• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Barrandov

(Zamčená)
27. ledna 2011 
Ten libenar je taky voda se solí, ale ne přímo mořská. Ale ten sprej si chci taky koupit, až libenar dodělám, protože se dost špatně kape - nikdy nevím, kolik ho vlastně do toho nosánku vstříknu.
Na tom cvičení jsem byla, bylo to dobrý, nakonec nás tam bylo tak osm až deset, tak akorát, bylo sluníčko, dobrá atmosféra. Hanička nespala - měla dobrý divadlo :wink: Nebylo to nijak extra těžký, ale protože jsem fakt bez kondice, dalo mi to zabrat a ještě dneska mě bolí tělo. Tak jestli ti to příští úterý vyjde, vyražte. Bude to do konce října. Já doufám, že i napřesrok :slight_smile: Zas jsem oživila myšlenku chodit večer plavat, ještě jsem totiž nebyla. Jak je Hanička už dost těžká, mám stále větší problém se zády, tak s tím musím něco dělat.
Tak to už ti teda Jonášek spí fakt pěkně, to Hanička se teda budí dost, nejčastěji jí dám jen trochu čaje, ale v tom horku a při těch zoubcích si zase zvykla na kojení 2-3x za noc, ale pak hned spí, tak mi to tak nevadí.
Jinak jsem se dala do řeči s městským policistou, šel zrovna v těch místech, co jsem potkala toho úchyláka, tak jsem mu o tom říkala. O výskytu exibicionisty na Barrandově ještě nevěděl, zato se prý tady nedávno řešilo znásilnění, ale nevěděl přesně kde :unamused: Tak ještě že máte toho Mufa :wink:
8. zář 2010 ve 21:31  • Odpověz
ten sprej je super myslim, že pomáhá... jo a koupila jsem i odsávačku na vysavač tak super... dneska jsem byla utrácet... tak jsem si a v pozdějšim věku i jonáškovi udělala radost :slight_smile: ... koupila jsem takový ty dřevěný kostky na stavění jako hradů a tak jsou tam kostky a sloupky kulatý i hranatý, stříšky, mosty... taky jsem si s tim jako malá hrála, ale neměla jsem tolik kusů tady je toho 100ks... už se těšim až si spolu budem jednou stavět :slight_smile: ... jo to určo chod plavat to na záda hezky pomáhá :slight_smile:... já do bazénu ještě tak rok nemůžu (strie červený a úplně všude :confounded: ).... jo jinak jsem zapoměla včera napsat, že máme dva zuby :slight_smile: ... Jo o znásilnění mi řikala kamarádka dneka tak já jí zase řekla o exibicionovistovi (tak ted sem to napsala asi špatně ale nevim jak)... no taky jsem si koupila učebnici angličtiny a začínám se učit... to bys nevěřila kolik anglickejch slovíček hnedka v první lekci neznám a nebo si je prostě nemůžu zapamatovat i když už jsem je slyšela mockrát... je to i 2x CD tak mám i poslech... snad bude dobrá a něco se naučim... do td nechápu jak mě u tý maturity mohli pustit :grinning: .... bohužel se obávám, že kdybych na úchyla nebo exibicionistu vyslala mufa, že to bude braný jako nepřiměřená obrana :frowning2: ... je na to cvičenej a ví kam má skočit... tak do lesa budem chodit spolu a nikdo nás nepřepadne :grinning: ....
8. zář 2010 ve 23:24  • Odpověz
Jo, je vidět, že dorazila mateřská, taky jsem trochu utrácela :slight_smile: Pořídila jsem nějaké dekorace na stěnu do dětského pokojíčku. Hanička teď sleduje všechny možné obrázky, ale nejvíc miluje ilustraci sovy na titulní stráne knížky Pan Sova - to se úplně celá klepe blahem, jak se jí líbí :grinning: Taky jsem si ale vyrazila do města já - včera se loučila bývalá kolegyně z práce, co jde teď na mateřskou, tak jsem alespoň popovídala s několika bývalými kolegy, bylo to fajn. Ty kostky chci koupit taky - máš ty barevný nebo přírodní?
Tak držím palce s tou angličtinou, alespoň mozek na mateřké nezakrní. Mně šla angličtina učit lehce a slovíčka si pamatuju snadno, zato němčinu jsem do hlavy nemohla dostat a dodneška jsem úplně všechno zapomněla. Já teď po dlouhé době začala číst knížku - když jde Hanička po obědě spát, zalezu si k ní do pokojíčka a dám si taky pauzu, buď si tam něco potichu dělám nebo čtu. Když tam s ní někdo je, tak vydrží spát přes dvě hodiny, o víkendá s ní chrupe manžel :grinning: Už spí jen dvakrát denně.
Já teď už do lesa moc nechodím. Chodila jsem jak rostly houby, mám dost nasušeno, dokonce hřiby :grinning: Teď chodím před obědem a spíš po městě, aby Hanička něco viděla - všechno sleduje, hlavně psy a děti, klasika.
