• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
autor
Tak jsem to krasne pocasi nejak zakrikla-nejak se zatahuje.Ale fouka vitr tak to snad rozezene :wink:
Susim samo pradlo-povleceni tak aby mi nezmoklo :slight_smile:
4. říj 2009 v 11:18  • Odpověz
AHojky holky,nějak nebyl čas se sem dostat.Včera jsme večer byli pozvaní ke kámošovi do garáže..kluci se tam trochen opili a já jsem si dala do zobáčku dobrůtky a samo to zapila pivem :sweat_smile: ale jinak jsem bumbala džusík :wink: No a dneska od rána jsem chystala oběd(pozvala jsem naše na hamu) a taky jsem se snažila setřít zeme. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ted jsem tak jako vyfluslá.Malej šel chrnět a já si asi chvilku taky odpočinu.Zase mě bolí břuch a taky od prdelky pravá noha :sweat_smile: M chytli záda no takže jsme dneska oba nějak suuuuper :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded:
Počasí je u nás uplně na prd.Krásně svítilo sluníčko ale ted ani ťuk a navíc tak strašně fučí.Asi se odpoledne podívám jestli zase popadali ořechy :wink:

Adel já vím že je to ještě hodně daleko ale určitě bych chtěla s M a dětma na to prasátko k vám dorazit. :wink: Třeba by měl M v té době dovču a zfoukli byjsme to s návštěvou tchánovců,od nich to přece k vám nemáme tak daleko. :wink:

Dneska by měli pustit Janičku a Vládíka domů tak jsem zvědavá jestli se tu ukáže nebo jestli bude odpočívat. :wink:
4. říj 2009 ve 12:53  • Odpověz
janca se urco ukaze :grinning:
beny..klidne na prasatko dofrc :grinning:
4. říj 2009 ve 13:57  • Odpověz
ahoj přeji vám všem krásnou neděli. co se týká počasí to krása teda není nebo aspon u nás ne je tu vítr a sychravo. :angry:

Janičko gratuluji k Vládíčkovi a přeji vám jen to nej.... :slight_smile:

Ted ještě beny to už je též za pár :slight_smile:

Adel mám moc hezké nehtíky přeji samé spokojené zákaznice. :slight_smile:
4. říj 2009 ve 14:04  • Odpověz
kuki jsme dommmmmaaaaaaaaaaaa :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. říj 2009 ve 14:12  • Odpověz
ahoj Janinko :slight_smile: vítám tě doma a přeji krásné zžití ve 4 členou rodinu :slight_smile:
4. říj 2009 ve 14:16  • Odpověz
Adel jj chtěla bych a budu doufat že to výjde,však jsme se domlouvali! :wink:

čauvec Jani-mamino tak co jak se cítíš a co malej už si ten režim trochu srovnal? :wink:

AHoj Beru:jj sice za pár ale nevím jak se teda do porodnice dokulímpáč už jsem opravdu jak válec :grinning: Tobě budu moc držet palečky at se mimísek pěkně drží a pěkně roste a jste zdraví a natěšení :wink: :slight_smile:
4. říj 2009 ve 14:22  • Odpověz
Beruško děkuji, no bude to sranda, Janina je akční, sotva Vládík usl , šla ho pusinkovat, takže byl zase vzhuru, no budou radosti :grinning:

jdu vás trochu dočíst
4. říj 2009 ve 14:22  • Odpověz
Jééé Jani tak to musí být supr že se Janinka tak stará aby dostal Vládík dost pusinek :grinning: :grinning: :grinning: Si myslím že u nás to teda nebudou pusinky ale že bude mít P snahu miminko pořád tahat a chtít chovat a mučit :sweat_smile:
4. říj 2009 ve 14:50  • Odpověz
Janinko no hlavně, že Vládíka jenom pusinkuje :slight_smile: hlavně, že nežárlí.

