• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
ahojky
tak dneska v noci nic moc..
petan ted spinka a ja se balim domu ale vubec se me nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: jeste ze si beru sestrenky na prazdniny..
pocasi je konecne podle meho gusta 20st.
8. črc 2009 ve 12:52  • Odpověz
Ahoj holky!!!! Jdu zas klasicky jen v rychlosti pozdravit. No, jednou se ale zlepším, slibujuuuu :grinning: :grinning: u!!! :grinning: :grinning: :grinning:

Byly jsme s Maruškou na dovolené v Jeseníkách. A teda musím říct, že opravdu je poznat, když jsou s dětmi starší děti. Byly jsme tam s mýma dvěma spolužačkama ze střední školy a jejich dětma - 2,5 roku, 3,5 roku a 10 let. A Maru se snažila se vším jim vyrovnat. Parádně se rozpovídala... no tak rozpovídala, prostě na její věk, no.... dnes jsem to počítala a aktivně používá 60 slov a spojuje i dvě dohromady. No a díky dovolené jsme už celý den bez plín, dávám jen na spinkání. Maruška viděla, jak ostatní chodí na travičku a už to parádně zvládá, za posledních pět dnůco tráví celý den jen v kalhotkách, jen jedna nehoda,a to doma. Měla tolik práce s hraním si, že to prostě nestihla... :grinning:

Jak budu mít chvilku, tak přidám fotky z dovči.

Super bylo, že jsme tam byly tři baby s dětma bez chlapů. Ti za námi přijeli jen na dva dny. Maruška byla mezi děckama v sedmém nebi, jen co probudila oči, už křičela schovááááát - bo se s nima schovávala do skříně. A taky ještě ve spacím overálku nazouvala gumáky, že jde lítat ven před chatu. Každou kaluž společně "vydupaly", zacákané byly od halvy až k patě, ale šťasné. PRvní tři dny nám tam pršelo, ale vůbec to nevadilo, trandily jsme v pláštěnkách a gumákách a byla legrace.

Vůbec se ným nechtělo domů. Kdyby to bylo možné, zůstaly bychom i další týden. Pro nás matky to moc odpočinek nebyl, ale byly jsme v krásné přírodě se spokojenými a štatnými dětmi a to jaksi bylo pro nás úplně ze všeho nejdůležitější a každý den jsme usínaly unavené ale plné dojmů z nových zážitků. Parádní bylo, že hned vedle chaty se pásly ovce a krávy, takže jsme chodily krmit a bečet a bučet :slight_smile: A pozorovaly mašinku jak si to funí do kopce (krásně bylo vidět na trať). Trhaly jsme květinky, čichaly k hříbkům, dělaly šnečí farmu (všude spoustu hlemýždů), prostě plno aktivit :slight_smile:

Doufám, že se máte taky všechny náramně, posíláme pusinkýýýýýý!!!!
8. črc 2009 v 19:15  • Odpověz
autor
Ahoj Renci-to je krasny jak jste si to uzili :dizzy_face:
A Marunka je sikulka sikovna-to my jen tak asi na nocnajs chodit nebudem :unamused:
No ja jdu asi zehlit mam toho strasne moc :confounded: :unamused:
8. črc 2009 v 19:23  • Odpověz
Ahoj Aničkooo!!! Děkujeme za pochvalů :slight_smile: Neboj, taky začnete nočníkovat!!! Někde jsem četla, ře kluci jsou na to pomalejší. Ale počkej, ve čtyřech letech se to všechno bez rozdílu srovnááááá :grinning: :grinning:

Ted jsem, ještě v rychlosti četla alespoN dvě poslední stranky a vidím, že u Janičky a TErky se taky nočníkuje :sweat_smile: :sweat_smile: No prostě už to postupně začíná, a za chvíli nám všem ubydou výdaje ze plenky nebo jejich praní :slight_smile:

ANi, Ty jsi byla na vodě? To jsi teda borka!!! Kloubouk dolů!!! Obzvlášt při těch hrůzách, co teď každou chvíli s vodou jsou!!!!
8. črc 2009 v 19:29  • Odpověz
No a já musím padat, koupání volá a postýlkáááá. Pappapapapapa!!!!
8. črc 2009 v 19:30  • Odpověz
autor
Remco-no borka ani ne spis blbka :wink: Bylo to sice super ale zazili jsme i docela hnusny a krusny chvile :unamused: :confounded: :confounded:
No ja doufam ze to vypilujem pres leto to nocnikovani,sem tam uz si rekne tak doufam :wink:
8. črc 2009 ve 21:14  • Odpověz
autor
Tak mam dozehleno a jdu se vysprsit a spat-dobrou noc :sweat_smile: :pensive: :pensive:
8. črc 2009 ve 21:18  • Odpověz
ahojky, tak u nás už se taky hajá