A gratuluji k zoubkům :wink:
10. zář 2010 v 16:38  • Odpověz
jj Jonášek taky miluje knížky... furt je obrací kouká co je co a hračky ho moc nebavěj... jenom když si s nima začnu hrát já :grinning: ... tak to hned musí taky... a ty kostky mám tak napůl... ošidili to pěkně... jsou tam jak barevný tak přírodní a ty přírodní schovali dozadu aby nebyly moc vidět (já si toho všimla a moc mi to nevadí, ale radši bych aby byli všechny barevný.... no já mám s angličtinou celoživotní problém... nejvíc si toho pamatuju asi ze školky... a ve škole jsem nikdy neměla dobrýho učitele... tak sem se nic nenaučila dokonce i na kurz sem chodila, ale ten byl úplně stejně naprd jak ta škola... pak jsem odmaturovala s odřenejma ušima za 4 (zasloužila bych 5) ted sem v první lekci a vypsala jsem si náký slovíčka z lekce který bud neznám a nebo si je furt nemůžu zapamatovat... moc jich nebylo, ale furt tam sou tři který si do tý hlavy ne a ne narvat.... jé já se snažim hodně uklízet když Jonáš spí a nebo si taky dávám chrupku to podle toho jak se vyspí.. a Jonáš spí 1-2x denně jak kdy... podle toho jestli de spát až po 12 nebo kolem třeba 10... no tedka ty naše děti se ještě furt mají zájem učit :slight_smile: ... bohužel je to přejde s nástupem do školy.... :frowning2:
11. zář 2010 v 09:16  • Odpověz
Tak hlásím, že jsem konečně byla dneska poprvé plavat. Teda vydržela jsem to jenom 25 minut, pak jsem byla v těch různých masážních vířivkách, to bylo teda hodně příjemné. Chodit každý týden by mě asi nebavilo, ale jednou za čas si tam zajdu. Byla jsem celá vyjukaná z těch nových technologií, ani jsem si tím čipem neuměla zamknout skříňku :wink:
Chystáš se zítra na to cvičení tady na hřišti? Já ještě nejsem úplně rozhodnutá, jednak uvidím, jak mě bude zítra bolet tělo, pak taky máme od 13.45 první lekci těch Světýlek, tak to musím ráno nějak šikovně zorganizovat, aby se mi ta lekce vlezla mezi dopolední a poobědový spánek. Uvidíme, v kolik se mi malá zítra vzbudí. A taky jestli nebude pršet :unamused:
Pak jsem se chtěla zeptat na to znásilnění - říkala ti ta kamarádka kde se to stalo? Já jen jestli se mám bát tady v lese nebo dole v Prokopáku :confused:
13. zář 2010 ve 22:41  • Odpověz
já tam hodně chodila ze začátku těhu :slight_smile:... a v pohodě... ty si tam byla prvně??? z plavání mě nikdy tělo moc nebolelo... páč tam se to hezky promasíruje a prohřeje a působí na to ta voda... ne jako když si du lehce rozcvičená zahrát volejbal... když to stihnu tak tam přídu, alemusela bych asi i s pejskem... a taky dle počasí no....
jinak mi neřikala kamarádka nic... zeptám se jí... ale asi to taky neví... ale tak nechod do lesa dopoledne ale odpoledne... odpoledne je tam tolik lidí, že si to nikdo nedovolí... kdyžto dopoledne tam nikdo nebývá... já du klidně i dopoledne vid :grinning: dneska jsem nad AJ strávila skoro dvě hodiny tak už du do hajan, ale aspon mám dobrej pocit, že sem si pocvičila mozek :slight_smile:... zejtra (nebo jak mi to vyjde) du na druhou lekci :grinning: :grinning: :grinning:
13. zář 2010 ve 23:18  • Odpověz
Já jsem chodívala plavat do Podolí, jeden čas jsem tam měla i permanentku, tady nahoře jsem byla poprvé. Byla jsem tam v pondělí, kdy je levnější vstupné, a ani tam nebylo moc lidí, tak akorát.
Asi jste včera cvičit nebyli, co, byl strašně studený vítr. Já jsem taky nebyla a ani jsem na hřišti nikoho neviděla, pokud se teda necvičilo v zadní části hřiště, kam nevidím. Světýlka byly dobrý, jen jsem to měla trochu se stresem, myslela jsem si že vím, kde je mateřské centrum,ale na místě jsem zjistila, že je to ta plavecká škola pro mimina, tak jsem to na poslední chvíli musela hledat a doptávat se, tak tak jsem to stihla. Probíhá to asi tak jak jsem čekala, většinu říkanek a písniček znám i si je říkáme doma samy, ale spíš to má hlavně pro nás význam v tom, že se Hanička dostane mezi děti - ostatní děti byly jako ryba ve vodě, hrály si, trochu se očuchávaly a tak :grinning: , jen naše malá byla jak zařezaná a asi desetkrát natahovala. Byla teda hodně unavená, protože byla dost nevyspalá, ale stejně je to tím, že není moc zvyklá být mezi lidmi a chci jí proto trochu nechat otrkat...
