• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
Dneska jsem ve zprávách zachytila, že se roční chlapeček popálil na 80% těla tím, že na sebe svrhnul friťák :cry: :cry: :cry: to je teprve masakr :frowning2: to si nedovedu představit. Chudák děťátko :cry: :cry: :cry: a prý to ještě budou vyšetřovat, pže se jim nezdá, že by roční dítě zvládlo na sebe převrátil plný friťák :confounded: chjo, to je ale hnus.
6. srp 2009 ve 20:34  • Odpověz
ahojky..
tak jsem dosla juknout..
dneska jsem byla kamoskou na vylete..bylo super po delsi dobe jsem mela klid..petrik byl hodny :dizzy_face:

petan uz unavou padl a ja mam klid..dam si kafinko :grinning:

pak juknu :dizzy_face: :dizzy_face:
6. srp 2009 ve 21:01  • Odpověz
Adel, taky mám kafíčko :slight_smile:
6. srp 2009 ve 21:24  • Odpověz
Příští víkend jedeme ke strejdovi na chatu k Seči :dizzy_face: to bude senza, doufám, že vyjde počasí. Ještě jsem tam s malou nebyla a oni ji viděli akorát na fotkách, tak se na ni strašně moc těší :slight_smile:
6. srp 2009 ve 21:25  • Odpověz
Ahoj maminky :slight_smile:

Ani, vždyŤ to přece neva, že Ondrulka se ještě nechce zbavit plínek, však je času dost. Každé dítko to chce jinak: Prostě až přijde ten jeho čas, tak se sám odplenkuje, neboj :slight_smile: Já vím, pleny lezou do peněz a je to pohodlnější bez nich.... ale on na to taky přijde, že je lepší lítat bez nich.

Každej ten náš mazlík je prostě šikovnější na něco jiného, někdo na pleny, jiný na mluvení, další na chození, další na plavání a další na průlezkách, jiný krásně celou noc spinká, další všechno sní, jiný se moc nevzteká a nedělá naschvály, další řádí na odrážedlech a jiný na houpačkách. Prostě každému dítku jde líp něco jiného. Časen se to všechno srovná. Všechny jsou šikulkové, vždyť teprve poznávají svět :slight_smile:

Adélko, tak to jsi měla fajn den :slight_smile:

Aji, to s tím friťákem je teda děs. TO musí být hrůza, rozpálený olej je tisíckrát horší než voda.... má víc stupnů a popáleniny jsou hlubší a hůř se hojí :frowning2: Chudák klučík. Úplně mi běhá mráz po zádech. To je teda ten hrnek čaje a Maruščino popálení na 2% těla oproti tomu totální prkotina.

HOlky, já mám teď táááákový kopr!!!! A to zas musím setřít podlahu a trochu to tu poklidit. A ještě zmrazit ovoce od babičky (maliny a ostružiny). Dovezla to večer a do zítřka by to zplesnivělo.
6. srp 2009 ve 21:36  • Odpověz
Renči, hned jsem si vzpomněla na Máju a pomyslela na to stejné, co jsi napsala....že ty 2% proti 80% je fakt prkotina. To je hrozné fakt, jak bude pak bobeček vypadat :cry: a vůbec fungovat ? jestli mu to třeba nějak nepoškodí nervy apod :frowning2: chjo, chudinky děti :frowning2: jsem zvědavá, co k tomu zjistí. Jestli opravdu nehoda z nepozornosti rodiče (tatínka) nebo něco jiného.

