• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
ahojky.
dneska se den dal,ale petan ma stesne obdobi kdy se strasne rozciluje a zuri :confused:

peti..no ja jsem byla sama pac v pisku mam jen jednu kamosku a ta ma doma manzilka a decka a tak nema cas carat...a tady u mamky mam jednu ktera ma cas ale dneska byla v praci :frowning2:

aji..no ja vam vsem tak zavidim :frowning2: petr ma dojet tento vik..tak snad to klapne..sice bude pracovni vik pac jeste obkladame sprchac a schody

co se tyce skolky tak jsem se byla ptat u nas a pani me rekla ze se bere od 4 a ja mam materskou na 3..no kamoska taky musela do prace a jeji manzel sel na rok na materskou pac ona vydelavala vic penez..me by zajimalo co budu delat ja :confused:
21. zář 2009 v 19:50  • Odpověz
Ahojky holky, tak se zase po nějakém čase ukazuji. U nás nic nového, jen snad že se s Ondrulou v poslední době zlepšila komunikace a je hodnější a poslušnější, ale do druhé zatím nejdeme. :slight_smile:
Já řeším školku už teď páč u nás do státní nejdříve ve 4 letech, páč je plno a tak jsem sondovala soukromý školky, tak že u nás je jedna za docela slušné penízky, tak tam Ondrula od ledna pošupajdí na 2 dny. Minulý týden jsme byli na otevřeném dni ve školce KINDERGARTEN, škola byla fajn, ale cena fakt hustá kolem 20ti tis. To fakt nee, sice děti umí anglicky jako když jsou rodilí mluvčí, ale fakt takové prachy nedám. :sweat_smile:
21. zář 2009 ve 20:37  • Odpověz
tak u nás uspáno a doufám že bude klid.Taťka stále není doma takže jsem zvědavá kdy dorazí...jestli ještě dnes dorazí :sweat_smile:

Adel njn tak já bych taky třeba někam vyrazila sama ale samotnou mě to tak nějak nebaví no a navíc ted jsem ufuňěná tak jsem ráda za společnost. :wink: A co se kamarádek týče tak jak jsem už myslím říkala já už se s kýmkoliv tady odmítám kamarádit páč pokaždý dostanu od kamarádky kudlu do zad :angry:

Ahoj Luci tak koukám u vás pohodička.To bych potřebovala já.Malej je ted poslední dobou dosti vzteklej a všechno chce dělat a hlavně sám sám sám a jak není po jeho tak je řev a vztek no prostě hysterie. :angry: A já na to ted zrovna nějak nemám pevné nervy takže hned jdu do vrtule.Asi je to tím že mi není dobře,tak hold to zkoušejí zvládat ostatní :sweat_smile:

Co se školky týče tak se mě známá která má synka o 10dní staršího ptala jestli půjdeme na jaře k zápysu a já nad tím stále dumám.Jestli ano nebo ne. :unamused: Je to těžký.Možná bych zkusila jestli by mi ho vzali od září třeba na pár dní v měsící nebo jen na dopoledne každej den.Uvidím.Když budou mít málo dětí tak asi vezmou ale když budou mít dost tak asi ne.No do jara ještě nějakej čas tak o tom ještě popřemýšlím :wink:
21. zář 2009 ve 21:07  • Odpověz
jo Peťo jak to že jsme neviděli ještě novou kuchyň????
21. zář 2009 ve 22:33  • Odpověz
taťka šel do sprchy, tak ještě nakukuju, zítra valím na KO do porodky, to bude zase na 3h, pak mám ještě nějaký lítání, JAnina bude s babičkou, a taťka jde až na 14 do práce, ta budou třeba i chvilku spolu, no to je jedno... oni to tady nějak zvládnou

jestli mi někdo řekne, že mám pak bejt ještě rok zadarmo doma, že mi nevezmou dítě do školky, tak je pošlu do pr**le... ty 3 měsíce ted mě to stačí :stuck_out_tongue_closed_eyes: .... je to děsný všechno zruší a v soukromejch školkách nevím, co by chtěli....Luci tady v Brně soukromá obyč školka 9500,-/měsíc :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: státní jesle 4500,- /měsíčně....je to hnus velebnosti, prostě to (snad nikoho neurazím) podporuje jen nefakčenky a přisosávače. Uplně to člověku znemožňje aby se vrátil do práce, když chce makat ( má jen pruměrný plat) a nutí ho to buď nic nedělat a vyžírat systém a nebo rodinu na několik let uplně oškubávat :angry: :angry: :angry: :angry: jen aby zaplatil dítku školku....