Dneska přijela mamka, bude tu do středy a já se chystám umýt okna a žaluzie v obýváku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Prosklená stěna je fajn, ale ta údržba... ale nedělám to moc často tak to musím přežít :rolling_eyes:
Tak hodně zdaru s angličtinou :wink:
15. zář 2010 v 11:09  • Odpověz
a jak tě to bavilo tady na plavání? já se tam sama dost nudím a hodinu bych palvat furt dokola neydržela.... navíc mě tedka do plavek nikdo nedostane... :confounded: ... já bych na světýlka taky chodila hlavně kvůli tomu, že se oba dostaneme mezi lidi... i když Jonášek s tim problém nemá je takovej společenskej, ale musí vidět na maminku :grinning: ... dá se tam nějak seznámit? no angličtina mi moc nejde :unamused: ... nemůžu si zvyknout, že za have je got (já to moc nepoužívala) a kde má bejt člen a kde zase ne... pak mám velkej problém taky s tim kolikrát určit kde je is a kde je are pokud je tam třeba our atd... to mám většinou špatně... ale už sem se něco přiučila... taky vim, že je dobrý si zapamatovat náký fráze páč když to překládám (tu frázi) slovo od slova tam mi vyjde nesmysl.... no mazec... příde mi, že sem se za posledních pár dní naučila víc jak ve škole (až na tu slovní zásobu tu musim dohnat :sweat_smile: )... jinak Jonášek už rýmu asi nemá... furt by chodil dělámmu pořád takový chodítko :grinning: :grinning: .. a taky shánim botičk a nikde je nemůžu sehnat... má vysokej nárt tak mu žádná zatim nebyla....
15. zář 2010 v 19:46  • Odpověz
No plavání mě baví právě tak maximálně půl hodiny jednou za dva až tři týdny, častěji taky ne... ale častěji tam ale ani nechci chodit. Na Světýlkách se asi seznámit dá, některé maminky tam zůstávaly i po hodině, taky je v tom mateřském centru myslím i volná herna, tak někdy můžete zajít tam.
V sobotu dopoledne s Haničkou vyrazíme na soutěž o nejkrásnějšího voříška, bude to tady kousek v Grussově ulici. Na psy teda ráda kouká, tak by se jí to mohlo líbit. Ale pro Jonáška asi psi žádná velká atrakce nejsou, co :wink:
Tak mytí oken se nekoná, protože mamka musela dneska ráno odjet domů zachraňovat mrazák, prý jí vyhořel jistič. Ale přijede místo toho další těhotná kamarádka, tak se těším, snad bude hezky i na procházku, poslední dny teda hnusně fičí...
Hanička včera řekla několikrát zřetelně máma :dizzy_face: dneska už jen jednou, tak snad to zas nezapomene :wink:
Tak kdybys chtěla s tou angličtinou trochu pomoct nebo procvičovat, můžeme někdy v rámci procházky ... To je dobře, že jsi se do toho tak zakousla, plánujete nějaké cesty? Co dovolená, byli jste letos vlastně?
Taky jsme byly dneska na ORL, Hanička má ještě pořád trochu rýmu - chrčí, ale prý je v pořádku, tak asi budu mít usoplené dítě. Očkovat prý můžem...
16. zář 2010 ve 22:24  • Odpověz
do toho centra se dá zajít i jen tak jo??? no to by bylo fajn, ale sama tam nepudu... musela bys asi semnou...
ježiš on je v sobotu oříšek??? my chtěli přihlásit mufa... akorát sem nikde neviděla plakáty, nebo sem si nevšimla... a pro jonáška jsou psi obrovská atrakce :grinning: .. nejradši je tahá, ale už umí i malinko malá :slight_smile: ...
jé já okna nemyla ani nepamatuju... nemůžu to dělat já musí manžel, já bych vypadla a to by z devátýho patra asi nebylo nic moc :confounded: ...
jé to je hezký, že to takhle řiká :slight_smile: ... to Jonášek ne mám podezření, že když se snaží říct máma tak z něj vypadne vždycky ÉMA ale jinak furt dokola řiká AUTO,AUTO nevim coto znamená, ale většinou to řiká, když se mu něco líbí (myslim), ale určitě tim nemyslí auto jako vůz :slight_smile:...
