• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Barrandov

(Zamčená)
27. ledna 2011 
jo já mám taky tenhle tejden docela lítání... už jsem celá ulítaná... a unavená.... no já jsem nosila a uspávala Jonáška na rukou tak dlouho až už jsem si pak řekla, že prostě dost... usínal mi u prsa jinak neusnul a to se mi pak ještě vzbudil když jsem ho dala do postýlky a mola jsem začít na novo... což mě po nějaké době opravu přestalo bavit tak jsem ve 4 měsících nasadila to, že mi prostě u prsa usínat nebude a nedovolila jsem mu to.... a uspávala jsem ho u sebe na rameni.... pak jsem ho začla učit na postýlku... řv je u toho do ted, ale už to není tak hrozné.... brečí už třeba jenom deset minut nebo tak a někdy ani nebrečí jenom knourá... od půl roka se může začít taková metoda na učení v postýlce... jestli to chceš vyzkoušet... ale chce to opravdu pevné nervy... asi máte nějakej veerní rituál že jo??? no tak ten uděláš pak jí dáš do postýlky (nebo já ještě před spanim čtu pohádku a to už v tý postýlce leží), dáš pusu pohladíš a odejdeš na tři minuty... po třech minutách se vrátíš dáš pusu pohladíš (v našem případě dám ještě plínku (látkovou vždycky s ní usíná)) a odejdeš na šest minut... a takhle to děláš do kolečka 3,6,9,12,15 atd minut dokavat neusne... ale za žádnou cenu nesmíš vyndat z postýlky a křik prostě vydržet... první tři dny jsou nejhorší.... pak už to jde bud bez pláče nebo jenom s malým pláčem.... já teda začala tim, že jsem ho napřed naučila neusínat u prsa... Jo babička měla radost koukala jak puk :grinning: ... dlouho ho neviděla.. ne že by byl benešov nějak daleko, ale já věčně nemám v autě benzín a na cestování vlakem s kočárem a psem a spoustou věcí mě teda neužije... a ona taky do prahy jezdí málo... a jak vám dopadl výkend??? psalas že byl krásný a dál??? :slight_smile: .... to tě nemusí mrzet, že plakala, já si to asi přivolala sama... tak se na mě příště musí kouknout v dobré náladě a já simusim řikat, že se bude smát a nebo sundám brejle :slight_smile: ... ti závidim, že pije.. já třeba do Jonáška taky 50 dostanu, ale jak už skoro nekojim tak je to málo měl by vypít 800 denně (počítáno i s kojením)... musim přijít na to co mu jede no
30. čer 2010 ve 22:57  • Odpověz
O víkendu jsme vlastně nedělali nic speciálního, jen manžel měl v pondělí volno, tak bylo všechno tak nějak v klidu a pohodě, na všechno hodně času, byli jsme hodně venku, s malou na dece a v kočárku, poprvé jsme zašli na oběd do Kamery, prostě taková rodinná idylka... Hanička je vždycky nějak líp naložená, když tady se mnou ještě někdo je, má ráda pozornost a když se s ní blbne, což já celý den nemůžu... S tím uspávání jsem ještě hledala nějaké zkušenosti v jiných diskuzích a přečetla jsem si tam takové horory, že jsem zjistila, že vlastně nemám co řešit - prostě jen pár minut nosíme, ale brzy usne a spí tak do pěti a po nakojení do 8-9, to je myslím velmi pěkné :wink: Já jen aby si nezvykla a my jí nenosili ještě ve dvou letech, ale teď to už řešit nebudu, je to prostě miminko, kterému rostou zoubky a navíc je horko, a basta! To vyřvání fakt nedáme, mě přijde, že je pak celá splavená, spocená, rozrušená, navíc zklamaná, že jí nepomůžem... S tím pitím u nás zabrala ředěná hrušková šťáva a pak lehce ohřátý čaj, tím se to prolomilo a už pije i bylinky. Tak snad se Jonášek na něco taky chytí...
Dneska Hanička zase kňourá já jí spálila oběd :unamused: Zatím máme jednoduché zeleninové příkrmy, tak vařím, pak asi mezi to občas koupím skleničku s masem - mě to docela baví jí to připravovat. Jen dneska dostane příkrm místo oběda ke svačině...
Jinak máme v plánu o víkendu jít dolů do Prokopáku grilovat s manželovými rodiči na to piknikové místo - tak doufám, že nebude vedro k zalknutí - ale asi bude :unamused:
Nejedete na prodloužený víkend na Živohošť?
