• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
Ahoj holky!!!

Tak u nás prší od rána :frowning2: Maru chtěla ven, donesla si gumáčky, tak jsem nás začala vypravovat, ale přišel taťka, takže jsme nikam nešly. Maruška se pořád chtěla chovat, tak ji Patrik vzal do náruče a ona mu tam skoro vytuhla... on pak musel jít, tak jsem si s ní lehla do pelíšku a teď chrupká... nevím, jak to... v tuto dobu nikdy nespí... že by to počásko? No snad na ni nic neleze, to bych teda byla velmi nerada.

Odpoledne jsme měly jít s kámoškama sednout na pivko na zahrádku, ale v tomto počasí... :frowning2: Je to naprd. Chjo.

jééé, a teĎ mi volala jedna z těch kámošek, že jí volala druhá, že když bude pršet, máme přijít k ní. No, tak dobrá alternativa :slight_smile: Akorát teda nemohu vzít kočár, bo se k nim nevleze... tak si dáme s Maru procházku v gumákách a pláštěně.... no, ale to budu muset vyjít tak o hodinu dřív, bo každá kaluž bude aspon na deset minut její, to je jasný. Vydupávání vody v kalužích miluje :grinning: :grinning: :grinning: A náhradní oblečení sebou. Bo bude mokrá i po pláštěnou, jak to bude všude stříkat.

Jdu vás dočíst.
11. srp 2009 v 10:29  • Odpověz
Přidávám se k Aničce, Míšo, to máš fakt super, tolik penízků. Já, když zaplatím byt, inkaso, telefon + stavební spoření, tak mi zbyde na jídlo, drogérku, dárky, oblečení a další nezbytnosti 4,5 tisíce. Ale zas je to jen pro nás dvě, tak to tak hrozný není. Jsem ráda, že už mi odpadly pleny, bo ta částka, kterou jsem měsíčně za ně vydala teĎ bodne :slight_smile: A to mohu být ráda, že jsem nemusela kupovat pro Marušku UM. Z mateřské z 7,600 Kč bych fakt neměla šanci vyjít ani omylem, to by mi na útratu zbyla necelá tisícovka, respektive 700 stovek. Hahaha, to by fakt nešlo. No, já to měla dobře spočítane, když jsem si šla hlásti délku mateřské. PRostě jiná alternativa, než na dva roky pro mě nebyla. Ale přiznávám, že už chodím i do Maruščinýho fondu. CO daly příbuzní Marušce do vínku během první roku, jsem částečně investovala do těch nových postelí. KOneckonců, na jedné z ni bude Maruška za chvilku spávat... tak co. A než bude ty penízky potřebovat, tak jí je vrátím. Všechno si píšu, takže jí nezůstanu nic dlužna.

Jani, nezoufej, bude líp!!!!! Dnešní počástko je ale fakt ne depky jak dělané.... já si jdu prefentivně uvařit horkou čokošku se šlehačkou :slight_smile:

Adélko, Peťulka je asi číslo, mám pocit, že Tě pořád jen zlobí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A opět se přidávám k Aničce - nechej PEtulu manžovi, aŤ pozná, co je 24 hodin se o batolátko starat. A večer padne únavou, jako většina z nás, a nebude mít třeba chutě na další :wink: I když ta výroba je prima, ne? :grinning: :grinning:

HOlky, tak my máme teda pořád nejmi'n zoubků... no co už, někdo být poslední musí, že :sweat_smile: Ale je fakt, že na to, že ji první vykoukl až letos 10. dubna je to teď fofr.

S tím čištěním zoubku teda budu muset přidat.¨Aspon teda ještě ráno. Přece jen je MM sladké, tak ať se jí zoubky brzy nezkazí. Viděla jsem nedávno na hrišti holčičku, tak tříletou a ta měla tak neskutečně černé zoubky... no děs. TOho bych se teda chtěla vyvarovat.
11. srp 2009 v 10:47  • Odpověz
Ani, já bych měla taky strach s tím ježděním. No, však znáte mou fobii z jízdy autem. Kdyby aspoň nějaká chytrá hlavička vymyslela taková auta, která by nemohla do jiných nabourat... prostě s nějakou ochrannou zonou, která by nedovolila narazit do překážky, to by bylo super. ALe takhle :frowning2:
11. srp 2009 v 10:49  • Odpověz
Já tu zas píšu romány.. no jsem to ale kecka ukecaná... a vy nikde... tak jdu na tu čokošku :wink:
11. srp 2009 v 10:50  • Odpověz
autor
Renci-u nas uz jse docela pekne.Sice profukuje ale jinak teplicko :slight_smile:
Ondra je taky nejaky protivny :frowning2: Udelala jsem leco a ted se dodelavaji brambory tak uz se tesim.Doufam ze to bude Ondrous jist :confounded: :confused:
11. srp 2009 v 11:19  • Odpověz
Já nakonec ještě i slupla čokošku s madlema... no, to jsem zvedava, jestli budu obědvat :slight_smile: Jsem horší, jak děcko :grinning:

KOukám na netu už po dárkách na vánoce pro Maru... a teda fakt nevímk nevím. Už víte, co koupíte?

Zvažuji tu stavebnici duplo... ale zas těch kostiček.. kdo to bude uklízet, že? Na narozky dostane kuchyňku a pračku... ( to už jsem koupila vloni po vánocích ve výprodeji za velmi lacinou cenu). tak i to už bude dost drobných blbostí (hrníčky, jídlo..), tak fakt nevím, co na ty Vánoce.... chjo....
11. srp 2009 v 11:55  • Odpověz
autor
Renci-ja uz mam skoro pro vsechny nakoupeno :wink:
A dnes zrovna prisla Ondrovi zizala Julie tu dostane bud k narozkam a nebo k Vanocum. Letos jsem zacala kupovat hodne brzy-kvuli penezum.Pac od 21 mes.beru mensi penize atk at to pak neni sok.Stepovi jsme privezly v nedeli kolo horala-kraaaaaaasny za 500kc taky pres net.Tak jsem rada.A k Vanocum uz dostane uz aktovku do skoly-poslu odkaz jakou si vybral :wink: :slight_smile:
11. srp 2009 ve 12:00  • Odpověz
autor
No nic levneho ale tak hlavne aby nebyla moc tezka a to podle toho jak pisou tak neni a je asi kvalitni :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=23722578&tab=0
11. srp 2009 ve 12:01  • Odpověz
renco..njn porad zlobi :angry:
ani..no ja jdu pristi stredu an tu operaci a nesmim nic delat tak si to muzk uzije a ta terka ho prejde :grinning:

renco ..uz ted darky??to ja bych je zase vsechny rozdala driv..to uz nedelam nakupuji co nejpozdej :grinning:

petan usnul valim neco delat pa
11. srp 2009 ve 12:30  • Odpověz
Ahojky sluníčka

Holky, vím vím, že asi dost utrácím :cry: večer jsem nad tím přemýšlela a počítala, kam tolik peněz za měsíc padne...no stejnak jsem se počtama dostala na těch 11 určitě :frowning2: tak ale já Daníkovi kupuju ta bezlaktozová UM, to taky něco stojí a sobě ve zdravé výživě taktéž a jedno moje mlíko litr, stojí 56 Kč...takže takhle se ty korunky taky dost rozutíkají!!!!No a jak zmínila Renča - pleny...u nás jsou pleny za 700,- za měsíc, kupuju Pampers, pže po obyč se mi osypával :unamused: :unamused:
A jak jsem psala, já jsem prostě ještě před těhu šetřila, abychom pak právě na mé mateřské nežili z ruky do huby, plat jsem měla dost slušný a nikdy jsem neutrácela za hardy, kosmetiku apod.tak jsem si dávala prachy stranou a dobře jsem udělala.Je jasný, že kdybych tu možnost neměla, tak taky budu muset vystačit s rodičákem a prostě víc řešit, co koupit a co ne....

Adel, já vím, že si neděláš srandu :grinning: ale pobavilo mě, jak se z krámů raduješ, když ostatní ženský jsou z nich spíš naštvaný :grinning:
11. srp 2009 ve 13:23  • Odpověz
Tak mám chvilkenku klidu, dnes jsem udělala sekanou a bramborovou kaši, zbylo i na zítra, tak zítra aspoň nemusím stát sporáku... ted si dám kafčo, odfrknu a pujdu to tu zlikvidovat

Michalovi volal kamoš, jestli by mu nepřišel pohlídat děti, že manželka si musí někam od 14-17 zajít, takže sbalil JAninu a jeli ke kamošovi za dětma... tak mám veget až prakticky do večera...no veget, musím uklidit, ale i to je aktivní odpočinek...

hrozně mě dnes bolej nohy asi tím počáskem , u nás se to střídá prší a je bouřka a chvilku to ustane... ale nakonec se JAnina ráno nechala přemluvit a vzala si gumáčky a pláštěnku a šly jsme vyvenčit Dášku, našly jsme tu nejhlubší kaluž a tam se cákaly bezmála půl hodiny... takže myslím že gumáčková hysterie je zažehnána....

