• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Barrandov

(Zamčená)
27. ledna 2011 
Tak jsem zjistila, že ty drakiády jsou tu dokonce dvě - jedna je už zítra od čtyř, tu pořádá mateřské centrum (20 Kč vstup), sobotní od TOP 09 je od dvou. Tak nechcete se tam zítra jít jen tak krátce mrknout? Já můžu toho našeho draka vzít, ale pouštět ho neumím, spíš bych se jen dívala. Dostat bych se tam mohla někdy po svačině, tak kolem půl páté asi. Dneska ale moc nefoukalo...
@janovkov - my jsme s manželem taky oba naplaveniny, ale jsem v Praze už patnáct let (teď jsem se sama lekla jak dlouho...) Barrandov je moje pátá lokalita a doufám, že poslední...už se tu chceme usadit, moc se nám tu líbí. Nechci tu jen přespávat, chci poznat místní lidi, udělat si tradice, abych se tu mohla cítit doma... proto jsem moc ráda, že se občas něco podobného koná, tady i dole v Prokopáku. Proto to i hodně sleduju, jsem ráda, že budeme mít kam s Haničkou vyrážet...
Těch časopisů a letáků "Praha 5 na všechny způsoby" teď teda chodí mraky :stuck_out_tongue_closed_eyes: prolistuju jen něco...
6. říj 2010 ve 22:41  • Odpověz
uvidim jestli budu mít dvacku na vstup :grinning: ... zoufale čekám na pátek.. to by mi měli přijít penízky... tak uvidim... ale určitě dávej vědět o těch akcích... Manžel se sice na barrandově narodil, ale on se s nikym moc nebaví (nemá rád lidi) a já zase lidi ráda mám, ale taky z nich mám fobii tak se bojim na kohokolv cizího promluvit... ale když se dá někdo do řeči semnou tak jsem ráda... kolikrát se víc bavim s pejskařema, než s maminkama... což je škoda... pejskaři sou taky fajn, ale jak se ten náš blbec s některými psy fakt nemá rád tak je to obtížný... jinak bydlim v praze teda od narození, ale na Barrandově jsem dva roky... a předtim sem se taky od nákejch šestnácti stěhovala 5x... a ted se nemůžu dočkat až se zase přestěhujem.. mělo by to bejt teda tady po Barrandově, ale potřebujem do většího... už bych ráda aby měl Jonáš vlastní pokoj... tak uvidíme... a aky chci strašně myčku :grinning: a vanu :slight_smile:
6. říj 2010 ve 22:50  • Odpověz
tak jsem tam chvilku byla na tý drakyádě pak mi přišla sms, že dashin nepřídeš tak sem šla.... oni jim ti draci stejně moc nelítali... nefoukal vítr... takže nic extra a žádnej vstup sem neplatila ani nevim jak by to tam chtěli udělat.... ale zejtra du zas...
7. říj 2010 v 18:08  • Odpověz
no nám asi fakt není souzeno se potkat :unamused: Už jsme se vypravovaly a zas jí to popadlo, to už byl tak tři týdny klid. Zvracela chudák malá snad desetkrát, drželo jí to skoro tři hodiny :frowning2: Ani pořádně nevím, z čeho to má, dopoledne byla čilá, ve formě, nastydlá už skoro není...ale zkoušela jsem novou skleničku, vzala si z toho jen pět lžiček, mám v podezření rajčata, co v tom jídle byly. Ale večer už to bylo OK, už měla i dvakrát mlíčko.
Tak mě mrzí, že jsem tě vytáhla a zas z toho nic nebylo...
7. říj 2010 ve 22:13  • Odpověz
v pohodě já byla pak s tchýní v cukrárně :slight_smile:....
a ptala si se na to zvracení doktorky??? mě to furt neleze do hlavy a příde mi to divný.... mě se takhle po skleničce pozvracel jednou a jenom trochu... to sem koupila makarony se šunkou a sýrem no a evidentně mu to nesedlo tak už sem jí pak nekoupila...
8. říj 2010 v 00:02  • Odpověz
Ahoj doufám, že se můžu přidat :slight_smile: taky bydlím na Barrandově už 3 roky a skoro nikoho tu neznám. Zrovna jsem ve 29 tt, ale ještě chodím do práce, no už jen měsíc. Chtěla jsem se zeptat, zda by jste mi nedoporučily dětskýho lékaře.