Beny a Jani se zeptám přibraly jste při druhém těhu víc než při prvním???
Beny neboj zavolej si sanitku a kluci si poradí :grinning:
4. říj 2009 v 15:29  • Odpověz
ne já míň s Janinou 22 s Vládíkem jen 8kg

tak jsme prďolu nakojila a ještě spinká dál taťka a Janina taky spinkají, tak mám ještě volnou chvilenku.

MOC VŠEM DĚKUJI ZA GRATULACE A PŘÁNÍČKA ZA SMS A ZA TO JAK JSTE NA MĚ MYSLELY...DĚKUJI...

Peťce zvlášť za noční morální sms podporu při rozdejchávání kontrakcí... :slight_smile:
4. říj 2009 v 15:35  • Odpověz
ahojky janulko..vitej doma :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
beny..jasne ja pocitam se vsema :grinning:
4. říj 2009 v 15:43  • Odpověz
Jani tak to je bezva. Já jsem na sebe zvědavá s těma kilčákama tenkrát 12 tak snad to tentokrát bude mín a to mám ještě o 2 kilca mín než jsem měla tenkrát.
4. říj 2009 v 15:46  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=462272&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D0%26vOrderBy%3D1

hodila jsem nějaký fotečky, ale protože u nás ted hlavně fotí Janička, tak máme furt zamatlanej objektiv a tak ostatní fotky jsou mázlý a škaredý, ted jsem ho byla vyčistit lihem, tak snad už bude něco vidět...

Beru, já myslím, že se to ovlivnit nedá, telo si vezme co potřebuje
4. říj 2009 v 15:50  • Odpověz
fotečky krásné a v té postely ta společná je super :wink:
4. říj 2009 v 16:05  • Odpověz
a to jsi se beru určo nevšimla, že vedle manžové nohy dole čouhají ještě černý chlupy od psa :grinning:
4. říj 2009 v 16:16  • Odpověz
pekne miminko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. říj 2009 v 16:37  • Odpověz
Jani tak to jsem si teda nevšimla :grinning: :grinning: no škoda jen, že jsi to nedala na samospoušt a nelehla si k nim taky :grinning:
4. říj 2009 v 16:52  • Odpověz
Ahojky

Janiiii ahooooooj mamino naše :dizzy_face: :dizzy_face: to jsem ani nečekala, že půjdete domů, to je bomba :dizzy_face: Vládíček je nádhernej, kouzelnej, k zulíbání :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: až bude čas, vše nám napiš, budu hltat každý řádek...co porod, jak jsme se rozkojili, co doma - Janina a máma hlavně :fearful: :fearful: :fearful: jak se cítíš..prostě všechno :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Berusko, tak už Ti hezky svítí týdny v pasu :wink: jak se cítíš, je Ti dobře nebo máš nějaký nevolnosti????

Jinak s tou váhou :sweat_smile: já si myslím, že se to trochu ovlivnit dá a nepřecpávat se vším možným :sweat_smile: já myslím, že kdybych se krotila a taky chodila do práce, že bych 26 kg určo nenabrala :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

my jsme byli na veletrhu hraček a pořídili jsme velmi dobře :dizzy_face: máme hračky na narozky i Vánoce pro nás i tchánovce, nechali jsme tam asi 1200,- a máme hasičský auto, uklízecí vůz, který sám jezdí, bliká a jezdí mu ty čistící štětky v předu, obr traktor s valníkem, hasiče z lega, tvrdé voskovky ve tvaru trojúhelníku, hodím vám odkaz - dle mě super dárek, pak něco mezi modelínou a moduritem, měkká hmota, ze které se něco udělá a na vzduchu tuhne, po zavření do krabičky stále zůstavá měkká na tvarování, figurku krtka,motorka s řidičem :grinning: a to je snad vše....takže já jsem spokojená!!!!!!
4. říj 2009 v 17:35  • Odpověz
Jo a supestar jsem viděla jen tak v letu, spíš konec a tu rekapitulaci..kdo je Chodur, co holky zpíval???????Mě naprosto fascinoval ten 15.letý cikánek, to byla bomba a tomu fandím :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a pak se mi líbil Ahméd :grinning: ale spíš jako zjevem :dizzy_face: to je můj týpek :sunglasses: :sunglasses:
4. říj 2009 v 17:41  • Odpověz
4. říj 2009 v 17:51  • Odpověz
už jsem to psala kamošce tak to zkopčím sem, zrovna dnes mám takovou pohodičku, že jsme jeli domu, Vladikovi jde i kojo docela něco přibral, a fakt jsem ted do toho šla s tím, že na to pitomý kojo se mužu kdykoliv vysrat a moje dítě bude v pohodě jako je Janina a tak nám to jde jedna báseň ani prsa mě nebolí, řekla bych že mlíkaje dost
takže hlavně žádný stres...