když jsme byli nakouknout do těch jesli, tak by mě zajímalo, zda je stát vubec dotuje, když si vezmu, že paní ředitelka říkala, že tam v jednom ročníku má tak 12-15 dětí (většinou děti lékařek, tzn, že všechny platí 4500/měsíc, pže je to podle životního minima a my bychom to museli dávat taky a to Mudra nejsem), tak na tom rejžujou nevím kolik měsíčně a děti si tam hrají s hračkama, který tam zbyly po mojí generaci, fakt tam neměli ani nový postýlky, tak co jim platí ten stát, když si to lékařky platí skoro celý samy :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no nemá se cenu rozčilovat, já to ted omrknu v dědině a uvidím, ale co slyším tady v Brně je to bez šance dostat 3 letý děti do školky
21. zář 2009 ve 22:46  • Odpověz
autor
Ahoj holky :wink:
U nas se jeste spi ale ja nejak nemuz :confused: Prepocitavam penizky jak na tom jsme a nejak se mi to nelibi a neda mi to spat :frowning2: :confounded: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
My mame skolku za 1400kc mesicne-700skolny a 700 stravny :wink: Je to Waldorfska skolka tak je to jedna z drazsich :unamused: Jinak se kolem nas lidi vejdou do 1000kc.To je teda palka to co pisete :confused: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :fearful:
22. zář 2009 v 06:45  • Odpověz
Ahojky bré ránko, my už jsme vzhuru, teda Janinka a já,taťka se snaží ještě chrupat, ale malá záškodnice mu to moc neumožňuje...

Ani to znám, mě to honí víc večer jak ráno... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

vidíš Ani a mě kamoška říkala (bydlí směrem na mikulov v nějaký dědince), že oni mají tak málo dětí, že ji obec platí školku a oni si platí jen 450,- na jídlo... je to prostě jak kde....kolik vy máte v Bosni obyvatel???
22. zář 2009 v 07:26  • Odpověz
bre ranko..
u nas noc desna..tak 10x hore..jsem jak prejeta
u nas je jen jedna skolka pac z druhe udelal majitel hospodu..jeste premyslim ze bych ho dala u mamky do skolky tam se plati 400 mesicne
22. zář 2009 v 08:06  • Odpověz
čauky tak u nás noc tak nějak všelijak.Malej spal ale zase nám tam bzučela zaseklá moucha no prostě supr :confounded: jsem jak přejetá kamionem :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ted se obleču a půjdem trhat švestkypáč dneska budou knedlíky se švestkama k obědu tak už se na ně těším :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No u nás ta školka kam bych chtěla aby jednou malej chodil stála tak před dvouma rokama na ty 4denně 200,-měsíčně a s obědama to vycházelo asi něco kolem 600,- tak nevím no.Ale počítám že stejně se to přes ten litránek přehoupne páč to je pořád něco potřeba.Boty,pláštěnka,pyžama atd.

No nic tak zas mizím pak ještě třeba kuknu.Je tu zima tak se jdu obléci do teplého :wink:
22. zář 2009 v 08:55  • Odpověz
tak a kdo chce vidět chatičku našeho miminka tak at mrkne do alba.Jsem se zas odhodlala vyfotit po dlouhé době :grinning:
22. zář 2009 v 10:12  • Odpověz
jo a na přání Janičky jsem dala na střechu fotky rekonstrukce kuchyně tak se mrkněte a třeba se v tom i vyznáte :grinning:
22. zář 2009 v 10:36  • Odpověz
beny..jo pekne uz jsem jukla..

ja jsem ted dojela domu..byla jsem na vyjizdce s petanem na kole a spocena jsem jako prase :stuck_out_tongue_closed_eyes:
nechce jist tak jde spat hlady a opet prudi..no des uz mam fakt nervy na drate :angry:

jdu jist mam spenatek :grinning:
22. zář 2009 ve 12:07  • Odpověz
autor
Jani-no nas je v Bosni asi pres 400 lidi ale tohle je soukroma skolka a tak se to na nas vubec nevztahuje.Vozej sem deti i maminky a maji to 30km :confused: To bych asi nedala :confounded:
Ja jsem byla v MB koupila jsem pres MMB kalhoty ty karovane suprove na Ondru.Pani byla z MB tak se mi to vyplatilo i bez postovneho-tak jsem rada :slight_smile: :wink:
22. zář 2009 ve 13:10  • Odpověz
Aničko hold umíš nakupovat.Já ted třídím věci na mimi a taky zas porlítávám věci Páťovi páč už mu je zase dosti věcí malých :sweat_smile:
22. zář 2009 ve 13:14  • Odpověz
ja jsem taky tento tyden nakoupila na MMB kotel veci a u nas ma kamoska super anglicky sekac a taky neco pekneho noveho k dr.
22. zář 2009 ve 13:16  • Odpověz
vám závidím to nakupování.Já jsem ráda když to z rodičáku do rodičáku nějak zvládnu.Miminku jsem zatím koupila jen dudlík a plenky a tot vše. :frowning2: Hadříků mám dosti tak se mi nechce plácat peníze za oblečeníčko ale stejně mě to mrzí.Ted jsem navíc zabrousila do diskuse kde se holky baví o tom snižování a st.dluhu.No řeknu vám to je debata jak se patří. :angry: Jen kdyby tam nějakej politik zabrousil tak by ho stáhli z kůže :sweat_smile: ale mají pravdu.Souhlasím s nima. :wink:
22. zář 2009 ve 13:25  • Odpověz
autor
Holky-my taky nestacime s penezma :confused: :confounded: To je vyjimka,zrovna jsem vcera rikala Zdendovi ze jsem nic neobjednala a prachy jsou v cudu-a to jenom za jidlo :frowning2: :frowning2:
Peti-ale tak na miminko se asi opravdu nevyplati nic kupovat-ja jsem sice na Ondru kupovala ale jen proto ze Stepanek uz mel ty bodycka atd. po vice detech tak uz se to nedalo ale jinak taky vsechno Ondra dedi :wink: :wink: :wink: A to jsem ale vse nakupovala na MMB takze taky onoseny.Rychle z toho rostou tak se to fakt nevyplati :wink: :slight_smile:
22. zář 2009 ve 13:30  • Odpověz
autor
Jo a ja uz mam od pristiho mesice materskou 3800kc :frowning2: :confounded: :confounded: :confounded:
22. zář 2009 ve 13:30  • Odpověz
Jj taky si ANičko říkám že je mi líto peněz za nějaký supr nový dupky který bude mít mimi měsíc ani možná ne a navíc toho tady mám dost po Patričkovi a taky mě zásobuje M sestra(mají holčičku) takže mám jak modrý,zelený,tak červený růžový takže prostě od každé barvy a velikosti toho mám dost.NAvíc si myslím že peníze budou potřeba na jiný věci jako jsou mastičky a olejíčky atd.No prostě tyhle serepetiny co budoupotřeba a hlavně plenky x 2děti.Moc se modlím aby nám tentokrát šlo kojení abych aspon na něčem ušetřila.Je fakt že Patričkovi dávám ještě 2x denně sunar tak to taky lítá dopeněz. :unamused:
22. zář 2009 ve 13:33  • Odpověz
Ahojky

Peti, pupíček luxus :sunglasses: a kuchyňka pěkná, to se bude vařit, cooo :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jani, super s tím Dvd, alespoň malá radost v tomhle vašem blbém období, viď!!!! :dizzy_face: :dizzy_face:

Ani, no s těmahle prachama se nedivím, že nevystačíte, to je almužna...pořád nechápu, proč sis dávala rodičák na 4 roky, když se máš kam do práce vrátit???

No já včera volala šéfovi, co je jako s tou mou prací :fearful: a že prý stále neví...no tak jsem už taky trochu nervní, jestli to vyjde!!!!????Fakt už to taky potřebujeme, abych měla trochu víc peněz než jen rodičák :angry: :angry:
22. zář 2009 ve 13:56  • Odpověz
Nějak mi Dan posl.dobou "zlobí" s odpo spaním...v neděli spal hodku, včera taky, dnes ani usnout nechtěl a to jsme šli až v 1:15 a teď už na mě čučí :frowning2: tzn.45 min a konec, já se bojím, že v těch 2 letech už spát ani nebude :angry: ...no ale je fakt, že spí v kuse v noci 12 hod, tak bych asi chtěla moc :sweat_smile:
22. zář 2009 ve 13:59  • Odpověz
autor
Miso-kdyz ja bych chtela byt s obouma klukama doma do 4 let-sice je min penez ale opravdu uz mi tikdo nevrati.To se radsi uskromnim a budu s tim Ondrou doma.Stepanek pujde do skoly tak to bude taky akorat :slight_smile: Makat budu jeste celej zivot :slight_smile: :wink: :wink:
22. zář 2009 ve 14:06  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: opět krásně slunečno :sunglasses: takže odpo hurá na hřiště. Dopo jsme byly v herničce, pže bylo nějak pod mrakem. Pak ale během chvilky modrá obloha a vedro jak sviňa. To jsou skoky.