s tou angličtinou to bude hoooooodně těžký moc ten jazyk nemusim, ale v dnešní době je ho potřeba... dneska jsem si vypsala 4 stránky slovíček tak se je budu učit zejra fuj a to sem teprve ve druhý lekci... ale je topěkně těžký na druhou lekci... asi tobude už pro lehce pokročilé co už někdy angličtinu viděli... ale ze mě na procházce anglicky nevymámíš ani slovo bohužel :frowning2: ... dokavat si nejsem jistá tak anglicky nepromluvim... nevim proč mám takovejhle blok... spousta lidí má naprosto příšernou výslovnost a kecaj jako by nic a já ze sebe nevydám ani hlásku... pomoct bych asi potřebovala ale spíš kdyby to šlo třeba po emailech zatim... než mě přejde nějakej stud mluvit... jestli něco plánujem to nevím, ale nikde sme nebyli a asi ještě nákou dobu nepojedem :frowning2: ... nevim... manžel by asi jel, ale bez Jonáška bere ho zatim hodně jako přítěž :cry: ....
no tak hlavně, že je v pořádku :slight_smile: ... my už se rýmy snad zbavili, akorát jí tamobčas ještě slyšim, ale už mu neteče z nosu... hodně nám pomohla ta odsávačka na vysavač a ten sprej s tou mořskou vodou...
16. zář 2010 ve 23:33  • Odpověz
Ten voříšek začíná zítra v půl desáté, já se tam minimálně mihnu, s malou tam bude spíš manžel, já v sobotu dopoledne trávím v bille na velkých nákupech...
Já v úterý vyzjistím, jak funguje ta volná herna a kdy, můžeme jí někdy vyzkoušet, počasí se horší, tak se to bude na podzim hodit, aby bylo kam jít. Mufa bys nechala doma? Na procházce můžeme minimálně rozšiřovat slovní zásobu, nemusí to být zrovna konverzace. Mně nevadí mluvit anglicky s člověkem, které nemá agličtinu jako rodnou řeč, ale s Angličanem nebo Američanem mám docela taky blok. Pracovala jsem osm let v americké firmě a angličtinu používala většinou jen psanou, ke konci se mi ale trochu změnila náplň práce a musela jsem komunikovat s Američany, tak to jsem si teda užila stresu, byl nejvyšší čas odejít :slight_smile:
Já si nejsem úplně jistá, že to mama říká jako máma, ale je to moc pěkný. Jinak nejčastěji říká "uh" a prská :grinning: "Udělej malá" už taky dlouho učím, ale zatím teda celkem bez úspěchu. Udělá už Jonášek třeba paci?
S těma botama asi budeme mít podobný problém, já mám hodně vysoký nárt a Hanička to má po mně, chudák :confounded: Já mám taky vždycky poblém koupit boty a navíc mi dost typů bot kvůli tomu ani nesluší, vypadá to divně...
17. zář 2010 ve 21:23  • Odpověz
no tak voříšek mě tolik nenadchl... škoda... přišlo mi tam hrozně málo pejsků a vůbec se mi nelíbilo že to sponzorovala ČSSD... ale kdyby to bylo udělaný malinko jinak tak by to bylo asi super... jo do toho centra by to bylo fajn... mufíka bych určo nechala doma co by tam kde chudák dělal uvázanej... no se slovní zásobou mám neskutečnej problém časy a gramatika a myslim, že ani výslovnost mi nebude dělat takovej problém jako slovní zásoba... furt si nemůžu zapamatovat tři slova z té první lekce... a to si je opakuju jak blbec furt dokola... jinak Jonášek umí to plác jaksi viděla v sobotu.. pak umí cáky cáky což je v podstatě to samý co plác... dneska se pokoušel o pápá ale to bylo vtipný :grinning: ... byl hrozně soustředěnej a tou ručičkou nedělal klasicky to mávání ale obrátil dlan jako nahoru a zavíral a otevíral pěstičku no bylo to krásný... taky už trochu umí hop s balónkem, ale paci paci se mi ho ještě teda naučit nepodařilo.... a hanička už leze??
19. zář 2010 ve 22:30  • Odpověz
No Jonášek už teda ťape překrásně. A nádherně se řehní, je to moc usměvavé miminko, to Hanička teda na cizí lidi s úsměvem šetří. Teď v úterý na Světýlkách byla zase hodně nedůvěřivá a držela se zpátky, ale nabírala o něco míň, tak snad se to srovná a rozkouká se. Volná herna je každý den dopoledne od 9 do 12, vstup je 50, po 11 hodině jen třicet, tak tam můžeme někdy zkusit na tu hodinu zajít.
Nám ten den, co byl voříšek, Hanička příšerně zvracela, tak jsme na burčák nejeli... drží jí to vždycky celé odpoledne a je z toho úplně vyřízená :frowning2:
Jinak měla Hanička dostat druhou vakcínu proti meningokoku, ale doktorka se rozhodla to odložit kvůli té rýmě...zase se jí to trochu zhoršilo. Ale trvá to dlouho, tak se bojím, že se to ještě protáhne a tu druhou vakcínu prošvihneme. Doporučila nám nějaké nové bylinné kapky, tak snad zaberou.