1. črc 2010 v 16:38  • Odpověz
no toho já se hrozně bojim, že by mi Jonáš nechtěl usínat ještě ve dvou letech v postýlce.... tak jsem nasadila... navíc už mě fakt příšerně bolely záda a trvalo to dlouho a ještě ke všemukdyž jsem ho položila tak jsem mohla začít na novo páč se třeba ještě dvakrát vzbudil... ta jsem prostě řekla a dost... tedka si tam brblá... naučil se novej zvuk tak ho používá... zní to jako R.... ale myslim, že todělá tak, že si napustí trochu slin a jakoby kloktá :grinning: .... a už brečí... a už zase knourá :grinning: .... no oni už si děti od půl roka začínaj lecos vyřvávat už to prostě neni o tom, že tě opravdu potřebuje pže jí něco je nebo e chce bejt s tebou... samozřejmě že chce bejt s tebou... a já tim, že za nim chodim mu taky dávám najevo, že s ním sem, ale že už jse čas spinkat a on to ví a chápe.... už... jenže před tim si chtěl prostě vybrečet to na co byl zvyklej.. ale taky mi přišlo drastický ho nechat hnedka vyřvat tak jsem ho napřed naučila, že se prostě neusíná u prsa... a pak teprve... já budu dost přísná... to budud mít po mamce... taky jsem třeba nikdy mamce nelezla do postele a to samý nezavádim ani u Jonáška... jestli semnou spal za celou obu tak desetkrát v posteli ..... miluju ho strašě moc... ale prostě jsem se strašně lekla toho když mě bylo asi 18 a viděla jsem ty 14ti letý holky jak chlastaj, kouřej, choděj domů úplně na sra.ku a mezitim si to rozdaj s nějakym klukem kterýho támhle potkali na diskotéce... a to jsou prostě rodiče c těm dětem dovolej všechno a já chci začít brzo aby věděl,že všechno nemůže, ale přitom mu dávám neustále najevo jak moc ho mám ráda.... jo asi se nevyhnu tomu, že mi prostě jednoho krásnýho dne příde úplně na ..... opilej domů... ale prostě zkusim udělat maximum pro to aby to nebylo dřív jak v šesnácti (páč to už ho asi fakt neuhlídám) taky se hrozně bojim drog... prostě je děsně zlá doba... a já mu nechci dovolit všechno.... sama sem nebyla svatoušek, ale taky jsem vždycky věděla kde jsou hranice.... jé to se máš že pije :slight_smile: ... Jonášek dneska něco vypil ale moc toho nebylo to ohřátí funguje to jo.... ty jo taky bych chtěla aby mě vaření bavilo.... já jsem to tak počítala a zatim jsem spočítala to, že mě vaření nevyjde ani trochu levnějc takže kupuju skleničky... až toho bude moct víc tak když budu dělat něco co můžei Jonáš nám, tak mu to hodim akorát do jinýho hrnce bez soli a je to... už spinká :slight_smile: ani jsem k němu dneska nemusela... na živohošt nepojedem asi... myslim, že snad akorát zaplatit... ale jinak asi neee,manžel to tam nemá rád...
1. črc 2010 v 19:51  • Odpověz
kde pořád seš??? :slight_smile: já jsem potkala včera kočárek asi s tatínkem??? a dneska jsem tě taky viděla... štrádovala sis to k zelený zastávce... tamtudy já chdi když jdu z lesa k bankomatu... zejtra plánuju jít do tý zoo nechce se ti??
7. črc 2010 ve 22:30  • Odpověz
Ahoj, už jsem tady, nám se tenhle týden roztrhl pytel s návštěvami, ale už se to snad normalizuje...jo, manžel říkal, že v úterý na procházce potkal snad jediného člověka, a to maminku s velkým psem, tak jsem si říkala, že jsi to byla ty... tady bylo fakt liduprázdno přes ty volné dny. Co je u vás nového? U nás se dost zhoršily ty zoubky, na noc zkoušíme homeopatika viburcol, jsou to čípky, tak pak dám vědět, jestli zabírají. Jinak na to uspávání mi poradila známá malou pevně zavinout, aby se nebudila tím jak se pořád mele... Byly jste dneska v tom zoo? Na výlet teda bylo dneska akorát počasí, nebylo takové vedro, ale já jsem stejně musela na větší nákupy, včera na Anděl a dneska tady, už nám skoro došly plíny...ale pokud jste dnes nejeli, tak bych zítra dopol zkusila vyrazit...
8. črc 2010 ve 22:20  • Odpověz
jé doufám, že tu budeš ráno.... u nás nic novýho... jonášek se už akorát zdatně houpá na kolínkách...snad zachvíli poleze... no byli sme tam dneska.... nebyl to špatnej výlet... ale nebyla tam ani noha..jsem měla celou Zoo jenom pro sebe :D.... a Jonášek to celý prospal takže můžem i zejtra at se mrkne... a je to ta ZOO co jsem myslela... ty sportoviště tam furt jsou... akorátmi příde, že je jich mín... nebo jsem to spíš asi neprošla celý... jsem se zkoušela přitáhnout :grinning: :grinning: :grinning: ... no a v 9 letech jsem se přitáhla jak nic a to jsem visela ve vzduchu... a dneska ani když jsem si povyskočila... kdyby sme zejtra šly tak si na to sundám batoh :grinning: :grinning:
8. črc 2010 ve 23:29  • Odpověz
Ahoj, my v poslední době vyspáváme do půl deváté, tak jsem tu až teď.... na prochajdu jdeme tak za půl hodiny, ale vy už jste asi venku, ne?
9. črc 2010 v 09:40  • Odpověz
nejsme :slight_smile:... chodíme kolem desátý
9. črc 2010 v 09:44  • Odpověz
aha, tak super, my budeme venku tak ve čtvrt, tak nepočkali byste na nás na tom hřišti za domem?
