• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
A to jsem včera šla spát až v půl druhé.... jsem blbka čučela na "NEvěrnou". No, ale alespon jsem vyžehlila část prádla, takže toho nebudu mít dnes tolik, teda pokud večer neodpadnu bo budíček byl v půl sedmé :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Hani, to berete to teda důkladně. Ale nedivím se vám, já bych to vzala taky všechno zgruntu, se znám. Tak ať se daří!!!!

Já jsem dnes dopoledne s Maruškou a před obědem ji vezu k Patrikovi. Musím ještě před prací zajít znovu na zdravotní pojištovnu už to nechat všechno proplatit (minule jsem se byla jen zeptat co a jak) a pak šup na 15 hod. do práce. Patrik má na pět posilku, tak mi ji čtvrt hoďky předtím hodí do práce, má to po cestě. Moje mamka v sobotu večer spadla na zahradě na obrubník a má škaredě naražené koleno, nemůže chodit, v neděli byla i v nemocnici kvůli tomu. Ale zlomené tam nic nemá, jen ošklivě naražené. Má koleno nateklé jak balon a celé fialové :frowning2: Teda já to neviděla, bo jsem ležela a kurýrovala se¨a ona sem teď nedojde, ale Patrik se tam včera s Maruškou stavoval, tak popisoval a ona samo telefonovoala. Takže je i tento týden, po dobu mé práce (naštěstí je to tak max na 2 hodiny), hlídání na něm a jeho mamce.
14. zář 2009 v 07:31  • Odpověz
sakriš zase nic :grinning: :grinning: :grinning:
14. zář 2009 v 07:31  • Odpověz
TAk jsem jim nachystala snídani až do postele, pujdeme se umýt a taky vyrážíme směr uřady a pojišťovna, to zase bude nasírací den... aaaa nesnáším uřady.....taťka jde na 13h do práce, tak musíme být do oběda zpět doma..... jinak je u nás hnusně 10°C takže pěkná kosa... ani se mi nechce ven...papa mějte se
14. zář 2009 v 07:36  • Odpověz
tretiiii, taky dobry. :sunglasses: :grinning:
14. zář 2009 v 08:28  • Odpověz
ahojky holky,
tak ja jsem nejaka rozlamana ..a venku hnusne, ze se mi nechce nic delat. ...no ale budu muset minimalne zavarit mycku, protoze jsme privezli neco malo naseho nadobi na premyti ..aspon, ze tohle nemusim drhnout rucne. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:

renco, no ono nejde o to dukladne jako pokud mozno to tam odsmradit a kdyz nevis, co vsechno tam smrdi, tak to jinak nejde. :rolling_eyes:
jinak doufam, ze se to tvoji mamce noha co nejdriv zahoji. :wink: ...nehorsi jsou tyhle narazeniny :frowning2: ...zlomeninu ti soupnou do sadry a vis, kdy to bude dobry ...tohle nevis, jak dlouho se ti to bude hojit a hlavne, kdyz ti dr rekne, ze to je jen narazeny, tak to pak nakonec neumerne zatezujes, protoze ma clovek pocit, ze to vlastne nic neni ...a o to se to pak zase dyl hoji. :unamused:
14. zář 2009 v 08:36  • Odpověz
ahojky.
tak u nas zase noc desna..snad 10x hore..
ted sel s mamkou do obchodu a na prochazku a tak jdu mamce uklidit :stuck_out_tongue_closed_eyes: se me nechce

renco nemas odkaz na ty boty?
je vezu zitra na kontrolu mamku do holesova tak bych tam jukla pac potrebujeme podzimni botky..
14. zář 2009 v 10:06  • Odpověz
autor
Ahoj holky-hlsim se od kamosky pac mi vycoudilo PC :frowning2:
U nas noc strasna-Ondrulka 39,2 horecku a Stepanek rymu jak tram.Byli jsme u dr. a oba jsou zahleneny.Nastesti to nemaji na pruduskach a plicich tak OK-zajimavy je ze Ondra ani nekasle :confused: Jo a tu horecku mel pry od zubu jak jsem si myslela-lezou mu stolicky nahore :wink:
Tak se loucim a jak to pujde tak se pripojim ahooooj :slight_smile:
14. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz
Ahojky

