• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
Adi, no já to mysela tak, že kočár do čtyř na dlouhé výlety, na běžné pochůzky a procházky už ne. Předpokládám, že děti po obědě ještě mezi třetím a čtvrtým rokem spí, ne? Si nedovedu představit, kde jinde, než v kočáře, když se jede třeba do zoo, to je na celý den. Nebo odpolední spánek už po třetím roce není? Jinak my už teĎ berem kočár tak 2x v týdnu, nebo pokud je moc velká kosa a fouká a my někam musíme. Jinak trajdáme pěšky. Ale je fakt, že se Maru nechává dost nosit, hlavně za krkem. A asi od toho mě bolí krční páteř a hlava? Ale v kočáre už moc být nechce, jen pokud má nějakou dobrotu v ruce.

Ahooooj PEti!!! Nemáš to holka jednoduché. To je pořád něco. Ale aspon budete mít domeček vcajku, než se mimísek narodí. JEště chvíli vydrž a budeš ho mít vedle sebe :slight_smile: Držím pěsti, aŤ už je Ti líp a Patriček nezlobí.
23. říj 2009 ve 13:44  • Odpověz
autor
Ahoj holky-tak jsem doma :wink:
No mam papiry a musim je odnest ke sve dr.Ale tam jsem objednana na 4.11. :wink: :slight_smile: :slight_smile:
Teda za botky pekna palka-to bych rozdejchavala tezko teda :frowning2: :confounded: :confounded: :confounded:
23. říj 2009 ve 13:48  • Odpověz
Ahojky

tak jsem napsala takový příspěvek a po odeslání Error :angry: :angry: a nic :angry:

takže zkráceně

Renčo, zábradlí jsem asi chtěla ukousnout vzteky, to by na mě sedělo nejlíp :grinning: Výrobci kočárů prý musí uvádět dle nějakých směrnic, že mají nosnost do 15kg, i když mají nosn.mnohem větší, nedávno mi to někdo říkal...taky to neřeším, vozíme nákupy, motorku, skoro 16.kg Daník a kočár nevypdá, že by trpěl :grinning:

Leni, škoda..bydlíš na druhé straně Phy ode mě, my jsme za Černým Mostem...kafe taky moc nemusím a když tak napůl s mlíkem...
Náš prďola má 93 cm a 15,5 kg

Adel, tys mě teda vyrazila dech s tím, že má Petík metr :confused: :confused: to je šílený..ale je fakt, že na fotce vypadá, jakoby už dávno chodil do školky :grinning: :grinning:

a víc už nevím :pensive: :grinning: :grinning:
23. říj 2009 ve 13:49  • Odpověz
Jo boty...podzimní máme Essi, kožený a fakt parádní a pevný, krásně se obují i na široký nárt.Na MMB jsem koupila trochu používané taky Essi s kožíškem a chci ještě koupit jedny taky Essi, ale nové!!!!!

Renčo, no já myslím, že v těch 4 letech už fakt kočár nee :pensive: u nás např.v zoo, půjčují dřevěné vozíčky, kde si ty větší děti případně schrupnou :wink:
23. říj 2009 ve 13:53  • Odpověz
botičky taky máme Essi, stejně jako u Míši máme vysoký nárt :wink: oba dva, ale pro mě Essi asi ve elikosti 41 nedělají.

Error mi taky zničil příspěvěk :sweat_smile: :angry: no, do 4 asi v kočáru jezdit nebude, už teď trénujeme, aby chodil co nejvíc, od dubna bude muset chodit bez kočáru, maximálně uvažuju o koupi skejtíku :wink:
23. říj 2009 ve 13:57  • Odpověz
no a zimní botky nás čekají, musím se porozhlídnout, ale kupuju nový. Oblečení klíďo na sekáči, ale botky chci nový.
23. říj 2009 ve 13:59  • Odpověz
Terko, jj ten skejtík je bezvadný :wink: vídám to dost často třeba v krámě :wink: já jsem si říkala, že kočár vyperu a schovám už v létě 2010, to už bude dětičkám 2 a půl a myslím, že už nebude moc kočár potřeba, nechám v autě ty golfky kdyby něco, ale pořádnej, velkej kočár už mu vezmu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
23. říj 2009 ve 14:00  • Odpověz
Tak nevím nám asi neroste nožička páč nám jsou zimní ještě z lonska ale je pravda že jsme je loni kupovali větší :wink:

Renčo jj nemám to jednoduchý ale takových nás je víc.Nejvíc mě tíží ten batůžek.Snažím se to vydržet ale už je to hrozně úmorný.Všechno mě bolí každej den mám nějakou dobu bolesti,pak to přejde.Spaní to je taky hrůza.Sama už spát nemůžu natož když mě co každou hodinu budí malej :confounded: Opravdu se cítím totálně bez energie a vysílená.Jestli se mrnous otočil tak jsem zvědavá kde naberu síly na porod :sweat_smile: už ted jsem jak vymačkanej pomeranč :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive: a jestli se neotočilo tak hold se s dr. dohodnu a třeba bude CŘ.Dokonce jedna těhulka která to čeká na březen mi to hrozné závidí.Má taky jednu holčičku 3letou a čekají druhé a to by chtěla na CŘ.Neměla moc dobrou zkušenost s prvním porodem. :unamused:
Tak a já jdu pokračovat v debordelizaci.Musím podložit skřín a rovnat věci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. říj 2009 ve 14:01  • Odpověz
Terko, my taky máme vždy botky nový..ty zimní jsem koupila raději proto, kdyby přišel třeba pormáčený ze sněhu nebo kdyby pršelo, aby měl něco na výměnu, než ty nové uschnou :wink: takže jestli je vezme na nohu 5x za zimu, bude to hodně.Jako dvoje zimní nový za 1600,- na to fakt nemám :confounded:
23. říj 2009 ve 14:04  • Odpověz
to nám nožička roste jako z vody :slight_smile: od minulý zimy o 4 čísla.
23. říj 2009 ve 14:06  • Odpověz
no jo, jasně :wink: sněhule mu asi taky koupím v bazárku, ty bude mít všehovšudy párkrát na noze, jen chci, aby ty boty, co nosí pořád, měl nový :slight_smile:
23. říj 2009 ve 14:08  • Odpověz
jj to já taky, nenechala bych ho chodit stále ve vyšlápnutých botech :stuck_out_tongue_closed_eyes: aby pak měl v řiti nohu jen proto, že jsem chtěla ušetřit :unamused:
23. říj 2009 ve 14:11  • Odpověz
No dan měl minulou zimu 22 a teď má 25/26, takže taky o 4 čísla :grinning:
23. říj 2009 ve 14:12  • Odpověz
Essi jsou pěkný, ale viděla jsem je jen v katalogu, stejně tak Fare. Na vlastní oči bohužel nee. My máme jako druhé zimné boty sněhulky. Kupovala jsem je do sněhu, ale kdyby Bartky byly mokré, tak je taky využijeme.

PEti, fakt Patričkovi noha neporostla? To je divný. Zkus to špejlí, oni děti totiž strčí nohy i do malých bot a jsou v nich schopné chodit, bo mají chrupavky a ne kosti, ale kazí se jím tím pádem noha a může být pokřivená. Pro jistotu to zkus ještě přeměřit.

Míšo, tak vzteky joooo :grinning: :grinning: TO sis teda fakt vybrala tvrdej oříšek :slight_smile: Jo a děkujiz ato vysvětlení, jak je to s nosností kočárků!!!
23. říj 2009 ve 14:16  • Odpověz
Já vloni zimní nekupovala, nechtělo se mi utrácet a zvedat ji ze země z blata, takže jsem ji udržela v kočárku (znala jen chození doma, takže ani nechtěla capat venku) a koupila jsem až jarní a to byly 21. TEd máme 24. Myslím, že všem dětem noha roste, tak mi přijde divný, že Patričkovi ne.
23. říj 2009 ve 14:20  • Odpověz
No jste my děvčata připomněly, že mi vlastně minulou neděli mamka taky dovezla na Daníka sněhulky :wink: Takže my budeme mít teda na zimu boty troje :wink: sněhule a dvoje kotníkový s kožichem :wink:

Renčo, nechápu to s těma 15.kilama...ale prý to tak je no, tak je fakt, že když ty kočáry např.ty trojkombinace mají sloužit do 3 let dítěte, že je blbost, aby byly jen do 15.kg, které tří leté dítě má jen 15kg????!!!Tak některé asi jo :grinning: ale spíš už váží víc, že jo??!!!!
23. říj 2009 ve 14:21  • Odpověz
jste MI připomněly :sweat_smile: :sweat_smile:
23. říj 2009 ve 14:22  • Odpověz
kim to je škoda, že jsi z druhýho konce phy