Hanička už leze a staví se u nábytku, párkrát se už sama posadila s rovnými zády, ale sezení jí moc nebere. Odpoledne má vždycky záchvaty energie, rejdí celá zadýchaná po celém bytě, u ničeho nemá stání. Zatím stále většinu hraček a věcí jen ocucává, moc si nehraje. A taky mám pocit, že dvakrát řekla ham, když jsem něco jedla, ale to mama opakuje celý den dokola, tak to asi není na mě.
Dodneška jsem tu měla mamku, tak jsem zvládla docela slušně odbordelit byt, včetně těch oken v obýváku. Letos jsme tu měli mraky vos a na oknech bylo plno fleků, jak jsem je mordovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tuším, že už to byl vánoční úklid... Manžel má příští týden dovolenou, tak snad si taky trochu odpočinu, už žádný úklid teda neplánuju... chceme vyrazit na nějaký výlet vlakem, snad bude počasí. Už jste byli u Kohouta? Vzala jsem tam mamku na kafe, bylo krásně, moc se jí tam líbilo, fakt to není daleko :wink:
A co nový pražský kruh, pozorujete snížení hluku doma?
24. zář 2010 ve 22:07  • Odpověz
Jo on se směje na každýho :slight_smile: ale hlídat už se teda nenechá... a náhodou už se na mě Hanička usmála :grinning: .... no ůžeme zkusit tam zajít, ale asi až nák až přídou penízky tedka jsem bez peněz...
jak to že vám takhle zvrací???? mě se Jonášek občas poblinká když toho do sebe nafutruje moc, ale takhle moc mi nikdy neblinkal.... zajímavý je, že máme stejnou doktorku a každý doporučí něco jinýho :grinning: .... asi jak už tu rýmu máte dlouho... my vůbec nejdeme na desetiměsíční prohlídku takže vim prdlačku sme objednaný až na roční :confused: ....
jestli se staví koem nábytku tak to ti za pár dní bude tapkat stejně jako Jonášek :wink: ... ze začátku jou to trošku držkopáy, ale to se spraví.... já už ho můžu celkem v klidu nechat chíli bez dozoru.... páč už je šikovnej a když už spadne tak taky většinou celkem šikovně... zkoušim jestli se neudrží už sám.... no a rekord má zattim asi pět vteřin tak to zatim neumí, ale má čas tak to nehrotim.... ze začátku sezení nebalo ani moc Jonáška, ale ted ví, že když sedí, tak se dá dělat spousta věcí terý jinak nemůže takže sedí už dost často :slight_smile:... ona začne si hrát... Jonášek si taky dost věci strká do pusy a jeden čas sem měla pocit, že nic jinýho nedělá, ale už si trochu hraje :slight_smile: ... třeba umí jezdit s autíčkem... nebo trochu už umí házet s míčkem... háže s kostkama do takový bedýnky... atd.... ale stejně to všechno napřed musí ochutnat :grinning: ... to s tou mámou bude asi jako u nás auto :wink: ....
vy ste výletníci :slight_smile: já toho mýho nepřinutim jít s náma ani na prochajdu a u kouhouta sme nebyli páč tenhle měsíc na to nebylo a ani furt nevim kde ho mám hledat a vytáhnout mýho muže ven je opravdu nadlidskej výkon a ted už asi nebude moc hezky... navíc já s jonášem si takhle skoro nikam nemůžu jít sednout páč v kočáru nevydrží... u mě bejt taky nechce a chce si lozit někde po zemi a to ho nenechám... tak se pak vzteká a je akorát protivnej.... to vztekací období tedka je šílený a já prostě nevim, jestli to u čeho se tolik vzteká mám dělat častějš aby si zvyknul nebo jetli s nim radši nemám vůbec nikam lozit...
no hluk je tu pořád, ale myslim, že výrazně ubylo kamionů tak je ten hluk aspon menší...
a myslim, že nám rostou horní jedničky... včera jsem pozorovala, že už se mu tam dělá dírka pro zub... když se mu takhle udělala dole tak byl zub za pár dní venku...
25. zář 2010 v 08:56  • Odpověz
To je škoda, že manžela nevytáhneš, až Jonáška přejdou ty vzteklé záchvaty, budeš moct zase víc chodit s ním a mažela necháte doma :wink: Najdi si na mapě Klukovice, tam je ten Kohout. My tam byli včera, když je tak hnusně tak abychom měli alespoň nějaký cíl procházky, bylo tam ale docela nakouřeno, tak jsme se moc nezdrželi. Mají tam ceduli, že budují dětský kousek, tak to asi bude brzy víc baby-friendly....