9. črc 2010 v 09:49  • Odpověz
tam jak sme se potkaly??? Jon počkáme a nebo vy počkejte na nás :slight_smile:
9. črc 2010 v 09:55  • Odpověz
Ahoj, tak co je u vás nového, jak snášíte ta vedra? U nás v bytě máme saunu ať větrám nebo nechám všechno zabedněné... vyjde to nastejno. Hanička sice večer únavou usne, ale po hodině po dvou se nám vedrem budí... Manžel jí koupil do pokojíčku malý větrák, trochu to pomáhá, navíc to šumění přebíjí hluk z ulice, tak ho necháváme celý večer běžet. Už se fakt těším až sprchne... Doufám, že tě po tom výletu moc nebolely nohy :wink:
12. črc 2010 ve 14:51  • Odpověz
nového nic.... a vedra jsou šílený... ale většinou to přežijem docela dobře... v bytě se nedá přez den bejt... o víkendu sme byli na chajdě u manželovi babičky a bylo to fajn... taky jsem si konečně večer vyrazila do hospůdky... kde mě opili což jsem neměla v plánu... taky jsem druhej den hrála poker... jsem si řikala, že to rychle prohraju a pudu dom no a dopadlo to tak, že jsem jim všem natřela zadek a odcházela jsem o 500kč bohatší :grinning: :grinning: :grinning: .... a v neděli sme se byli koupat... no a v chjdě dole byl chládek tak to šlo... a dneska sme byli na žlutejch... bylo to fajn, ale na Jonáška bylo to brouzdaliště dost studený.... ale neprotestoval moc... tedka usnul... tak hurá... jo a vlastně jedna novinka je... tedka už 4 den nekojim... neřekla jsem si dost nebo tak... prostě ono to nák samo.... hlavně jak mě opili a taky jsem dost kouřila tak jsem si řikala, že tim nebudu trávit Jonáše.... a ani se mi mlíko už vlastně moc nedělá... z jednoho ještě jednou denně malinko odstříknu... a z druhýho jsem zatim ani nemusela... tam se toho dělá mín.... co vy???
12. črc 2010 ve 20:41  • Odpověz
ahoj, tak to docela vyrážíte na pravidelné výlety, my už brzy asi budeme taky muset, každým dnem je tady větší vedro :stuck_out_tongue_closed_eyes: Teď by bylo nejlíp někdě na horách ve staré chalupě ... tak to je dobře, že sis vyrazila a tak pěkně sis to užila, to je výhoda nekojení, já budu ještě pár měsíců leda na občasném střiku nebo birellu. Tak jestli máš na poker takový vlohy, zkus ho hrát přes internet, třeba bys získala vedlejší příjem :slight_smile: Jinak u nás se asi zoubky zastavily, teď několik dnů je to dobrý, homeopatika dávám jen občas nárazově, ale spíš dávám Haničce kousat kus mrkve, aby masírovala dásničky, líbí se jí to, přeci jenom je to lepší než kousat do plastu. Zítra jdeme na to očkování proti meningokovi, tak snad nebude mít reakci, to by bylo, teplota navíc k tomu vedru :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taky dorazí mamka, ale bude tu jen do pátku, tak na ní alespoň budeme dvě.
Nevím, jestli už máš ty chůvičky, ale můžu ti jedny za symbolickou cenu nabídnout. My totiž měli jedny z Tesca, nefungovaly, ale neměli jsme nějak čas to řešit, tak manžel koupil rychle nové. Já ty staré teprve minulý týden reklamovala, dneska mi volali, že je mám na Andělu opravené, takže bychom měli zbytečně dvoje...
14. črc 2010 ve 22:42  • Odpověz
jo my docela sem tam cestujem... ještě uvidim jestli mi tedka vyjde ten mighty... to nevím.... no jenom se bojim abych nezačla pít víc... jak manžel neni doma a já se nudim tak si dám večer aspon jednoho piváka a cigárko.... poker přez internet?? tam by mě přivedli na mizinu :grinning: :grinning: :grinning: .... ne ne spíš jsem měla štěstí začátečníka ... tak at nemáte reakci po očkování..... ty se máš, že za tebou takhle jezdí mamka a pomůže ti... to já jsem na to fakt sama samotinká.... chůvičky už jsem zaplatila a ted čekám až se ta dotyčná uráčí mi je poslat.... takže snad budu chůvičky mít... chodíte ven??? my ttedka jenom za barák tam je taková louka a křoví a tak... tam se mufík proběhne (taky je na něj vedro) pak jdem třeba do billy a zase dom....v lese sme nebyli dlouho tedka... dneska možná pudem je zamračeno.... malej usnul a já jsem nějaká taky unavená tak jdu taky....
15. črc 2010 v 10:05  • Odpověz
No to máš ale pravdu, to fakt nejde dlouhodobě vydržet bez následků, být takhle v izolaci, pořád sama, navíc bez občasné pomoci :unamused: Fakt to zkus nějak řešit, protože když se sesypeš, kdo se pak o Jonáška postará... nejde abys to takhle táhla jen sama, vždyť mimčo jste chtěli oba, ne...
Jinak očkování proběhlo hladce, jen dneska je Hanička fakt hodně spavá, ale to může být i tím vedrem.......
