• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
JInak MAjence, vše nej k svátku....

já myslím, že je to o povaze, o koníčcích, o zálibách o celkovém vnímání života... pokud se na to dítě upnu jako na jedinou modlu svého života, tak to není asi dobrý ani ve 20 ani ve 40...ale myslím, že dřívě(jako za posledních 50 let) měly později ženy děti, kvuli tomu, že neměly vhodného partnera a nebo jim to nešlo, pak se na dítě upínaly a upínají.
Dnes je jiný životní styl, ženy dělají kariéry, mají víc zajmu, víc aktivit i pro maminky s dětma, matky nejsou tak separované, je cvičení, plavání,.... už se prostě nebere, že jde ženská s dítkem do kavárny s kamoškama, to asi dřív neexistovalo.... takže co měly před tím ty ženský na práci celej den , než vysmejčit, uvařit a starat se....
stejně pak musely jít makat, takže se to snažily stihnout všechno a na přátele, záliby a koníčky už taky moc času asi nezbylo....
ale o tom, že jsou matky 20-ti letý lehkomyslnější a nežerou to tak o tom nemám pochyb a nestrachujou se tolik na tom asi něco bude....
12. zář 2009 v 15:15  • Odpověz
tak se mi buchta povedla...no to je dneska asi jediný.Museli mi ještě opravit sporák s troubou páč po té rekonstrukci to nějak stávkovalo a nechtělo to fungovat. :wink:

Jo a ještě jsem chtěla napsat.Co se týče stáří maminek tak já nevím no.Znám hodně mamin co jim je ještě o dost méně než mě a mají už dvě děti a taky znám hodně maminek co jim je kolem 30 až 35let a mají první.Na obou stranách je pro i proti.Si teda myslím já.Já nevím třeba taky ještě po třicítce budu chtít mít mimi ale ted jsem rozhodnutá prostě už ne.Letos mi bylo 25let a už budu mít druhý dítě a tak nějak je to moc rychlí.Ne že bych to tak nechtěla.Chtěla jsem děti i jsem cítila ty hodiny o kterých píše Hanča,ale je to prostě náročný.Možná to je i tím těhu že jsem dosti utaháná atd.Ale zase třeba za těch 5let už to bude lepší.Nevím no je to prostě na každým jak se na to cítí a hlavně to dosti ovlivnuje živ.styl a situace. :wink: Já jsem nejmladší ze tří sourozenců a s bráchou jsme o 10let takže mamce bylo 32 když jsem se narodila takže tak nějak taky už nemám ty nejmladší rodiče ale myslím že to nevadí.Mám je ráda a jsem ráda že tu jsou ikdyž někdy bych přetrhla vzteky všechny :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. zář 2009 v 15:18  • Odpověz
Jinak Marušce vše nej k svátečku...bych málem zapomněla :pensive:
12. zář 2009 v 15:19  • Odpověz
nojooooo, Majusce vse nej... k svatecku. :dizzy_face:
12. zář 2009 v 15:22  • Odpověz
Maruška děkuji za přáníčka k svátku :slight_smile: Před chvíli mi s taťkou telefonovali, tak jsem vyřídila. Přijdou až večer. Už se na ni moooc těším.

HOlky, ještě k tomu věku. Já teda na sobě cítím, jak pořád všechno řeším, jak zvažuju, co je pro malou lepší, jak vše udělat tak, aby to bylo dobře. Kdybych byla o 10 - 15 let mladší, tak bych asi spoustu věcí opravdu neřešila. A to že jsem matka závislačka o mě už dávno víte, tak je zbytečné to znovu psát :slight_smile:

Ale je fakt, že hodné záleží na natuře. Mojí mamce je 60 a Patrikové mamce 73. Je mezi nimi 13-letý věkový rozdíl, ale když je vidíte a bavíte se s nimi, tak vám to vůbec nepřijde, respektive byste spíš řekly, že Patrikova mamka je mladší. Moje mamka je hodně usedlá, skoro nikam, než nakoupit do obchodu nechodí, pořád je jen doma nebo na zahradě. Pokud ji nevytáhnu do divadla nebo kina, samotnou by ji to nikdy nenapadlo. Je pravda, že pořád něco kutí, málokdy se zastaví, ale je to prostě takový domácí typ. A přijde mi, že si ten život neužívá, ale přežívá. A kolikrát jsem od ní slyšela, že je ten život na houby. Patrikova mamka pořád někde lítá, má tzv. babince u kávičky či vínečka, často jezdí na výlety, je hodně činorodá a společenská, vymýšlí nejrůznější legrace. Takže hodně v tomto hraje i povaha.