No, s těmi výlety to moc nevidím, je dost hnusně. Dneska jsme byli jen na Andělu, prošli pár obchodů, Haničce jsme koupili nočník, protože už sedí docela pěkně, ale myslím, že jí budeme dávat na něj sedět až za pár týdnů. Vlastně my jí na něm budeme muset krmit, protože ona nám kaká zásadně při jídle v jídelní židličce :grinning:
S tím zvracením je to blbý, zvrací třeba i sedmkrát za sebou, je z toho hrozně vyčerpaná. Mám pocit, že je to tehdy, kdy jí není jen maličko dobře a k tomu jí nesedne jídlo a hned to jede ... :confounded: Už jsem se poučila a vůbec se jí nesnažím přesvědčit, že má jíst, když nemá chuť nebo jí to nejede. Já jí fakt asi dva týdny poctivě vařila a ona z toho nesnědla skoro nic, byla jsem netrpělivá a dost jsem jí přesvědčovala (ale nenutila), marně a pak se ještě zvracelo... teď jsem se na to vybodla a dávám jen skleničky, které sní, Sunárek ani Hamánek nevezme do pusy (no, některé mi taky smrdí jako kočičí konzerva, taky bych je nejedla :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) sní mi jen ty malé Hami... Jinak kaši baští, ovoce taky, ráno kus chleba nebo rohlíku, jogurt jen tři lžičky v ovoci...
Jonáškovi posíláme velkou gratulaci k svátku :slight_smile: Tak to se děsím, jestli to vztekací období k nám taky dorazí, dneska se nám taky docela v kočárku kroutila. A já jsem si zrovna nasmlouvala několik návštěv různě po Praze, tak je nebudu moc odkládat, než to na ní přijde... :slight_smile:
Je mi to trochu divný s tou prohlídkou, že nejste pozvaní, já myslela, že ty intervaly jsou pro každého stejné...
A co horní jedničky, už jsou venku?
27. zář 2010 ve 21:43  • Odpověz
tak já jsem ti tady psala... a ono se mi to tu neobjevilo... nechce se mi to psát znovu tak jenom v krátkosti...
ted je hnusně myslim, že moc nikam nepůjdeme...
no když nechce tak jí nenut prý se to nemá... ale něco papkat musí :slight_smile:... to zvracení je mi hodně divný... ptala si se na to doktorky???
děkujeme za gratulaci k svátku :slight_smile:
s tim vztekáním je to tak, že jemu vadí když si nemůže lozit a dělat co chce... takže když sme na návštěvě je to v pohodě... horší je to třeba v obchodáku... tam já ho lozit nepustim když si někde sednu nachvilku...
my tam byli když Jonáškovi bylo skoro 9měsíců tak nám řekla, že sme nadstandartní a že stačí až v listopadu
jedničky venku nemáme, ale má to otevřený tak myslim, že to brzo bude... :slight_smile: ... a co vy???
28. zář 2010 v 11:21  • Odpověz
Tak to je Jonášek nadstandartní šikula :slight_smile:
Hanička má venku šest zubů, nahoře jedničky a dvojky a dole jedničky, naštěstí mě zatím nekouše. Včera se jí bohužel zase spustila příííšerná rýma, odsávačka zase jede naplno, tak místo chronické rýmy tu zas máme akutní. Ale třeba jí to ty dutiny pročistí. Vůbec nemůže dýchat, chudák malá. Používám ten Sterimar sprej, opravdu jí to ten nosík taky pročištuje...
Jak se ochladilo, začala jsem řešit oblečení na zimu, pár dnů jsem se dívala po kombinézách, dneska mi přišla nádherná z mimibazaru, teploučká, nepromokne ani neprofoukne. Už se těším, jak v ní bude blbnout na sněhu. Řeším, jestli bude potřebovat i zimní bundu - už tušíš, co budeš v zimě dávat ty?
30. zář 2010 ve 21:24  • Odpověz
jé šest zubů... no to by Jonáš hryzal jako blázen... ty horní jedničky furt nekoukaj, ale už to má hodně otevřený... jéjé ta rýma je děsná... myuž jí naštěstí nemáme... ale ten sprej byl super.. všechnoto vyteklo pak ještě odsávačka... nosem tam utřít nos a za pár dní to bylo pryč... ale taky nemohle ze začátku dejchat a o byly teda noci... :pensive: .... no asi bych měla vyzkoumat jestli ta kombinéza co tu mám mu je... ale snad jo... mám jich víc... a myslim, že i nákou teplejší bundu... ale nemám teplo čepičku kerá by mu byla... má obrovskou hlavu, takmu sou všechny malý... nejvíc se bojim rukavic... ty taky mám, ale už vidim jak bude vzteklej, že je musí mít.. už takhle se vzteká když mu dávám teplej svetr...
v kolik chodíte ven??? já vás vůbec nemůžu potkat :frowning2: ... už mě to vůbec nebaví chodit ven samotná... a žádná jiná maminka se semou nebaví... teda kromě ještě tý jedný, ale taky se nevidíme... napiš mi do IP číslo at si třeba můžem napsat :slight_smile: ... taky pošlu...
30. zář 2010 ve 22:46  • Odpověz
ahoj, tak jsem tady :slight_smile: jsem taky z Barrandova a mám skoro jedenáctiměsíčního Vojtu.