Já teď chodím ven dvakrát denně tak na dvě hodiny, v těch vedrech vlastně jenom do lesa a jinam vůbec, maximálně se cestou domů rychle stavím v Bille, poprvé jsme venku před polednem a pak po páté. Ale teď tam šíleně žerou komáři, jsem celá poštípaná, na malou naštěstí moc nejdou. Jinak jsem dneska pozorovala na náměstí ty nové vodotrysky - jsou fakt supeeeer...dětičky a psi se tam cachtali ... už se těším jak tak bude napřesrok řádit Hanička.
Snad ti ty chůvičky ta paní pošle, já občas přes bazar nakupuju, peníze posílám napřed a zatím mi vždycky ty věci přišly. Já jsem doufala, že mi za ty chůvičky vrátí peníze, ale když je to opravitelná vada, musím si je vzít zpět. Ale kdyžtak je prodám přes bazarek nebo nabídnu v okolí...
16. črc 2010 v 16:31  • Odpověz
ahoj... tak já měla ddocela fajn víkend... teda až na pár věcí... manžel totiž zjistil, že už je 7 měsíců bez řidičáku (údajně) tak je to tedka mazec tak řídim já... (je to na delší vyprávění zkopíruju ti to sem pak z jiný diskuze)... no tak až na to, že jsem musela všude řídit to šlo... v pátek sme odjeli na živku přespali sme tam ( to jsem se bála jak to dopadne, ale zmákli sme to).... no to jsem se vvečer docela dobře bavila... pak sme odjeli na chatu, kde sem odevzdala Jonáška a jela směr tábor i s manželem... no nakonec sme šli na jídlo pak do nějakýho klubu (tam se mi nelíbilo a manža to iděl, ale ta jedna holka co tam s náma byla do toho klubu byla náká zažraná) tak jsem ho pak přemluvila, že se tam na migty pojedem podívat... tak dobrý viděla jsem zase svojí oblíbenou kapelu no a pak sme jeli na byt... tam to bylo vtipný páč my sebou měli mufa a v tom bytě byl americkej pitbul (trhač pěknej na psy) no taksme je každýho zavřeli do jiný místnosti a bylo... a hráli sme tam náky hry na playstationu (nebo jak se to píše) pak jsem se hezky pprospala... druhej den jsem hnedka chtěla jet za Jnášem, ale martin, že m ještě nějakou zchůzku... tak to trvalo dlouho... pak už sme měli hlad tak sme se šli zase najíst no a teprve pak pro Jonáška... kterej si na mě za celou dobu ani nevzpoměl... což mě trošku mrzelo, ale zase jsem ráda, že to zmáknul v pohodě... chůvičky mám prej na poště.. koukala jsem na to a oni se mi je snažili doručit na moje trvalý bydliště... nevim proč když tam měli napsanou tuhle adresu.... jinak teda co se týče náměstí... tak se mi moc nelíbí... chybí tam zelen a to hodně a ty dva chudáčci stromečci co tam jsou to nezychráněj... takže fontánky fajn.. ale jinak je to takový šedivý neveselý... čekala jsem víc....
19. črc 2010 ve 20:50  • Odpověz
tak tady máš to o tom řidičáku
Jinak s tim manželovim řidičákem tam maj pěknej bordel... momentálně mu sebrali papíry a je obviněnej z trestního činu protivení se nějakýmu úřednímu rozhodnutí (nebo tak nějak)... ale má asi miliardu důkazů, že o tom neví... řidičák mu sebrali údajně před sedmi měsícema kdy měl údajně nadejchat 0,6 promile... a ještě měsíc to má platit... ale martin je vklidu... páč ho už asi milionkrát stavěli a nikdo mu nic neřek a ještě si byl před 14 dněma dělat výpis z karty řidiče a tam mu vypsali, že to má bez omezení a má normálně 12 bodů... takže to nikdo nák nechápe.... takže si hold měsíc počká... ještě si to tam s nima dojde nějak vyřídit a mělo by to bejt ok.... no uvidíme
19. črc 2010 ve 20:56  • Odpověz
Ahoj, tak co jsi nakonec pořídila manželovi k narozkám? A co Jonášek, jak pokračuje v lezení? My se teď máme dovolenkově, manžel je doma, tak sice teda musím víc vařit :wink: , ale zase povozí .... Dneska jsme byli na výletě v centru, ve Valdštejnské zahradě, na Kampě a tak, udělali jsme krásné fotky, Haničce byla nadšená, všechno pozorovala, hrozně se jí líbily parníky. Musím s ní jezdit častěji... teď plánujeme novou knihovnu a ve čtvrtek pro ní pojedeme do Ikey, tak snad pořídíme, abychom jí ještě stihli složit a nemuseli tady bydlet mezi krabicemi. Pořád totiž v obýváku máme na knížky jen provizorní regál a televize nám stojí na stoličce, už dva roky :slight_smile: V pátek taky u nás byla celý den kamarádka, bylo to moc fajn, ani nám celý den na pokec nestačil. Šly jsme na procházku a pak na pivo do Černého kouhouta, už jste tam byli posedět? Je tam moc příjemná zahrádka, občas tam zajdeme. Dost Haničku trápí zoubky, každý den pokňourává, dvakrát jsme i v noci dávali nurofen, už to trvá dlouho, ale zatím žádné nové zoubky nepřibyly :confused:
27. črc 2010 ve 22:27  • Odpověz
to bylo výročí :slight_smile: .... dostal pero od parkera.... ještě stále nelezem, ale už nám asi taky lezou ty zuby... tedka už má tejden srajdu... musim k doktorce nelíbí se mi to... a včera večer a dneska odpoledne měl takovej hysterák, že panadol taky dostal.... zato už sedí... neumí si sednout sám... ale v kočáru už pomalu jinak bejt nechce... do centra mě to tedka moc neláká, ale na zoo už se třesu :slight_smile:.. akorát tamnechci jet sama chtělo by to někoho ještě sebou... tak to je uper, že si takhle hezky užíváte :slight_smile:... byla jsemna náměstí po setmění a ta fontánka svítí :slight_smile: a to teda vypadá dobře... a kde je černej kohout??? to vůbec neznám.... ty zuby sou asi děěs co.... ale když dostane ten panadol tak je tak do půl hodky v pohodě a jako by nic :slight_smile:... mě je nějak divně ale posldní dobou.... tak nevim a vůbec už se od desíti chystám spát a furt tu dřepim :grinning: ... tak já jdu dobrou noc:slight_smile:... a jaký máte pokroky vy vlastně???