No jsem zvědavá, jak mne bude Maruška za pár let vnímat. JEstli se budes stydět za starou matku a nebo jestli se mi podaří s ní držet krok. Ale třeba díky ní omládnu :slight_smile: Kdo ví :slight_smile: Ale domnívám se, že nebude ve třídě mít nejstarší matku, bo v těch přechozích dvou, třech letech hodně rodily právě "Husákovy děti", ke kterým patřím i já. KOneckonců dost mých spolužaček má zhruba stejně staré děti jako já Marušku. A je fakt, že většina z nás je vysokoškolaček, prostě nejdřív jsme si zajistily vzdělání, pak rozjely kariéru, našetřily na bydlení (no já díky tomu, že jsem na finance sama jen na jednopokojáč) a pak se teprve rozhodly pro miminko. Ale dnes si říkám, že kdybych věděla, jak krásné mateřství je, tak že bych s tím tak neotálela.... Jenomže jsem chtěla toho ještě hodně stihnout a měla jsem pocit, že když budu mít miminko, tak se budu muset mnohého vzdát a to se mi tenkrát ještě nechtělo. Kdo ví, třeba bych si mateřství tak neužívala, nebo možná ještě víc? A taky nebyl vhodný partner, což je ale pravda vždycky sázka do loterie. A tak doufám, že i když se Maruška nenarodila do manželského svazku, tak že to nebude nikdy pocitovat jako hendikep (koneckonců matek samoživitelek, nesezdaných párů a rozvedených je dnes myslím pomalu víc, než těch, které žijí ve "spořádaném" manželství).

Ale myslím, že ve finále je to jedno, jestli je matce 20 nebo 40 (pominu-li ta zdravotní rizika), důležité je, aby si si s ratolestmi rozuměla, dokázala je vychovat a vytvořit jim dobré zázemí. Ale pod tím si může taky každý představovat něco jiného. Takže asi tak :slight_smile:
12. zář 2009 v 18:05  • Odpověz
Jo a jak jsem si tak dneska celý den ležela s ovázaným krkem a přežvykující šlavěj v posteli, zjistila jsem, že na slovákách dávají Beverly Hills 2010 "nová generace". Kelly a Brenda tam hrají, ale už dospělé ženy, co pomáhají puberťákům. Kelly ma myslím dítě... do zahlídla jsem jen kousek, ale teda čučím, že toho tvůrci už dávno nenechali a pořád jedou dál. je fakt, že ty herečky jsem skoro nepoznala, vypadají jinak, no, zestárly, no :grinning: :grinning: Nikdo z nás holt nemládne.
12. zář 2009 v 18:08  • Odpověz
Renči, je to určo o povaze, já bych raději aby se máma trochu zabavila, kolikrát jsem jí říkala, jestli by nešly s kamoškou do divadla, že jim koupím lístky, nebo proč nechodí cvičit do sokolola, nemusí tam lítat po tělocvičně, ale došla by mezi lidi a určo by jí to prospělo, navíc ty ženský jezdí na výlety a pořádají ruzný akce....
ale ona je v tomhle hrozně pasivní... nikdo jí nevoní, každej je blbej... :frowning2: a tak to dojde až tam že zustane sama, pak má kamošku (ve stejným věku) a ta je děsně akční, a mamka jen nadává, že je to hrozný, pže domluvit se s ní na kafe je nadlidskej výkon, pže Dáa je furt někde v jednom kole a to má jen kamarádky, pže manžel jí opustil (asi před 20 lety) a děti žijí komplet na slovensku, takže ani nechodí hlídat nic... a prostě nesedí doma a nelituje se jako moje máti....

Myslím, že se MAjenka určo stydět nebude, ale nesmíš se stát pasivní starou ukňouranou bábou... :grinning: :grinning: :grinning:

taky moje kamoška, když jdou někam večer tak sem tam s nima jde i její nastávající tchyně(je sice mladší, ale i tak), moje máti by s náma nikam nešla (ted nemyslím diskotéku, ale třeba klidně vesnickou zábavu), dělala by ofuky, 50x bych se jí musela doprošovat, pak by jsme se pohádaly a pokud by šla, tak by furt mlela, kolik jsem toho vypila a podobně... někdy mám pocit, že žijen svázaná svými pravidly aby si o ní někdo něco nemyslel....