3. říj 2010 ve 14:50  • Odpověz
Jé, vítám novou diskutérku. To je fajn, že máme podobně stará dítka.... Vojtíšek je pěkný vlasáč :wink:
Jinak hlásím, že jsem si manželovu dovolenou užívali, ale jinak, než jsme plánovali... Hanička se ve čtvrtek hodně zhoršila, večer jí stoupla horečka a už jely zábaly... :confounded: Teplotu měla skoro tři dny, potom naštěstí už ne tak vysokou. Rýmu má pořád hroznou, taháme z ní úplně žlutozelené sople, snad se jí to nevrazí na ouško. Takže když se počasí trochu umoudřilo, stejně jsme seděli doma a lítali kolem ní. Chytla jsem to i já s manželem, ale tak strašně zle jak minule mi naštěstí není. Teď nějakou velkou procházku neslibuju, ale telefon do IP posílám, až se zas dáme dohromady, tak snad se podaří něco domluvit. Já obvykle teď chodím na procházku před obědem, skoro vždycky se mihnu na náměstí, tak to na sebe poslední dobou nemáme štěstí... Ale asi vás v sobotu potkal u Billy s kočárkem a Mufem manžel - ty jsi ho asi nepoznala, neměl kočárek, jen nákupní tašku na kolečkách :grinning:
3. říj 2010 ve 22:43  • Odpověz
tak hurá už tu budem tři :slight_smile: .. tak se třeba ještě někdo přidá.... nerada chodím sama ven... takže mě obvykle (pokud neni moc ošklivý počasí) můžete potkat mezi 10-11 bud na náměstí u billy nebo v lese ... chodim spíš po tý horní cestě, než lesem... dashin: kolem vás pořád kroužim a nepotkávám tě.... no a manžela jsem asi určitě nepoznala... viděla jsem ho 2x letmo a jak nemá kočárek tak nevim :sweat_smile: .... nemám pamět na tváře... jinak horníjedničky sou venku... a zase se mi začal v noci budit... musim vykoumat proč... ráno se budí a je celej studenej vždycky, ale asi mu to vyhovuje páč já sem ho přikryla dneska peřinou jenom nohy a furt se kroutí a je vvzhůru... tak nevim... jiank sem skoro stále k dispozici takže na venčení kočárků... či jiný aktivity... jsem pro...
4. říj 2010 v 00:02  • Odpověz
No tak to mě fakt potkat nemůžeš, v tuhle dobu Hanička vždycky spinká... Já jsem dřív chodila ven na spinkání, ale teď jí nechávám spát doma a chodíme ven až pak dívat se na psy před billu, Hanička je teď na psy nějak zatížená :slight_smile: V lese je mi zima, tak už tam skoro taky nechodím, spíš okolo.
Hanička má na spaní spací pytel, minulý týden jsme byli v Ikee koupit větší model, z toho menšího už vyrostla. Je to fajn, neodkope se a trochu jí to brzdí v putování po postýlce. Občas přes ní hodím i lehkou flísovou deku, a to přitom ani v noci nevětráme, ale já jsem zmrzlá...
Dneska už bylo Haničce trochu líp, ale při spaní chrčí tak, že nám to zapíná chůvičku... ale snad už to ustojí bez antibiotik. Určitě tak zítra nejdeme na Světýlka, mrzí mě to, už minulý týden jsme nebyly - byl státní svátek.
Gratuluji k jedničkám - to bude Jonášek dávat kousavé pusinky - Hanička je dává :slight_smile:
Hanička teď už hodně sedí a je vidět obrovský pokrok v tom, že si mnohem víc hraje a míň cucá... to sezení jí posunulo hodně dál
4. říj 2010 ve 22:06  • Odpověz
no mě Jonáš na tý procházce taky většinou usne :slight_smile: ... my chodíme takhle páč dřív se ven nedostanu a pak už by se nám mufík počůral... mě je v lese teda mnohem větší teplo jak u nás před barákem páč tam narozdíl od předbaráku v lese nefouká :wink: .... no tak se brzo uzdravte.. Jonášek je zravej jako řípa... pusinky mi Jonášek dává, ale nekouše :slight_smile: ... vždycky má prostě otevřenou pusu a někam mi lípne hubana :grinning: ... a má z toho radost :slight_smile: ... taky už trochu umí paci paci a pá.... paci dělá teda hlevně tak, že veme moje ruce a tleská s nima, ale kdž se mu třeba něco povede tak sám jednou tleskne :slight_smile: a to pá nevi jestli je to pá, ale vypadá to tak :slight_smile: ... to někde stojí a já mu řeknu pápá, že někam du a on s úsměvem zvedne ručičku a má roztažený prsíky a vypadá to prostě jako "pá jasně běž si" :grinning:
Jojo u nás to taky tak bylo :slight_smile: jak začal sedět tak hroznej pokrok... no tedka už akorát čekám kdy se rozchodí... ale to se mu nechce bojí se bez podpory... ale má čas takže to nehrotím :slight_smile:
5. říj 2010 v 08:56  • Odpověz
@dashin ahoj, my taky chodíme Světýlka od 13:45 hod v úterý. Tak se tam uvidíme příští týden. Ať se Hanička rychle vyléčí. Vojtu cvičení hrozně baví, hlavně ty básničky při kterých se houpe :slight_smile: Holčičky jsou asi v něčem trochu rychlejší než chlapečci. Vojta začal dřív lézt než sedět. A ani teď ho to moc nebaví, raději je v pohybu.