Jé Renčo, to muselo bát super, já byla včera a dnes po 2 h v lese a uplně mě to nabilo energií :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

dnes jsme skákli s taťkem ještě na hříbky, Janinu hlídala babi (celý 3,5h... a jak jí z toho bolela hlava :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: ).... takže za 2 dny mám 2 sáčky kozáku zamražených, a 6 sleniček od moravanky a 1 od okurek zavařených (z toho jsou 2 skleníčky praváci a zbytek modráci).... dnes a včera jsme měli houbovou polívčičku...mnam mnam....

Vlaďa dnes spinkal, na vzdoušku jsem ho houpala, tak se mu to líbilo....ale já se cítím, že se moje tělo připravuje na porod slona, jak mě bolí dole ta kost....

Zítra odpolko frčíme na chaloupku, bude tam i tchyně, tak se těším jak zase bude Janina blbnout s druhou babi....

přeju pěkný večer a dobrou noc :wink: :wink:
8. črc 2009 ve 21:20  • Odpověz
KOukám včera poslední a dnes první, noc do se dá dělat... tak si užijte den, u nás dnes svítí sluníčko, M pojede do práce jim říct že nastoupí už v září a ne v listopadu, jak se předpokládalo , tak aby s ním počítali...

MY to tu s JAninou uklidíme, chci upéct jestě ovocno tvarohovej dort s sebou a uvaříme s s ebou rajsou , pepriky jsem si už upekla včera, tak aspoň babička nebude muset tak lítat a vyvařovat a pujdem pomalu balit věci...

Dnes to vypadá že bude pěkně, škoda, že dnes nemužem na hříbky... JAnině se v lese zatím moc nelíbí, vadí jí ty klacky a větvičky, tak s ní sama nemužu jít, pže chce pořád nosit....
9. črc 2009 v 07:37  • Odpověz
Ahojky holky,
tak jsem si pobyt prodlouzila o den. Mam teplotu, jinak jsem se jim tu osypala z jejich prasku na prani, tak jeste ze jsem si poridila den predtim svoji noc.kosili. Jinak obcas dobry, obcas horsi, ale nejvic mi vadi tady matrace, me z ni bolej do toho vseho jeste zada. Tak snad ted po ranni vizite zmizim domu na svoji mekkouckou matraci. :dizzy_face:
9. črc 2009 v 07:48  • Odpověz
Jinak vcera me teda mel vyzvedavat radek s risou a nakonec na me jen na chvili mrkli a risa byl uzasnej. Sice nejdriv ani nemrk, ale jak ho radek postavil na zem tak me capnul za ruku a vedl ke vchodovejm dverim. Pusinka moje. :dizzy_face: no dnes uz si me odvede. :wink:
9. črc 2009 v 07:53  • Odpověz
Renco, jeee to muselo bejt uzasny a Maru je sikulka velika. :dizzy_face: u nas se nocnik teprv testuje a slov umi jen par: tata,mama,neni a jezisi :grinning:

Ani, co kluci, je to lepsi? :confused:

Jani, uzijte si chaloupku a snad si na chvili odpocines kdyz Janicku si bude uzivat tchyne. :wink: ..ta s ni da snad vic nez oblibenou dvacetiminutovku :confused: :wink: :sweat_smile:
9. črc 2009 v 07:59  • Odpověz
Hani , tak to je radost, já moc taky nemusím erární prádlo, v porodce jsem měla svoje a byla jsem ráda....