27. črc 2010 ve 23:09  • Odpověz
Jo tak výročí, aha, tak to jsi určitě dostala něco i ty, že :wink: My máme výročí svatby v srpnu, bude to první výročí, tak jsem zvědavá. Černý kohout je v Klukovicích, jde se kolem když se jde do prokopáku, vypadá to jako starý statek a je tam super zahrádka. My tam zatím byli jen na pivo nebo něco malého k jídlu, tak nevím jak tam vaří, ale určitě to někdy vyzkoušíme, ono to funguje zatím jen chvíli. Ale v sobotu mají často rezervaci na svatby. Mě na těch zoubkách děsí, že to trvá tak dlouho, jak se prořízne jeden, za chvíli roste další :confounded: Tak se s tím musíme nějak sžít. To kňourání mě ale někdy dohání k šílenství. Ten Panadol nám taky zabírá, navíc se na něj přímo třese, zkušela jsem i nurofen, ale přišlo mi to nastejno. Ale nechci ho dávat tak často, tak pokud není přímo krize, dávám ta homeopatika.
Tak jestli ti je divně, jestli nemáte s Jonáškem nějaký stejný bacil... tak snad vám doktorka pomůže. Pokroky u nás jsou trochu v lezení, Hanička už se vzpírá na všech čtyřech, dělá takové jakoby kliky, sem tam zkouší kolínka dávat pod sebe. Nic moc jí nejde mluvení, přijde mi že buď prská nebo piští, ale dneska a včera už vyluzovala zvuky podobné slabikám, nejvíc teda při krmení :grinning: Začala jsem taky dávat kaši, i když doktorka říkala, že je čas, ale ona si teď zvyká kojit dvakrát v noci, to u nás nikdy nebylo, tak jí chci pořádně před spaním nasytit. Usíná teď suprově, to zavinutí funguje. Na jídlo pořád dávám malou skleničku a pak ještě kojím, málo to snad není, přijde mi že se pěkně zakulacuje :grinning:
Do té zoo můžeme zkusit vyrazit příští týden, ale zatím ještě nevím kdy, přijede mi mamka, ale nevím které dny. Středu nemůžu, od pátku jsou u nás tchánovci a v neděli odjíždíme na týden k mamce...takže buď po, ut nebo čt.
28. črc 2010 v 15:24  • Odpověz
já??? já dostala večer v hospodě... ale bylo to fajn zrovna tam hráli a peklo se prase (který sme si teda bohužel nedali :frowning2: ).... a kde sou ty klukovice??? já tu ydlim dva roky tak vim prdlajs... a nikam sem tady nechodila já byla bud v centru nebo doma nebo v kameře.... tak to tady neznám jako ty názvy a tak.... jinak mám porokopák projetej na kole křížem krážem... no my byli dnesk au doktorky... (mottlová má dovolenou tak sme šli ke schwarzový) no stěry Jonáškovi nedělali, ale dostal dietu... tak jsem musela nakoupit hromadu jinýh jídla... a když to nepomůže tak máme přijít na stěry.... a na zuby to prej nevypadá,nemá je nateklý... tak já už vážně nevim kde sou... vždyt už by měl mít aspon ty dole... potřebuje se učit kousat a když nebude mít zuby tak jako co??? a s timm jídlem... Jonáš už jedl velký skleničky, ale to je na každym on je jedlík.. tak hlavně, že přibírá :grinning: .... to je důležitý.... já si to nák neuim představit zavinout Jonáše v osmi měsících... on by se hrozně vztekal... moc to neměl rád nikdy.... ale to je taky u dětí individuální :wink: ... hlavně, že hezky spí.. jonáš tedka předchvílí usnul, a včera se vzbudil v noci jenom jdnoou :slight_smile: .. tak jsem koukala jak vejr.... a jakou ZOO si myslela??? já totiž plánuju ZOO v Tróji... tadyta je hezká na vycházku, ale nevim... jako chápu, že ten člověk co je tam chová je asi zachránil před smrtí nebo něco a, že udělat jim hezčí prostřdí stojí peníze který možná nejsou.. a je moc hezký, že je takhle zachránil... ale nějak mi to tam příde takový cirkusový... většina zvířátek má malej výběh a tak...v troji se mi líbí, že se jim to tam snažej fakt udělat hezký a dlouho jsem tam nebyla tak se těším... každopádně i druhá zoo je fajn se aspon kouknout na ty zvířátka jako pro jonáška :slight_smile: ...