10. říj 2010 ve 12:32  • Odpověz
@snehulda ahoj.. přidat se určitě můžeš :slight_smile: .... my chodíme k mottlové a myslim, že osatní maminky co sem píšou taky... takže ti můžu doporučit jedině tu... je tam moc příjemná sestřička a paní doktorka je se všim dost rychle hotová mi příde, neni to jako když já jsem chodila k dětský, že tam ještě kecala s mámou a tak... ale myslim, že je celkem dobrá a nic špatnýho mi zatim neporadila... ale na co se nezeptáš to ti neřekne... asi jako všude... my máme dost bezprolémovýho kluka, jako že je zdravej a v horních číslech tabulek (ne že bych na ně nějak dala) takže nám zatim ani nic moc řikat nemusela a když Jonáškovi něco bylo tak stačila rada po telefonu a zabralo to :slight_smile: takže si myslim, že celkem dobrej výběr... taky sem byla u schwarzový (nebo jak se píše) a tam mi přišly dost nepříjemný (to když měla mottlová dovču a já tam šla evidentně s banalitou).... a jedna kamarádka z barrandova chodí ke kottkový a tam sou prej furt děsný fronty... ale jinak o nich moc nevim....
10. říj 2010 v 18:34  • Odpověz
@snehulda ahoj, my chodíme ke Schwarzový a má super sestřičku. Jinak doktorka je celkem fajn, ale občas z ní mám pocit, že mi vynadá vždycky za nějakou blbost, asi aby jí tam matky nechodily moc často :slight_smile:))) Ale jako doktorka je bezvadná...
11. říj 2010 v 09:28  • Odpověz
Ahoj moc děkuju, a nevíte jestli ještě berou? Myslíte že stačí, abych tam jen zavolala jestli mě vezmou nebo je lepší jít osobně? Na paní Kottkovou jsem na netu četla docela kritiku, hodně chválí doktora Holuba, ale zase prý má narváno, no doufám že nás někam zapíšou, aby jsme nemuseli nikam daleko dojíždět.
11. říj 2010 v 15:26  • Odpověz
mě paní doktorka vzala bez problémů.... takže si myslim, že se určitě místo najde... já šla osobně... nenávidim telefonování a myslim, že osobní kontakt je lepší :slight_smile:
11. říj 2010 ve 21:03  • Odpověz
@snehulda Zajdi raději osobně. Určitě berou, u dětskýho doktora je dobrý, že v 18 letech děti vypakuje :grinning: Kottková prej není nic extra a Holub není špatnej, ale mívá dost lidí. Zkus Schwarzovou nebo Mottlovou, blbý je, že jsou obě už dost starý...
11. říj 2010 ve 21:43  • Odpověz
mě mottlová nepříde moc stará... starší už je, ale že bych v tom viděla nějakej problém to ani ne... jenom jak jí neznám tak nevím... nejradši bych Jonáše dala ke svojí dětský, ale přece jenom je to tady blíž....
11. říj 2010 ve 23:55  • Odpověz
Moc děkuju za rady, není 30 týden moc brzy na zaregistrování? možná počkám do listopadu až nebudu běhat do práce
12. říj 2010 ve 14:31  • Odpověz
@snehulda, já jsem byla registrovaná určitě ještě dřív než ve 30. týdnu (telefonicky) a myslím, že to brzo není, tedy MUDr. Mottlová nebyla překvapená, že se registruji tak brzo. Já tedy chodím právě k ní a jsem tak na 90% spokojená, je to velmi pečlivá lékařka. Vždy mi ochotně poradí i po telefonu. Pozitivní je i to, že dává instrukce i k péči o miminko, třeba spánek, příkrmy a podobně.
12. říj 2010 v 16:04  • Odpověz
@snehulda ahoj, taky klidně malého/malou předregistrovala už teď v 30tt. Já jsem Mottlové telefonovala (teda spíš sestřičce) a jen se mne zeptala, kde bydlíme. Tak jestli bydlíte na Barrrandově, jak píšeš, tak to jistě nebude problém. Já jsem vybírala dětskou lékařku pod recenzí na www.znamylekar.cz Mottlová je fajn. Akorát šetří naše zdravotnictví, takže si všechno, co není nezbytně nutné, musíš sama koupit v lékárně. Tím myslím, že nepíše recept na paralen pro děti nebo mastičku na opruzeniny. To moje kámoška má doktora, který všechno dává přes recept. Mně to ale nevadí, myslím, že Mottlová má správný přístup :slight_smile: Spíš jen abys byla informovaná.
