pěkně drahá a je tam miliarda lidí, ale chodim do ní nejradši... lidl nemám ráda a v albertu se nevyznám tak tam vždycky bloudim jak blbá a nemůžu najít to co chci a kolikrát to tam ani nemaj takmusim stejně do billy....
2. čer 2010 ve 23:27  • Odpověz
Bibiform jsou probiotické kapky, ale jak říkáš, v tomhle věku už by si to bříško mělo poradit a hlavně mimča už mají víc pohybu. Mně Hanička dneska ráno spala do devíti :sunglasses: tak jsem krásně odpočatá, ale bála jsem se, jestli na ní něco neleze, po té hrozné včerejší procházce :confused: Do té Ikey pojedu asi zítra, dneska koupem (koupeme obden - jak často koupeš ty?), horší je, že se mi ten seznam každý den prodlužuje :grinning: My bydlíme na konci Lamačovy ulice, jak jsou ty malé paneláky do půlkruhu. Já střídám Albert a Billu, v Albertu je míň lidí a jsem rychleji venku, to se hodilo hlavně v zimě, když byla Hanička nabalená. Dneska razíme ven až kolem čtvrté, jednak snad už bude tepleji (když má zítra být dvacet), pak jsem čekala na balíček - babička z Moravy Haničce poslala dvě super mikinky, tak budeme mít co do sporťáku :slight_smile: Taky se trochu klepu jaké bude mít Hanička zoubky, mám hodně plomb i jsem musela nosit rovnátka. Na tu kazivost prý pediatr může předepsat fluoridové tabletky jako prevenci. Já dneska plánuju ten Albert a zítra musím na poštu a do drogerie, ale příští týden až bude pěkně tak už určitě něco naplánujem.
3. čer 2010 ve 13:52  • Odpověz
jo probiotícký ty nám nezabraly vůbec... po těch řval ještě víc ale je možný, že jsem je měla jenom blbě uložený.... jé já bych taky vyrazila na nákupy... nikdy mě to nijak zvlášt nebavilo, ale po tom stereotipu co mámted by to byla příjemná změna.... já koupu každej den... ale jenom vodou nepoužívám žádnou kosmetiku asi dvakrát jsem ho umyla mejdlem... páč už mi přišel špinavej... ale máme to jako takovej rituál vždycky večer před spaním jdu vykoupat, pak namazat (jenom slunečnicovym olejem), pak přečtu kousek paní láryfáry :grinning: ... a pak najíst a spát... my byli venku taky až po čtvrtý (po kroku za krokem :grinning: ).... to jsem uspávala a nešlo to... taky jsem si dneska všimla paní co má taky velkýho černýho psa a černej sporták :grinning: :grinning: ... akorát ten náš pes je chlupatější větší a má hnědý tlapky (zbarvení dobrmana) a taky máme černější kočár...
3. čer 2010 v 17:08  • Odpověz
Tak my měly dneska superspavý den, Hanička po obědě spala dvěapůl hodiny a pak ještě navečer jednou půl hodiny, taky to byla fuška jí uspat, museli jsme jí unosit, byla navíc nějaká mrzutá. Nakones jsem se tak dostala ven až před šestou...ono je těžký plánovat společnou procházku, když si ty naši mrňousové tak vymýšlí, že :wink: Já asi budu taky koupat každý den, jen co se oteplí a malá se bude víc potit. My zase večer čteme Ferdu Mravence, teda si spíš prohlížíme obrázky. Těch černých sporťáků je tady fakt mraky, třeba si ta paní taky začne s námi psát :grinning: A kde vlastně na Barrandově bydlíte vy?
3. čer 2010 ve 22:44  • Odpověz
já bydlim vedle toho velkýho parkoviště u billy... ten vysokej nově obloženej panelák... tý jo tak to spinkala krásně :slight_smile: ... mě takhle tuhle taky prdola spal, ale to bylo asi po zirtecu... páč jsem si vzala první v tomhle roce... a ted se úplně bojim si ho brát každej den.... já chodím přez den uspávat mrnouse teda ven... a vždycky když začne bejt unavenej tak jdeme ven (teda někdy usne i doma)..... já nevim, mě nepříde, že bych potkávala moc černejch sportáků.... ale jo je jich tu víc ale žádnej neni tak černej jako ten náš :grinning: :grinning: :grinning: .... doufám, že nám přez léto ta černá nebude přítěží (jestli teda léto bude)... jinak půjdem ven kolem desáté a asi si to namířím hnedka do lesa :slight_smile: ... páč krásně svítí punta....