já doufám, že moje děti nebudou nekdy neco takovýho ze mě cítit, nemusím jím dělat každej pátek křena, ale budu ráda, když budeme moct vyrazit s nima a nebudou to cítit jako vopruz
12. zář 2009 v 18:22  • Odpověz
Jo a ještě jsem chtěla napsat, že moje spolužačka má 16letou dceru a moc si to pochvaluje, že jsou teď fakt jak kámošky a že málokdo odhaduje, že jsou matka a dcera. SPolu chodí na modní přehlídky, za zábavou.... její dcera ji bere fakt jako kámošku a radí jí, co se dnes nosí. Na srazu říkala, že kolikrát od dcerky slyší "mamko, no blbneš, tak chceš mezi lidi? Svlíkni to a vem si něco z mého šatníku". :slight_smile: NO, je to legrace. ALe taky přiznala, že začátky byly krušné, že doma sedívala a brečela, bo ostatní kámošky v jejím věku lítaly po diskotékách, zábavách, jezdily na zkušenou do zahraničí a ona doma prala plínky (jednorázovky tenkrát teprve začínaly a byly neskutečně moc drahé, daly se prý koupit jen ve velkých městech) a vařila manželovi večere. Ona je asi nejlepší zlatá střední cesta.... ale porstě všechno má svoje pro i proti, tak jak píše Peťa.

HOlky, hlavně, že to všechno zvládnéme, ne??? :grinning: :grinning: :grinning:
12. zář 2009 v 18:55  • Odpověz
Jani, no doufám, že pasivní a ukňouraná nebudu, ale kdo vi? Zatím se řadím spíš k těm komunikativním a společenským lidem, ostatně to vyžaduje i moje povolání. ALe jak to bude za patnáct let? To fakt nedokážu říct. Jen vím, že nechci být jako moje mamka. ŽE se prostě chci těšit z každého dne. A pokud mi to zdraví dovolí, tak se o to budu snažit.

A Jani, Ty jsi taky společenský a aktivní človíček... ostatně myslím si, že všechny tady v prosincovkách jsme... bo kdybychom byly uzavřené a takové ty "mouchy snězte si mě" , tak si nepíšeme a nepořádáme srazíky.
12. zář 2009 v 19:00  • Odpověz
No, prostě, holky, pochvalme se, a řekněme si to upřímně...... prostě jsme a budeme ty nejlepší maminky na světě :slight_smile: A naše děti budou na nás pyšné!!!! :slight_smile:
12. zář 2009 v 19:02  • Odpověz
Jé děcka... janina už spí... to je výborný, to musím zaklepat :grinning: :grinning: :grinning:

Dneska nezamhouřila ani oko, tak není divu že odpadla už tak brzy.... chuďa malá bez večeře, snad vydrží až do rána.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. zář 2009 v 19:19  • Odpověz
jůůů, beruška malá... tak ji přeji sladké sny :slight_smile:

Maruška tady pořád není a venku už je tma.... takže to si ji fakt moc dnes neužiju, papat, koupat a spinkat. A to má dnes ten svátek. No, co se dá dělat, když jsem marodná :frowning2:
12. zář 2009 v 19:24  • Odpověz
tak jseš aspoň odpočatá Renčo, za to já jsem KO, nohy jak vaky nalitý, chtěla bych jít plést, najak Janině prořídl šatník, ale nechce se mi moc rozsvěcet....
12. zář 2009 v 19:35  • Odpověz
Janičko, tak odpočívej. Ty i Vládík v bříšku si to žádají. Práce neuteče, nemá nožičky :grinning: Šatník se dá protřídit kdykoliv jindy.... Jo, ani nevím, jak jsi dopadla s tím šití vaku? Přehlídla jsem to, nebo jsi to nepsala?
12. zář 2009 v 19:54  • Odpověz
Jani, vem si, že jsi teď pořád v zápřahu.... při těhu s Janičkou už jsi určitě jen odpočívala... já teda s Maru určitě, bo jsem měla taky nohy jak konve a všechno mě bolelo.. a jen jsem se těšila na porod, až budu zase "normální"¨.
12. zář 2009 v 19:55  • Odpověz
Tak nějak mi přijde, že se už to druhé těhu tak moc neprožívá jako první? Myslím tím chystání věciček, nákupy, příprava bytu a tak? A nebo to tady holky tělulky tolik nerozepisujete? Jen občas zmíníte, že něco málo už chystáte.... a nebo to píšete na "Svém druhém společném termínu"?
12. zář 2009 v 19:59  • Odpověz
Když jsem tak koukala do alba, tak celé jedno mám zapráskané chystáním věcí pro Marušku... měla bych to protřídit a taky konečně hodit aktuální fotky... no tak asi zítra :slight_smile: Patrik bude opět zítra od dopoledne hlídat..... no, je to dobrej nácvik na hlídání, až budu v práci... a zdá se, že to Maruška zvládá v pohodě, což jsem ráda. A já si taky zvykám. Už tu nebrečím, jak poprvní. Ale teda stýskat se mi stýská.
12. zář 2009 ve 20:01  • Odpověz
a zvonek, tak jsou tady... hurááááá
12. zář 2009 ve 20:01  • Odpověz
Renči máš pravdu, člověk to tak už neprožívá ne že by nechtěl, ale nějak na to není čas, nic moc nekupuju, pže většinu mám po Janině a taky fin. krize u nás mi toho moc nedovolí. Na druhý společný termín nechodím, pže na to nemám čas...ale na porod se hroooozně těším víc jak na ten první (z toho jsem měla strach),ale ted mám takový vnitřní klid(aspoň v tomto směru) a moc se těším až bude Vládík na cestě, jsem pako ale jsem natěšená až to vypukne, vubec si nepřipouštím, že by to mohlo bolet....