Holky moc děkuji, jste hodné..radost mám strašnou, pže ty 3 roky, co jsme namáčknutý nahoře už je dlouhá doba, sice je to tu veliký, ale pořád jen jedna místnost.Když jsme byli s Petrem sami, tak to stačilo, ale čím je Daník větší, tím je to fkt horší, všichni v jedné místnosti!!!!!No ono když se to tak vezme, to dole není o moc větší :grinning: pže je tam veliká chodba, která je nevyužitá, teda alespoň ta skříň se tam vejde, ale jinak je to jen 2kk!!!!Ložnice 20m, obývák s kuchyní 30m a koupelna 10m takže taky nic velkýho, ale alespoň ta ložnice oddělená, když bude prcek spát.Nahoře pak bude mít jednou pokoj, ale to už musí umět pořádně sám chodit po schodech, takže počítám, až mu bude 4-5 let!!!!

Renco, ať je maminka brzo v pořádku :pensive: chuděra, to musela být prda :pensive: a jak píše Hanka, tyhle naraženiny jsou nejhorší!!!!!

Aničko, že by důsledek minulého víkendu??? :cry: Jestli jo, tak mě to mrzí, že kluci nastydli tam!!!

Hani, tak paráda, ještě pár víkendů a máte to a bydlíte jako lidi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Znám to znám, že s prckem by se to nedalo :pensive: Občas taky musímm jít dolů P.pomoct a když se tam motá Daník, tak je to o nervy :grinning:

Jani, jdu najít ta kamna...
14. zář 2009 ve 13:05  • Odpověz
Tak my máme Dorela L8, snad to na odkazu vyjede http://kamna.astranet.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=cb020
Máme je bez výměníku, pže jsme je potřebovali tenkrát rychle a s výměníkem byly drahý...máme je přímo z této netové prodejny, jednání super, projeď to, mají i s výměníkem!!!
14. zář 2009 ve 13:10  • Odpověz
Ahojky tak jsme zpět z obchuzek, taťka už je v práci a Janina ted usla (asi do doby než dojde babička, pže to bude zase štěkat pes a bude po spaní :rolling_eyes: :rolling_eyes: )

Nic jsme nevyřídili, pže samo po mě paní chtěla papír o výši mateřské, ten co mi ta baba posledně nechtěla vydat, takže Michal aspoň napsal ohlášení a tím nám ukončili rodičák s tím, že budem pak muset za ten jeden den peníze vrátit, ale to snad bude v poho.

Na zdravotní pojišťovně chtěla ženská zase nějakej papír ze socky, že M už nepobírá RP ale je stále na RD , ale prý formulář na to není, prý chce nějaký potvrzení, to jsem zase vědavá, kde to budu shánět s těmi příjemnými uředníky , co všude sedí...

Na MSSZ seděla baba a civěla do PC, jsem si říkala, tak určo prohlíží nějaký fotky (podle výrazu), a hned u ní byla další a říkala jí, je ty máš ještě nějaký fotky, co jsem neviděla... no tak na to mají čas a hlava je nebolí....

Janina ted usla, to už jsem psala že :grinning: :grinning: :grinning: , no tak pujdu dát nádobí do myčky a pak asi něco plést... nebo tozase prosedím u PC a to je hruza..papa
14. zář 2009 ve 13:20  • Odpověz
Jani tohle obíhání je na hlavu :cry: to vám nezávidím a když neobíháš věci kolem rodičáku, tak zase obíháš úřady kolem bydlení a stavebko..no zrovna vám to vyšlo takhle najednou, co :sweat_smile:
14. zář 2009 ve 13:25  • Odpověz
jé Míšo díky za odkaz, určo ho projedu

mě láká něco takovýho

http://kamna.astranet.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=c2153
14. zář 2009 ve 13:25  • Odpověz
Míšo, já čím míň tam chodím, tím víc je nesnáším, pže tam jdu fakt jednou za rok a vždycky se naseru :zipper_mouth: :zipper_mouth:

tyhle taky nevypadají zllllleeee

http://kamna.astranet.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=c2066
14. zář 2009 ve 13:29  • Odpověz
no hlavně chci ještě teď na podzim zavolat kominíka, aby se mrknul na komín, abychom se neudusili, a pobavím se s ním o tom, co by tam šlo zapojit, jsou tam ted petry, takže čítám že pruměr do komína je 120 nebo 150mm, jako mají ted všechny kamna, tak nevím, jestli to nebudem muset pak vysekat, ale všimla jsem si že o 3 domky dál je topení,voda, plyn, takže pán snad taky poradí, má to k nám 100m :grinning: :grinning:
starosta té vesnice má stavební firmu , ten pán co to od něj kupujem, tak je s ním kamoš, pže říkal, že starosta mu kouká na smlouvy , zda je vše OK, tak snad budou kuci ochotni aspoň poradit, co se s čím dá dělat
14. zář 2009 ve 13:33  • Odpověz
14. zář 2009 ve 13:34  • Odpověz
No ty poslední jsou krásný :dizzy_face: ale dost malý, hlavně to porovnávej na výkon, aby jste tam pak neměli zimu :grinning: Já chtěla taky něco takového, jako odkaz 1, ale můj zlatý mužík je takový veliký praktik víš :grinning: a tak jsme museli vzít s plotýnkou, že tam třeba budu moct dát uvařit brambory :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: někdy má fakt nápady, ale žeru ho :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: je to roztomilý :grinning: ...ale už se vidím, jak v 21.st.budu vařit na kamínkách :grinning: :grinning: :grinning:
14. zář 2009 ve 13:41  • Odpověz
Hm, tak máš dobrý vkus Jani..ty Tvé milované mají 10kW do vzduchu a 10kW do výměníku, kdo by to těch prcínků malých řekl :confused: :confused: naše mají 8kW
14. zář 2009 ve 13:44  • Odpověz
no ty poslední právě vytopí 400M3, ale je tam dalších 3000 tisíce za ten sokl :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a jsou dost těžký 300kg, to nejdřív budu muset prozkoumat co je pod dřevěnou podlahou na takový kamna abych nemusela ještě pod to betonovat základ :grinning: :grinning: :grinning:

Myslím, že pokud přežijem s Petrama a kachlákama tuto zimu, tak už přežijem vše :grinning: :grinning: :grinning: , já budu tyto Vánoce smažit večeři na plotýnce :grinning: :grinning: a péct cukroví v peci... děti na sobě uvázaný a budu štípat dříví v dřevníku :grinning: :grinning: :grinning: to bude idylka... až bude nový topení, tak to stejně bude kombi kamna+plynovej kotel a radiátory
14. zář 2009 ve 13:48  • Odpověz
ale k nám by se asi nehodily, ty moje milovaný, asi by byly zbytečný, pže máme barák taženej do rozlohy, ne do výšky a je tam dost chodeb, takže 400m3 by stejně na obývák a kuchyň bylo moc... to je tak někam , kde mají dole obývák a nahoře ložnici a mají z obýváku otevřenej prostor nahoru. to my nemáme...
14. zář 2009 ve 13:51  • Odpověz
:grinning: :grinning: tak když nic jinýho není, tak to beru, ale když mám nově zařízenou kuchyň, tak fakt nebudu vařit na plotně jako babička na chalupě, aby ušetřila elektriku :grinning: :grinning:

Jinak Petry byly super kamna!!!!!!Měli jsme je taky na chalupě, než jsme dali krbovky a z nich teda bylo teplo!!!!!Jak to máte se dřevem, nechá vám tam chlapík nějaké??????
14. zář 2009 ve 13:53  • Odpověz
jj, pžesně jsem koukala, že jsou malý ale obr výkon, jenže do 30M2 obýváčku, to chce něco většího asi, ne???jsem říkala, že na tu pětimetrovou stěnu si dáme tu naši 2,4m dlouhou nábytkovou stěnu, tak to bude takový prdítko :grinning:, ale pro začátek se musíme spokojit i s málem...