Mi stačilo, jak teď vyšetřovali tu nehodu se sekačkou, kdy ten otec zranil svého syna. Já nechápu, jak někdo může sekat na zahradě a nechat kolem sebe běhat malé dítě...k tomu zapadl do výmolu, nechal běžet motor! a šel tu sekačku vytáhnout a pak mu tam ten klučík spadnul. No mazec, fakt.
6. srp 2009 ve 22:06  • Odpověz
Já dneska stihla vytřít, jak tu byl brácha. Teď jsem akorát dovařila pro malou rizoto na zítřek a povaluju se u Zoufalek. Ještě bych si měla udělat večeři, ale jednak se mi nechce a druhák nějak nemám hlad.
6. srp 2009 ve 22:07  • Odpověz
Zítra odpo nebo v sobotu dopo vezeme malou k našim. Využijeme toho na velký úklid, oběhnutí obchodů a odpočinek :dizzy_face: chtěla jsem do kina, ale prd tam dávají a na Harryho Pottera se mi nechce Peťu tahat.

Chtěla bych se v tu sobotu mrknout do Orfy, Sconta a Ikey na dětské židličky a stoleček. Ať má Klárka už konečně někde svoje místečko na to její čmárání a razítkování :slight_smile:
6. srp 2009 ve 22:11  • Odpověz
autor
Tak nam se vratil tatka tak jsme koukly na Arabelu 1 a jdu se mu asi venovat :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Renci-jj ja vim ze ma jeste relativne dost casu.Ale Stepicek uz v tuhle dobu byl bez plinky,no kazdej kluk je jinej :wink: :wink:
Tak se s Vami loucim a pomazu za chvilku chrupkat-dobrou noc :pensive: :pensive: :pensive:
6. srp 2009 ve 22:12  • Odpověz
Ani, taky mám Arabelu koupenou :slight_smile: akorát jsem se ještě nestihla mrknout. Tak třebas o víkendu.

Dobrou..
6. srp 2009 ve 22:25  • Odpověz
Nám přijede taťka až zítra :frowning2: ale za to aspoň hned ráno :dizzy_face:
6. srp 2009 ve 22:25  • Odpověz
Ahoj holky,zdravime z jiz.cech.Mame se fajn,trochu nuda sice,ale zacaly sekat kombajny,tak jsme furt na poli:slight_smile:Trochu jsem docetla..Peti,urco k dr.zajdi,at te prohlidne,za to nic nedas! Danik mi uz nerika mami,ale Mio:slight_smile:jak slysi od mamky a babi Miso,tak mi tak proste rika,proste pako!Jinak nic,trenujeme nocnik,ale nic,cura na travu a bobo taky jak Ondra,do pliny:frowning2:ale zatim to nehrotim,je cas..domu dorazime asi v po,mame tam zednika a dela dole dlazbu-huraaa,brzo bude stehovacka:slight_smile:holky pa,mejte se!!
6. srp 2009 ve 22:29  • Odpověz
ahojky holky,

tak ja vcera vecer zmiznu a tady to rozjela renca s kristi. :wink:

kristi, tak houby. ..budicek v 7:30 ...to nekdy vstava i pozdejs a jde spat driv. :unamused: ...ale aspon neco, ...abych si nestezovala ..kdyz tu nektere musite vstavat driv, ze. :sweat_smile:

renco, diky za info o Petce. :wink: ..jinak s tou praci to chapu. :frowning2: ...a Patrik zatim nezmenil nazor na tuhle spolecnost a ucastneni se v pracovnim procesu? ..nebo uz se snazi neco najit aby ti pomohl trochu financne s Majuskou?? :confused: ..dobry je, ze se stavi celem k hlidani a starani se o ni. :wink:

luco, jeee, tak to je mi lito, ze Ondrasek marodi. :frowning2: ..taky je risa protivnej, kdyz nejde ven, tak dost chapu, ze to musi bejt utrpeni pro oba, kdyz nikam nemuzete. tak snad brzo uz budete moct jit ven. :slight_smile:

jinak my dnes dopol byli na koupalisti. ..nakonec jsem to psychicky nevydrzela. ..jizvicky mi prisly uz docela dobry. ...a nerachtala jsem se ve vode dlouho. ..a spis jsem byla ve vode po stehna. :wink: ..jen je to teda koupak s vodou z potoka, takze docela ledarna. ...risa to teda nejdriv nemohl vydejchat. ..kdyz je zvyklej na vodu mezi. 30-35 ..a ted byla tak 22 max. :sweat_smile: ..jsem ho trochu otuzila. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...ale jak jsem tam s nim zacala cakat tak byl spokojenej. ...a jeste tam maj klouzacku, takze byl jak ve svym zivlu. :dizzy_face:
a odpol nam tu sekali obili takze furt koukal na kombajn s traktorem. :slight_smile:
6. srp 2009 ve 22:34  • Odpověz
Ajo, no ja zpravy dneska nevidela. ..to je strasny :frowning2: :frowning2: ..mi je vzdycky strasne, kdyz slysim neco takovyho, co se stalo nejakymu malymu drobeckovi. :frowning2:
jinak harryho jsem videla ...radek ho stahnul nekde na netu. :zipper_mouth: ..co ty lidi nevymyslej. ..byl vlozenej obraz ze spanelska a nejakej vseumnel si vzal digtafon do kina a prehral ten spanelskej dabing ceskym :grinning: ...takze jsme meli takovej rozostrenej zvuk a obcas se tam nekdo zasmal :sweat_smile: :grinning:

Miso, jeee, tak to se vratite skoro do novyho. :dizzy_face: ...jinak u nas dneska taky frcel kombajn. :slight_smile: ..jen teda dneska. ..protoze tady co pole, to jedno sekani ....se to snazej udelat najednou ....takze dnes sekali u nas. ..jen teda. ..celou dobu kdyz fouka, tak od zapadu a dnes se vitr otocil a foukal od vychodu ...coz je v tomhle pripade od pole, takze jsme tu zavaleny hromadou prachu z obili. :confounded:
6. srp 2009 ve 22:56  • Odpověz
Je, Hani, tak to jste měli super kino :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a jaký byl Harry ? Šlo to ?

S těmi dětskými nehodami je to vždycky smutné :frowning2:
6. srp 2009 ve 23:17  • Odpověz
Utíkám do peřinek :dizzy_face:

Dobrou všem :pensive:
6. srp 2009 ve 23:17  • Odpověz
Ajo, no harry jako herec ...nic moc ..cim starsi, tim horsi :sweat_smile: ...a kdyz se ti priznam, tak krom konce si ani nepamatuju o cem to bylo. :fearful: :sweat_smile: ...ale asi tak ...az natocej posledni dil, tak se na nej podivam a oddechnu si ze uz je konecne konec. :grinning:
no a ja jdu taky spat. ..jsem si chvili hrala na notasku hry a uz je pulnoc. :zipper_mouth: ..dobrou :pensive: ...aneb ..po vzoru nedavno kristi ...prvniiiiiiiiiii :grinning: ...a anicce preju krasne ranko ..doufam, ze me nesklame a jako prvni dorazi. :wink: :grinning:
7. srp 2009 v 00:07  • Odpověz
autor
Ahoj holky :slight_smile:
Hani jsem tadyyyyyyyyyy :wink: Dnes jdeme s Ondraskem na ockovani na 15 mes :confused: :sweat_smile: Porad byl nemocny a tak nema ani tu na 18 mes.Ted je v poradku tak snad nas naockuje :slight_smile: :wink:
Luci-jj chudera Ondrulka to si umim predstavit ze jste otraveny oba dva.A pristi tyden ma zase prset :confounded: :confounded:
Miso-jj nas bere taky vsechno na kolech.Nastesti kombajny jeste nevidel takze se placatime na zahrade a nebo na prochajde :wink:
7. srp 2009 v 07:04  • Odpověz
Ahoj kočky!!

Tak jsem napsala dlouhý příspěvek a udělala jakejsi špatnej hmat a on mi zmiznul :frowning2:

Tak zkusím ještě jedno, snad stručněji :grinning:

Aničko, my taky nemáme to očkování ještě. Mám vakcínu Priorix Tetra v ledničce už asi tři měsíce, ale nejdříb musela na druhou dávku Prevenaru (aby se neprošvihl termín), pak měla dr. dovolenou a pak by nám případná reakce vyšla na naši dovolenou. No a pak se stal Marušce ten úraz, takže teď očkovat nechci, aby se tělíčko soustředilo výhradně na zahojení bebínka bez následků. Takže počítám, že očkovat půjdeme snad nejdřív někdy v polovině září, možná v říjnu. DOufám, že do té doby Mařenka někde nechytrne neštovice, to bych jaksi vyhodila dva litry za vakcínu zbytečně... i když možná by se dala prodat.