28. črc 2010 v 19:01  • Odpověz
Klukovice je těch pár domů, které míjíme když jedeme dolů do Prokopáku, určitě to znáš. My jsme tady teda taky dva roky, ale máme to tu docela prochozené, protože jsme se sem právě proto stěhovali - jsme zvyklí hodně chodit na procházky a výlety do přírody a tady je spousta možností. A co Jonášek, zabrala mu dieta? Prý některé děti neumí kousat ani se zuby a jiné zas bez zoubků zvládnou i kousky, prostě jídlo rozdrtí dásničkama, tak on si nějak poradí. My jsme v Ikee uspěli, ale bylo tam teda mraky lidí, já na to nejsem zvyklá a hrozně mě ty davy prudí, my jsme tam vždycky jezdili večer po práci, to je tam klid, dali si v klidu večeři ... teď jsme radši jídlo oželeli, ale hlavně jsme nakoupili. Dokonce zrovna zlevnili dvířka na knihovně, kterou jsme měli vybranou, a ušetřili jsme tak skoro sedm tisíc, to potešilo... :dizzy_face: Teď tu máme plno beden a postupně to dáváme dohromady.
Já jsem to pochopila, že plánuješ zoo tady, já teda ještě letos Troju s Haničkou neplánuju, zdá se mi, že pro tak malé miminko ta naše chuchelská v pohodě stačí... Ale do Troji se s Haničkou pak chystáme taky hodně chodit, je fakt nádherná...
Já jsem taky nevěřila, že se nechá zavinout, ale fakt to funguje. Já jí dlouho zavinovala jako miminko, tak si to asi pamatuje. Někdy jí zavinu jen tak, když blbneme. A když je ospalá, fakt se jí hned začnou zavírat očička. Jen má teda teď lehounké spaní a pořád se budí, mele a kňourá ze spaní, snad je to těmi zoubky a zas to přejde.
30. črc 2010 ve 21:48  • Odpověz
jé to ti úplně závidim, že chodíte takhle na výlety... manžel je hroznej lenoch a všude jezdí prostě autem pomalu i tady k hospodě :frowning2: .... jeho vytáhnout na procházku je prostě nemožný skoro.... :cry: .... já nevim jesli to zabralo... jako už kadí mín ale vždycky tak dvakrát je to furt takový řidší.... ale už neni opruzenej.. a tak je to lepší... ale nevim... ty brdo to byla až taková sleva??? dobrý :slight_smile:... hlavně, že ste dobře pořídili :wink: ..... no letos do ZOO moc asi chodit nebudu, ale ráda si udělám výlet když bude normální počasí.... ta malá tady mě zase až tak neuchvátila... to spíš asi až bude Jonášek ještě starší... nevim... no já Jonáška nikdy tolik nezavinovala... on se mi z toho vždycky dostal... tak jsem ho nakonec nechala tak... jinak máme trochu pokroky.. :slight_smile: ... Jonášek se pokouší lézt a jinak z něj asi bude horolezec :grinning: ... furt se sápe někam do výšek... a dneska si prvně stoupnul v postýlce sám.... jinak už se staví u různejch věcí ale v postýlce to bylo prvně... ještě, že už jí má dole.... :slight_smile:
1. srp 2010 v 08:55  • Odpověz
Ahoj, doufám, že jsem ještě chodíš :slight_smile: My měli tento týden extra náročný a rušný, tak jsem vůbec nebyla na netu, nějak nebyly síly... Hanička má za sebou první nachlazení, nebylo to moc pěkný. Začalo to minulou neděli, jeli jsme zrovna z výletu do té chuchelské zoo a Hanička příšerně zvracela. To mohlo být ale zatím tím, že k obědu se přepapala příkrmu z červené řepy, měla jsem jí domácí od mamky, udělala jsem jí s bramborem, a nedodržela pravidlo, že z nové suroviny má zkusit jen pár lžiček ... no, řepou totálně poblinkala sebe i mě :grinning: Pak jí bylo líp, ale ráno chrčela, během dne měla horečku, spustila se jí příšerná rýma a za pár dní i kašel. Bylo to fakt ošklivé, nebyla tu dr. Mottlová, tak jsme chodily naproti, byly jsme tam několikrát, protože to bylo pořád horší a horší... odsávačka jela snad co čtvrt hodiny, v noci alespoň občas, jinak se malá dusila. Vůbec nevím, jak se to řešilo dřív, když odsávačky nebyly... V pátek jí doktorka dokonce chtěla poslat na rentgen plic, aby před víkendem pro jistotu vyloučila zápal plic, ale to jsem nechtěla s tím, že kdyby se to ještě zhoršilo, sjedeme na pohotovost. Naštěstí včera odpoledne bylo první zlepšení a dneska taky, ale chrčí pořád. Horší je, že jsem to chytla a jsem parádně nastydlá taky a taky jsme kvůli tomu museli zrušit tu dovolenou, na kterou jsme měli tenhle týden jet. No, hlavně aby se Hanička zase dala do kupy. A co je nového u vás? Byli jste v té Troji? A jak pokračuje lezení?