A jinak není nic moc co připravovat přebalovák stáále používáme, vanička visí v koupelně, kočárek je v obýváku, jen pak přehodím zase sportovní za hlubokej (ted jezdíme s janinou ještě spolu na nákup, cestoutam se veze JAnina a cestou zpět tašky, abych to nemusela nosit)... a jinak Vládíkovi šiju ve chvilkách látkový plinky z materiálu co mám doma(za mou šicí praxi toho není málo) a mám rozpletený pro ládíka komplet, pro Janinu komplet a svetřík a taky sem tam ty vlňáčky, když má někdo zájem, pro Vláďu mám asi 4ry ruzný...

koupila jsem během 2 dnu základní potřeby do porodky a to je vše, už to začínám hromadit, jako že mám vypranej župana říkám si už ho nevytáhnu, to stejný s nočníma košilema, ...vložky už jsou taky na hromadě i do podprdy, a co tentokrát si vezmu na Vláďu zavinovací bodíčka s sebou, pže košilky mě rozčilovaly a pár ručníku a plínek pod hlavu a mám to... no co víc...

Vaky jsem odmítla, pže z šití vaku bylo nakonec vymyšlení si zbohatlého arogantního majitele co doma potřebujou všechno zakrýt...asi kvuli berňáku :grinning:, navíc se na mě díval jak na služku, když jako nemám firmu a mám jen domácí stroj a tak jsem mu řekla, že mi zase o tu jeho nabídku tak nejde a že bude lepší , když osloví brašnářskou firmu, než nějaký brigádníky.... vubec nechápu, proč si to dával na server s brigádama pro sudenty a podobně...teda chápu, pže čítal, že mu to někdo ušije za 5 peněz , kdežto, když osloví profi firmu bude muset vyvalit desetitisíce jen za nějaký obaly....
12. zář 2009 ve 20:24  • Odpověz
Jani, to je krásný, jak se vůbec porodu nebojíš :dizzy_face: :dizzy_face: Tak to má být :wink:

Renčo, to co píšeš o kámošce s 16.letou dcerou, to jsem byla přesně já s mamkou :wink: Akorát, že mamka to měla těžký jak v začátku, tak i postupem času, když se s otcem v mých 3 letech rozvedli a byla se mnou sama...
Jo a úplně jsem zapomněla...dnes mě opět škrábě v krku a jukla jsem do šplete a našla jsem z minulého roku BIOPAROX, sprej na bázi antibiotik, volně prodejný, je to na bolení v krku super, už stříkám :grinning: :wink:

Jo a můj šikulka Daneček večer opět kadil do plíny :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak uvidím zítra :grinning:
12. zář 2009 ve 21:09  • Odpověz
Hani, tak taky máte pracovně - stavební den :wink: za jak dlouho to myslíš zlikvidujete?????
12. zář 2009 ve 21:19  • Odpověz
Míšo lepší jak do teplaku jak dnes Janina s babičou venku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , babičce prý nešla rozvázat šňurka a atak se JAnina posrala :sweat_smile: :rolling_eyes: :pensive: :zipper_mouth:
12. zář 2009 ve 21:21  • Odpověz
Jani :sweat_smile: :sweat_smile: :rolling_eyes: opravdu šikula ta babí :sweat_smile: :pensive:
12. zář 2009 ve 21:45  • Odpověz
njn když se daří, tak se daří, kdyby nebylo na světě nic horšího:grinning:...ty jo já mám dnes PC pro sebe, Michal šel chlastat JAnina od 7 spí a tady ani noha...to je den.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
když tu nejsem je vás tu 20 a 4 strany pokecaný :grinning:
12. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz
tak Maruška právě usnula... byla plná dojmů, pořád před spinkáním brebentila :grinning: :grinning: :grinning:

Míšo, vidíš, já věděla, že jsem zapomněla na něco reagovat... chtěla jse poblahopřát Daníkovi k nočníkování, když si tak hezky řekl :slight_smile: Zítra si určitě řekne zas a to že se mu to večer nepovedlo ještě nic neznamená.