a porod je tady

Ve středu 30.9. mi začaly bolesti, cca hooodně ráno, ale v 6 jsem vylezla , dala si první sprchu, bolesti probíhali celý den docela pravidelně nejdříve po 8, pak po 6 minutách, kolem 17h to už chodilo mezi 5-4 minutami, asi v 18h jsem brnkla do porodky, jestli mužeme přijet, sestřička měla nějaký frmol, ale říkala, ať přijedem, takže jsme se kolem 19,30 dostali do porodky.
Šla jsem na monitor, kde samo žádné hory doly nebyly (ale já mám buď tak velký špeky že to nesnímá, nebo nevím), ale moje kontrakce (i ty těsně předporodní se pohybují tak kolem 30(nevím co je to za jednotky)).... jedna Mudra uvažovala o tom , že je to začínající porod, že si mě tam nechá, ale zavolala si Mudru co mě vyšetrovala den před na kontrole a tak se usnesly , že mám jet ještě domů, že zatím otevřená nejsem a že to muže a nemusí být začínající porod, až po sem to víte, to jsem vás informovala...

Doma jsem uložila Janinu, dala si ještě vanu, kde mi jela kontrakce za druhou,a pak jsem se asi od 22h do 2 do rána potácela někde mezi balonem a wckem, bylo mi už docela zle, kontrakce jsem už ani nepočítala , pže koukat na hodiny mě fakt obtěžovalo,před druhou jsem si dala sprchu a vzbudila Michala, a jeli jsme (histerka nehisterka) znova do porodky, už jsem visela na klice od auta a vydejchávala, ještě že nebyl provoz

Tam mě o půl 3 přijali s nálezem otevřena na 2-3 cm...tak prý si mě tam teda už nechají(milosrdně:grinning:)...dali nás no porodní box, přišla velice milá porodní asistentka paní Eva, natočila 20 minut monitor, kontrakce opět nevykazovaly skoro žádnou křivku, ale bolesti mě svíraly, pak mě poslala cca na 30 minut do sprchy(už jsem nějak neměla pojem o čase, ale mohlo být kolem 4h.
Po sprše přišla přišla, že nález je už moc pěknej a jestli chci že mi píchne vodu, souhlasila jsem, na další kontrakce a čekání už jsem neměla moc sílu.
Píchla mi vodu, na boku jsem si prodýchala 5 lisujících kontrakcí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a už jsem musela zvonit, pže mi šlo na tlačeni, pak jsem zatlačila na 3 kontrakce a malý byl venku v 5.05h. takže opravdu rychlovka, v porodce jsem prakticky u porodu strávila 2h :grinning:

Manža nakonec hrdinsky zustal, říkal že nic moc pohled, ale myslela jsem, že to ponese daleko huř, sesry mu daly střihnout šňůru a podepsat prcka, takže to byl pro něj určo zážitek.