5. říj 2010 v 10:42  • Odpověz
@janovkov - tak to chodíme na Světýlka do stejné skupiny :slight_smile: Znovu jsem prozkoumala Vojtíškovu fotku a vybavuju si vás - Vojtíšek je takový rarášek, je vidět, jak je tam ve svém živlu a užívá si to :wink: Nás si možná budeš pamatovat podle toho, že se Hanička drží hodně zpátky, případně rovnou natahuje - není mezi dětmi vůbec zvyklá, potřebuje se otrkat. Je ale pravda, že jsou Světýlka zrovna v době, kdy je zvyklá spát, tak je tam taková přetažená. Tak doufám, že jste si včerejší hodinu užili... A jak dlouho bydlíte na Barrandově?
Jinak v sobotu je drakiáda, chystáme se. Je to tady u nás na louce, jak byl barrandovský voříšek. Ale organizuje to TOP 09 v rámci kampaně, tak snad to Kacamuru neodradí :slight_smile: Jestli se tam sejde draků víc, mohlo by se to našim malým líbit. Draka dokonce účastníci dostanou, ale my máme svého...je to od dvou do pěti, myslím, snad bude hezky.
Taky jsem se dívala, že včera v deset bylo zase to cvičení u nás na hřišti... jsem ráda, že se to uchytilo, snad to bude i příští sezónu. Kac, nebyla jsi? To zrovna chodíte ven, fakt by se ti to líbilo, já jsem si tenkrát super zacvičila.
6. říj 2010 v 10:32  • Odpověz
já chci taky chodit na světýlka... tak snad budou penízky :slight_smile: časem....
jé ty si takový informační centrum :grinning: ... já tě nemít tak vim prdlajs co se kde dělje :slight_smile: ... tak podívat se asi přídem... stejně se furt nudíme doma...
no šla sem kolem včera, ale asi sem prostě nějaká divná... páč sem přemejšlela jestli tam pudu... ale Jonáš by v kočáru nevydržel a pohlídat se nenechá... ještě tam mít chudáka mufa uvázanýho no nevim nakonec sem tam nešla a prošla sem jenom kolem... ani oblečená sem na to nebyla... nějak mě přepadl stud nebo co.... nevim sem asi fakt divná... a když sem si to tam mířila a viděla jsem že cvičej, tak sem si vzpoměla, že je úterý když sem je viděla a normálně sem to dokonce chtěla otočit :sweat_smile: ... no prostě já nevim...
6. říj 2010 v 16:06  • Odpověz
@dashin To jsi dobrá, že jsi na té fotce Vojtu poznala :slight_smile: Je už pár měsíců stará, musím sem dát nějakou novější :slight_smile: Haničku si pamatuju z toho, jak jsme byly na míčích a Pavla se ptala po jménech. My bydlíme na Barrandově od loňského července. Předtím jsme se tak různě přesouvali po pronájmech v různých částech Prahy - na obou březích Vltavy. Aspoň jsem Prahu trochu poznalI. Jsme totiž s manželem oba naplaveniny :slight_smile: Na drakiádu se nejspíš přijdeme podívat. Draka mít ale asi nebudeme, snad ten od TOP 09 nebude moc volební. Kde ty informace bereš? Je pravda, že všechny ty časopisy, co nám chodí teď do schránky, vyhazuju a nečtu, tak mi tohle ušlo...
6. říj 2010 v 18:42  • Odpověz
@janovkov Není to tak drahé - 90 Kč/lekce, takže na měsíc 360 Kč. Spíš je vždycky problém s místem. Teď je to asi plné. Ale myslím, že zase někdo odpadne anebo se přesune do kurzu výš, tak se místo uvolní. Zkus kontaktovat Pavlu Lopatkovou (kontakt je na webu KMC Barrandov).
6. říj 2010 v 18:44  • Odpověz
Jsem dobrá :slight_smile: Odpověď Kacamuře jsem poslala sobě.. asi jsem přepracovaná :slight_smile:
6. říj 2010 v 18:45  • Odpověz
hmmm.... já vim, že to není tak drahé, ale myslim, že tam psali, že se platí na čtvrt roku dopředu a tolik dát zatim nemůžu :frowning2: ... ale mělo by to bejt zase lepší... akorá teda ten čas mi taky moc nevyhovuje.. Jonášek taky v tuhle hodinu spává... uvidíme... třeba se časem přidám...
6. říj 2010 ve 22:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.