4. čer 2010 v 08:39  • Odpověz
Jo, tak to máš do Billy fakt kousek. A máš taky výhled na Prahu, když máte okna na jih? My se koukáme na Velkou Ohradu a Dalejské údolí. Se Zirtecem zkušenost nemám, ale třeba by ti poradili v lékárně, já už asi dvakrát kvůli něčemu volala do té lékárny na poliklinice a vždycky poradili. Tak to jste teda hodně venku, když vždycky chodíš uspávat Jonáška ven ... já chodím spíš na jednu dlouhou procházku. S tím spaním je to zvláštní, Hanička vždycky spala přesně 35 minut :grinning: ale dneska ráno spala na balkone po pulhodinovem uspavani jen čtvrt hodiny a to same na prochazce. Asi mění zvyky. Jinak teda ráno byla mrzutá, ale myslím, že to bylo bříškem, ne zoubkama. Dneska se konečně pokusím o tu IKEU, tak drž palce :slight_smile: No a konečně dorazilo jaro, že :grinning: :grinning: Ale ráno byla ještě kosa.
4. čer 2010 v 16:11  • Odpověz
Jéé, já si spletla světové strany :grinning: :grinning: To byste museli mít okna na sever nebo východ, abyste viděli na Prahu...
4. čer 2010 v 17:24  • Odpověz
no právě, že máme ona na jih... takže se tu v létě nedá bejt jak nám sem furt pere sluníčko... a výhle mám na barandák a na to steveniště tam vzádu... opravdu jsem si lepší výhled nemohla přát :frowning2: .... tak prej zirtec normálně můžu.. to už jsem slyšela z několika světovejch stran... ale stejnak.... a zas tak mooc venku nejsme jonáš spí za den dvakrát až třikrát a ráno někdy spí v posteli a kolikrát jdeme ven jenom jednou... ale dneska to byl děs... byli sme ještě za kamarádko na pankráci, že je tam náká akce... a docela dlouho Jonáš spal... tak to byla pohoda pak se ale vzbudil a dostal hlad a já mu sebou nic nevzala jenom čaj... no a jak nesnášim kojení mezi lidma tak jsem se mu snažila narvat ten čaj... to fungovalo ale jenom chvíli no tak jsem šla nakonec do auta, tam jsem nakojila a jeli sme dom.... a ráno docela procházka po lese a jsem strhaná jak pes... tedka čekám kdy usne :slight_smile:
4. čer 2010 ve 20:44  • Odpověz
zdravím! Konečně nějaká diskuse :slight_smile: Světýlka doporučuju. Teda ono to není až tak o cvičení. Spíš o říkání říkanek, cvičí se víceméně ručičkama a nožičkam a pak se cvičí na míči. Ale je to fajn, člověk přijde mezi další maminky, podívá se, jak ostatním rosou děcka, dozví se i něco zajímavého :slight_smile: My asi budem chodit od září už druhým rokem.
5. čer 2010 ve 21:52  • Odpověz
Já jsem včera večer zvládla tu Ikeu, hurá :slight_smile: Ještě že jsem tam byla busem, být tam autem, nakoupím toho třikrát tolik :grinning: S tím včerejškem to ber tak, že si alespoň příště vzpomeneš něco k jídlu mu vzít. Taky kolikrát něco zvrznu a mám výčitky, ale tahle myšlenka - že mě to alespoň poučí - mi pomůže. Tak to jsme se dneska docela ohřáli, co? My jsme byli odpoledne přes dvě hodiny venku, dojeli jsme až k Velké Ohradě, ale jak bylo vedro, bála jsem se, že má Hanička málo tekutin, tak mě kojení venku neminulo, ale nebylo to tak strašné, zalezla jsem si pod nějaký strom a manžel dělal zeď, nejvíc z toho byla vykulená Hanička. Ale přijde mi, že jak se prudce oteplilo, není na takové vedro aklimatizovaná, dost špatně to dneska zvládala, v kočárku neusnula vůbec a navíc se oprudila ... Uspali jsme ji až večer, nespala pět hodin v kuse :unamused: Zítra pojedeme někam, kde je větší stín, ještě že tu máme ten les, příští týden mají být třicítky, tak ani jinam jezdit nebudem! Taky jsem hned večer mazala do Billy pro kojeneckou vodu, ale neměli žádný dětský čaj, tak zítra dostane jen vodu, no to jsem zvědavá jak jí bude šmakovat...
5. čer 2010 ve 21:53  • Odpověz
dashin: pokud ještě nevíš cenu plavání v Kačce, tak chtějí 350 Kč/hodinu. Teda spíš půlhodinu, děti v bazéně dýl nejsou.
5. čer 2010 ve 21:54  • Odpověz
Super, další diskutérka :slight_smile: Dívala jsem se, že mateřské centrum má v létě prázdniny, tak se pak od září taky přihlásím, tak to se budeme potkávat. Docela bych byla ráda, kdyby se Hanička už dostala občas mezi ostatní děti a já mezi ostatní maminky. Jinak jsem našla, že spoustu těch říkanek a cvičení k nim mají přímo z MC Barrandov nahráno na webu www.rodina.cz, tak jsem nějakou inspiraci našla tam. Díky za info o tom plavání, pár lekcí asi vyzkouším, ale teda ta cena :unamused: A plavání máš taky vyzkoušeno? Jak to Kačenka snášela?
5. čer 2010 ve 22:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.