Hlavně že mužeš jít už dnes domu, jak to kluci zvládli, bez tebe, určo levou zadní, Radek by taky mohl být z fleku na MD (RD) :wink:
9. črc 2009 v 08:20  • Odpověz
autor
Ahojh olky-noc u nas docela sla :wink:
Hani-tak to ja nemam zadne problemy s erar.prasdlem.Ja snesu asi uplne vsechno :wink: :slight_smile: Jinak kluci dobry-oba jeste rymu a kaslou ale uz jsou bez teplot tak alespon tak-teda Ondra nemel ale Stepa je ve fajnu :slight_smile:
Jani-uzijte si chaLOUPKY-Me taky les vzdycky nebije a je mi tam strasne dobre.Jinak u nas je pod mrakem a docela chladno tak uvime co z toho bude.
Povlekla jksem postele a vyprala tak to pujdu za chvilku povesit-doufam ze to nezmokne :slight_smile: :confused:
9. črc 2009 v 08:39  • Odpověz
Ahojky zdravím všechny jen v rychlosti.Stejně tu asi nikdo není. :sweat_smile:

Jani na porod slona???? :grinning: CO bych pak měl aříkat já?!?Mě bolí prdelní kosti už asi týden navíc mám zase bolesti břicha a do toho ta žáha.No fakt supr.Navíc se mi na dnešek zase zdálo o porodu a to by jeden nevěřil jaká to byla ve snu rychlovka-jsem pomalu nestihla ani vylízt na tu porodní kozu :grinning: :grinning: :grinning:

Stále jsem vytočená páč mi jako ještě nedošli peníze tak jako jsem zvědavá jak to dopadne. :angry:
9. črc 2009 v 09:02  • Odpověz
autor
Ja jsem uvarila vepr.v kapuste+novy br.-je to namka namkovata :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Povlekla jsem opostele,mam vyprane 2 pracky a peru alsi.Docela to schne tak jsem rada.
Ondrassek haja-vstaval po 5 hod tak je vyrizenej a Stepanka jsem na chvilku vypustila ven :wink: :slight_smile: Tak mam bozsky klidek :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. črc 2009 v 11:16  • Odpověz
Ahojky holky

jsme domááá :dizzy_face: My byli nakoupit, pověsili jsme prádlo a začalo pršet Daník je poslední dobou strašně ufňukaný a stále unavený, teď např.sedí ve své židličce a usíná a ani ho nezajímá že jsem na PC že by po tom očkování???
Jinak reakce nebyla, teplota žádná, jen 12.den se mu vysypali na břiše a zádech pupínky, ale takové tmavé a druhý den byly pryč.No ale měl průjmík, to nevím, zda spíš nebylo k zubům a jak píšu, pořád unavený a motají se mu nohy, ale to taky může být z toho počasí...

No jinak jsem ho ostříhala Dělala jsem dědu strojkem a tak jsem vzala i Dáňu na 7mm změna ani žádná, jen mu netrčej ty přerostlý vlasy a snad se mu rozrostou...

Na chalupě pohoda, byl tam petr, takže se staral spíš on, zase jsem tam určo přibrala jsou mi těsné kalhoty, ach jo už mám 75kg
Dělali jsme v pondělí záchrannou akci, našli jsme u lesa zraněné káně, mládé, mělo blbý křídlo, takže jsme ho s dědou odchytli a já pak sháněla na netu u sousedů nějakou ornitologickou stanici, našla jsem u Písku, tak jsme ho tam dovezli, za půl hodky jsme tam byli.Káně přežije, možná i létat bude no vůbec jsme měli ptačí období, ten den jsem zachrnovala ještě mládě červeňáčka ze silnice a další den děda malou vlaštovku

Hani, to je fajn, že jdeš domů, hele s tíma pupenama :sweat_smile: to jsem měla já v porodce, ale fest teda, musela jsem mít i svoje povlečení!!!!!

Ani, co kluci, to je fakt pech letos, jak maroděj, co :frowning2: :frowning2: :frowning2:
9. črc 2009 v 11:25  • Odpověz
ahojky Míšo vítej zpět...

jdu si postěžovat, zatímnemám moc udaju čekám, s čím přijede Michal, ale jel do práce, aby si domluvil, že nastoupí dřív než se předpokládalo (měl nastoupit 27.11. kdy budou JAničce 2 roky), jenže ted, pže jsem těhu mu seberou rodičáku už ve chvíli kdy nastoupím na MD (tj. 6 týdnu před porodem tj, začátek září) a víte co personální ho vyhodila, že ji to nezajímá, že má v rozkaze 27.11. a přes to nejde vlak, takže přijdeme na 3m o víc jak 11 tis.
Nejsem žádný ročild, tohle mě dolcela zrujnuje... uvidím třeba se za něj postaví ještě nějak velitel, jinak nevím, bude muset jít někam na brigošku....