jinak zmní boty musím pořešit taky, ale až budeme mít tatínka konečně doma což by mohlo být snad konečně příští týden...doufám, že do tý doby nenasněží :sweat_smile:
23. říj 2009 ve 14:31  • Odpověz
jj, na každodenní chození zásadně nový boty... na občasný mohou být použitý, ale chodit v nich fakt jen výjimečně.
Já jak jsem sháhěla teĎ Maru boty, tak jsem koukala, kolik nekvalitních bot bez atestu se prodává. Stojí jen kolem tří stovek, vůbec nemají zpevněný opatek a prodavačky je klidně nabídnou pro malé dítě. fakt nechápu.A přitom jsem koukala v normálních českých obchodech, nikoliv na tržnici. Když některá mamina neví, tak prostě koupí novou botu za pár korun, je ráda, že má dítě v čem chodit a pak se za pár let diví, že dítě nechodí jak má, nebo že má špatně rostlou nožku a křivou páteř. CHjo.
23. říj 2009 ve 14:31  • Odpověz
renča souhlasím, je fakt, že si radši za boty pro malýho připlatím...na druhou stranu oblečení má většinou ze sekáče tak aspoň boty ať má nový a pořádný :wink:
23. říj 2009 ve 14:34  • Odpověz
NEdávno se mě kamarádka ptala, co je lepší, jeslti koupit levnou novou botu, nebo použitou kvalitní z bazárku. 6e si prostě nemůže dovolit dítěti koupit botu za pět stovek a výš. Co byste jí poradily? Já jsem jí řekla, že si myslím, že menší zlo je kvaliiitní použitá, ale nesmí být sešlapaná a zničená, aby dítě nechytlo nějakou vadu chůze po předchůdci. Ale je to můj názor, kterým si navíc nejsem stoprocentně jistá.
23. říj 2009 ve 14:35  • Odpověz
no já bych asi taky řekla, že ta kvalitní použitá, ale zase nevím myslím, že na každodenní nošení by měly být boty nový...můj názor
23. říj 2009 ve 14:37  • Odpověz
Jsem ráda, že tohle nemusím sama řešit. Prostě na dobré boty pro Maru si penízky vždycky našetřím. TO raději ať má míň hraček ( se kterými si mimochodem moc nehraje, preferuje už pár měsíců knížky) a to ostatní oblečení také sekáč a dědění po kamarádkách. Stejně ji přijde, že má víc oblečení než já :grinning:
23. říj 2009 ve 14:37  • Odpověz
miso..no kamosky malej ma 4 roky v prosinci a je mensi a vazi min jak petan tak pro nej asi delane kocarky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

kuwa taky se me to mazalo tak si to pred odeslanim zkopiruji :grinning: :grinning: :grinning:

renco..tak do zoo nechodime denne a tak jsou voziky atd..no v kazdem pripade je to kazdeho vec,ale petan uz ted presluhuje :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a tak pro nas uz kocarekve 4 neeeeeeeeeee

miso..tak ja uz mam 4 boty :grinning: :grinning: :grinning: ja jsem mu do snihu koupila snehule pac je mela pani v obch.v akci a den po te me kamoska dala ty same ale oranzove po jejich malem nosene tak mesic..a dalsi dvoje nam taky dala ona..kotnickove krasne ani nejsou pomalu chozene jak nove ze jich mela moc a nevyuzila..tak ja nic kupovat nebudu kdyz jsou pekne a kvalitni..chtela jsem k dr. a na navstevy nejake krasne ale nac utracet :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. říj 2009 ve 14:39  • Odpověz
LEni, to já si taky myslím, že nový... ale když nemůže investovat a řeší tyto dvě varianty - levné ne moc kvalitní nové, nebo kvalitní bazarové... Já jsem magor, mě jí bylo tak líto, že jsem jí mále nabídla, že at dá do může a že jí zbytek přispěju... ale takhle to fakt dělat nejde. Přece jen to není moje super kámoška, ale známe se jen z dětského hřiště a prostě takhle občas pokecáme do děti a co zrovna řešíme....
23. říj 2009 ve 14:41  • Odpověz
Adi, ono ani nejde o to, aby byly boty super krásné, ale spíš, aby plnily svůj účel dobře.
23. říj 2009 ve 14:43  • Odpověz
reni já bych radila stejně jako ty....
23. říj 2009 ve 14:44  • Odpověz
Jo a ještě k těm kočárkům... tak my golfky nemáme a ani kupovat nebudu. Musí postačit Janéčko, je lehounké a dostatečně široké i dlouhé, takže předpokládám, že do tří let ho určitě budu mít doma... a pak se uvidí, jestli tu bude ještě strašit v mé minipředsíni, nebo jestli půjde k našim čekat na druhé mimi.
23. říj 2009 ve 14:45  • Odpověz
reni na druhou stranu si radši něco odepřu sobě a malýmu koupím nový botky, ale neznám finanční situací tý kámošky...
23. říj 2009 ve 14:45  • Odpověz
Leni, díky, tak jsem ráda, že jsem jí neporadila zas tak blbě :slight_smile:
23. říj 2009 ve 14:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.