8. srp 2010 ve 21:10  • Odpověz
já mám barrandov v oblíbenejch diskuzích.. takže vidim když sem něco novýho napíšeš :slight_smile:.... no koukám, že ste si užily :frowning2: ... nezávidim teda ani trošku.. a oni už můžou červenou řepu jo??? ale to nastydnutí asi nebude z ní ne???... tak at ste brzo fit... :wink: .... to my to máme tedka taky krušný.... Jonášek už leze a stoupá si... takže mu furt musim stát za zadkem... no a taky má asi separační úzkost takže se ode mě nechce moc hnout furt chce bejt semnou... a uspat ho tedka aje taky blázinec... já ho uložim a on si stoupne v postýlce a řve tak přídu položim ho a zase se postaví a řev a to je schopnej dělat třeba hodinu.... no ale přišla jsem na to, že když jsem u něj a hladim ho po zádíčkách tak se nesnaží zvednout zavírá očíčka a klidánko usne tak doufám, že si ho tim moc nerozmazlim.. :slight_smile:
8. srp 2010 ve 21:35  • Odpověz
Tak to nás teda čeká taky, až se Hanička naučí stoupat, že bude stoupat pořád.... když se naučila otáčet, otáčela se pořád a nespala, až to zavinutí zabralo, tak pak to bude určitě to samé. Myslím, že tím hlazením určitě nic nezkazíš, Jonášek si to zaslouží užívá :wink: Ono teď je asi období, kdy bez maminky nedají ani ránu, já jsem si odskočila ve čtvrtek na půl hodiny do lékárny, s malou byla mamka, na kterou je zvyklá, a taky byl řev, že tu nejsem. Ještě že jsi stihla ten festival :grinning: A jak to vypadá se sezením? Já mám někdy pocit, že si Hanička za chvíli sedne sama, že už jí k tomu chybí jen kousíček, ale možná se mi to jen zdá... Jinak my byly dneska zase u doktorky, už u Dr. Mottlové, Hanička se zase včera zhoršila, celý den hrozně chrčí, tak jsem se bála, jestli nemá nějaký zánět, ale nemá. Mám za úkol do ní dostat vitamíny, ono ovoce jí moc nejede, ani čerstvé nastrouhané ani v přesnídávce, tak jsem dneska zkusila odšťavňovač a čerstvá šťáva z mrkve a jablka jí jela, postupně jí do šťávy přihodím i trochu té dužiny, a snad jí tak na ovoce naučím. Já jsem si k příkrmům stáhla nějaké materiály z webu a červená řepa tam je od sedmého měsíce. Teď budu zkoušet kedlubnu. Ale teď dávám skoro pořád k obědu skleničky, nemám sílu vařit. Jo, a Hanička má teď teda období, že nevydrží chvíli v klidu, pořád se někam sápe, hrabe, leze, nevydrží mi ani sedět na klíně, na zádech nevydrží vůbec, skoro ani při přebalování, jen výjimečně si hraje chvíli s hračkou sama. Prý se mám snažit jí udržet v klidu, ale to je nemožné. Má nebo měl to taky Jonášek? Bojím se aby nebyla hyperaktivní. Ale možná je jen nervózní z té nemoci. A mně je teda čím dál tím hůř, už jdu na kutě, jsem grogy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. srp 2010 ve 21:47  • Odpověz
jo s tou úzkostí je to tedka blbý... Jonáš se zhoršuje... dneska jsem si byla zahrát volejbal a mamka vozila... no a to byl jonášek hodnej páč měl dojem, že ten kočárek tlačim já... ale kdybys viděla ten štastnej výrazkdyž mě po tý hodině spatřil... no úplně mě chtěl sníst samou láskou :slight_smile: .... bylo to nádherný a máma koukala jak blázen a řikala, že na mě kouká jako na svatej obrázek :grinning: ... což teda kouká :slight_smile: ...
vitamíny jsou důležitý to se nedivím, že je do ní máš dostat... s tim Jonáš problém nemá... jí skoro všechno co mu do tý huby dám.... jinak já mu nevařim je jenom na skleničkách... ale pomalu začnu... když budu dělat nco nám co může i jonášek tak mu to jenom hodim do jinýho hrnce a bude... ale abych dělala speciál nám a speciál jemu tak to neee.... nenávidim vaření... a ani mi nejde, tak to prostě budu řešit tak... nejradši bych jedla jenom po restauracích... a když si budu chtít jo udělat svoje oblíbený jídlo, který v restauraci neuměj tak jak ho mám ráda tak si ho hold udělám no... ale přeju at ste brzo zdravý :slight_smile: ...