Porodili jsme bez čehokoliv oblbovacího, bez klistýru, bez nástřihu s 3 midipidi stehy šitými "zaživa"(měl to být puvodně jen jeden, po bližším ohledání to byly 3 stehy)

Malej měl už zkaženou zadní vodu a 2x zauzlovanou šňuru, ale zvládl to na jedničku.

kupodivu měli na Obilňáku tak narváno že jsme dostali pokoj mimo šestinedělí , byly jsme tam 3 druhorodičky, tak nás tam nikdo moc neotravoval.

jinak srovnání provního porodu KP a druhého porodu hlavičkou...první pomalejší,ale míň bolestivý, druhý porod rychlý, ale bolest o dost větší

toť asi k porodu

Janina malýho pusinkuje no uvidíme zítra až pujde taťka do práce, musíme si zvyknout, hlavně Janina na to , že když malýho krmím tak musí počkat, už vidím jak se babi bude cpát a zachraňovat situace, ale nedá se nic dělat Janinka to musí pochopit, ale jinak jso to bobíci moji, fakt je žeru oba miloušky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. říj 2009 v 17:55  • Odpověz
Beru já při prvním těhu přibrala 33kg a ted mám zatím 18kg no není to zrovna málo ale tak nějak se ani necpu ani moc nemlsám.Prostě to tak je no.Nenadělám asi nic. :sweat_smile:
Na sanitku kašlu to tam snad dojdu pěšky nebo se odkutálím z kopce :grinning:

Jani nemáš zač,sama dobře víš že jsem ti byla podporou ochotně a ráda.Stejně jsem toho moc nenaspala tu noc. :wink: Bylo mi dosti zle taky,asi tím že jsem byla nějak telepaticky s tebou a cítila s tebou :wink: Hlavně že to dobře dopadlo a jste v pořádku a spokojeni doma :wink:

Já už chci takyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :frowning2: :confused: :grinning: Mě už to ubíjí to pupáno a ty tlaky :confounded:
4. říj 2009 v 18:27  • Odpověz
autor
Jani-jeeeezisi ten je tak krasneeeeeeeeeeej.To je mimisek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
DRzim palecky at vse zvladne na 1 a jsi v pohode pac to bude chvilku urcite ocistec :wink: :slight_smile: :wink: :slight_smile: :slight_smile:
Jeeeee-Miso ale to em tolik mrzi ze jsme ten veletrh hracek prosvihli-jezdime na nej docela pravidelne a ja jsem se trubka nekoukla letos od kdy je :confounded: :angry: :angry: :angry: No tak za rok no-to se neda nic delat :wink:
Berusko-ten tt je krasne tak drzim palecky at se vse vyviji tak jak ma dockate se Jarlicky a nebo Pavlika :wink: :wink: :wink: Cekas mimiska po KETU? :slight_smile: :slight_smile:
4. říj 2009 v 18:29  • Odpověz
autor
Beru-uz jsem Ti mrkla do alba a vim :wink: :slight_smile: Tak to je kraaaasny,drzim strasne mooooooc palecky ale strasne mooooooooc :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
4. říj 2009 v 18:33  • Odpověz
Voskovky, my je máme za 130 :wink: http://shop.kreativnisvet.cz/malovani/voskovky/dicki-trojuhelnikove-voskovky-6-barev

a ta formovací hmota http://shop.kreativnisvet.cz/modelovani/modelovaci-testo-hmota-pro-deti-od-3-let/modelovaci-detska-hmota-pro-deti-od-3-let-pro-rozvoj-a-citeni-tvaru

a vůbec jsou ty jejich stránky moc zajímavé :wink: :wink:

Jani, krása :dizzy_face: sice ty bolesti asi dost dlouho, ale pak to šlo ráz na ráz :wink:
4. říj 2009 v 19:00  • Odpověz
Janinko moc krásně jsi to popsala já bych z fleku mohla dělat plačku :grinning: a ona každá bolest přebolí a za chvilku na to ani nevzdychneš leda by jste šli do 3 dítka :grinning:

Beny jestli to máš do porodky kousek a z kopce tak bych chtěla být moucha a vidět tě jak se do ní kutálíš a dole tě chytaj na příjem :grinning: . Já myslím, že pak srandičky na chvilku přejdou a budeš ráda, že tě nekdo doprovodí. Držím palečky a těším se na bubuláčka II.

