• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
Ahoj holky, zase vás moc nestíhám, jsme pořád venku a nebo uklízím a vařím :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak dneska jsem vás aspoň trošku dočetla a snad stihnu i něco písnout, než se holky vzbudí :wink:

Marušce velikánská gratulace k těhulkování!!! Ať je všechno v nejlepším pořádku :dizzy_face:

Jani, Míšovi taky obr gratulace, konečně má ty státnice za sebou, to je super! Držím palce s mamkou, ať moc neprudí, nemáš to holka jednoduchý :unamused:

Hani, chudák Ríša, snad vám ty ATB brzo zaberou. Dáváš mu je nadrcený? Nebo je to v sirupu? :confused: Tak hlavně ať je brzo líp :wink: já dneska taky vařila květákovou polívku, a na druhý pangase s br. kaší, to si holky šmákly :dizzy_face: tak snad si Ríša taky trošku dá a přijde mu k chuti :wink:
9. čer 2009 ve 14:05  • Odpověz
Hani, tak to je blbý s těmi ATB, ale tak snad se ti jich pár podaří do Ríši vpravit a pomůžou mu. Já si to zatím nedovedu představit, ještě jsme ATB neměly....a ťuk ťuk ťuk, doufám, že dlouho mít nebudeme. Stačí nám sem tam rýma a kašel :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. čer 2009 ve 14:05  • Odpověz
Dopo jsem byla s malou nakoupit a trošku pochodit, ale byla nějaká ukňouraná a moc chodit ani nechtěla. Odpo se chystáme s kámoškou a její malou na dětské hřiště. Tak snad si holky pohrají stejně hezky jako včera u nás na písku. Akorát celkem fouká vítr, i když je dusno, tak čekám, že to do večera přižene nějaké bouřky, jak i hlásili. To je počasí jak na houpačce.
9. čer 2009 ve 14:08  • Odpověz
Míšo, já homeopatikům taky moc nevěřím, brala jsem je jen jednou na podporu laktace a teda žádnej zázrak se nekonal, spíš jsem měla víc mlíka po ruské zmrzlině než po tomhle :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Ani, teda nevím co ti poradit, je to hrozně složitá situace :unamused: za prvé si myslím, že je nemožný po vás chtít tak důležitý rozhodnutí do druhýho dne, vždyť by vám to úplně změnilo život, kdybyste si tak narychlo přibrali další dítko, potažmo víc dětí. Bába ze sociálky teda rozhodně není člověk na svým místě, jestli s tebou jednala tak, jak píšeš. Já být tebou, tak to proberu pořádně se Zdendou, protože to bude jen a jen na vás dvou, jak se rozhodnete, a v prvé řadě bych myslela na svou vlastní rodinu, na svoje děti. Sice je to hrozně smutný, že by děti ségry musely do domova, ale tak třeba byste si je mohli občas vzít na víkend, ne? Nebo je aspoň navštěvovat. No Ani fakt ti to rozhodování nezávidím, tak ať to se Zdedou zvládnete :pensive:
9. čer 2009 ve 14:13  • Odpověz
Ahoj Aji :wink: koukám, že jste byli včera na cvíču pro děti, my chodíme už dlouho a holky ze začátku taky moc nespolupracovaly, ale uvidíš, jak se začne za chvilku Klárka rozvíjet, holky už teď po tetě cvičitelce opakují skoro všechno a pak si to spolu předvádí i mezi sebou doma, je to prča :grinning: minule jsme to měli zaměřený na zvířátka z Afriky a včera u večeře si je samy od sebe začly ukazovat, jak dělají, byla to hrozná sranda :grinning:

Jinak počasí je fakt takový divný, ale aspoň dneska schne hezky prádlo, jak pofukuje :slight_smile: odpo se chystáme na lípu, suším holkám bylinky na čaj a lípa ho pěkně ovoní :slight_smile:
9. čer 2009 ve 14:18  • Odpověz
Jejda, teď koukám, že jsme propásly Klárky rok a půl, tak dodatečně velkou pusinku posíláme! :dizzy_face:
9. čer 2009 ve 14:19  • Odpověz
tak risa spal necelou hodku a pul, nez ho probudil nejakej vrtak co vrtal. :rolling_eyes:

holky, diky za podporu ..no snad to nejak pujde a risa bude brzo fit. :confused: :wink:

Ani, ja do nej jidlo nasilim nedostavam, kdyz nechce, tak mu nabidnu pozdeji. ...vyjimka byly ted jen ty cisty atb. ..ty v presnidavce jsem vyhodila. ...a pak posledne pri srajde ..kdy za celej den nic nesnedl a cim vic pil, tim vic sral (to jsem ho prebalila, postavila na zem a mohla zacit na novo ...za dopoledne bylo min 20 plinek :confounded: ) a nebylo co by to proste zastavilo. :frowning2: ...vubec nic nechtel jist. ...ale v momente co jsem mu teda dala asi 5 lzicek ryze... ze jsem mu je nacpala do pusy, tak byl od vseho klid. ...tady aspon bylo videt, ze potrebuje dostat neco do zaludku ...ze uz z toho mu bylo zle, ale netusil, ze se to spravi prave jidlem.
jinak se segrou ti neporadim :frowning2: :frowning2: ..je to moc smutny :frowning2: ...ale minimalne toho velkyho kluka bys uz neprevychovala a nejspis by ti hatil tvoji vlastni vychovu. :confused: :rolling_eyes: ...nereknu, byt to deti z klasicky rodiny, tak bych uvazovala, ale takhle bych z 99% rekla ne. ....si teda ted myslim?? :confused: :pensive: :frowning2: ...ale teda taky pokud bych ty deti ani moc neznala. :confused: ..cim vic bych je znala tim tezsi by to samo rozhodovani bylo :unamused:

kristi, pro deti jsou sirupy. ...ten predchozi byl v poho, protoze byl opravdu jako sirup, ale tenhle je jakoby rozpustenej prasek, jako by v tom byly maly granulky. ...spis bych rekla tekutej prasek, nez sirup. ...no uvidime vecer, jak se s tim popere. :confused:
9. čer 2009 v 15:46  • Odpověz
autor
Hani-jasny,jasny nemyslela jsem to nejak zle. :wink:
Jj,asi jsme se taky rozhodli ze ne-ee-mam strasnej strach ze segry a toho jejiho chlapa aby sem nejezdili a nedelali problemy.Potom taky nevim jak by to chteli resit financne-od segry nemuzeme cekat ani korunu.Je mi jich strasne lito ale´mam opravdu strach a mam svoji rodinu a nemuzu ji ohrozovat.
Segra to je ten nejvetsi povl jakej snad muze byt-uz mi ji neni lito a vubec me nezajima.Pac jsme ji tolikrat pomohly a ona z nas dela ty nejhorsi a sama si mysli ze zije normalne.Ale to ze ublizuje svym detem to je proste neodpustitelny :frowning2: :frowning2: :angry: Asi bude lepsi jestli pujdou nekam do dets.domova tak za nima jezdit a brat si ej na prazdniny ale na stalo-to asi ne no :frowning2: :frowning2: :frowning2:
9. čer 2009 v 15:56  • Odpověz
Kuk

no Ani koukám, že jste se rozhodli a nejspíš dobře :wink: Souhlasím s holkama, za prvé bába ze socky je teda voprsklá, jak hrábě..co si jako myslí, to není tak jednoduchý se rozhodnout tak rychle, to je teda vážně chování :angry: já žádnou ségru nemám, takže se mi to říká lehce, ale já bych 100% řekla NE.Za prvé ty děti prostě nemají dobrý základ a není to fér vůči vlastním dětem, najednou jim domů přivěst někoho cizího a ještě bůh ví s jakýma návykama nebo spíš s žádnýma že :pensive: za druhý nejste zrovna milionáři, už takhle si rvete skoro od "huby" a ještě do toho další krk, chudák Zdenek, to aby už byl v robotě non stop :unamused: za třetí byt nemáte zrovna veliký...a pak to, co píšeš o ségře...neee, dobře jste to rozhodli!!!!!
9. čer 2009 ve 20:09  • Odpověz
Tak my jsme se vrátili od tchánovců a dobrý, zatím pořád v pohodě :dizzy_face:

Hani, tak aspoň že je to sirup teda, ale blbý jsou ty granulky, to by se mně asi taky navalilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ani, taky myslím, že jste zvolili nejlepší variantu, byl by to až příliš velkej a hlavně hrozně rychlej zásah do vašeho rodinnýho života. A když si děti vezmete občas na prázdniny, tak myslím, že pro ně uděláte hodně i tak, a v domově jim bude pořád líp než doma v tak hrozných podmínkách, v jakých byly :unamused: Dneska už ty domovy taky nejsou tak hrozný, jak bývaly, snaží se vytvořit dětem rodinný prostředí a tak, pár jsem jich měla možnost vidět :wink:
9. čer 2009 ve 20:18  • Odpověz
autor
Ja vim holky no-jeste jsem volala kamosce a ta vyklada karty ale trosku nanjiny zpusob nez jine kartarky a videla vsechno o segre,detech a tom jejim chlapovi-no a taky ve finale rekla at od toho dam ruce pryc.Je mi jich strasne lito ale asi to tak bude lepsi. Jeste mi rekla ze kdyby jsme se rozhodli tak to vidi na tu Sabinku pac ta strada psychicky nejvic a potrebuje strasne lasky :frowning2: V rijnu ji budou 2 roky-ja bych treba do toho sla hned ale fakt mam strach te segry.A asi vuci Zdendovi by to bylo nefer-jak pise Misa.
9. čer 2009 ve 20:29  • Odpověz
Ani, jsem úplně na té předchozí stránce přehlédla ten tvůj příspěvek a teď koukám, jak dočítám, na co ti ta Kris odpovídá :confused:

Každopádně se přikláním k většině, že baba ze sociálky dělá, jak kdyby sis měla vybrat mezi rohlíkem a chlebem..prostě pohoda, nic se neděje, žádný velký rozhodnutí. A kdyby to bylo naopak, že vy byste něco chtěli, tak jim to pak trvá sto let. Na tak zásadní rozhodnutí přece nemůže stačit chvilka po telefonu.
Je sice smutné, že jsou to děti ségry a že by měli přijít do děcáku. Na druhé straně ty máš taky rodinu a dvě malé děti. A k tomu si vzít ještě tři další ? Navíc když nejstarší je tak problémový ? To by pak nemuselo dopadnout vůbec dobře. Nemyslím, že by to byl dobrý nápad. Je mi líto těch dětí, hlavně těch holčiček, vždyt přece za svou matku nemůžou a takhle na ni doplácí, ale mysli na sebe a svou rodinu především. Ovlivnilo by vás to tam všechny. Nejen vás, ale i Jolanu, která bydlí naproti.

No a je fak, že když na to přijde, mohli byste si je brát na nějaké víkendy. A časem byste sami viděli, jaké by to bylo a jak se bude chovat ségra.
9. čer 2009 ve 20:52  • Odpověz
Kris, Klárka děkuje :dizzy_face:

Mi se to cvíčo taky moc líbilo. Takže říkáš, že holky si postupem času přivykly ? To by bylo fajn, pže bych tam pak od září chtěla začít chodit pravidelně.
9. čer 2009 ve 20:54  • Odpověz
Odpo na hřišti bylo super. Máme hned dvě vedle sebe, jedno menší a jedno větší oddělené travnatou plochou a malinkatým kopečkem. 3ly jsme na to menší, pže tam je i menší klouzajda. Ale to by nesměla mít batolata svou hlavičku :slight_smile: malá od kámošky si po chvilce sbalila bábovky, udělala pápá a odkráčela na druhé hřiště. Klárka samože za ní. Tak jsme pobalily věci a přešly za holkama. Tam naštěstí vydržely spokojené delší dobu, než malá od kámošky pobalila bábovky a odkráčela zpátky na malé hřiště a Klárka samože opět za ní :grinning: tak jsme je pak nahnaly zpátky, pže by beztak zase po chvíli zdrhly. Stejně to pak co chvíla zkoušely zase a zase :grinning: opice jedny :grinning: a kupodivu se to obešlo dneska bez kalamit. Až na to, že jednou jsem nestihla chytit Viky, tak zabořila hlavu do písku :stuck_out_tongue_closed_eyes: a podruhé ji zase Klárka švihla nechtěně lopatkou :unamused: ještěže jsou holky odolné. Párkrát zabéknout a hrajou si dál :grinning:
9. čer 2009 ve 21:00  • Odpověz
ahojik
ja byla na cvicu..
byla tam dnes i kadernice tak pujdu na blond..prej me to bude sluset..me se to moc libi tak uvidim..
zitra doctu..pa
9. čer 2009 ve 22:29  • Odpověz
dobre ranko
tak u nas noc super jen jednou hore a budik v 7h.
dneska me rekla pani termin te operace a je to uz ve stredu za tyden..kuwa ja se bojim..ale jeste to chce tech 40 tis. :grinning: :grinning: :grinning:
10. čer 2009 v 09:36  • Odpověz
Ahojky zdravím, včera jsem se nějak už nedostala k C, pže jsme přišli po 21 od kamošky...

Ani koukám, že zase starosti na tvou hlavu :frowning2: , holky to tady napsali výstižně, přidávám se k jejich názoru.....
i když je to moc moc smutný, baba byla fakt neohleduplná... a segře to neva, nesnaží se na tom něco změnit :frowning2:, další věcí by mohlo být, že by nejstaršího syna mohla navádět proti vám, jj byly by z toho pěkný problémy....no nemáš to leký holka

u nás dns noc pohoda, Janina spala do 4u nás a vstávali jsme všichni v 9,30, to je proto, že dnes je u nás hnusně,, asi bude za chvíli lejt,tak je tma... já musím do obchodu, káru máme v servisu, tak musím počkat až nebude lít, nez jsem to tady dopsala, tak už leje jak z konve :stuck_out_tongue_closed_eyes:, to bude doma zase vopruz, musíme jít koupit gumáky
10. čer 2009 v 10:28  • Odpověz
tak asi na nákup nepujdem, leje a leje :frowning2: ... mě je nějak divně, asi je nízkej tlak, funím jak sentinel a to jen sedím, kadyž se ohnu, tak funím jak kdybych 7p nahoru
10. čer 2009 v 11:07  • Odpověz
ahojky holky,

tak risa krom jednoho probuzeni jeste nez jsme sli spat, spal celou noc. :dizzy_face: ...az do osmi ...jsem ho chudinku musela probudit na ty atb. :unamused: ..mame to nastaveny v 8 a ve 20. ..jinak ale rano chrchlal jak nejakej tuberak. ...a taky se mu spustila hrozne ryma, ze mu tece z nosu ...tak doufam, ze je to spis dobry znameni, ze to z nej vsechno odchazi, protoze do ted mel tu rymu spis zadni, ze sice nos suchej a nedalo se nic odsat, ale ty hleny mel v krku. :rolling_eyes:

Ani, ...tak minimalne te urcite podporujem tady v tve volbe. ...a urcite ty prazdniny nebo vikendy by pro ne byli u vas fajn. :wink: ...jinak je jasny, ze detskej domov taky neni zadny terno, ale urcite fakt lepsi nez z fetackou matko. :zipper_mouth: :pensive: :rolling_eyes: ...jinak jeste taky k te soc.pracovnici ...nechapu, jak zrovna takovej clovek muze pracovat na takovym miste, kdyz neumi vubec jednat s lidmi?? :astonished: :angry: :angry: :confounded:

kristi, super, ze je to furt s tchanovcema dobry :wink: ..a holky tak maj dvoje prarodice. :sunglasses:

Adel, tak hlavne aby to za ty prachy melo i ten spravnej vysledek. :wink: ...jinak operace se neboj, ..ja jsem jak frankenstein a taky ziju. :sweat_smile: :grinning: ...takze drzim palecky, at ses pak brzo fit. :sunglasses:
10. čer 2009 ve 12:03  • Odpověz
Ahojky

Ani, to je dobře, že jsi to ještě zkusila přes karty, vidíš, všude Ti to říká neee :wink:

Adel, hele nebudu kecat, že to není nepříjemný :pensive: je to hnusný, ale staojí to za to!!!!A já jsem to voperování čočky do oka taky přežila :grinning: a to jsem maxi posera :grinning: a za to vidění to stojí!!!!

Hani, no to vypadá, že to fakt vše odejde, když i rýma jede!!!!Hlavně abyste už byli brzo v phodě, příští týden mají být vedra, tak ať neležíte doma!!!!
10. čer 2009 ve 12:27  • Odpověz
autor
ahoj holky-tak u nas noc dobry-1x vzhuru a ted to vypada ze pres den dnes vubec spat nepujde. :confused:
byla jsem prochazkou u kamosky a prinesla jsem si kytky skalnicky tak to jdu nasazet do skalky a Ondra uz pujde se mnou.Od 16 hod mam Klubicko tak se sem dostanu asi az vecer :wink:
Dnes mi volala pani z te socialky a byla o poznani prijemnejsi :slight_smile: Tak jsem ji rekla co a jak-no ze se na nas pry nikdo nezlobi a zlobit nebude jen ze to potrebovala vedet.A pry jestli opravdu nekam pujdou tak mame narok za nima jezdit atd.Ale pry to zase takovy fofr nebude-tak si docela protireci ale co uz nadelam.Ani nevedela ze ma segra jeste jedno dite tady kousek od nas :confused: :rolling_eyes:
10. čer 2009 ve 12:38  • Odpověz
autor
Tak mam nasazeno a Ondrula usnul v kocarku.Za chvilku ho budu budit :wink: :wink:
U nas je taky pod mrakem a malicko sprchlo ale jen par kapek.Jinak je teploucko takze parada :wink: Pristi tyden maji byt tropy-asi reknu tatkovi aby se napustil bazen :slight_smile: :wink: :wink: :wink:
Hani-tak to je super ze se mu spustila ryma to je dobre znameni.Ondrovi taky ale uz ji ma 14 dni-asi se spousti to co mu neslo 6 mes. :confused: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. čer 2009 ve 13:58  • Odpověz
AHojky má koníkovská rodino.Tak zas po odmlce sem nakukuju.U nás tak nějak vše normal,klasika.Martin proboural z obyváku do kuchyně průchod a tak se tu klofe,bourá,zazdívá a vše je v plném proudu,jen kdyby bylo víc korunek :confounded:
No a já se cítím tak nějak všelijak.Někdy je mi dobře a někdy zas mám ty bolesti.V pátek jdu na kontrolu tak jsem napnutá jestli už budou výsledky z krve a moči.Snad bude vše v pořádku.Modřina z odběrů pomalu mizí ale stále vypadám jako feťačka :sweat_smile:

Aničko tak nějak jsem se bavila se svou babi a narazila jsem na tvého Ondru kvůli těm ouškám a ona mi říkala že na to by měli pomoct švédský kapky(já je mám)a taky přikládat pytlík z nějakým obilím myslím že oves říkala.Ona je to taková bylinkářka-naše babi. :wink: :grinning:
10. čer 2009 v 17:15  • Odpověz
Jo a tak nějak v rychlosti jsem dočetla Ani co se děje.A můj názor je takovej že v první řadě by jste to měli probrat s manželem.Pro a proti a taky jak píšou ostatní baba ze socky je teda pěkná flundra když s tebou tak jednala.Je to hrozný já vím.Člověku je líto těch dětí.Navíc když ten nejstarší se chová jak se chová,že?Jenže kde on měl vidět lepší příklad když tvoje sígra je taková jak píšeš.On to prostě viděl takový tak se tak začal chovat taky. :unamused: Nevím je to velký rozhodnutí a není to jednoduchý.Když si je vezmeš tak to bude boj a síly nervů ale myslím že by se to vybojovat dalo.Možná třeba už ne s tim starším ale s těma dvěma určitě.Nevím no.Já bych nad tím asi hodně dlouho přmeýšlela a taky bych to asi hodně probírala s Martinem páč on tady má taky hlavní slovo a názor.Nevím ale mě by to trhalo kvůli těm dětem srdíčko.Asi bych změkla a vzala si je. :frowning2: :unamused: Nevím.
10. čer 2009 v 17:28  • Odpověz
autor
Peti-no ono kdyby Ti kopala do dveri,mlatila Te hystericky a nadavala do kur...... atd. tak by jsi si to mozna taky rozmyslela :confused: :rolling_eyes: No nevim ono je to opravdu strasne tezky kdyz dojde na vec :frowning2: :unamused: :confounded:
10. čer 2009 v 19:29  • Odpověz
to je jasný Ani, je to hrozně těžký, je věc jiná, když si člověk vezme dítě o kterýho rodiče nemají zájem a vubec je člověk nezná a oni neznají tebe, jak děti , který rodičum seberou, ale samo že rodiče se mužou mstít, chvilku se budou snažit, třeba je i dostanou zpět, člověk k dětem přilne a pak se jich musí zase vzdát...je to pro celou rodinu nahoru a dolu, a určo psychicky náročný......taky to záleží na parnerovi..... myslím, že tato varianta (vzít si děti sestry, která neví, jestli je chce nebo ne) je taková neštastná a nevděčná role... měla bych taky z toho strach....a už to tu snad bude veselejší :wink:

nic jdem do vany....
10. čer 2009 v 19:52  • Odpověz
Ani jasný jak píšu...nevím.Nevím jaká mezi váma byla situace jak moc je mezi vámi rod.pouto ale nevím no mě by hodně na srdci leželi hlavně ty děti.Jsou takový jakej jim dala jejich máma příklad. :frowning2: nevím no je to hlavně na tobě a manželovi,já píšu jen svůj názor z pohledu více méně nezasvěceného člověka :confounded:
10. čer 2009 ve 20:05  • Odpověz
autor
Jasny,jasny Petulo-ja to beru :wink: Taky mi jich je lito ale nemuzu ohrozovat svoji rodinu a myslim si ze s jejima vykyvama a s tim co by vyvadela by to ty deti asi nesly taky spatne.
No to uz je jedno-je rozhodnuto a neda se nic delat,treba ani nikam nepujdou jak pani rekla. :confused: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
10. čer 2009 ve 20:17  • Odpověz
Ani jasný jak jsem psala je to jen na tobě a tvé rodině.Jen opožděně jsem psala svůj názor.Hlavně aby děti měli lepší budoucnost než jejich máma :unamused: :frowning2:

No tak u nás se snad už spí.Dnes to byla akce mlíko a pak hned spánek.Snad bude mít klidnou noc.Ted dost brečí v noci ale tak bolestně chudáček tak doufám že se to zlepší. :unamused:
10. čer 2009 ve 20:37  • Odpověz
ahojik
dneska cekem pohodka..
byla jsem cvicit na slandru a taky jsem hodila solarko a pak pracovala

jinak operace se presouva na srpen ..pani si spletla termin :unamused: tak jeste musim dva mesice vydrzet
10. čer 2009 ve 22:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.