Jani, s tím šitím a pletením jsi stejně šikula. A teda klobouk dolů, že se porodu nebojíš. Já bych asi měla strach už podruhé. Poprvní jsem celou dobu neměla a dostala jsem ho až pár hodin předtím, než mi rupla plodovka a začaly kontrakce... že by předtucha??? :confused: Jako bych tušila, že to nebude hladký.... jo a tady se zas musím vrátit k věku, protože to, že jsem nakonec rodila císařem, s tím taky určitě souvisí... Tělo už není takové pružné, brání se.. a pak jsou komplikace. To je jasný.

Jani, tfuj, tfuj, tfuj, at je vše jenom dobrý!!!!!!!!

NO, když jsme rodily první dítko, všechno bylo nové, všechno jsme musely nakoupit, radily se, co je dobré, co bude potřeba... si pamatuji, jak jsme si tady předávaly seznamy věcí do porodky a pro miminko.... Je fakt, že teď už jsme zkušenější, většinu věcí už máme a nebo víme, co je opravdu potřeba a co bylo zbytečné kupovat. Ale tak mi prostě nějak přišlo, že při prvním jsme se radovaly z každé maličkosti, kterou jsme koupily a při druhém, že to tak nemáte. Ale třeba je to fakt jen zdání. A hlavně věřím, že na to není moc času.

Míšo, ten sprej neznám. Jesti mi nezabere to kloktadlo tantum verde, zábal a šalvěj, tak v pondělí zkusím koupit. Krk mám celej bíle posetej :frowning2: Už jsem si to i stírala špejlí, abych to zbytečně nepolykala a nezatěžovala ledviny. Je to přece jenom fuj. :frowning2:
12. zář 2009 ve 22:01  • Odpověz
Ten zbohatlík je teda blb... a co prosím Tě chtěl zakrývat? si to nedovedu představit. Jako třeba auto? Motorku? televizi? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. zář 2009 ve 22:03  • Odpověz
autor
Teda holky Vy jedete :grinning:
A ja taky do postele,docela zacinam pocitovat krk tak at se z toho taky neslozim.Myslim si ze Stepanek asi opet nepujde do skolky pac nevypadal moc dobre a bolela ho hlavicka.Tak dostal Nurofen a sel spinkat :confounded: :frowning2:
Ten nas maly rarasek je zatim v OK tak dobry-zivej az moc :wink: :slight_smile:
Marunce vse nej,nej k svatku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. zář 2009 ve 22:11  • Odpověz
autor
Jo a s tim vekem no nevim-kamoska ma 4 dite a je ji 40 a rika ze si uziva asi nejvic prave Halinky :wink: Ale je fakt ze je to 4 dite a ne prvni-ja nevim.Asi si to takhle pozde uz taky predstavit neumim-jsem docela zivel a asi uz budu mit jine aktivity :wink: -teda deti samo na prvnim miste ale budu se chtit taky chodit bavit-i kdyz to chodim vlastne i ted asi z Vas nejvic.Tak ja vlastne ani nevim co bych chtela :slight_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:
12. zář 2009 ve 22:14  • Odpověz
ne měl venku na verandě takovou zahradní sedačku, měli ji ted v bauhausu za 20tis. ..kamoška si ji kupovala k bazenu, takovou tu s tím stínítkem nevím jak bych to popsala, a chtěl na ni kryt a předváděl mi to jak kdyby měl pohovku ze zlata,pak chtěl nějakej stojan na cosi zakrýt, připřevozu autem aby se mu to nepoškodilo a pak ještě něco ale to už mi neukázal, pže jsem na nějneměla nervy...byl hrozně arogantní, měli v ložnici vanu a hroznej bordel...ne že by mi dělal návrhy :grinning: :grinning: :grinning: , ale šlo se přes ložnici na tu verandu :grinning: :grinning: :grinning:
12. zář 2009 ve 22:14  • Odpověz
Ani já nejstarší rodičku co znám byla paní 42let...ale taky to bylo 3tí dítě
12. zář 2009 ve 22:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.