Zasraný zákony (podle zákona totiž nelze v rámci jedné rodiny pobírat peněžitou pomoc v mateřství a rodičovský příspěvek, rodičák na první Vám seberou, ať se druhý dítě narodí nebo ne...), nevíte někdo musím opravdu nastoupit na MD takhle dopředu, nemužu si vybrat třeba dovču???

TAKŽE RADA PRO VŠECHNY KDYBY JSTE NÁHODOU NĚCO TAKOVÝHO PLÁNOVALY, TAK SE NEJDŘÍV PODÍVEJTE DO ZAKONA A PAK DĚLEJTE DĚTI.....
9. črc 2009 v 11:38  • Odpověz
Jani, toto je vážně k posrání :angry: ale je fakt, že to tak funguje, nedávno jsem to tady někde četla, že jakmile je ženská těhu a je doma na mateřský, tak že těch 6t před porodem se rodičák ruší a těhule bere mateřskou, která se vypočítává z platu a tak je na tom, podle toho kolik teda barala před 1.těhu, i líp než s tou rodičovskou...no a když o to přijde Michal, tak ale dostaneš tohle, co píšu, Ty ne?????????????????
Jinak inzerát nejde rozkliknout, ale v názvu to vidím :grinning: :grinning: že bych šla taky, už na to mám postavu taky :grinning: :grinning:
9. črc 2009 ve 12:51  • Odpověz
Ahoj holky! Už mám všechno hotový, holky spí, tak jdu chvilku na pokec :wink:

U nás nic novýho, zkoušela jsem teď tři dny po sobě nočník, zjistila jsem, že holky poznají, kdy se jim chce, protože dopředu hlásí ee, ale do nočníku nic dělat nechtějí. Buďto se vyčůrají na koberec, nebo se na kakání dožadují plíny. Nočník máme tak akorát na hraní, tak nevím, co s tím. Asi to zas odložím :unamused:

Aničko, super, že jste si užili vodu! A hlavně že jste se vrátili v pořádku teda :wink: Koukám, že kluci zas marodí, tak hlavně že už je to lepší :wink:

Hani, jé, ty už máš po operaci, no dlouho jsem tady nebyla, tak super, že už tě pustí domů! To je krásný, jak si tě chtěl Ríša odvést :dizzy_face:

Renči, to muselo být krásně na chaloupce :slight_smile: my jsme si už taky konečně naplánovali dovču, původně jsme chtěli k moři, ale to by vzalo moc peněz, takže v srpnu jedem do Beskyd do stejnýho apartmánu, jako jsme byli před dvěma rokama s holkama v bříšku. Bylo to tam moc fajn a myslím, že holky se tam vyřádí, berem i kola a vozík na holky, tak budem podnikat výlety :slight_smile: No a jinak jsme teď byli od pátku do pondělí u našich, oni byli v lázních, tak jsme měli barák jen pro sebe a holky byly celý dny na zahradě.

Míšo, fajn, že jste si užili chalupu, z toho přibírání si nic nedělej, já kynu a kynu a Honza se mně včera už ptal, jestli nejsem těhu, že mám takovej pupek :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2: :grinning: buchtičky, čokoládky, mňam mňam, můžu se z fleku přihlásit na ten inzerát :grinning:

Jani, to je na houby s rodičákem, myslím, že bohužel těch 6 týdnů před porodem na mateřskou musíš :unamused:

Peti, ten mimís tě teda trápí, ale hlavně že je v pořádku. Kdy budete vědět pohlaví?
9. črc 2009 ve 13:17  • Odpověz
Jinak s tím povídáním, holky jsou strašně ukecaný - mají to po obou babičkách :grinning: takže povídají hodně a pořád. Slova nepočítám, snažím se je aspoň občas zapsat holkám do deníčku, ale určo tam nemám všechny. Jinak nejfrekventovanější slovní spojení u nás je "táta auto pá, tůtů" a to poslouchám celej den když je Honza v práci :grinning:
9. črc 2009 ve 13:28  • Odpověz
autor
Kristi-tak u nas nocnik asi taky nehrozi :frowning2:
Jinak dnes dostalpo spani teplotu Ondrasek-tak doufam ze to je jen od zubu,nebo me uz asi slehne.Se z toho nevyhrabem opravdu. :confounded: :confounded: :confounded:
Baba se mi z Penziou taky jeste neozvala-tak nevim,nevim teda :angry: :angry: :angry:
Miso-jsem se docela zasmala ze jsi Danouska ostrihala chuderu. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. črc 2009 v 15:58  • Odpověz
Jani nerozčiluj se v téhle zemi to asi prostě jinak nepůjde než ke všem čertům :angry: Jinak mě na socce řekli že já budu ted brát rodičák+nemocenskou a to do chvíle než mi dr.vypíše papír na mateřskou do práce.A s tim mám jít jako první na soccku kde mi řeknou že mi berou rodičák na Patrika a budu brát hned rodičák na druhý a nebo mě pošlou za zaměstnavatelem s kterým mám smlouvu do konce roku a ten mi bude platit minimun na mateřskou a sociálka bude zbytek doplácet do těch 7600,- těch 28týdnů :unamused:

Bzun zítra jdeme na utz tak jsem zvědavá co nám řeknou ale tady to nebudu asi zveřejnovat páč moje příspěvky jsou víc hlídaný než kdejakej vrahoun :sweat_smile:
9. črc 2009 v 16:29  • Odpověz
Holky jsem domaaa huraaaa. :dizzy_face:
jen radek akorat odvazi risu ke tchyni. :unamused: ..no nic jinyho nam nezbyva, protoze zitra musim rano na kontrolu, tak takhle to bude lepsi. Ale i tak se mi styskalo. Zejtra si ho zase vyzvednem a v ne prijedou nasi aby radek moh na chvili do prace.
9. črc 2009 v 18:07  • Odpověz
Jani, jojo Radek to zvlada v poho. :sunglasses: ..dokonce zacal risu aktivne ucit na nocnik. :wink: jen na nej jde kdyz je nahatej, kdyz ma teplaky, tak si nerekne a zkropi je :sweat_smile:

Miso, viiitej zpet. :wink: ..jste uzasni, ze jste takhle zachranovali. :slight_smile: ..myslim, ze hodne lidi by se na to vykaslalo :frowning2:
:grinning: ..jinak jsem se taky zasmala, ze si Danika strihala. :grinning: :grinning: ..a to nesmim. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Ani, jejej, chudinka Ondrulka, at je to od zoubku a nerozmarodi se. :frowning2:
9. črc 2009 v 18:15  • Odpověz
Kristi, ty sis taky uzivala pohodu, a holky zahradku. :wink:
a jsou sikulky, to uz mluvej uplne ve vetach. :dizzy_face:
jojo, jak me risa vzal, tak me uplne dostal, jsem se pak rozbulela, jak mi bylo lito, ze s nim nemuzu. ..a to nejsem tehule. :sweat_smile:
no a ted je tezky, ze na me nesmi pomalu sahnout, by se chtel tulit ale to muze max kdyz stojim jen k mym noham. :unamused:
9. črc 2009 v 18:23  • Odpověz
Peti, tak at zitra vse dobre dopadne na utz. :wink:
9. črc 2009 v 18:26  • Odpověz
Aničko, jejda, tak přeju, ať jsou to jenom zuby a nic vážnýho :confused: No a ta baba z penzionu je asi dost zvláštní, když ani neodpovídá na meily, budeš jí asi muset znova zavolat a připomenout se :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Peti, jé, tak to je škoda, že to bude tajný, tak aspoň písni do IP, jestli ti to neva, budu jako hrob! :wink: :zipper_mouth:

Haniiii, vítej doma!!!! Hlavně teď pořádně odpočívej, je fajn, že máš o Ríšu postaráno. Já když jsem byla na laparce vaječníků ( nevím, jestli se to dá srovnávat se žlučníkem :sweat_smile: ), tak jsem byla první dny teda úplně neschopná čehokoli, je to docela zásah do těla, i když malá operace :stuck_out_tongue_closed_eyes: a měla jsem neschopenku myslím 6 týdnů, tak to by ses určitě ještě nějakej čas měla šetřit, v rámci možností :wink: máš nějakou dietu?
9. črc 2009 ve 20:04  • Odpověz
autor
Hani-jj je to na pytel ale uz bude jen dobre uvidis. :wink:
Petri-jj i me pak hod info do IP :wink:
Jinak Ondrasek hori jak blazen ,uz mam prichystany Diazepan kdyby neco :frowning2: :confounded: :confounded: :confounded: Vezmu si ho k sobe do postele asi,uz jsem vyrizena :frowning2: Je mi jich tolik lito-to j porad neco opravdu :confounded: :confounded: :confounded:
9. črc 2009 ve 20:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.