Kim ne ne nevolnosti nemám jsem zatím naprosto v pohodě :wink: . Neměla jsem je ani tenkrát. Jen mě už týden hrozně bolí záda hlavně, když déle stojím. Dneska jsem vařila, pekla a žehlila a manža mě musí namazat nebo bych zhebla. Já měla zlomenou kostrč a ono se to začalo nějak ozývat. Musím nafouknout balon a sedět na něm a cvičit a pak se to snad uvolní.

Holky já kdybych nebyla po IUI a 2x mi to nepotvrdili z krve tak bych asi testům nevěřila. :grinning: někdo si stězuje, že ho bolí prsa a břicho a já nevím co ještě a já né jsem v poho a dala bych si flašku vaječňáku , ale pořádnýho domácího :grinning: :grinning: :grinning:

Tak pa pa mějte se krásně- Vládíček at prospívá a jeho milující sestřička Janinka at je na něj hodná. Bubuláček II at ještě vydrží a ostatní rarášci at jsou zdraví a dělaj vám jen samou radost pa a dobrou noc :wink:
4. říj 2009 v 19:41  • Odpověz
jani..no to jsi mela pekny porod :dizzy_face:

miso..hmmm tajimave juknu a asi taky neco koupim..ale letos a ted bylo dost vydaju a tak budem o vanocich po skromnu..zadne zbytecne veci..mam jen koupeny skakaci balon s usima pro petu a vic nic nemam..potrebujem novou autosedacku pac mame tu mezi a perinu velkou pac se porad odkopava.....jo ty botky maji poradnou klenbu?
4. říj 2009 v 19:46  • Odpověz
Tak tygr po boji nakonec usnul a já jsem za to ráda.CHci mít chvilku klídku :wink:

Beru tak do porodky to mám asi cca 10km a tam je to více méně z kopce,akorát nemocnice stojí na kopci :grinning: tak uvidíme jak to dopadne.Každopádně bych byla ráda za přítomnost mého manžela ale pokud bude mít službu tak mě tam odveze můj otec a tam už hold budu muset válčit sama,leda že by manžel dostal volno :wink: No ono jsem zvědavá jak to celý nakonec dopadne.Abych si tady nakonec neplánovala fofr porod a nakonec to dopadlo plánovaným CŘ :frowning2: Uvidíme necháme se překvapit :wink: A ty si pěkně odpočin a pěkně se starej o ten malej zárodeček :dizzy_face:
4. říj 2009 ve 20:34  • Odpověz
AHoj holkýýý!!!

Janičko, vítej domááááá!!! Vladík je fešák a jste hezká rodinka!!! Škoda, že nejsi na fotce i Ty, abyste byli komplet. A teda porod fákt rychlovka. Na bolest určo rychle zapomeneš. JEště jednou velikááánská gratulace. :slight_smile: A jsi teda pro mě hrdinka, že jsi vydržela tak dlouho doma. :wink:

PEti, taky se brzy dočkáš, neboj :slight_smile:

Věruško, gratulace k pozitivním těstíkům :slight_smile: Mám z toho velkou radost. At Ti miminko hezky v bříško roste a jste oba zdraví a fit.

Míšo, Ty botky vypadají dost dobře!!! Ale Maru má zatím 22 nožku a kdoví, jakou bude mít po zimě, takže radši takhle dopředu nebudu kupovat, ať nedopadnu stejně jak Ty :wink:

HOlky, Maruška začíná hezky perlit svýma hláškama. Včera, po asi hodinové kojení na střídačku z jednoho a druhého prsu (pro mě super ráno, bo nemusím okamžitě po jejím probuzení vstávat a chystat snídani) zahlásila:
"Maminko, mlíčko není. Koupit!!!" Jsem se musela začít řehtat.