S těmi penězmi je to fakt špatný. A jak tak koukám do dnešních novin, tak bude ještě hůř. Jak nám skrouhnou příští rok rodičovák, tak teda nevím z čeho budeme žít, hajzlíci jedni. A sobě si vzali jen 4% :rolling_eyes: jsem znehucena :rolling_eyes:

U nás vyjde školka na 920,- měsíšně i s jídlem. A u té 5denní docházky 440,- i s jídlem.
22. zář 2009 ve 14:16  • Odpověz
No já vím Ani, ale v dnešní době je to fakt luxus být doma tak dlouho a akorát pak budeš mít nervy, kde sehnat prachy a neuvidíte zdenka, pže bude někde na brigádách :cry:
Je jasný, že čím dýl jsme s těma dětma, tím líp pro ně..ale něco za něco no :confounded:

Tak jsem taky prolítla tu diskuzi, co píše Petra...a taky souhlasím..lidi v ČR jsou fakt dost zhýčkaný všema těma dávkama a podporama od státu :angry: a jsme jedna z mála zemí, kde můžeme být doma tak dlouho s dítětem a ještě za prachy!!!!!!Holky píší, že např.v Belgii, Francii, Itálii..atd jsou doma jen 4 měsíce a pak musí jít makat a od státu nic nevidí...takže fakt se máme dost dobře bych řekla!!!!!I když se nám to může zdát, jako almužna např.těch 3800,-ale jinde ženský musí makat, i když mají malé mimi :pensive: :pensive: to bych asi nepřežila, dát Dana ve 4 měsících do jeslí :cry:
22. zář 2009 ve 14:21  • Odpověz
U nás obecní školak stojí litr měs.za celý den, pak tu máme soukromou, fakt krásnou a tam to vyjde na 12 tis.za měsíc za celý den, ale bez jídla!!!!!Tak to je pěkná pálka, ale když by mi nevzali Daníka do obecní, tak by mi stejnak nezbývalo nic jinýho, než ho do té soukr.dát...ale teď přistavují zase další třídy do školky, tak snad ho vezmou...letos nevzali 50 dětí a právě jak přistavují, tak by je měli od října vzít...
22. zář 2009 ve 14:25  • Odpověz
No já bych klidně šla do práce třeba na poloviční úvazek nebo na brigádu, ale to by to teda tenhle stát musel tohle podporovat. A ne že zruší skoro všechny jesle a do školky dítě vezmou možná od 2,5let. A bohužel babičkami v důchodu neoplývám, takže holt mám smůlu.

Na diskuzi též mrknu, to může být zajímavé. Akorát teď už to nestihnu, pže malá tu lítá kolem mě.
22. zář 2009 ve 14:31  • Odpověz
Míšo, takovou podobnou školku tu taky máme. Je drahá jak šlak, pže je to soukromá anglická školka. Je strašně krásná, mají perfektní program, služby, dokonce vozí děti do a ze školky, prostě paráda. Ale ta pálka. Stojí asi 14000,- Tož to bych hlavně vydělávala na školkovné :stuck_out_tongue_closed_eyes: budu doufat, že mi malou vezmou do té naší, co mám hned u baráku, pže jinak teda nevím. Asi bych si musela najít nějakou práci domů..internetový obchod :grinning: stejně Peťův taťka by chtěl k těm jeho obchodům rozjet i internet, tak to asi zkusím. No, uvidím.
22. zář 2009 ve 14:35  • Odpověz
Aji, právě že stát se bude raději zadlužovat a jako volební tah naslibují hory doly a vůbec na to nemají :angry: u nás ve firmě jednou sondovali, zda by měly matky na mateřský zájem jít makat a nechávat dítě v jesličkách/školce ve firmě...to by byla paráda, akorát, že na výstavbu nějakých prostorů pro ty děti by měli prachy veliké firmy, jako např.ta, kde dělám.Prostě by to chtělo změnu, ale ne jen dávat/ubírat dávky, ale nějakou celkovou reformu!!!
22. zář 2009 ve 14:36  • Odpověz
Jo jo, Míšo, v tomhle s tebou souhlasím. Změnu by to chtělo. Já bych si třeba dovedla představit jít pracovat od Klárčiných 2let, i když by mi samože moc chyběla. Ale zase kdyby to bylo na poloviční úvazek, tak by to šlo. Bohužel to je prozatím nedomyšlené, pže kam dát malou, že ? Já bych firemní jesle/školku klidně přivítala. Bylo by to mnohem lepší řešení než naslibovat hory doly ženským, aby rodily, ale pak jim to hned šup šup sebrat, pže na to není dost peněz.
22. zář 2009 ve 14:49  • Odpověz
Akorát si třeba nedovedu představit ty jesle. To bych asi nedala :frowning2: no, ne asi, ale určo bych to nedala. Pže vím, že jít do práce teď, když bude mít malá 2roky, tak by mi moc a moc chyběla. A co teprve, kdyby byla ještě menší, že.
22. zář 2009 ve 14:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.