do topení bychom chtěli pak investovat tak 100-120tis... tak snad za to něco pořídíme...30 kamna + něco na plyn a kotel, radiátory máme, ty nám borec prý nechá(má uplně nový koupený a nenamontovaný) a pak rozvody no tak snad se vlezem...
14. zář 2009 ve 13:55  • Odpověz
Hm a jsou i teda dost drahý...25táců a ještě co píšeš ty 3 táci za sokl...
14. zář 2009 ve 13:55  • Odpověz
no dřevník má ted plnej, takže asi to snad rozdávat nebude, právě až se s ním uvidím, tak se chci zeptat, kam jezdí a kolik toho na ty 2 místnosti bere, abychom nebyli v unoru bez dřeva a nepálili parkety:grinning:...jinak budem jezdit postupně rozebírat ten druhej domek, to je jen dřevo+kámen a sem tam nějaká vepřovice a dělala jsem si srandu z M , že jak dojde dřevo, tak ráno pojede v 5 do práce přes ten vojenskej ujezd(tam se nesmí vystupovat z auta:grinning:), tak si hodí motorovku do kufru a nařeže kládu a večer doveze dom:grinning:
14. zář 2009 ve 13:58  • Odpověz
jj to by chtělo něco, jako ten Tvůj 1.odkaz!!!!Aby to bylo taky v té místnosti vidět :grinning: S cenama Ti neřeknu, ale můžu se orientačně Petra večer zeptat..je super, že tělesa máte, na tom se taky dost ušetří..já jen vím, že máme plynový kotel asi za 40 tis. ostatní fakt nevím, co to stojí...ale do těch 100 se doufám vlezete!!!!!!!

Á mlaďoch se vzbudil
14. zář 2009 ve 13:58  • Odpověz
no právě ještě+ to kolik stojí ten výměník a příslušenství... ale ani ty 1 nebo druhý nevypadají zle...30 tis bych chtěla jako max i s výměníkem...
14. zář 2009 ve 14:00  • Odpověz
no pak přijde ještě 100 tis. na okna a 100 tis. na dlažbu do chodby a rekonstrukci omítek a rozvodu v těch 2 velkých pokojích a tím tak zkončíme... dozdívání a zateplování bude aaaaaaaažžžžž později, stejně po této rekonstrukci z toho bude 4+1, takže to nám určo bude stačit na bydlení, ostatní rozšiřování a zvelebování bude až až , až podle počtu dětí a vubec práce a peněz, už se nechcem moc zadlužovat, to co máme tak splatíme a pak už budem opravovat jak budou peníze
14. zář 2009 ve 14:07  • Odpověz
No jasně, my taky máme zateplování a plot až na někdy..jako fakt ty prachy jsou šílený, jak do toho domku padají!!!!
Hele 100tis. na dlažbu???? :confused: Kolik m2 to máte???My jsme za dlažbu dali 30 tis.za těch +- 60m a zedníkovi za práci dohromady 15 tis. + spárovačka lepidlo...no víc jak 50 tis.to nebylo!!!!!!

Jinak okna máme od Vekry ale myslím, že jsou zbytečně drahý!!!!Teď jsme si to ověřili na těch vchodových dveřích!!!Máme je od jiné firmy, teď nevím, jak se přesně jmenovala AQ okna?????tak nějak a ty ceny byly mnohem nižší a brali jsme i jedno malé okýnko do koupelny a na pohled je s Vekrou nerozpoznatelné, ale na ceně byl rozdíl!!!!!!!
14. zář 2009 ve 14:27  • Odpověz
neee na dlažbu v chodbě +omítky+ rozvody v těch 2 pokojích a taky asi něco padne na přebroušení podlah v těch pokojích, to byla jako jednotná cena , co do toho chci investovat...to jsem brala jako za celek, ne jen za dlažbu do chodby.... :dizzy_face:
14. zář 2009 ve 14:35  • Odpověz
:wink: jsou tam docela krásný puvodní dřevěný podlahy, ale pže on ty pokoje vubec nepoužívá a má to jen jako skladiště, tak jsou poškrábaný a tak uvidíme, jestli to vyměníme celý nebo to necháme zbrousit a nalakovat
14. zář 2009 ve 14:38  • Odpověz
a stěma oknama, no máme tam cca, co počítám, 12 oken z toho 6 je dost velkejch, takže to bude stejně asi krapet víc nez 100tis a to pujdem do platovek, pže na dřevěný mít nebude
14. zář 2009 ve 14:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.