Renčo k těm zoubkum, já myslím, že je to v pohodě, ře i jednou to stačí naše Janina je fakt čistící maniak, chce to sama, tak jí nebráním, ale pamatuju si , že když byla sestřenice malá měla uplně černý zuby a drolily se jí, je to nějaká vada mléčných zoubku, nebylo to tím, že by si je nečistila, druhý zuby jí narostly krásný a dnes v 28 letech nemá jedinou plombu....

o dárkách moc nepřemýšlím, zatím...., letos to bude skromnější, ale to neva děti jsou malý tak si to stejně zatím neuvědomujou....stejně hraček tu je milion a Janina si s ničím nehraje, ted docela dělá chvilema pisi pisi, takže omalovánky a pastelky máme všude a panenka ta ji docela bere, ted taky máme 5 něco dostala a ještě má 3 po mě .... ale jinak nevím... my se letos s taťkem obejdem bez dárku, opravdu jen maličkost,pže si musíme koupit nový krbovky a další věci do domku, ale to neva, hlavně že nám bude dobře.... :dizzy_face:
11. srp 2009 ve 13:28  • Odpověz
Ani aktovka je krásná, to z ní bude mít Štěpíček radost.... my ted máme nový penál z Lidlu za 79,- s patelkama a Janina ho nosí všude :grinning:
11. srp 2009 ve 13:30  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: počasí na pytel, takže jsme dopo byly u kámošky. Měla malou narozeninovou oslavu pro svou 2letou holčičku. Tak si prcci aspoň trochu pohráli, i když většinou každý na svém písečku :slight_smile: no a odpo k nám dojde sousedka s děckama, tak budeme ve hraní pokračovat. Co taky jiného v dešti, že.