Luci, já jaksi včera přehlídla Tvůj příspěvek :frowning2: TO mě mrzí, že je Ondrášek nemocný :frowning2: ONo je naprd ve vedrech mít horečky a marodit. I když ono marodění v každém ročním období je s prckama na palici. Přejeme brzské uzdravení a Maruška posílá vitamínkové pusiny (slupla zrovna trochu rakytníku a ten má prý vitamínu hafol).

Hani, Patrik si práci nehledá, aspoň o tom nevím. Ale já už nějak s jeho finanční pomocí ani nepočítám. Zvykla jsem si. Doufám, že mi to Maruška někdy nevyčte, že jsem jí nedopřála "normálního" tátu, co chodí do práce, vydělává penízky a velkou jejich část věnuje rodině. Snad ji to nijak nepoznamená. TEĎ teda určitě nestrádá, otázkou je, jak to bude v budoucnu, až bude vyžadovat nejnovější modely mobilních telefonů, značkové hadříky, parfémy a já nevím co ještě ti dneší mladí "nutně" potřebují, aby byli in a nevyčleňovali se z kolektivu ostatních. Ale zas si říkám, že má hodní babičky, dědy, strejdy a tety, co ji při nějaké příležitosti něco pěkného koupí, kdyby maminka na to neměla.
7. srp 2009 v 07:53  • Odpověz
Míšo, super, že se vám dokočení bydleníčka blíží :slight_smile: Hezkou dovču!!!

Tak my se jdeme oblékat a vyrazíme krmit kačenkya a na houpačku. Maru tady od probuzení mele pořád dokola: Maminko páááá, gagagaga? Maminko, páááá, gagagaga. Maminkou houpat, joooooo? Maminko gagaga, houpat, jooooo?

NO, je jak poškrábaná gramofonová deska, co pořád opakuje poslední sloku písničky :slight_smile:

tak papap
7. srp 2009 v 07:57  • Odpověz
autor
Holky tak Ondrula je oockovanej :wink: Ani nerval-sikulka :dizzy_face: :dizzy_face:
Renco-Ty mas proste svatozar.Ja bych na takoveho chlapa nervy nemela.Ale je fakt ze jsi vedela do ceho jdes a jestli Ti to vyhovuje :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:Jen je fakt ze to bude asi husty az bude Maruska vetsi-ale to je jeste casek :slight_smile: :wink:
7. srp 2009 v 09:00  • Odpověz
Ahojky holky,

tak u nás noc naprosto šílená, od 3 hodin jsem nespala, páč Ondrula chrmlal a pak přišel a zase opět hořel. Tak jsem mu dala siroupek a dala ho spinkat do své postýlky, ale on tam nechtěl být, tak že běhal za mnou do postele, tak jsem ho do 6 ti hod přenášela zpátky. Ráno jsme raději šli k dr., ale moc nás nepotěšila, Ondrulovi jsem ráno našla na tělíčku pupenec, ale jako štípnutí to moc nevypadalo, tak že dr. to zkoukla a řekla, že má podezření na neštovice, že se máme přijít v pondělí ukázat, že se to o víkendu ukáže jestli to jsou neštovice. Doufám teda že ne, páč představa 14 ti dennní karantény mě fakt děsí :frowning2:

Renčo, Marušce děkujeme za vitamínovou pusinku :dizzy_face:
7. srp 2009 v 10:18  • Odpověz
autor
Jeeeee-Lucko ale to je teda neprijemne.Nejhorsi je ze ted je to docela v obdobi kdy nestovice jsou :unamused: Ale to poznas-strasne rychle se mu udelaji dalsi pupeny a bude to mit i v hlavicce :confused:
7. srp 2009 ve 12:03  • Odpověz
Ani jak rychle se dělali další pupeny ??
7. srp 2009 ve 12:26  • Odpověz
Ahoj,jeste nakukuju..Renci,to se skrablou deskou jsi vystihla presne:slight_smile:nekdy mam dojem,ze mi rupne hlava:slight_smile:Lucisku,to me mrzi s Ondrulou,teda snad to nestovice nebudou:frowning2:Ani,Ondra je sikula,ze nebecel,Dan pri pigaru pekne jecel..Hani,to je fajn,ze si uzivate,porad jsi na chalupe?Mohli byste zase zavitat k nam,az buds moct Risku tahat sama!Danik chrni a pak pomalu pojedem,je tu dnes zatazeno a celkem chladno.Tak paa at jsou milacci v poradku!!
7. srp 2009 ve 13:27  • Odpověz
Ahojte zlatíčka.Omlouvám se že jsem se neozvala ale nedostala jsem se k pc.Pupík už povolil ale každej den beru magnesko asi je to prostě potřeba. :unamused: Njn uvidíme co bude dál.Ale snažím se odpočívat ale taky trochu pracuju venku na seně.Musíme to dodělat a doma je toho taky ještě spousta.Když bude více času mrknu na vás a dočtu vás.Děkuju za to že jste na mě a na mimíse myslely.Pa pa a zatím já se snad ještě ozvu. :wink:
7. srp 2009 ve 13:38  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Luci, to jsou ale nepříjemnosti :frowning2: tak snad to ty neštovice nebudou. Představa 14denní karantény je fakt o ničem. Zvlášt teď přes léto. Kamarádčiny holčičky je měly na začátku léta a samozřejmě, že ne najednou ale po sobě, takže byly doma měsíc :rolling_eyes: to si ani nedovedu představit.

Peti, tak to je fajn, že ses ozvala a je to o něco lépe. A přece jen, nechtěla by sis skočit k dr ? Jen pro jistotu ?
7. srp 2009 ve 13:57  • Odpověz
U nás je dneska to počasí taky celkem divoké. Sice svítí slunce, ale docela dost fouká, takže je chladno. Celkem jsme dopo na hřišti vymrzly.

Mladá se naučila otevírat dveře, tak jsem z toho celkem v šoku, pže na to nejsem zvyklá, že se mi tu z ničeho nic promenáduje :sweat_smile: teď vylezla z postýlky, otevřela si dveře a šla za Peťou do koupelny, kam si taky otevřela, takže je v šoku i Peťa :grinning: minule jsem z ní měla infarkt na záchodě u sousedky, když se najednou otevřely dveře, nikde nikdo a pak vykoukla Klárka :grinning: zlatá lozící miminka :grinning: :grinning: :grinning:
7. srp 2009 ve 14:01  • Odpověz
Renči, to máte super s těmi kačenkami. To bych tu taky brala. Máme tu sice rybník, kdy by mohly být, ale ten zas není až takový kousek, tak se mi tam nechce táhnout.

No a s tím Patrikem, těžká rada :unamused: třeba změní názor postupem času, jak Mája bude růst a vyžadovat více a více věcí. Batole je sice finančně náročnější, ale furt to nemá na ty dnešní puberťáky...značkové oblečení, telefony, zábava, koníčky...no, je toho dost. Tak třebas se to pak v něm zlomí.
Úplně chápu, jak moc se ti nechce od Máji a zpátky do práce už teď. Jako samoživitelka to musíš mít moc těžké :frowning2: my se sice v penězích netopíme, ale i tak si nedovedu představit, že bych Klárku měla zaopatřovat sama :unamused: máš můj obdiv, že to tak zvládáš.
7. srp 2009 ve 14:07  • Odpověz
No, jdu balit Klárku. Později odpo ji vezeme k babičce.

tak zatím pa pa
7. srp 2009 ve 14:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.