12. říj 2010 v 19:36  • Odpověz
janovkov: Mottlová je dobrá. Také k ní chodíme. Zatím nás nevyhodila a to jsme tam poměrně často (malá skoro vždycky, když jí lezou zuby, má 39 horečky). Kolik byste jí tipli? 60? U Schwartzové jsme byli 1, když měla Mottlová dovolenou, taky je dobrá. Jinak si také hodně chválí Budkovou - dělá i homeopatii. Ale nevím, jeslti ještě bere.
12. říj 2010 ve 21:30  • Odpověz
ehm: vzkaz je spíš pro snehuldu :slight_smile:
12. říj 2010 ve 21:31  • Odpověz
jé se nám to tu rozrůstá :slight_smile: ... a my sme si s dashin myslely, že sem snad chodíme z barrandova jenom my... tak pište dál :slight_smile:... koukám, že já se šla registrovat docela pozdě.... až když sem byla už doma... každopádně sme u mottlové spokojení :slight_smile:...
12. říj 2010 ve 23:45  • Odpověz
Ahojky, díky díky, tak já tam zaběhnu skouknout ordinační hodiny a snad se mi někdy povede zdrhnout z práce. Prý chodí na první návštěvu domu, byly u Vás? no já mám termín 20. prosince tak jestli mezi svátky bude někdo ordinovat
13. říj 2010 v 09:40  • Odpověz
@kacamura my jsme taky z Barrandova, už jsem sem dřív psala :slight_smile: Klidně můžeme udělat nějakej barrandovskej sraz :grinning:
13. říj 2010 ve 14:07  • Odpověz
no to bysme mohly.. třeba v cukrárně nebo v kameře :slight_smile:... předpokládám, že do cukrárny se tolik kočárků nevejde :confused: ....
13. říj 2010 ve 14:52  • Odpověz
já jsem taky pro, jen jsem ještě omezována prací, tak buď kolem 5 večer, nebo víkend. Jinak od listopadu jsem doma. Tak doufám že to vyjde, abych mohla jít taky. :slight_smile:
13. říj 2010 v 15:35  • Odpověz
@snehulda - u nás tedy bohužel MUDr. Mottlová na první návštěvě nebyla :unamused: Den po návratu z porodnice jsme klusali do poradny s kočárem, byl to teda dost hrozný zážitek, bylo zrovna mínus deset mrazu a dvacet čísel čerstvého neodklizeného sněhu, malou se nám nedařilo napoprvé narvat do všech těch vrstev, byl to strašný stres a stejně jsme přišli jsme do poradny pozdě a dostali mírné napomenutí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nevím, jestli MUDr. Mottlová k někomu domů chodí, ale když si pozve novorozeně do poradny v takovém mrazu, tak pochybuju (autem nejezdíme, ale to jsem jí říkala). Ale i tak nelituji, že je naše lékařka, nechci tě odradit, jen připravit :wink:
Vůbec by mě zajímalo, jestli ještě dětští lékaři vůbec chodí na domácí návštěvy, když má dítě třeba vysokou teplotu? Já když jsem jako dítě stonala, pamatuju si, že k nám dětský lékař chodil...
@kacamura - nechceš příští týden zajít na chvíli do té herny v MC? Počasí se má horšit.... volnější je prý čtvrtek. I další zájemkyně jsou vítány...
13. říj 2010 ve 22:16  • Odpověz
u nás mottlová taky nebyla... jenom mi řikala, že kdyby byl problém a já musela třeba ležet nebo tak, že příde... nesměla jsem tlačit kočárek (spíš se tahat s těžkejma věcma).. ale za doprovodu tchýně sem tam dorazila... ona mi akorát pomáhala s kočárem do kopce a tak...po rovině sem jela sama... myslim, že ve vážnějších případech domů dorazí... jinak co si pamatuju tak u mě nikdy doma dětská nebyla...
dashin... určitě :slight_smile:...ráda... když bude jonáš nák v pohodě... dneska byl nevrlej a pak celej den slintal jak blázen.. myslim, že mu rostou horní dvojky... tak snad nebude mít teplotu.. veer měl 37,1 ale to jde :slight_smile: ...