a s tim neklidem... no povim ti to asi tak... myslim, že je to normální a bude to ještě horší tomu věř... když jonáše přebaluju nebo ho pořebuju chvilku udržet na zádech tak mu dám do ruky hračku... jinak se sápe po všem kolem sebe... a na zádech už ani nespí.... neni na nich skoro vůbec... navíc nám už opravdu asi lezou ty zuby, tak je protivnej jak noc a k tomu ta úzkost.. no užívám si tedka, ale jsem ráda, že je mazel... když je protivnej a já zrovna potřebuju aby protivnej nebyl tak mě to štve.... jinak už si i umí sednout sám... pokouší se o kroky (což se mi moc nelíbí páč je to prostě brzo).... v kočárku už moc spát nechce... musí všchno vidět a jak ho položim aby spinkal tak si v tu ránu sedne... a když je unavenej a leží, tak leží pouze do tý doby dokavat se mu nezdá, že se děje něco zajímavýho... no prostě masakr... spát se mu moc nechce... v psotýlce abch ho pomalu poutala aby si nestoupal a tak chodí spát až když je prostě opravdu hodně unavenej, ale překvapil mě dneska dvakrát usnul sám...
10. srp 2010 ve 22:51  • Odpověz
haloooo kde pořád seš??? tak co už je zdravá??? si řikám furt co s vámi je...... my se máme fajn... byli sme u dktorky a Jonášek má 9kg a 72,5cm... a prej sme náký nadstandartní tak nás na 10ti měsíční vůbec neobjednala a deme až na roční v listopadu.... už chodí kolem nábytku... a za ruce už taky umí... no tak jsem zvědavá jak to bude dál....
25. srp 2010 ve 21:27  • Odpověz
Ahooooj. No nám odešel harddisk na notebooku, měli jsme to v záručním servisu a nějak se to táhlo... fotky jsme naštěstí měli nedávno vypálené a zbytek ještě i ve foťáku, tak jsme naštěstí o nic nepřišli... Ale bez počítače a netu jsem teda ušetřila fůru času :grinning:

Tak to Jonášek roste pěkně, devět kilo, to se už pronese... My byly přibližně jako vy na osmiměsíční, Hanička měla osm kilo a na desetiměsíční jsme pozvaní... Hanička má už pět zubů, docela jí to to teda potrápilo, ale teď je pár dnů klid. Já i manžel už jsme zdraví, ale Hanička má pořád rýmu, už je to pátý týden, tak se jen klepu, aby to nebyla alergie. Kapu jí libenar a zvlhčuju pokoje kvůli dýchání, ale je to pořád stejné :unamused: Nejdřív jsem s ní nechtěla moc chodit do centra a na dlouhé procházky, ale protože je to pořád stejné, už fungujeme normálně, jen nám pořád chrčí. Už nám leze jako drak, kleká si v postýlce, ale ještě se nepostavila. Taky ještě nesedí tak, že by se vůbec neopírala rukama, ona totiž vůbec nevydrží na jednom místě, tak nemůže sezení ani pořádně umět... Pořídili jsme ohrádku, tak jí na ni teď budu zvykat.

Jo, taky jsem potkala na procházce úchyláka, tak pozor. Byla jsem z toho tak vyjukaná, že jsem neudělala nic, ale příště bych asi volala policii, minimálně městskou, protože jsem si pak uvědomila, že to bylo u dětského hřiště, on vyloženě do toho dětského hřiště zíral a když zahlédl mě - s kočárem, vydal se nám vstříc (bez trenek). Byl to mladý vousatý chlap tak kolem třiceti... já vím že exibicionisté nejsou nebezpeční, ale proč se mám na to dívat nebo to pak vysvětlovat dceři? Stejně - ženskou takhle nepotkáš. Bylo to na té asfaltové ceste co vede kolem lesa.

Zítra dopoledne od deseti je u nás na hřišti za domem cvičení pro maminky s dětmi s hlídáním, je to zdarma, pořádá to městská část a bude to až do konce října. Jestli nám to vyjde časově, zkusím tam s kočárkem jet, Haničku teda sice hlídat nenechám, to by nevydržela, ale vydrží se na mě chvíli dívat, jak cvičím... Příští týden nám začnou Světýlka, bude to asi taky v úterý. Přihlásíte se nakonec? A co je u vás nového?
6. zář 2010 ve 21:52  • Odpověz
ahoj... já se bála co s váma je.... no my už máme taky rýmu... přitáh to domů manžel pak jsem to chytla já a nakonec i Jonášek... ale doktorka nám na ní doporučila mořskou vodu maj to v lékárně je to ve spreji... tak čekám na účinek, ale první noc se dusil tak že se budil co pět minut a tedka už se vzbudí tak dvakrát za noc... tak je to lepší... jo a je poslední dobou protivnej až to hezký neni... ale asi to bude tim jak mu neni dobře... na to cvičení bych se mohla dojít mrknout vid... tam bysme se ještě taky mohly seznámit s někým... na světýlka nee... jako chodila bych, ale fakt na to tedka nemám :frowning2: ... úchyláka si ani neumim představit, ale jestli ho potkám tak na něj vyšlu mufa a bude.... my tam moc tedka nebyli jak sme byli nemocný tak sme chodili jenom u nás... u nás asi nic moc novýho... Jonáš je protivnej... mín si strká hračky do pusy, už prostě přichází na to že se s nima dá hrát i jinak :slight_smile: ... obchází stůl a za ruce chodí... je šikovnej...
7. zář 2010 ve 22:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.