Míšo, farmac. laborantka zní hooooooooooooooodně odborně. Tak to se ani nedivím, že nemají náhradu. Tak to máš opravdu perfektní. A co jsi musela studovat za školu ?
Jinak noc byla lepší, sice ze spánku furt vykřikovala, takže mě budila, ale aspoň nebyla vzhůru ona. Ale i tak jsem furt převálcovaná. Nechápu, to je jak jarní únava, ale docela brutální :unamused: taková chcíplina jsem dlouho nebyla :rolling_eyes:
11. srp 2009 ve 13:45  • Odpověz
Klára chodí v pláštěnce a holinkách i doma :slight_smile: tele moje :slight_smile: jsem jí furt vysvětlovala, že neprší, takže ven s ní tahle fakt jako nejdu. Tak teď už teda můžeme :slight_smile:
11. srp 2009 ve 13:47  • Odpověz
autor
Miso-ale tak neutracis.Proste kdyz ty penizky jsou tak proc si nekoupit lepsi.Kdybych je mela tak si taky dopreju :wink: Dneska neni nic levneho-to je jasny :wink: :slight_smile:
Aji-Ondra je taky jouda-taky by v tom chodil i doma kdybych mu to dala :slight_smile: :sweat_smile: :grinning:
Jani -uzivej si pohodicku :slight_smile:
11. srp 2009 ve 13:52  • Odpověz
Aji, hele tohle mám občas taky a myslím, že na to má dost vliv počasí :angry: a tyhle výkyvy kor :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já mám pouze střední chemicko - facmaceutickou, měla jsem šílený štěstí...měli jsme starého učitele na farmacii, který byl dřív právě šéfem vývoje v tehdejších Léčivech, no a byl pořád ve spojení s nový šéfem(teď to je ten můj šéf) a ten sháněl laborantku a tak řekl tomu dědoušovi, ať mu někoho dohodí ze čtvrťáku, co bude maturovat.No a dědouš oslovil mě, jako vhodnou kandidátku a já samozřejmě kývla.Odmaturovala jem, ještě si užila prázdnin a od září 99 jsem nastoupila :wink: je to strašně zajímavá práce, která mě i bavila i štvala - to hlavně, když děláš každodenně třeba 3 roky pořád s jedním lékem a ne a ne to vycházet, ale když se to pak podaří, tak je to krásný pocit a samo i prémie :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Já dárky taky neřeším, pro nás dospělé vůbec, mi si nedáváme nic a pro Dandu nevím, něco malého jen, ostatní ať koupí babičky, taky nebudou prachy na blbosti...ale batoh je úžasnej :dizzy_face:
11. srp 2009 ve 14:09  • Odpověz
Jo jo, dárečky. Taky už pomalu hledám nápady. Pro Klárku už dost tipů mám, tak teď ještě něco pro ostatní. Chtěla bych začít nakupovat od září, ať to pak není moc výdajů na jednou. Přece jen nám do toho spadne i dost narozenin. respektive všichni krom P bráchy a mého bráchy mají do Vánoc i narozky :stuck_out_tongue_closed_eyes: fakt paráda :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ani, ty jsi letos rychlo Ježíšek :slight_smile: ty už máš vážně vše nakoupeno ? A co jsi kupovala Ondrulkovi a Zdendovi ?
11. srp 2009 ve 14:16  • Odpověz
No, Ani, jsou ty prcci normální :grinning: :grinning: :grinning: minule mi tu chodila v kožíšku, pže ho prostě chce na sebe a přes to vlak nejede. Tak jsem jí ho dala a vůbec ji neštvalo, že byla celá zpocená, hlavně, že má kožíšek :grinning: ojo jedno :grinning:
11. srp 2009 ve 14:18  • Odpověz
Je, Míšo, tvá práce vypadá opravdu zajímavě. To máš opravdu štěstí. A hlavně taky fajn, že můžeš pracovat dle vlastních požadavků. To je opravdu velká výhoda.
11. srp 2009 ve 14:20  • Odpověz
No jo, asi to bude tím počasím. Buď je hrozné vedro a dusno nebo hnusně a dusno. I je mi celkem zle :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak doufám, že to rychle přejde, ať nejsem lemra celý týden :confounded:

Těším se na čtvrteční noc, pže vezeme malou k našim, takže budu chrnět jak zabitá :sweat_smile: v pátek pak brzy vyjíždíme na Seč, tak si naši právě berou večer malou, ať můžu v klidu zabalit a nevisí mi koule u nohy :slight_smile: už se na chatu ke strejdovi moc těším. V pátek máme slíbenou opékačku párků..mňám, to zase bude mladá jak urvaná :slight_smile: a v sobotu budeme udit šunku...mňám. No a v neděli po O zase domů :frowning2: ale tak aspoň něco, no. Snad vyjde počasí.
11. srp 2009 ve 14:23  • Odpověz
Aničko, konečně jsem Ti vyfotila, jak to tu vypadá, jak jsme se u Tebe bavily...na fotce v levo, jak je opřené kolo, to je tchánovců bungalov ze začátku 20.st :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , to vysoké, nastavené jsme my a v pravo to nízký je garáž, za tou máme mini zahrádku my http://www.modrastrecha.cz/album/view.php?vImageID=3134094&vReferer=
a dále jsou fotky nové dlažby, tak můžete juknout, jsem z toho úplně mimo pořád :dizzy_face: konečně to tu nevypadá jak u cikánů :grinning: :grinning:
11. srp 2009 ve 14:30  • Odpověz
je a to mám nerva, že je naše Janina parádnice..... tak to jsem v klidu...u zrcadla zatím na sebe dělá opičky oblečení si zatím moc nevybírá, mimo jedněch otřesných hracích kalhot, tý jsou jen na doma, ale jsou v celku se zapínámním na zádech. Janině se moc líbí, ale pro čurací dítě jsou nepraktický, jinak chodí jen s mým náramkem (takový ten tlustý plastový) a má radost, taky když vidí že se voním, tak taky přijde, že chce tssssc...tsssc... ale jinak nic....jo a teda pořád si přezouvá boty