13. říj 2010 ve 22:59  • Odpověz
dashin: chodite do herny? A ktery dny je tam narvano vic a kdy min? :slight_smile: Jak ted bude horsi pocasi a driv tma, asi tam taky zajdeme. Na Svetylka nechodime, protoze mala v dobe Svetylek vetsinou spi. Uvidime, jestli si trochu neposune rezim. Navic ted uz chodi, takze i bez me pomoci zvladne balonkovy koutek :slight_smile:
14. říj 2010 v 19:03  • Odpověz
to mi pak taky budete muset všechno povědět kam všude chodíte já nemám tucha že něco takovýho existuje. Těch informací co se na mě teď valí je nějak moc, nejsem si jistá že to všechno pochytám. Co ten sraz?? vezmu si sebou velký blok a budu si dělat poznámky :slight_smile: :grinning:
15. říj 2010 v 15:11  • Odpověz
Schwarzová taky domů nepřišla. Říkala rovnou, když jsem se tam byla registrovat před porodem, že domů nechodí, jen na zvláštní vyžádání, že prý si to většinou maminky nepřejou. Taky jsem jela do první poradny s mámou, sama bych to tenkrát nezvládla :slight_smile: A teď už budu muset všechno zvládat se dvěma, to jsem teda fakt zvědavá :slight_smile:)
My do MC na Barrandov moc nechodíme, když už, tak jezdím na do domu dětí na Vinohrady, tam mají mnohem lepší a větší hernu, akorát je to trochu z ruky. A teď už dávám malou do školičky, do Anity, tam si s dětma docela vyhraje...
15. říj 2010 ve 21:55  • Odpověz
@snehulda já toho taky hromadu nevěděla... a nevim dodnes :slight_smile: ...
tak napište holky jak ste na tom o víkendech páč na nás už je pět hodin docela pozdě... když bude chtít sněhulda s náma tak já nevim... jako můžu i v pět ale to pobudu tak půl až třičtvrtě hodky...

@pattie jééé :slight_smile: ... druhý... no to držim palečky... já osobně si to neumim představit... mě dává docela hodně zabrat pes, dítě, manžel i domácnost a myslim, že bych momentálně druhý určitě nezvládla...
potkávám maminku ta má dvojčátka a k tomu ještě dva psy... no úplně jí obdivuju...páč mě už by asi odvezli...
16. říj 2010 v 01:19  • Odpověz
ahoj, já bych byla pro sraz v cukrárně :slight_smile: Přiznám se, že jsem tam byla zatím jen na zmrzlině, ta je výborná. A zákusky výborně vypadají :slight_smile: S kočárkama bychom stejně nespíš byly venku a to by bylo lepší dopoledne nebo brzy odpoledne,
to je venku ještě trochu tepleji. Akorát my bychom mohli přijít až ke konci října. Teď se chystáme na týden k příbuzenstvu na návštěvu..

16. říj 2010 v 19:55  • Odpověz
ahoj, já bych byla pro sraz v cukrárně :slight_smile: Přiznám se, že jsem tam byla zatím jen na zmrzlině, ta je výborná. A zákusky výborně vypadají :slight_smile: S kočárkama bychom stejně nespíš byly venku a to by bylo lepší dopoledne nebo brzy odpoledne,
to je venku ještě trochu tepleji. Akorát my bychom mohli přijít až ke konci října. Teď se chystáme na týden k příbuzenstvu na návštěvu..

16. říj 2010 v 19:55  • Odpověz
@bl4nche - v herně jsme ještě nebyly, chodíme zatím jen na Světýlka. Ten čas je i pro nás nešikovný, Hanička je tam dost přetažená, ale prospí se pak alespoň cestou domů. Na Světýlka s náma chodí maminka, která má v herně službu. Prý je volnější čtvrtek dopoledne, protože právě kromě čtvrtka se v herně hlídají děti rodičů, kteří tam jsou na jazykových kurzech.
@snehulda - máš termín skoro stejně jako já vloni :slight_smile: Ve které porodnici jsi registrovaná?
@janovkov - tak to se zase na Světýlkách nepotkáme. My jsme byly tenhle týden dokonce dvakrát - měly jsme i náhradní hodinu. Hanička nechtěla moc spolupracovat, prvních dvacet minut se chtěla jen chovat :unamused:
16. říj 2010 ve 22:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.