A dnes v TEscu, kdy si věci, které chtěla koupit, sama skládala na pás u pokladny nahlásila paní pokladní: "Majušky! Maminka platit!" Paní pokladní hned pochopila, že Maruška hlásí, že to je její, ale že to zaplatí maminka a krásně na to zareagovala a s usměvem jí věci podala přímo do ruky. A Mája překvapila a krásně na to řekla "Díky" a otočila se na mě a řekla: "Maminko, platit, jo?" Jako by se ubezpečovala, že to opravdu zaplatím :grinning: :grinning: :grinning: A to už i paní pokladní okomentovala, že to má teda malá slečna dobře zařízené :slight_smile: Mě teda hlavně hodně překvapilo, že Mája takhle mluvila na veřejnosti, protože když chci, aby něco někde řekla, tak mlčí jak zařezaná, jako by vůbec mluvit neuměla... a dnes jí ta pusa teda jela hezky a to u toho byla pokladní a další fronta lidí.

A teda musela jsem se řehtat i při samotném nákupu, protože jak já si čtu vždycky na etiketách složení (pokud je to teda výrobek, který neznám a pravidelně nekupuju), tak Maruška mě krásně napodobuje. Byly jsme zrovna u dětské kosmetiky a Mája šáhla po dětském šamponu, koukala na etiketu, řekla "Dobrý" a šupla mi to do kočárku. Chytla dětské tělové mléko, koukala chvíli na etiketu, řekla "taký" a zas šup s tím do kočárku. Fakt super pohled, chovala se jak dospělá :slight_smile: No, já teda měla sice zas práci to vracet zpět do regálu a samozřejmě jsem jí musela vysvětlovat, že tohle zrovna teď nepotřebujeme, aby nebyl nějaký povykl, ale hezky to rychle pochopila, a šla mi pomáhat vybrat další věci, což ji nesmírně bavilo :slight_smile: Asi z ní bude nakupovací maniak :grinning: Neskutečně ráda chodí se mnou po obchodech, ale musí chodit, ne sedět v kočárku a věci si ošahávat, prohlížet. Nejradši teda nakupuje oblečení, knížky a samozřejmě jídlo :slight_smile:

Jo a ještě byla sranda i při oblékání, protože docela často chodíme s Májou sladěné, buď barevně nebo máme podobné věci ale v jiných barvách. Dnes jsme obě měly kalhoty, dlouhé triko a na tom krátké třičko. Já si k tomu uvázala na krk šátek, Maruška na mě v šatně koukala, pak odběhla a přinesla si ze svého šuplíku šátek, přehodila kolem krku a řekla mi: "Maminko, stejný?" Fakt mě poslední dobou dostává, beruška moje milovaná.

A teda co se týče mluvení, skoro všechno po mě zopakuje, zná spoustu nových slov, jakoby posledních pár dnů nastal obrovský vývojový skok. Krásně si sama obouvá a vyzouvá boty (občas je samo obuje nakopak), všechno chce dělat sama, oblékat se, koupat, odemykat dveře, zavírát je.... nechce abych ji držela při chůzi po schodech.... jako by se teď hodně osamostatňovala. NO, samozřejmě na spoustu věcí musím dohlížet, i když ona nechce, kolikrát ji pak musím obléct znovu, bo si nasadí naopak kalhotky i kalhoty, všechno tím pádem trvá dýl, ale nechávám ji, ať trénuje. Dnes si po čůrání i sama vzala vhlčený ubrousek (mám je stabilně vedle nočníku) a utřela si pipinku. Prostě mi přijde, že mi dává najevo, že klidně mohu jít do práce, že ona se o sebe dokáže už sama postarat.

Já vím, je to blbost, ale prostě mi to tak nějak přijde....
a taky mi to je teda tak nějak líto. Že už z ní začíná být taková velká holka, že už to není to malé miminko.

NO, tak jsem se tu vypsala, z posledních pár dnů... a valím zas něco dělat. Zítra příjde plynař udělat revizi plynových spotřebičů, tak ať se tu nelekne té spoušti.

HEzký večer, holky!
4. říj 2009 ve 22:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.