Od mojí kamošky malá řvala ve 3 letech u dveří ještě rtěnku, ještě rtěnku :grinning: :grinning: :grinning:, tak z toho mám takovej vítr trochu, moc nemusím takový ty holčičky s kabelečkama, ale co nadělám, asi to taky jednou přijde :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

asi to bude tím, že ted v těch vedrech chodíme doma jen v prádle, takže když odněkud přijdeme , Janina se automaticky vyslíkne do naha a lítá tady nahatá... babička z toho furt šílí, ale co mám dělat když jí to baví a cítí se tak dobře....
Babi se jí snaží furt něco nutit(protože je prý studená) a vysledkem je 5 triček ruzně se válících někde po bytě a 4 páry ponožek , který měla na sobě 10 minut... stejně zajde za roh a tam se vysleče :grinning: :grinning: :grinning:
11. srp 2009 ve 14:36  • Odpověz
jé Míšo je to pěkný, moc krásná dlažba, se nedivím, že jsi z ni paf... je opravdu super. krásně udělaná.... já už chci takkkýýýý :grinning: :grinning: :grinning:
Ty vchodové dveře máte z jedné strany imitace dřevo a z druhé bílé, nebo jsou to 2 dveře ruzný???
11. srp 2009 ve 14:39  • Odpověz
tak já jsem na střechu naházela taky ještě pár fotek z domku....
http://www.modrastrecha.cz/album/view.php?vImageID=3134314&vReferer=
11. srp 2009 ve 14:59  • Odpověz
Jani, páni :confused: a vevnitř to taky vypadá supr!!!!!!!Ta koupelna vypadá moc dobře!!!!!Tak to je super, že to není vůbec vevnitř plesnivý nebo nechutný, že se fakt nastěhujete a pomalu budete dodělávat ty ostatní místnosti!!!Myslím, že jste fakt udělali dobrý kup :dizzy_face:
Dveře jsou bohužel z jedné strany bílý, z druhý dekor dřeva, máme tak i okna :cry: je to hnus, ale ta cena je dosti menší, než dekor dřeva z obou stran.Oboustaranný máme pouze "balkonové" dveře, co vedou v té mini chodbičce na zahradu, ani nevím proč :fearful: my to nekupovali vše najednou, ale nejdřív okna, pak balkonovky a nakonec vchodovky, po dlouhé době...
11. srp 2009 v 15:07  • Odpověz
miso..no hlavne ze se mam nac vymluvit :grinning: :grinning: ale me to stejne dlouho nevydrzi pac ja mam sex malo :frowning2:
ani..aktovka pekna ale neni to muj vkus..nemam rada tyhle spidermany a podobne koniny :grinning: :grinning: a tech penez.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
holky jak vypadaji nestovice?jestli se malemu delaji me jebne..tatka ma volno a budeme capet doma kuwa :angry: :angry:
11. srp 2009 v 15:31  • Odpověz
Míšo já jsem o tom tak uvažovala, teda u oken, že z venku dám dekor a zevnitř bílý, nevěděla jsem že to jde i u dveří, mě by to zase až tak nevadilo, že jsou ta a tak....

jj, koupelku dělal ten borec teď , je tam novej el. kotel na vodu, to jsme právě hledali, aby to bylo použitelný hned i když to bude trochu dobrodružo ze začátku (pže jsou tam jen ty kachláky a kamna na tuhý paliva), ale to neva sekat umím a příští rok zavedeme plyn, radátory ten borec m a nechá nám je prý , plyn vede cca 8m za domkem, takže to vidím jako výhodu, že si to vykopeme sami a nebudeme se muset ohlížet na to jak to dlouho bude rozkopaný, pže to bude jen na zahradě....no a místo kamen v obýváku přijdou krbovky s výměníkem a nový okna a všechno ostatní budeme dělat pomalu, jak to pujde....
11. srp 2009 v 15:33  • Odpověz
Ade prý pupínky červený a jsou i v hlavě jako ve vlasech...Anička ti řekne až přijde
11. srp 2009 v 15:34  • Odpověz
jani..a kdy se budete stehovat..nejaky cas se to da vydrzet :grinning: znam to ...
no ma cervene pupinky na hlave zatim 3 a na rukach cca 10 pres noc..jsem myslela ze komar ale asi vitr :angry: :angry:
11. srp 2009 v 15:37  • Odpověz
Jee, holky, baráčky jsou super. Já vám taaaaaaaaaaaaaaaaak závidím :dizzy_face: hned bych taky jeden brala.
11. srp 2009 v 15:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.